Reklama

neděle 15. října 2017

Volby budou i naším hlasováním o míru


Lubomír Man
15. 10. 2017
Jestliže se v úvahách o budoucnosti míhá v našich hlavách i obava z možnosti vypuknutí budoucí války, která bude – jestliže ji svět dopustí - nejpravděpodobněji nukleární a tedy všezničující, měli bychom svou ostražitost uvést do pohotovosti právě v těchto předvolebních dnech, kdy se rozhodujeme, kterou z nabídky našich 31 stran přijmeme, a které odmítneme. Máme totiž v té nabídce – i když se o tom nemluví, protože strany samy si to možná mnohdy ani dost jasně neuvědomují – strany válečnické a strany mírové.


Strany válečnické jsou ty, které na věčné časy přisahají svou věrnost Spojeným státům, NATO, severním mořím a zvlášť pak severnímu Atlantiku, což jsou jak známo TOP09, ODS, lidovci, Piráti, Zelení, ČSSD a ANO, (ano je to tak, jen se zaposlouchejte do ryze proamerických válečnických výkřiků jejich ministra obrany Stropnického), a strany mírové, jimiž je snad (aspoň v to doufám), většina stran ostatních.

Jak jsem na tohle dělení přišel? Jednoduše - vždyťse nabízí samo sebou. Cožpak Amerika, kterou strany, jež jsem jako válečnické vyjmenoval, tak vřele milují, není dnes samou samou trestí válečnických snah po celém světě? Cožpak nemá vojenské základny ve 150 zemích světa a cožpak v tomto ještě téměř zbrusu novém století neintervenovala buď přímo vojenskými útoky, svržením vlád či aspoň odstraněním těch politických vůdců, kteří se jí dostatečně nepřizpůsobili, už v osmnácti zemích glóbu? Cožpak není známo, že tohle permanentní válečnické uzpůsobení si současná Amerika nese jako dědičný hřích za to, že v roce 1961 nedbala varování prezidenta Eisenhowera před růstem amerického vojenskoprůmyslového komplexu, který dodneška přerostl v bumbrlíčka, který už do svých nenasytných úst spolu s podstatnou částí hospodářského sektoru nasoukal i téměř celý americký stát včetně Kongresu, a ze svých představitelů už dokázal udělat i ty nejvýznamnější ministry americké vlády? A přeměnil Ameriku v zemi, která bez válek, válečnického napětí a uměle vyrobených nepřátel nemůže už prakticky dýchat?

A cožpak – je li tato válečnická povaha dnešní Ameriky tak nevyvratitelná – nenesou na sobě nepřehlédnutelnou válečnickou vinu nejen za ni, ale i za dnešní neutěšený stav světa, též ty vazalské státy, které ji v jejím válečnickém počínání vždy nekriticky podporovaly, což platí - bohužel - i pro naši republiku?

Volby, před kterými v těchto dnech stojíme, mohou i v tomto ohledu přinést změnu. A pokud máte za to, že jsme moc malí na to, aby na nás a našich volbách záleželo, vzpomeňte Clausewitzova

Pamatujme v den voleb i na to.
výroku, že poslední batalion, vržený do bitvy, může rozhodnout o výsledku války. Přes svou nepatrnost to tedy můžeme být i my, kteří na pomyslnou váhu s miskami mír a válka vhodí svůj hlas na mísku mírovou – a tím přivedou konečné rozhodnutí.

26 komentářů :

 1. Babise jsem volil a uz nebudu. Protoze Jourova-cenzura, Stropnicky-provokace proti Rusku a jeho zena miluje imigranty, Krnacova-pocochod teplousu Prahou. A Babisovo masny-sajrajt!!! Budu volit Okamuru: porad jasny program!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosty souhlas. Vyvoj preferenci dava tusit, ze pokud se volici narodoveckych stran prestanou hasterit, mohlo by dojit i k tomu, ze vladu nebude sestavovat Buresh, ale Okamura. To by pak bylo opravdu mozne, tyto valecnicke struktury prestat podporovat a casem i opustit. Tvrdim, ze to je ale jedina mozna cesta, jak vubec jeste uvazovat o nejake Ceske Republice.

   Smazat
  2. Ano to hašteření je na nic s takovou může opět menšina vyhrát. Ten bureš dělá vše pro to aby se nic nezměnilo. Chce stejnou vládu co máme dnes.

   Smazat
  3. Okamura je ideově spřízněn s AfD, ta žádá zrušení Benešovoých dekretů, takže nemá až tak daleko k hermanům, bělobrádkům a jiným "mírotvůrcům"

   Smazat
  4. 22:48 AfD je proti migraci v tom jsou stejní ale tomu naprosto nevěřím on není herman.

   Smazat
  5. Zas už předvolební agitace? Umíte vůbec taky něco jinýho, než neustále psát koho budete volit, a proč, a tamty ne, to radši tuty - jak střelení. Už aby bylo po volebním cirkuse. Už jste stihli přemýšlet, o čem budete žvanit na diskuzích potom? Agitovat už nebude třeba - budete si muset zoufat.

   Smazat
  6. Dnes bylo hezky a ja jsem vsechno stihl. Projel jsem se na kole, nachystal kamna na zimu. Proto nemam vycitky, ze travim cas u pocitace. Myslim si, ze se dost lidi chova stejne motacky, jako kdyz byli opili z Kalouska. Proto jsem se letos rozhodl s tim neco delat. Po techto volbach, zadne dalsi byt uz nemuseji a to zalezi jen na nas, volicich. Zatim nejsou volby nijak omezovany, protoze si VB mysli, ze jsme rozhadane stado ovci. Snazim se tedy s tim neco udelat. Muzete mi proto vysvetlit, v cem spociva hodnota vaseho prispevku? ;-)

   Smazat
  7. Volil jsem Okamuru, (dokonce jsem s ním osobně mluvil), ale již nebudu. Tady jde o řízení státu a myslím, že na to nemá koule. Jiné jsou řečí a jiné výsledky. Nedokázal uhlídat ani pár začátečníků, členů své strany, kterou mu nakonec ukradli. Mezi vlčáky typu Babiš, Kalousek, Bělobrádek atd. nemá šanci, nakonec by ho utopili ve lžičce čaje. Hezký den. Míra


   Smazat
  8. Anonymní16. října 2017 1:06
   Věřil jsem řečem ANS, dokonce se mi líbily. Ale už nikoliv.
   http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Naxera-NDS-Vyjadreni-k-situaci-v-Alianci-narodnich-sil-465615
   http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Slama-RSCMS-Co-se-to-deje-v-Alianci-narodnich-sil-464108

   Spoléhal jsem na Babiše, že už má dost, že jediný z nich nekrade. Ale už nespoléhám.
   https://www.youtube.com/watch?v=uLt_nA1pwf0
   http://www.babisovohnizdo.cz/2016/09/26/nazorny-priklad-jak-babis-ve-svych-firmach-neplati-zadne-dane/

   Proto volím SPD. Jistě má také nedostatky, ale na rozdíl od jiných stran, to jsou nedostatky nepodstatné. P.K.

   Smazat
  9. Anonymní15. října 2017 22:48
   SPD je proti zrušení Benešových dekretů. Jste prolhaný jak Bělobrádek s Hermannem. P.K.

   Smazat
 2. Tady je pěkný článek od Konvičky:

  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/VIDEO-Zbabely-ksindl-prohral-lid-stoji-proti-islamu-Volte-Okamuru-Vystoupeni-Martina-Konvicky-ktere-nastvalo-kavarnu-508200

  OdpovědětSmazat
 3. Volím menší zlo SPD . Doufám že udělají pořádek v čt . A hlavr obnovení obchod z Ruskem . Zarazit Merkelovské nařízení . Hosty nechat v Německu . Snížení dâvek zdravích lidí kteří ješte nepracovali . Snížení trestní odovednosti na 14let . Atd

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když myslíte? Ale žádný pořádek neudělají.Doufáte zbytečně. Všechno na všech těch plakátech jsou jen obvyklé bláboly. Akorát že dnes je momentálně in něco jiného než bylo řekněme před dvaceti léty, tak se tomu musí přizpůsobit předvolební blafy, zas to pár lidí oblbne a přesvědčí. Ale jen pár. Ti co se slejzají na diskuzích, si to navzájem napíšou, ale miliony ostatních se neslejzají a je jim to všechno krajc vajc. Ale nic zásadního se nestane, anebo naopak stane, třeba ještě zásadnějšího, než byl rok 1989. A pak budou občané zas čučet na ty změny jak telata na nový vrata. A bučet - co taky jinýho občan smí?

   Smazat
  2. Anonymní15. října 2017 23:24
   Jestli SPD udělá pořádek, či nikoliv nevíme, do budoucnosti nevidíme. Ale SPD je nejdůvěryhodnější strana, že do toho půjde. Ostatní jen hájí koryta, včetně těch okopávačů kotníků, kteří pouze usilují o své 1,5%. P.K.

   Smazat
 4. Obávám se že se mýlíte pane Mane,
  volby v kolonii nic nezmění, na to už má systém připravené páky.
  Dostali jsme se tak daleko, že dneska si mír a soběstačnost se suverenitou musíme zpět vybojovat*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown 15.října 2017 23:26

   Ty náš jeden roztomilej malej "neznámej" bojovníčku! On s tebou vyráží na zteč ještě někdo další, že mluvíš v množném čísle?

   Kokotko

   Smazat
  2. Jinak - tady jsem našel, co o Okamurovi soudí komunisté:
   http://www.halonoviny.cz/articles/view/46370942

   Kokotko

   Smazat
  3. Ty náš jeden velký ,, známí kokotko,,
   jsem král, onikání ti nic neříká?*

   Smazat
  4. Volím komunisty, protože jsou pořád lepší než všichni ti "demokratičtí dovedové" po roce 1989.bv.

   Smazat
  5. Anonymní 16:29

   Taktéž. Až na jeden omyl, kdy jsem v roce 1998 dal hlas ČSSD, volím komunisty pořád. Vím co od nich mohu čekat, jejich činy se tolik neliší od slov a jakožto jediná skutečná opozice jsou přehlíženi a izolováni bez výjimky všemi ostatními partajemi, ať už se hlásí k čemukoli a slibují cokoli. To je dost pádný důkaz, kdo kam ve skutečnosti patří.
   Byli to komunisté, kdo byl kritický ke vstupu do EU a kdo důrazně varoval před vstupem do NATO. Také za to sklidili pořádnou mediální nakládačku a odsouzení od všech těch dobroserů ze všech partají. Zase měli pravdu.
   No, a nakonec i podle volební kalkulačky mám s hlasováním komunistů největší shodu, takže není co řešit.

   Smazat
  6. KSČM je jediná strana, kterou stojí zato volit.

   Smazat
 5. Americké základny16. října 2017 3:58

  Podle oficiálních informací poskytnutých MO USA a jeho centrem Defense Manpower Data Center (DMDC), stále působí asi 40.000 amerických vojáků na 179 amerických základnách v Německu, více než 50.000 vojáků na 109 amerických základnách v Japonsku a desítky tisíc vojáků funguje na stovkách základen po celé Evropě i v Jižní Koreji!
  Na základě informací nejnovější zprávy od Base Structure Report (BSR), mají Spojené státy základny v nejméně 150 zemích a vojáky prakticky po celém světě. Podle posledního zveřejněného počtu, americká armáda v současné době obsazuje 686 základen v padesáti amerických státech a ve Washingtonu, DC. K tomu je mnoho známých amerických základen v Kosovu, Kuvajtu a Kataru. Součet Pentagonu však nezahrnuje tajné americké základny v Izraeli a Saúdské Arábii!

  OdpovědětSmazat
 6. No jestliže pane Man budou všude vyhrávat ve volbách strany hájící mír, tak věřte, že tím dříve bude válka. Vždyť, ti mocní, co skutečně vládnou světu by to nikdy nepřipustili a rázně by silou zakročili!

  OdpovědětSmazat
 7. Můžete volit Okamuru jak chcete,nic ze slibovaného v parl. neprosadí - nebude mít s kým.Je možné ,že nová vláda ani čtyři roky neustojí.SPD bude zřejmě v opo.Vláda zřejmě bude z ano-čssd-top09-kdu,nemáme se nač těšit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní16. října 2017 8:56
   Pokud by voliči, kteří znechuceně nechodí k volbám, tentokrát přišli, je zde šance, že TOP09, ani KDU-ČSL, se do parlamentu vůbec nedostanou. Takže nestahujme kalhoty před brodem. P.K.

   Smazat
  2. 10:07 To znechucení, co k volbám nechodí, nepřijdou ani tentokrát. Petr

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.