Reklama

neděle 22. října 2017

Vlna hněvu i nad naší zemí: Fantastický fenomén Babiš. Tomio Okamura a Václav Klaus jr. – dva další vítězové. Nepoučitelná ODS? Trapná hysterie v ČT. Zajímavé zisky i ztráty. Před námi Katalánsko?

Petr Hájek
22.10. 2017   Protiproud
Přináší první reflexi všeobecných voleb, které po letech nekonečné zničující nudy přinesly přece jen nové naděje – což se ovšem netýká Kavárny...
Vítězství Andreje Babiše v parlamentních volbách je fenomenální. Zvítězil ve všech krajích, ve všech okresech – včetně Prahy, která se (mediálně) zdála být hlavním centrem protibabišovské opozice. Něco takového se zatím ještě nikomu nepodařilo – takže klobouk dolů! Zpráva, kterou tím většina voličů svým spoluobčanům vyslala, je jasná: Nevěříme establishmentu (médiím, politikům, části policie), že slovenský miliardář je zlo a nebezpečí pro naši zemi a demokracii (která už stejně neexistuje).

Naopak věříme jemu, že byl kunou v kurníku pro bez výjimky všechny politické strany v dosavadní sněmovně a ve vládě. Že se ho potřebovali zbavit, protože s nimi nechtěl hrát jejich po desetiletí trvající zkorumpované hry. Na prvním místě je to pak sociální demokracie, jejíž premiér Andreje Babiše z vlády nejprve vyštval, aby pak ministr vnitra na něj ještě poštval „svou“ policii.

Čím více nám chtěli vtlouci do hlav pomocí médií (těch tzv. veřejnoprávních a Bakalových zvláště), že je to nebezpečný člověk, kterého je třeba zničit a z politiky vyštvat, tím více jsme mu věřili. A tak jsme „zvedli zadky“ a šli bránit svého šerifa. To koukáte, soudruzi novináři, politici a „politologové“, co? Vypálili jsme vám rybník velmi podobně (ač v jiném volebním a ústavním systému) jako rozhořčení bílí Američané, když navzdory washingtonským bažinám (u nás se jmenují pražská, brněnská atd. Kavárna) zvolili Donalda Trumpa prezidentem.

Vlna se valí a sílí

Opravdu se to tomu v mnohém podobá – a všimla si toho i některá (výhradně zahraniční) média. Je to ale trochu legrační, protože Babiš s Trumpem nemá společného vůbec nic. Kromě toho základního, že soupeří o moc s dosavadním establishmentem a jeho „malým českým Deep State“. I v našem případě tento nevolený podzemní stát tvoří většina hlavních médií a různé „sorosovské“ neziskovky napojené tak či onak na Brusel. A potom někteří vyděšení Babišovi byznysoví konkurenti, kteří se „zhmotnili“ v anonymním udavačském webu Schuman. Ukázali tak, že mají dlouhé prsty vedoucí k tajným službám, části policie a státních zástupců. Také dosti děsivé.

Jediné skutečná zpráva, kterou výsledky našich parlamentních voleb vyslaly dovnitř i ven, je tak vlastně jednoduchá: Hrozny hněvu dozrávají a vlna, která se valí od Ameriky přes západní a střední Evropu a prvními vlnkami již začíná omývat přízemí skleněných paláců Bruselu, nabrala v České republice zase o něco větší energii. Zapomenutí a leta podvádění, jimž měl zacpat ústa uměle vyhnaný blahobyt (který zaplatíme tvrdou krizí patrně dost brzy), se probudili:

Totalita, projevující se především migrantskou (převážně muslimskou) tsunami, šílené hrátky provokující válečný požár s Ruskem a s tím související destrukcí zbytků občanských svobod, byla právě tvrdě odmítnuta. Pokrytectví politické korektnosti, projevující se zničující homo, gender, „eko“ a dalšími „liberálními“ agendami a vrcholící třeba i absurdním tzv. protikuřáckým zákonem z dílny ČSSD, který likviduje „českou hospodskou kulturu“ – jsou jen jejími vnějšími znaky. V hloubce to však je pokus o úplnou destrukci národních společenství a států. A právě na to reagovala vlna, která vynesla Andreje Babiše na nedostižný vrchol.

Chybný cíl?

Můžeme se samozřejmě dohadovat, zda Babišovi voliči nezamířili nepřesně: prostě jestli ve skutečnosti nezvolili jen jinou masku téhož establishmentu, který chtěli odmítnout. Dokonce i kdyby tomu tak bylo, mají přesto pravdu. Intuice (hlas lidu – hlas Boží) se ve své mnohosti při takto jednoznačném výsledku jednak obvykle příliš nemýlí, jednak bude mít zpětný efekt: Babiš bude své kroky alespoň zčásti muset přizpůsobit fikci (snu o sobě), kterou vyvolal – chce-li být úspěšný. A to on chce.

Jenže vedle hlavního směru se zemí prohnalo i několik dalších bouří s toutéž inspirací a motivací: Famózní úspěch Tomia Okamury a Pirátů, kontrastuje se stranami Kavárny balancujícími (se smrtelným potem) na pětiprocentní hranici.
Pokud by volební účast byla o jedno dvě procenta vyšší, skončily by – včetně lidovců – všichni Kalouskové mimo sněmovnu. Ale i to, že „venkov“ nakonec dovolil Praze, aby je na poslední chvíli vytáhla z pod okraje propasti zapomnění, má z hlediska interpretace výsledků velký význam. Čtyřicet procent „zadků“, které zůstaly na kanapi, tím dalo najevo, že se zatím neděje nic tak hrozného, aby to k nim dolehlo.

Zisky


Pokud je hlavním fenoménem voleb Babiš, hned druhým je Okamura. Bez ohledu na to, že nakonec o pár tisíc hlasů zůstal „až“ za ODS a Piráty. Samozřejmě že Piráti nejsou nic jiného než další sociálně-inženýrský projekt Kavárny (v našem i mezinárodním měřítku), který má mystifikačně „kanalizovat“ především mladší voličské generace, stejně jako část městských „středních liberálních intelektuálů“ zklamaných všemi těmi Kalousky, Schwarzenbergy, homo-Stropnickými či Bělobrádky.

V tomto ohledu stačila účast lehce nad šedesát procent a „koncept kroužkování“, aby zatípla sudeťáckého koně Hermana či (snad ještě horšího, jen méně viditelného) Gabala, dalšího z lidoveckých válkychtivých jestřábů. A také hrůznou socialistickou ministryni Marksovou, topáckého místopředsedu Ženíška a mnohé další. Ukázalo se tak, že (sporná) koncepce preferenčního kroužkování se nejen vžila, ale může přinést i zajímavé konstelace. Někteří straničtí kandidáti – typicky „věčný poslanec“ Marek Benda či Pavel Žáček z ODS – si prostě uvnitř oficiální kampaně „vyrobí“ i kampaň soukromou, která je vynese do sněmovny navzdory stranickému vedení, jež je umístí na nevolitelná místa. Skvělé!


Třetí fenomén


Za Babišem a Okamurou je bezpochyby třetím hlavním fenoménem voleb mladý Václav Klaus. Tím, že v absolutním počtu dostal po Babišovi nejvíce preferenčních hlasů v celé republice, poslali voliči dosavadnímu vedení strany jasnou zprávu (předseda Fiala měl výsledek skoro trojnásobně nižší): ODS se snad definitivně zachránila, ale pokud nechce hrát věčnou marginální roli bezmocné opozice, musí do jejího čela přijít nový charismatický vůdce.

Vedení si tuto „zprávu“ ovšem okamžitě vyložilo po svém: S Babišem nikdy!, zvolal jen pár minut po sečtení výsledků zoufalec Petr Fiala. Dal tak najevo, že jeho „stranický establishment“ úplně kašle na možnost konečně prosadit některé programové priority a současně přibrzdit velkého Andreje v jeho rozletu. Sto pětka, kterou by společně měli (a Babiš by do ní evidentně šel), by byla bezpečným odrazovým můstkem k možnému opětovnému zrození pravice v České republice. Avšak „hrdí“ ódesáci raději stínují pubertální pózu – a na svého voliče se vykašlou. I to je fenomenální – ovšem v tragickém slova smyslu.

Vítěz bere vše

Vřele doporučuji nevěnovat se zábavě nevolených politiků v médiích – o tzv. politolozích (neskutečná parazitní profese!) ani nemluvě. Nyní sedí hodiny a hodiny v televizích a rádiích či redakcích novin – a spekulují a spekulují. Kdo s kým, proč, za kolik a tak dále a tak dále. Je to čirá politická masturbace, protože všechno je v podstatě jasné a jednoduché.

Andrej Babiš vyhrál – a bere vše. Směřuje nejspíše k jednobarevné vládě podpořené realistickým politikem Okamurou, oslabenými komunisty či ještě někým jiným. V nejhorším případě bude hrozit předčasnými volbami, při nichž by již získal nadpoloviční většinu mandátů. Balvan, který si lidovci a socialisté sami navalili na pokračování „mocenského lizu“ (který je jediný ještě může uchovat při životě), je stejně směšný jako Fialova antibabišovská „hrdost a zásadovost“: Můžeme jednat, pokud tam nebude „trestně stíhaný“ Babiš (a Faltýnek).

Odhlédněme od podstaty, kterou je umělá „trestní“ kauza, která nikoho nezajímá, jak dala třetina voličů jasně najevo. Babiš je mistr vyjednávání. Buď postaví takovou sestavu, v níž nový parlament nekývne na jeho „vydání“, nebo mu prezident dá milost (třeba se zdůvodněním, aby neohrozil stabilitu země), nebo stíhání prostě zastaví státní zastupitelství jako nedůvodné. Ono nejspíš skutečně nedůvodné je – a už je po volbách. Ostatně ani OLAF (bruselská agentura, která měla „potvrdit“ relevanci obvinění) se nejspíše nebude snažit postavit Brusel ještě více proti vítězi voleb a jistému premiérovi „neklidného Česka“.

Nová epocha?


Vše, co bylo dosud, je zhrouceno, „polistopadový vývoj“ skončil. Zhruba tak charakterizovali Babišovo vítězství hned večer v České televizi někteří novináři – stálí to „hosté“ této žumpózní mašiny na manipulaci veřejným míněním. Jediným osvěžením byl Jaroslav Plesl, šéfredaktor MfDnes, který svým kolegům dokola opakoval, že jsou hysteričtí blázni.

Hysterčili dál, zvláště šéfredaktor ultralevičáckého deníku Referendum a člen propadlé ČSSD Jan Patočka, stejně jako Bakalovi hoši Šídlo a Tabery z Respektu (to byla, panečku, „objektivní“ sestava komentátorů!) – a bohužel i jinak často rozumný Bohumil Pečinka z Reflexu. Ostatně když se člověk podíval na předvolební „prognózu volebních výsledků“ tohoto časopisu, musel se jejich porozumění politické situaci jen smutně pousmát (např. ČSSD dávali 16%!).

Něco se stalo

Jistě, není to tak, že se vůbec nic nestalo. Zvláště pokud jde o budoucí Babišův „premiérský“ vliv na armádu, policii a státní zastupitelství (o tajných službách nemluvě), je čeho se obávat. Zvláště pokud „vyčenžuje“ svou kauzu Čapí hnízdo za prosazení „Speciálu“ – a celého nového zákona o státním zastupitelství. Tím se na dlouhá léta přesune skutečná politická moc do rukou Bradáčových, Ištvanů a Šlachtů: na každého mají stovky „nahrávek“ – a možná nakonec i Babiš sám se stane v jejich rukou jen vykonavatelem „cizí vůle“.

Ale to vše teprve uvidíme. Totální většina našich spoluobčanů nám poslala vzkaz, kterému bychom se měli snažit porozumět. Že to neudělá Kavárna a její Deep State je jasné. Pojedou Babišovi po krku, jako jejich kolegové z Washingtonu po Trumpovi.

Pohleďme ke Katalánsku

Andrej Babiš teď musí něco předvést. A předvede. Ať to bude cokoli, rozhodně to nebude taková tragédie, jako byla bezbřehá hrůza za Sobotky, která nakonec způsobila, že lidé smetli větší část dosavadního establishmentu. Nemluvě o tom, že své (a nepochybně nikoli nudné) k tomu ještě řekne i prezident Zeman.

Jediní, kdo se mohou skutečně oprávněně děsit volebních výsledků, jsou stále ještě mocní (ale těžce zranění) štamgasti Kavárny.
My ostatní můžeme spíše se zájmem očekávat, co s našimi hlasy udělají ti, jimž jsme je „tam hodili“. Zda se pokusí zájmy, kvůli nimž jsme je volili, obhájit a prosadit, nebo zda se budou bít v prsa, jací jsou kabrňáci, když se na ně vykašlou.

Jeden by řekl, že to bývalo smyslem voleb. Pokud se ale nic nestane a Babiš se stane jen establishmentem v novém převleku – pak se již téměř zralé hrozny lidové hněvu utrhnou docela.

Pak pohleďme ke Katalánsku.

80 komentářů :

 1. Jde se tou správnou cestou-od multikulturního, diktátorského zničeného a předluženého "Západu", propojujícího se s fašistickými prvky řízení potápějícího se Titanicu, zvaný EU, který se řítí do katastrofy. ČR musí směřovat k pronárodnímu směru, podpory vlastenectví, zachování českého národa a české země tak, jak nám je společně předkové odkázali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo, Katalánci už poznali eurounijní demokracii obušků a střelbu na živý cíl gumovými projektily.Český národ musí dopomoci rozložit tento multineevropský cirkus a zbořit jeho śapitó a to definitivně.Němci, Francouzi a další, se mohou integrovat do africké kultury.Časem budou skákat po palmách jako šimpanzi v ZOO, tak jak Afrika a Blízký východ píská!

   Smazat
  2. Výsledky voleb mě potěšili, protože se ukáže pravá mafiánská a podrazácká nátura kápa Babiše a jeho ANOfertu a chudí ( i duchem) důchodci poznají, že s pány a podrazáky se na led nechodí !! Babiš udělá vládu s ODS , protože už prohlásil, že k nim má nejblíže ( taky za jejich vlády si nejvíce pomohl ) !!

   Smazat
  3. 2.5milionu důchodců brzo ochutná plody své bláhovosti.

   Smazat
  4. Jak řiká Janda - hlavně že ty zasraní komouši odcházej definitivně do prdele! - http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/501508/slavni-o-volbach-narod-se-zblaznil-katastrofa-zabednenost-nekdo-se-ale-raduje.html?kapitola=868987

   Smazat
  5. Vynechal jste "překvapení" TOP v korespondenčních volbách
   z celého světa

   :-)))

   Smazat
 2. Havloidi a pražská kavárna se odebírá do propadliště dějin.Znovuzvolení Miloše Zemana na další období způsobí konečný poprask v havloidních hlavách i proradné EU!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po Zemanovi bude prezidentem zvolen Okamura.Má perfektně našlápnuto!

   Smazat
  2. 23:47 Skvělý též ho budu volit po Zemanovi.

   Smazat
  3. Svůj hlas mohu dát pouze Miroslavu Sládkovi (SPR-RSČ). P_rezident tlačící do vlády pirátské uprchlíváky, natismus a homoagendu je pro mě nepřijatelný.

   Smazat
  4. Taky volim jedině Sládka! Pamatuju si jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, jestli to praskne a já věřil že praskne! Táta mi tvrdil furt že je to pitomost, že už by se sem kapitalismus nemoh vrátit, že tu nikdo fabriky neumí řídit atp. a babička zas, ať si táhnu na západ,když se mi tu nelíbí, že prej tu takovým jako já pšenka nepokvete. A měla pravdu, jenže jinak! Protože na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Kontrarevoluce!

   Smazat
  5. 16:13 znovu a znovu tu fašounskou zhovadilost sem kopíruješ. Škoda ji, jako důkaz naprosté, zhovadilé lidské hloupost mazat, i když jinak, by si to zasloužila.

   Smazat
 3. Zatím nemám důvod začít věřit Babišovi.
  A když vezmu jako určující jeho zájmy, tak si myslím, že nakonec složení jeho vlády jeho voliče určitě vůbec nepotěší.
  Vláďa z Brna

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud se Koblížkáři spojí s chcíplým Modrým ptákem a Sudetoněmeckým landsmanšaftem(Holobrádek je schopný spřáhnout se s čertem, ďáblem, aby byl u koryta), bude to ještě horší!

   Smazat
  2. Babiš pochází z lůna těch vymaštěných, proto zná jejich taktiky a tím,že zabránil dalším pokračování všeobecných zlodějen, tak proti sobě poštval celou zlodějskou struktůru.Proto dostal tolik hlasů, lidé věří že ve svém konání nepřestane.

   Smazat
 4. OKAMURA NIKDY PREZIDENTEM NEBUDE! OKAMURA SE V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ ABSOLUTNĚ ZNEMOŽNÍ! On totiž vůbec nic neumí§ A kecy mu stačily tak leda na kampaň.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To uvidíme.Na pravdoláskařské Čé-té nějací rádoby politologové předpověděli, asi z křišťálové koule, že "předseda krajně populistického pravicového hnutí, rozuměj -Okamura, rozkrade a zdevastuje SPD".Čé-té má jistě pravdu a šíří nic než pravdu???

   Smazat
  2. Hlavně se nauč prvně psát ty blbe 23:51, moc tě to v havloškole nenaučili.

   Smazat
  3. Muzete mi rict co umi Bartos??????????

   Smazat
  4. 10:12 Hrát na tahací harmoniku! Moh by dělat i učitele! V KLDR:) - https://refresher.cz/48081-20-nejbizarnejsich-zakazu-a-omezeni-ktere-jsou-mozne-jen-v-Severni-Koreji?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
  5. Kalousek také nic neumí a zase se prolízal .

   Smazat
 5. Jen nevím, jestli zde není rozehrána hra na převzetí ANO třeba soudruhem hercem, neboť obvinění jsou rozšířena i na Babišovu rodinku. Pak by i ty hysterické výlevy kavárenských slouhů a prestitutů dávaly větší smysl. Každopádně výborné shrnutí...

  OdpovědětSmazat
 6. Vypadá to na půlrok hádání se a poté se vypíšou předčasné volby, vše tomu nasvědčuje.Jediní, kdo půjde s Babišem je Bělohrádek, ten je gumový, dostatečně namaštěný a teflonový, ale to je málo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bratislavčan (Blavak)23. října 2017 4:32

   Bratia Češi, predpokladám, že do 2 rokov a 2 dní budete mať predčasné volby. Marné boli moje viaceré nádeje a upozornenia vystríhať sa volby ANO (a Babiša). I napriek tomu vám držím palce, aby sa moja prognóza nesplnila.
   S chutí do toho a bude hotovo!

   Smazat
 7. Pane Hajek 2 mala upozorneni !

  1) Pan Babis ma stejny nazor na danovou politiku a na zjednoduseni danoveho systemu, jako nas oblibeny president Trump !

  2) A ted daleko vaznejsi vec !
  President Trump v ramci jeho snahy o narodni usmireni dvou taboru - nas Republikanu z ulice a Glogalistu si nechal nalest do sveho okoli jeho nepratele.
  Ti zacali sabotovat jeho agendu ! Poskodili jeho snahy VELMI !

  V pripade, ze pan Babis neudela cistku a nezbavi se jeho nepratel, tak nedopadne dobre. Oni nikdy nedaji pokoj.
  Keen observer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak co, cizinče HOVNOluláčku? Zase se pleteš do našich českých voleb?!

   Smazat
  2. 4:38
   Měl byste vědět že hovnololo rozumí všemu, má na vše ten jedinej správnej názor, je všehoznalec.
   Stále propaguje židovského pohůnka Trumpa jako nejlepší věc po krájeném chlebu.
   Jeslipak Hovnololoo ví že jím opěvovaný superstratég Bannon davá Trumpovi jen 30ti procentní sanci že se udrží v úradu celý termín? Trump je na odchodu, je to nestabilní sociopathický narcis a lunatic.

   Smazat
  3. ANO udělá to jako Stalin (čistky), přes Agrofert zkoupí pozemky v celé ČR, najdou se tací kteří jistě rádi historicky zdůvodní jeho královský původ a máme tu monarchii jako vyšitou. V roce 1989 se otočilo kolo dějin zpět. Od socialismu ke kapitalismu - teď jsou položeny základy přechodu k feudalismu ( naše báječná šlechta se ráda k Babišovi přidá) a protože ani to nebude stačit pak zavedou otrokářský řád a k tomu budou potřebovat ty piráty - stehně jako králové potřebovali své korzáry. Vážení jak to napsali Slováci - všichni jsou vítězové je ČR prohrála.

   Smazat
 8. Bílá brada půjde tam kam mu USA zavelí

  OdpovědětSmazat
 9. Americka ulice se radostne bavi !
  "Ze se nejaky Sauray vylodil v Europe a nakopal zadek tamejsi bazine " !
  BRAVO ! Bravo !
  Rikam jim na to : "Panove, Ceska republika nema more"!
  A oni na to : "Nevadi, hlavne, ze se tam vylodil a zkopal predatory" !
  Okamura je ted slavna osobnost !
  Svedomity pozorovatel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbe honololo, americká ulice ani neví že Česko existuje, natož kdo v něm vládne. Americká ulice je pologramotná a to v nejlepším připadě.
   Strč si americkou ulici do řiti.

   Smazat
 10. Panove Babis & Okamura, Klaus mladsi zdedil po otci bystre analyticke schopnosti. Ten patri do vasi vlady okamzite.
  Trumpova revoluce se siri svetem !
  Globaliste vydeseni pisti !
  Evropska civilizace za pomoci Trumpovi Ameriky, Polska a Madarska bude zachranena !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej B.23. října 2017 1:26

   Nepanikařte, výživa ožebračeného národa bude dál zajisťována oblíbenými válečnými náhražkami - rozemletými drůbežími kostmi, margaríny místo nedostatkového másla, špekáčky bez masa, jogurtem bez mléka a kečupem bez rajčat. Dobré prase všechno spase a volí za koblihu.

   Smazat
  2. 1:26 jdi se vycpat ty bahenní příšero.

   Smazat
  3. 9:54 Nacpi si nácka válečnými náhražkami, už brzo půjdeš místo starobního důchodu Pilně sekat trávu arabským a africkým přistěhovalcům, jak říká tvůj ministr financí za ANO, bude hůř.

   Smazat
 11. K zamyšlení.

  http://ondradvorag.blogspot.cz/2017/10/ulovi-nova-snemovna-andrejova-behemota.html

  OdpovědětSmazat
 12. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej B.23. října 2017 1:09

  Češi, konečně budete jíst mým holdingem testované geneticky modifikované plodiny nasáklé rakovinotvorným jedem, když na vás všechny nestačí dávka totálního herbicidu použitá na obiloviny, luštěniny a olejniny týden před sklizní. Léčit se budete, bez nároku na vyléčení, v mých nemocnicích a místo důchodu budete Pilně sekat trávu africkým a arabským přistěhovalcům. Příště volte koblížkáře rovnou místo modrých strak a osamoceného STANu Klerofašisté a nadstandardní, vždyť jsme pevně zakotveni do euroatlantických struktur Jew Yorku, Brusele a Fashingtonu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. komiku, hlavne ze ted jime ty nejlepsi potraviny dovezene z EU, blbce.

   Smazat
 13. nič nie je navždy

  OdpovědětSmazat
 14. pro Honolulu: Už falešná Trumpeta oslavila rituální obřízkou svých vnuků přestup svého rodu k ovládání světa vyvolenému národu?

  OdpovědětSmazat
 15. Pracky pryc od Trumpa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zidovský pohůnek Trump je k smíchu celému světu, naco na něj dávat pracky? Jen bychom si je zasmradili od jeho stařeckého puchu. Smrdí Satanyáhem. Blbečku HoDo!

   Smazat
  2. H-D-2:23, říkalo se "ruce pryč od Korei", jste pamětník z KSČ nebo z CIA?

   Smazat
 16. Mám dojem, že výsledek ODS měl by být anulován. Totiž VK po volbě prohlásil, že dal preferenční hlas svému synovi. Mnoho bývalých voličů ODS, kteří jako já, nechtěli jít k volbám, kvůli tomu seladonovi Fialovi, tedy udělali to samé. Já to vnímám jako jasnou agitaci v průběhu voleb.

  OdpovědětSmazat
 17. Vážení všechno bylo jinak. Blijete tady vlastní představy a ne realitu. V sobotu 21.10. v 15.00 spadl server Českého statistického úřadu. Včera ohlásili že hackeři. Čí hackeři prosím? Co říká BIS, Stropnického vojenská digitální obrana, co říká Romancovová. Kdo sledoval volby na serveru firmy Median showme.median.cz ví své. Volbám se směji Cha,cha,chá. Kdyby volby něco změnili dávno by je zakázali. Cha, cha,chá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty ohone když bleješ tak originál.

   Smazat
 18. Výsledek hlasování je zajímavý. Hodně lidí vsadilo na oligarchu, kterému se úspěšně podařilo nabourat stávající systém. Vynechal prostředníky pro přístup k financím státu a ušetřil na "provizích". Byznys parlamentních stran je v ohrožení. Pro demokracii by nikdo z nich tak neplakal, ale tady jde o peníze a možnost rozhodovat o každoročním balíku výpalného, které jsou nucení občané platit. To už za námahu stojí.
  Udělají parlamentní strany, krom honby za zlatým snem, něco pro voliče? Budou ochotni navzájem spolupracovat na splnění alespoň některých bodů ve svých programech? Nebo už je po volbách a začne vzájemné veřejné hašteření, obviňování .. divadlo a v pozadí spojené mlaskání nad sklenkou přerozděleného mléka?
  Vlastenectví? Projevilo se tak, že nejvíce hlasů dostalo hnutí s ministrech obrany Stropnickým starším a jeho proslovy o nebezpečí z východu? Má snad obavy z nájezdu Mongolů? Asi by mu někdo měl vyměnit knihy, které čte. Zasekl se ve středověku. Dnes nám spíše hrozí nebezpečí z jihu a ze západu ....
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stropnického si tam Babiš drží jako maskota pro sociopatické pražáky trpící rusofobií pražandy které rády souloží s araby a afričany.

   Smazat
  2. Někdo je fanaticky proamerický, jiný proruský. V každém případě je tzv. kultura a v podstatě i konzumní technologie, kterou se i u nás krmí téměř všichni dobrovolně, mnohem více americká, než ruská. Tudíž Stropnického "fanatismus" je celkem legitimní; zvlášť jsme-li i v NATO, a na tom má zásluhu např. i p.Zeman. Takže řekněme, ať si každý věří, čemu chce; M.Stropnický sám nemůže nic významně pokazit, stejně jako p.Zeman zatím nic výrazně nezlepšil. Tito jednotlivci nemají zdaleka tak velký význam, jak si většina, a zřejmě i někteří z nich myslí. Jde v podstatě jen o celebrity; rozhodující bude zlepšování efektivity systému, ve kterém žijeme, což záleží spíš na administrativních postupech, než na planém ideo-žvanění. A v tom je právě rozdíl mezi vůdci klasických stran a Babišem, Faltýnkem...
   Co se týká stíhání Babiše, stačí si vzpomenout na "odporné VV" a zločince Víta Bártu, který údajně korumpoval členy vlastní strany, což byla opravdu nehorázná blbost, a přesto ji v podstatě všechny tradiční strany prezentovaly úplně vážně, dokud VV neodstranily. Takže situace se opakuje, jenže tentokrát proti nim nestojí relativně mladí, nezkušení troubové (VV), ale lidé mnohem schopnější než oni sami. Za jedno volební období může ANO těžko něco zkazit víc, než kterákoliv z "demokratických stran", jak si říkají skupiny řízené penězi lobistů. Stačí jen poslední kauza lithia...
   Co se týká např. Pirátů, dost nepříjemně mě překvapil Bartoš, opakující mantru o obviněných členech Ano, ačkoliv obvinění vůbec nečetl; no, s takto "převzdělanými" lidmi, kteří si neověřují informace, ale pouze opakují názory svých idolů, se asi nikam dál nedostaneme; snad alespoň prosadí nějaké nové zákony proti šikanování zoufalců závislých na netu, nebo o ochraně informací, které na sebe na fejsbůku sami zveřejní.

   Smazat
  3. Pro 9:42
   Problém je najít zlatou střední cestu. Pochopit, že i bez politické ideologie, nebo spíše se zdravou ideologií, se dá žít.
   Politika ode zdi, ke zdi je u nás patrná od roku 1989. Bohužel, v mediálním prostoru se nedostává prostoru pro lidi s rozhledem, koncepčními myšlenkami a objektivními analýzami, a tak se většina orientuje podle pokleslých hodnot prezentovaných médii a vrcholnými politiky.
   Pokud nebude zakázán lobismus, nemusí být ani volby. Lidi se prostě mohou skládat a prosazovat svoje požadavky stejně jako mocné zájmové skupiny pomocí financí ....
   Tak jak je pokřivený pohled společnosti na hodnotu lidské práce, tak je pokřivená i morálka. Stav, který se bude napravovat dlouhá léta. A bez morálky .. nedovedu si představit nemorální společnost, jako budovatele pokroku ....
   ABC

   Smazat
 19. Zatím nejzajímavější pohled na výsledek voleb 2017.

  OdpovědětSmazat
 20. Babiš měl 26% preferenčních hlasů, Klaus pak 23%, takže i v procentech byl neuvěřitelně úspěšný. Zaujalo mě, že nikde nebyl vidět ministr Pelikán. Jestli nebudou nějaké změny na spravedlnosti. Jinak předčasné volby by znamenaly, že čssd a komunisti by byli pryč z parlamentu, protože by to jejich voliči hodili ANO, aby už byl pokoj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oběma zmíneným partajím zbývá jediné - socanům i třešničkářům vyházet parazity a marxistické totalitáře. Lid není hloupý, pouze se občas tak tváří a i tak volí, ale pravda deroucí se nánosem lží na povrch začíná lidu svítit jako maják.

   Smazat
  2. Buffer 10:28 vy jste ale hlava! Jestli třešničkáři prohráli, tak právě proto, že díky Dolejšovi a Filipovi přestali být k rozpoznání od sociálních demoratů. Tedy spíš proto, že zapomněli na Marxe a výrazně radikálně opoziční politikou stylu Gottwalda. Pardon, Okamury!

   Smazat
  3. "...třešničkáři prohráli proto, že díky Filipovi..." - díky Filipovi uvízli u staré Stachanovovy metody krakování lithia. Ale i tak prej zachránil pro národ pytel MILIARD (a 2 holuby na střeše k tomu)! Považte lidičky!

   Smazat
 21. Velmi dobrý článek. Nehledě na drobnosti a globálně politické přesahy, ukazuje se, že lid před volebními urnami pochopil, že čím více se do některého z nekariérních politiků ve vládní roli po jeho bezesporných úspěších v podobě stabilizace veřejných rozpočtů kope, tím více hlasů dostane. A naopak - čím méně se partaje ptají lidu, co si lid žádá, tím méně pak dostanou hlasů. Babiš se lidu zeptal - a lid to kvitoval. Okamura se trefil lidu do mnohých jeho přání - a lid to kvitoval. Pirátstvo je snadno kontrolovatelné lidem - pokud si neporadí s korupcí a nezavedou svobodný software do veřejné správy, lid je pošle tam, kde je nyní The Pirate Bay. Fiala je v ODS odepsaný šašek. Faleš z něj čouhá jako sedlákovi sláma z bot. Typická inflační profesúra bez elementární znalosti globální politiky nebo alespoň té dětské geopolitiky a totální absence řídících schopností. Socani? Tam již ti vzdělanější a poctivější nemají ani minutu - buď odejdou do zapomnění nebo se jako již někteří bystřejší přesunou s pokorou k národním socialistům. ČSSD je politická mrtvola stejně jako TOP09 jako nejmarkantnější příklad totální odtrženosti od lidu. Kdo půjde nyní proti lidu, ten se nebude stačit divit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:26

   Lid si dlouho nechal srát na hlavu - ale teď ..... otevřel hubu!
   A proto - ať žije náš hrdý, statečný a inteligentní lid!
   Kdo nepůjde s lidem, tomu nakopeme prdel (prostřednictvím zastupitelů)!
   Hurá!Hip hip - hurráááá!!

   PS: Kdo nekouří s Hájkem, kouří proti Hájkovi.

   Smazat
  2. 40 % lidu zustalo doma! Musi byt hur, aby jim to doslo.

   Smazat
 22. Celé tyto volby, ANO, spíše naprostá frustrace a částečné prozření z toho, o čem tohle pravidelný divadýlko je. Jako by se lidi začali probírat a začínali chápat, o čem ta hra je, snad náznak protestu, že to je to, co nechceme a zkusíme něco, co k této hře nepatří. Ale protože jsou stále o mnoho tahů před námi, jaksi nám znovu nedošlo, že to k tomu patří, že toto je (již) jen babišovo druhé kolo. Dobré na tom je snad jen to, že začíná být patrný určitější odpor lidí vůči těm, kdo svět opravdu řídí ze zákulisí, a že to vše lze číst i tak: dost, už jsme vás prohlídli, jděte do prdele. Již nám ale uniklo, že jsme si jen způsobili další problém, protože lidi zvolili jen další promyšlenou nastrčenou figuru, aby je dál manipulovala a přivedla do neštěstí resp tam, kam si to naplánovali. Nic jsme nevyhráli, protože tahle pitvorná hra bude mít ještě mnoho kol. Je lepší pohledět pravdě do očí a přiznat si, i tohle kolo jsme zase projeli. Jen jsme lapli po další návnadě. Já Vás sice, pane Hájku, chápu, že se radši "radujete" z tohoto nového háčku v hubě, přece nebudete nahrávat svým zklamáním kavárně a oslabovat náznak probuzení ze zlého snu...Podívejme se však na propadák, čtenářům těchto stránek bližšímu, tedy čssd. To jak se chovali před volbami, jak si každý ráčil povšimnout, nebylo normální, ale zcela vymknuté z rozumu, již jen to, jak vyklízeli pozice, to už samo o sobě bylo podezřelé. Být debil je jedna věc, ale být takový debil, to snad musí být již psychické postižení. Museli vědět, co si lid myslí, a tak jediné rozumné vysvětlení je, že již jen urovnávali někomu po nich cestu, aby to se to ještě víc netříštilo, když již elita v zákulisí postavila další své figurky na šachovnici. I tato hra se líp ovládá s méně hráči. Nejen trojský kůň voleb piráti, ale trojský kůň již z minulého kola této hry, ten sám vládnout nemohl, a co kdyby dostal méně hlasů, s kým by se asi domlouval, někdo jejich vládnout musí, všechny možnosti musí být pojištěny. Takže závěr, ke kterému jsme dospěli?Vzrušovat se kvůli volbám nemá valný smysl, může to dopadnout hůř a nebo ještě hůř. Radovat se z toho, že vyhrál babiš může jen naprostý idiot, a vkládat naději že někdo za nás něco vyřeší a udělá to co po něm požadujeme, věšet si na fejsbuky symboly stran a přít se s nimi o pravdu, a jak nás tenhle spasí či nespasí. Spasíme jen sami sebe, nikdo to za nás neudělá a už vůbec ne politici v tomto systému, které si najímáme jen proto aby nám dělali peklo ze života a smáli se nám do ksichtu, a ještě se porveme o to, kdo z nich lepší, i když každý víme, že to je vše jedna velká verbež. Zatím jsem na nikoho, koho bych si mohla vážit, nenarazila.Tuho nebo ještě hůř, to je to jediné, co nám jsou schopni připravit. Myslet si, že v tomhle systému tak jak je nastaven,si budeme vládnout sami, může jen naprostý kretén. Kdybychom si v tomhle systému zvolili pepka vyskoč, tak na tom budeme vždy líp než ty, které nám s různými obměnami předkládají. Tenhle tvrdí, že stát bude řídit jako firmu, ale já myslela, že já jsem tu jeho zaměstnavatel a on je můj zaměstnanec, ale dělá si z nás dojnou krávu, jiní mi nadávají do blbců a vlastizrádců a ještě by mi asi nejradši nafackovali. Ať se ta elita jednoduše přizná, pro koho za naše peníze pracuje a přestane nás tahat v tomhle divadýlku za nos. Systém je neúnosný a dokud na systémovou změnu nezačnou tlačit, budeme dál rýt držkou v zemi. Musí nám sloužit, ne nám vládnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zbytečně mnoho hloupých, nereálných písmenek.
   Zjevně omzeně pracující mozek. Stejně jako u V. Klause mladšího,absence selského rozumu.

   Smazat
  2. "...přít se s nimi o pravdu..." - Jak se chcete přít o pravdu, když ji čt umlčela. A co není v televizi, JAKO BY NEBYLO! V Nových Časech se za pravdu vydává vymalovaný obraz politických marketérů. Prej pravdu (ten film Pravda o ...) budou dávat až po volbách. Dovedete si vůbec představit tu HRŮZU, kdyby měla pravda ovlivňovat volby?!

   Smazat
 23. Věřit či nevěřit v předvolební sliby ANO? Víme, že zcela nedůvěryhodné jsou po 27 letech vládnutí soc. dem, ODS, lidovci a TOP 09 - ta na to ani těch 27 roků nepotřebovala, aby propadla. Takže i když se někomu nechce ANO věřit, pak nemá komu s šancí na vládnutí. Piráti? Už ten název, to je jako by si dali "vyděrači se zbraní" či "teroristé pro zábavu". Okamura - ale jeho program je příliš zúžený a tak jen po boku právě ANO. Jinak je článek dobrou analýzou!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:56 předvolební sliby teprve pan Babiš objasňuje. Co vím tak mělo být pochopeno, když objevil, že „všetci kradnú“ (sebe tím pádem nevynechaje), že tomu učiní přítrž. Ale, i když všichni přestanou krást, zůstanou tady ti co okrádají. To jsou ti co z práce jiných bohatnou, zatím co ti kteří na ně pracují chudnou a chudnou. Těmi, kteří to nechápou byl tentokrát volen pan Babiš, naštvanějšími pan Okamura a těmi, co se považují za skvélou výjimku Piráti, KDU-ČSL a Starostové. Málo kdo chápe, že zásadní pravdu mají komunisté, i když to zamatlávají Dolejš s Filipem.

   Smazat
 24. Hlas lidu, hlas Boží. Vyhrál Babiš, není to moje volba, ale svět se tím neboří.
  Chápu, že ODS s ním nechce jít do koalice. Fialovci vyrostli a zřejmě si myslí, po příštích volbách, na sestavování vlády. V koalici s Babišem, by hráli druhé housle a do dalších voleb by ztratili na atraktivnosti.
  Okamura nemá na vybranou, musí do koalice jít. V opozici není dost jemu podobných (zákon o referendu, nulová nelegální migrace) a Babiš tyto Okamurovy body, opatrně neodmítá. V tom vidím jistou naději, že nová vláda učiní něco pozitivního.
  Ale zatím nijak neprobíranou věcí, je budoucnost a zaměření V4. Toto uskupení přes zdánlivou slabost, si vydobylo v úplně neschopné EU, jistou pozici a vliv. Ten lze udržet, pouze tehdy, když se vzájemně nerozhádá. Zde mám právě obavy, aby Babiš svou deklarovanou snahou, léčit EU z jejich neduhů, tomu neobětoval V4 a hájení středoevropských zájmů. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:52 tak ten hlas Boží jsme tu měli i v letech 1948 a 1989. A s tou V4, když Slováci směřují do jádra EU. Bojí se Maďarů i Poláků? Třeba taky, ale v tuto chvíli je to podraz. No, neměli se trhat, ale tak už to u zamindrákovaných mrňousů chodí. Čechy nevyjímaje.

   Smazat
  2. Anonymní23. října 2017 22:14
   Cesty Boží, jsou nevyzpytatelné.
   Jo, nyní Fico směřuje do jádra EU. Byla to také Sobotkova volba a svého času i polská volba. Všichni se musí nejdříve spálit. Někomu stačí první stupeň popálenin, jiný se nepoučí, dokud si nepřivodí třetí stupeň.
   Nyní je v Česku velká neznámá, jak bude sestavena vláda a kam bude směřovat. Babiš nechce z EU vystupovat, ale chce ji napravovat. Když ji napraví, tak budeme mít zlatý život. Ale obávám se, že eurokomisaří přistoupí pouze na nějaké kosmetické změny, na vytření zraku.
   Ale vše je v pohybu, nyní i Rakušané vyhánějí Sorošovy neziskovky ze země. Snad už je sem Babiš nebude lákat, tak jako tu Sorošovu Středoevropskou univerzitu. P.K.

   Smazat
  3. > P.K. 3:43

   "...nyní i Rakušané vyhánějí Sorošovy neziskovky ze země."

   Můžete, prosím, uvést pramen, ze kterého čerpáte?

   Nejen designovaný kancléř Sebastian Kurz, ale i řada bývalých významných rakouských politiků jako Hannes Androsch, Erhard Bušek, Wolfgang Schüssel nebo Hannes Swoboda jsou členy Sorosova "European Council on Foreign Relations" (ECFR).
   - http://www.katholisches.info/2017/10/was-macht-sebastian-kurz-im-ecfr-von-george-soros/
   - https://www.profil.at/ausland/wer-angst-george-soros-verschwoerung-politik-8181132
   - http://diepresse.com/home/meinung/gastkommentar/5192979/George-Soros-und-der-Krieg-gegen-den-Westen

   Smazat
  4. Jan Kopecký24. října 2017 7:55
   http://www.novarepublika.cz/2017/10/mlady-rakusan-kurz-vyhani-nejstarsi.html
   Špatný zdroj? P.K.

   Smazat
  5. P.K. 12:51

   Ano, zatraceně špatný zdroj, když bez ověření přebírá zcela vylhanou informaci!

   Smazat
 25. Souhlas. Pane Hájku, vystihl jste to skvěle.

  OdpovědětSmazat
 26. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej B.23. října 2017 13:57

  Ve volbách zvítězila ukrajinizace a oligarchizace české politické scény, havlismus sice na ústupu, ale politika civilisty vraždící organizace EU/NATO zachráněna.

  OdpovědětSmazat
 27. Skvělá povolební reflexe dominantních subjektů společenské scény.

  OdpovědětSmazat
 28. Pane Babis,
  bazina prohrala volby, tak ted vas bude lopatovat atrocitni propagandou !
  To mate dalsi spolecnou vec s presidentem Trumpem !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento příspěvek byl, jako mnoho dalších, vymazán členem polistopadové vládnoucí garnitury. Stydím se, že jsem NR propagoval jako Seznam samizdatu.23. října 2017 17:01

   Už falešná Trumpeta oslavila rituální obřízkou svých vnoučat přestup svého rodu k vládě nad světem vyvolenému národu a novorepublikoví Koniáši kvůli tomu začali pálit Bible, kde se o tom hovoří.

   Smazat
  2. Tak jste se dočkali, redakční trpaslíci - bývalý havlista a politický trafikant potírají informaci o tom, že Ivanka ještě před svatbou konvertovala k judaismu a pálí Bible hovořící o vyvoleném národu.

   Smazat
 29. Trhne se republika od Prahy?

  OdpovědětSmazat
 30. Špatně načasováno stíhání Babiše udělalo z něj mučedníka . Volil bych ho . Ale T. Okamura jde tvrdě za svím a nechce dopustit Francouzskoněmecký islámský guláš v naší krásné vlasti .

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.