Reklama

pondělí 9. října 2017

Zapomenutí zabití při plnění hospodářských úkolů spojenecké armády

Jaroslav Loudil
9. 10. 2017
Je smutnou skutečností, že náš současný režim dokáže některé oběti minulých totalit doslova "prohlásit za svaté" a na jiné pro jistotu zase úplně zapomene. Například osoba Milady Horákové. Nikdo soudný asi nebude zpochybňovat její utrpení a oběť, ovšem aby po ní bylo pojmenováno obří množství : škol, ulic, náměstí, parků, parčíků, pavilonů, učilišť a snad už brzy i nádraží, nemocnic, dálnic, mostů, letišť , kosmodromů či významných kráterů na Měsíci a nově objevených planetek v pásmu mezi Jupiterem a Saturnem, to už je tedy i pro našince opravdu - "silná káva" !!!

 A to jsme jako věční servilní podržtaškové supervelmocí zvyklí opravdu na všelicos ! Nyní lezeme "do zadku" USA a pliveme na jejich pokyn na Rusko. Ještě před 30 roky to bylo přitom obráceně. Na koho budeme plivat za týden nevíme, možná na pokyn z Pekingu zase na USA. Ovšem to už je náš český "úděl". Tak to chtějí naši politici. 

Ale k oněm obětem . Na konferenci vítězných velmocí na Jaltě bylo rozhodnuto o zařazení ČSR do budoucí "zóny vlivu SSSR". USA podle toho začaly jednat. Rozhodly se "pod pláštíkem boje proti Hitlerovi" zničit do konce války významný český průmysl, který po válce spadne do zóny vlivu SSSR. Zavraždění čeští občané ,kteří zemřeli při náletech USAF v dubnu 1945, například na plzeňskou Škodovku /18 a 25.dubna 1945/ tak již nebyli obětmi Druhé války nýbrž obětmi Studené války USA proti SSSR. Hitler spáchal sebevraždu 30. dubna 1945 a ve stejný den sovětští vojáci provedli závěrečnou zteč Reichstagu v centru Berlína. Bylo možné v plzeňské Škodovce těchto několik dní před smrtí Hitlera vyrobit významné množství zbraní a dopravit je na frontu vojákům Wehrmachtu ??? Nikoli ! Nebylo ! Jedná se tak jenom o sprostou vraždu českých občanů letectvem USA v samém konci války.

P.S. Památník americkým obětem z plzeňských Slovan viz foto v odkazu. Nezpomínáme ! (pozn. red.: pachatel zřejmě neznámý...)

http://valka.stoplusjednicka.cz/boj-o-rissky-snem-1945-2
http://www.rozhlas.cz/plzen/zpravodajstvi/_zprava/v-plznislovanech-vznikl-pamatnik-obetem-valecneho-bombardovani-v-dubnu-1945--1340597

38 komentářů :

 1. Zmíněné oběti se vysvětlují tím, že byli v nesprávnou dobu na nesprávném místě.
  S Horákovou to skončí jako s Fučíkem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byt v evrope je byt na nespravnem miste

   Smazat
  2. 2:32 zalez do horní dolní díry a přikrej se papundeklem od Samsung tv, tam je tvoje správné místo

   Smazat
 2. V únoru? 1945 si američtí bombardovčíci mylně mysleli, že jsou nad Drážďanami a jejich bombardování Prahy, včetně nemocnice na Karlově náměstí, znamenalo cca 730? zmařených českých životů. Myslím, že to byl opravdu omyl amerických pilotů (a nikoli ovšem zlý úmysl), neboť technické možnosti navigace byly v porovnání s dneškem maličké. Teprve cca v r. 2015 nebo 2016? byla na stěně Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí odhalena příslušná pamětní deska. Žel myslím, že na ní není vůbec napsáno konkrétně, že pochybili bombardovčíci AMERIČTÍ, pražská kavárna přece na Američany nedá dopustit! Jen aby za čas někteří učitelé nezačali do žactva vtloukat, že to zavinili krasnoarmějci z SSSR! Pokud jde o paní JUDr. Miladu Horákovu, vždycky ji budu obdivovat. Avšak téměř stejnou publicitu by měli mít ti tři pánové, co byli v 15-minutových intervalech popraveni téhož rána před M. Horákovou. Jejich příjmení (abecedně pánové Buchal, Kalandra, JUDr. Pecl) mají být ve všech učebnicích! Tvrdím v těch souvislostech, že život dospělého muže nemá nižší hodnotu než život dospělé ženy. (Ač katolíci si možná ve svém nitru myslí opak, když asymetricky adorují tzv. Panenku Marii.) Ti tři pánové sice poněkud skromnější pamětní desky mají. Avšak celkově to v médiích vyznívá, jako kdyby jedinou hrdinkou tehdy byla jen M. Horáková. A tento "dvojí metr"? neumějí zdůvodnit či vysvětlit ani tématicky na historii zaměření redaktoři Českého rozhlasu! Kdo sem prosím napíše fundovanou pravdu k mému podnětu? Děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9. října 2017 1:41
   Vážený pane (paní) kvalifikovaně vám odpovídám, že není rozdíl mezi popravou jako takovou a popravou morální která vás dovede třeba k sebevraždě nebo vás zbaví skutečných lidských práv tj. vrhne vás na ulici a pod most. Jak dlouho by dle vás přežívala Judr Horáková pod mostem když by viděla, že cizáci kteří jsou zde vítáni a vychvalováni je jim věnována intezivní péče médií a "neziskových organizací" zatímco oni kteří pracovali v tomto státě jsou zavrženi. A po určité době jsou již nenávratně pro většinovou společnost neuplatnitelní. Za fundovanou pravdu k mému podnětu DĚKUJI.

   Smazat
  2. Horakova me muze polibit prdel
   Ale bavi me ze KSCM se dle preferenci radi druha za rakovinoveho krale babise a pred socdemaky
   Brzo bude vic horakovych

   Smazat
  3. 1:41 Jestli chcete fundovanou odpověď na váš dotaz, tak si najděte seznam všech popravených s jejich životopisy. Pak zjistíte, proč se mluví jen o Miladě Horákové a ne o ostatních. Naprostá většina z nich prokazatelně prováděla špionáž a připravovala diverzní akce, někteří z nich byli navíc usvědčenými vrahy. Takoví lidé by byli odsouzeni v každém režimu. Správně píše 2:03, že dnes je společnost "humánnější", proto se lidé likvidují jinak.

   Smazat
  4. Jestli že tady mluví někdo o omylu amerických pilotů, kteří si po stovkách letů nad Evropou spletli Prahu s Drážďany,tak z nich dělá naprosté idioty a pitomce a já se jich tady musím zastat. Ad. Horáková, osobně se mě dotklo, když se tato paní dožadovala u spojenců vybombardování Ústí, Plzně, Prahy, Brna a Ostravy atomovkami.Vím, že v těchto městech žila řada komunistů, ale co já, moje rodina a příbuzní kteří si nikdy s komunisty nezadali? Proč i my jsme měli podle ní zahynout v atomovém pekle? Považovat některá její prokazatelná prohlášení z čistě a jenom protikomunistická my nesedí. Některá její prohlášení byla vlastizrádná a měla být potrestána, nikoli však popravou. Ženy by se v těchto případech popravovat neměly. To se týká i paní Rosenbergové. M.R.

   Smazat
  5. Velmi úsměvné je, že v případě dubnového náletu na Plzně šlo o omyl. Cílem měly být Drážďany. Ty však již od března 1945 byly v rukách Rudé armády. To samé platí pro Ústí nad Labem. Tam zase řádila nízká oblačnost.

   Smazat
  6. 5:43 a muzi ano?
   To si pekne predstavujes tu rovnost
   Feminismus je zlo

   Smazat
  7. 7.09 Vážený pane. Můj otec se díval z povzdálí z kopců od Kutné Hory na nálet na Kolín. Za jasného počasí přiletěla letadla, která zhozením staniolových ,,stromečků" označila čtverec následného shození pum. A jen v tomto čtverci se bombardovalo. Jen něco malinko spadlo vedle. Předměstí K.H. vyděsili padající přídavné nádrže, které si lidé spletli s bombami.Jen podotýkám,že v té době se bombardovalo pouze za jasného počasí(protivzdušná obrana na našem území již prakticky neekzistovala) tak že vizuální kontakt byl výborný. No nevím, že by si tenkrát Američani spletli Kolín nad Labem s Kolínem nad Rýnem...

   Smazat
  8. Nesouhlasím v 5,43 - proč by se neměly popravit ženy, pokud prokazatelně zrazují svoji vlast a přejí si smrt tisíců a statisíců lidí, vč žen a dětí??? Ona by se ženami soucit neměla, nemám jej ani já s ní a pevně věřím, že si smrt zasloužila - za to, co přála jiným, se domnívám, že byla ještě velice humánní!!!

   Smazat
  9. Ony se po válce ani dozorkyně koncentračních táborů, které se podíleli na statisících ba milionech mrtvých žen a dětí hromadně nepopravovaly. Ona ta žena je tak nějak závislá na konání mužů, kteří hlavně tu ohavnou politiku dělají. No některé jsou i v tom negativním slova smyslu po boku mužů aktivnější.

   Smazat
  10. Není rozdíl mezi pohlavími, nesouhlasím, někdy jsou ženy horší než muži, p. Horáková si trest zasloužila a líto mi jí není.

   Smazat
  11. Horákovou nechte klidně spát. Byla to čestná vlastenka jako F. Plamínková nebo F. Zemínová. Zbytečně vnášíte rozkol mezi vlastenecky cítící a v opozici stojící proti tzv. Pražské kavárně lidi co jsou tradičně spojené s ČSNS a s Evangelíky.Rozhodně ten rozkol příspívá eurofederalistům a globalistům z PK a Katolické církvi co je hybnou sílou a pochybným politickým neziskovkám.Kdyby Horáková dnes žila, určitě by byla také v opozici vůči těmto pochybným protinárodním silám a uctivačům kultu humanitárního bombardéra.

   Smazat
  12. "Kdyby" v historii neplatí. Horáková před soudem dobrovolně a bez mučení doznala své genocidní záměry bombardovat nukleárními zbraněmi naše velká města! Takže jakápak vlastenka. Nebezpečný člověk v cizích službách!

   Smazat
  13. Pro 5:43: Jsem šokován, že Vy si dovolíte tak zjevně diskriminovat muže oproti ženám. Neboli dle Vás existují pro ženy mírnější zákony a mírnější tresty než pro muže?!? To přece tak vůbec není! Odhaduji, že jste katolík, jenž dle pokynů kostelních vymývačů mozků padá na kolínka před jakousi vyfantazírovanou "Panenkou Marií". A na sebeférovější mužské kašlete. Proti diskriminaci podle pohlaví - a tedy i proti diskriminaci mužů oproti ženám protestuji! A věřte, že současně mám ženy po všech stránkách rád. (Míru trestnosti paní JUDr. Horákové zde příliš neřeším. Myslím, že byla přinucena ta svá verbálně plynná přiznání se naučit nazpaměť. Odhaduji, že skutková podstata jejích provinění ve skutečnosti odpovídala dejme tomu dvěma letům odnětí svobody. Proces ovšem byla hrůzná bublina, to víme skoro všichni. Mějte se hezky.

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 4. Horakovu pražští kavarensky povalečí omílají do omrzení až Vám je z zoho špatne . Každej kto udělá válku a nebo ji podpoří je válečnej zločinec. USA, NATO vyvolali vymyšlenou válku v Iraku, Lýbii, Afghanistane, Sýrii se sta tisíci obetmi,rozvracenými státmi a vznikem IS. Víme kto všechno podpořil tyto války u nas na čele s Havlem a jeho povaleči. Kde se na neho hrabou komunisté s Horákovou. Tí jsou amatéři v porovnaní s bombarďákem Havlem a jeho stupidní vojnovou kamarilou. Samozřejme jsme to videli v propagandistické šou i na ČT TV v prospěch i vyvoláni válek USA, NATO proti Srbsku , Iraku, Lýbii, Sýrii. Proto tyhle vojnové štváče nesou stejnou odpovědnost za statisíce zmařených životu na Blízkem východe, Sever. Africe , Jugoslávii jako Goebbels v Hitlerovskom Nemecku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petice, které požadovaly přísný trest pro Horákovou a spol. měly základ právě v těchto jejích prohlášeních ped soudem. Horáková chtěla genocidně bombardovat svoji vlastní zem!!!

   Smazat
 5. Celá aféra s Horákovou vypadá jako typická akce elit na matení davu (je potřeba vědět, že vedení strany bylo již od počátku infiltrované a obrat na kapitalismus začal okamžitě po smrti Stalina - kousek po kousku salámová taktika - lidi k ničemu důležitému nepustit):

  zdroj:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prekvapujici-uvaha-historika-Milada-Horakova-mozna-nebyla-popravena-314171

  Buquoye nejvíce překvapila Ströbingerova pochybnost o popravě Milady Horákové. „Tvrdil, že o tom nelze nalézt vůbec nic - její hrob neexistuje. O její urně nikde není žádný záznam. Jakousi záhadnou cestou se ztratilo nejen popravčí prkno, ale dokonce i oprátka, na které prý byla údajně oběšena. Kdo se postaral o zmizení těchto důkazů se neví. Údajný kat jménem Vladimír Trunda (později se stal vedoucím pohřební služby v Ústí nad Labem) se v roce 1968 vůči Ströbingerovi vehementně bránil nařčení, že popravil Miladu Horákovou. Dostal pouze odměnu 60.000 Kčs za podpis úřední listiny jako kat, ale u popravy nebyl. Tu prý provedl jeho pomocník. Jak se tento pomocník jmenoval, však vedoucí pohřební služby neprozradil.“

  Asi tak

  OdpovědětSmazat
 6. Je ,bohužel, takové nepsané pravidlo, že pravdu má vždy vítěz. Vzhledem k tomuto pravidlu, bohužel, byla Milada Horáková usvědčena, odsouzena a následně i popravena za činy, které byly v nesouladu s komunistickým viděním světa. Vzhledem k tomuto pravidlu, bohužel, byla usvědčena, odsouzena a následně i popravena Ethel Rosenbergová za činy, které byly v nesouladu s demokratickým viděním světa. Stalin má údajně na svědomí hladomor a miliony mrtvých na Ukrajině, Churchill má údajně na svědomí hladomor a miliony mrtvých v Barmě. Takto bych, bohužel, mohl pokračovat nekonečně dlouho. Ale nikdo a nic už ani jedné z obětí život nevrátí. Bohužel. Pravdu má vždy vítěz Bohužel. František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To 8:00
   Asi to tak bude, hovořit o nějaké pravdě, spravedlnosti v tomto světě je zbytečné, vše určuje "vítěz" bez ohledu na realitu.

   Smazat
  2. Malinko si dovolím nesouhlasit. Horáková byla odsouzena i za činy, které byly v nesouladu s mým viděním světa. Celá naše rodina byla nekomunistická. Proč by měla trpět za komunisty kteří tu vládli. Znovu zde opakuji, že mnohá její prohlášení byla nešťastná, namířena proti všemu lidu této země. U ní nešlo jen o protikomunistický odboj ale i o vlastizradu.Ona nabádala v zahraničním tisku k vojenskému střetu Západu vúči naší zemi. A zahraniční organizace, které přihlouple potvrdily, že byla jejich členkou(tím ji u soudu chtěli pomoci) byli namířeny proti našemu státu, nikoli jen KSČ.Samozřejmě, že s její popravou nesouhlasím, ale kytičku na pomník ji nedám.

   Smazat
  3. Hon na čarodějnice se konal nejen u nás. Horáková, pokud by byla občankou USA a vypovídala ve stejném duchu proti režimu asi by v těch letech dopadla stejně. Mezi lety 1946 až 1956, byly v USA provedeny dvě popravy z politických důvodů (manželé Rosenbergovi), aby se za několik desítek let, po odtajnění spisů zjistilo, ŽE BYLI NEVINNÍ, nejméně 11 500 úředníků bylo propuštěno či odvoláno, přibližně 300 osob se vyskytlo na černých listinách Hollywoodu, několik desítek osob zvolilo exil, 67 cizinců bylo deportováno, 145 osob bylo zatčeno za komunistickou činnost, desítky osob byly odsouzeny za urážku Kongresu nebo křivé svědectví, FBI prověřila 2,3 milionů federálních úředníků a o 40 tisících z nich vedla záznam, FBI také prověřila spisy 13,5 milionů pracujících – hnusná to byla doba na obou stranách.

   Smazat
  4. Žiadne RIADENĚ HLADOMORY v "Rusku " - ZSSR! neboli, to je propaganda istého R. Conquesta , britského agenta, ktorý sa stal "historikom" v penzii! Zrejme na objednávku svojich kolegov napísal znôšku hlúpostí zvanú "Veľký teror!" Podľa toho sa nakrútil v USA film Žatva smrti! Ktorý platila banda OUN z Ukrajiny - 80 000 USD nazbierala, zrejme od veľkorysých Američanov! Brzezinski vedel, že zvíťaziť nad ZSSR možno iba postavením Ukrajiny voči nemu! Do 80. rokov NIKTO nevedel o žiadnom "hladomore!" Bol by to použil GOEBBELS na Ukrajine, vo svojej propagande, aby mal zúrivú armádu! Ale získal len Haličanov – porakúštených, teda tam, kde hlad akože nebol... Film vychádza zo "svedectiev" nacistov Ch. Kosjuka, D. Solovej a trestanca pod menom D. Bill, ktorého za svedectvo prepustili na slobodu! Trestanca R. Greena - detto! A "žurnalistu "Tomasa Walkera"! Ktorí nikdy na Ukrajine neboli a nemali ani žiadne relevantné dokumenty a fašizmus - mýtus o ukrajinskom hladomore!
   Tie „ vznikli“za Jeľcina a jeho poskoka Jakovleva sfalšovaním – nesedia dáta, inštoiúcie, pečiatky, papier... Tak chcel zničiť „komunizmus.“ Bol to tzv. "Harwardský projekt," ktorý mal znemožniť ZSSR - v čase veľkého rastu! Historickí detektívi Archie Getty, Herbert Hertl, Oleg Arin ODVRHLI možnosť HLADOMORU v ZSSR - na UKRAJINE! Kanadský žurnalista Douglas Tottel knihou FALZIFIKÁCIA, o hlade a genocíde od Hitlera po Harvardský projekt. Vo filme Žatva smrti sa použili fotky z 1SV - a z Poľska!
   V r. 1932/33 umrelo na Ukrajine cca 640 tis. ľudí - čo nie je oveľa viac nad priemer - najmä od TÝFU! Vtedy mala USSR 29 mil obyvateľov! Ak by vyhynulo 6 mil. to j. na dedinách (30 %), to by znamenalo KAŽDÝ ŠTVRTÝ! = celé dediny vymreté! Množstvo cintorínov - nenašli sa!
   Od r. 1926 - 1989 mala Ukrajina od 29 mil - do 52 mil. obyvateľov! Toľko by nemohlo PRIBUDNÚŤ! Hlad bol, aj v Rusku , v Povolží a Kazachstane, ale nie hladomor! Ľudia dostávali 350-400 kg obilia na osobu na rok! Ako by vyžili židia, ktorí nemali ani kúsok poľa? Veď by boli všetci vyhynuli! Ale ich počty sa zvýšili!
   Táto špionážno-fabulistická propaganda mala zakryť HLADOMOR v USA - po Veľkej depresii 1929! Práve TAM zahynulo 6 mil. obyvateľov - po podvodníckych machináciách s cennými papiermi, ktoré sa ukázali byť dlhom. Ľudia prišli o svoje domy a farmy a putovali na juh.(Steinbeck: ovocie hnevu...)

   Smazat
  5. A na Ukrajine bol tajomníkom istý Kaganovič (nomen omen) a samozrejme, vládla celá partia - stranícke kolégium, takže sú zodpovední všetci. Preto si vymysleli "kult osobnosti." Stalinov prípad sa teraz vyjasňuje - z otvorených archívov... Stalin sa stal predsedom vlády až v r. 1941. Tajomník strany vtedy znamenalo, že mal na starosti účty.

   Smazat
 7. takže ona to nebyla jen přeslavna plzen ale i fabriky či fabrički v okoli prahy co rostřiskali amici tři hodiny před koncem valky rad vzpominam jak mi matka vypravěla o laserova šou udatnych amiku v kralupech na tamni rafinerii 8 května tedy už po valce i po jejim přepsanem datumu dle novodobeho investigativniho viskumu od potomku těch samich amiku co nas hrdině bombardovali

  OdpovědětSmazat
 8. dějiny se maji přepisovat jak řika jeden vyšinuty komentator na čete třeba bratr žižka byl ve skutečnosti lapka a když umřel tak jeho majetek dosahoval několika miliard ktere ukradl našim milym cirkevnim už tenkrat osvicenym hodnostařum i proto soudruch kradlousek předepsal všem vovčanum jejich vraceni pač jsme se všichni podlileli na loupeži tisici leti samosebou mimo členy topiči a lihoveho domu s jurečkovymi jesedaky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc by mě zajímalo jak získali ty majetky co byly jim ukradeny, prací nikdo ještě nezbohatl, takže spíše vracíme či vraceli jsme zlodějům co nakradli.

   Smazat
 9. POkud by jakýkoliv člověk na světě požadoval bombardování vlastní země atomovými zbraněmi, byl by popraven v každé zemi!!! Odporná vlastizrada a navíc dle mého těžká psychická porucha, sadizmus, nic jiného. Paní Horáková si nezaslouží sebemenší soucit!!!!!! neváhala by bez lítosti vyvraždit občany vlastní země! A pokud jí tolik vadili komunisté - není to omluva - i nyní vadí spoustě lidí současná vláda, Sobotka, Babiš, ODS --- aj., ale nepřejí jen proto smrt milionům nevinných lidí.
  Ta paní byla ohavný netvor, to ani nemohla být žena, a to je mé nejhlubší přesvědčení!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Oběti tzv. komunismu, který nikdy ve skutečnosti neexistoval, lze rozmnožovat podle potřeby, ale pro lepší účinnost je zapotřebí propagandu soustředit na jednoho mučedníka/mučednici. Tak jako se staví dnes pomníky bojovníkům za kapitalismus, tak se bourají pomníky bojovníkům za sociální spravedlnost. A jednou to bude zase obráceně. Takový je už svět spravedlnosti.
  Jak hrůzostrašně jsou líčeny "oběti" 17. listopadu 1989 z Národní třídy, tak jsou zesměšňovány dnes reálné oběti brutality španělské frankistické policie v řadách občanů Katalánska, volajících po svých demokratických právech.

  OdpovědětSmazat
 11. Jak dlouhé by byly seznamy na pomnících mrtvých z teroristických náletů na Brno - 20.11.1944 nebo na Prahu - Emauzy, Karlák, Vinohrady - speciálně tedy na civilní české nemocnice letadly "demokratů" z USA!!! A kam se poděly pomníky zastřelených v demonstracích proti hladu a nezaměstnanosti za 1. republiky.
  Jak ale zcela nepatrné byly tyto zbytečné oběti oproti těm z kobercového bombardování: i klasickými bombami, nejen tou atomovou, dovedl USA za jediný nálet povraždit přes 125 tisíc lidí, také např. uspažením napalmovými bombami. Velkou pochoutkou lidumilů byly také časované bomby, aby si užili i záchranáři a hasiči při opožděných výbuších! Ty také dobře znali v Brně!
  Diktatura kapitalismu, ve které přes dvě století žijeme, je dějinami vyvraždění stovek milionů občanů po celém světě, je to extrahistorie sadismu - nejen obě světové války byly ryze válkami pro zisk a "pokrok" kapitalismu. "Děkujeme pěkně" za převrat 1989. "Děkujeme" za blahobyt nezaměstnaných, bezdomovců, žebráků, hladových dětí, "děkujeme" za exekutorské krkavce, nesoudné soudy, "ramena spravedlnosti", sociální nejistoty či morálně upadající zdravotnictví a přebujelou byrokracii, "děkujeme za svobodné volby" , ve kterých si můžeme vybrat různou demokracii ze 30 partají!

  OdpovědětSmazat
 12. No tak v socialismu nás nikdo nenutil řvát smrt usa. Dnes je opět na seznamu článek o zlých Rusech.

  OdpovědětSmazat
 13. Ad 01:41
  Pecl a Buchala mi nic neříká, ale je mi známý život Záviše Kalandry. Narodil se do rodiny lékaře a sociologa, který žil vše Frenštátě pod Radhoštěm. Jeho otec byl blízkým spolupracovníkem T. G. Masaryka. Záviš Kalandra studoval filosofii v Praze, Berlíně. Po vzniku KSČ do ní vstoupil a stal se komunistickým novinářem. Po politických čistkách, které Stalin provedl v armádě, (Tuchačevskij, Jakir) Záviš Kalandra vystoupil na protest proti těmto čistkám z KSČ, aby se do KSČ již nikdy nevrátil. Za války byl vězněn nacisty v koncentračních táborech. Po válce pracoval jako novinář, napsal několik knih např. o českém pohanství, Schopenhauerově filosofii, napsal studii knížeti Václavovi Svatém. Osobně si myslím, že Záviš Kalandra přesahoval a pŕekážel svou osobností tehdejší vládnoucí, takže jimi to nebylo zapomenuto.
  Čest jeho památce.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Záviš Kalandra byl poctiví levicový novinář a myslitel. Jediný z těch, kteří navštívili SSSR, napsal o procesech a pracovních táborech. Ani Olbracht, ani Fučík, takovou odvahu neměli. A Stalinovi řiťolezci to nezapomněli a pomstili se.

   Smazat
  2. Ad 13:51 h.: Já jsem ten 01:41. Ano, Záviš Kalandra s nasazením bojoval proti špatnostem, žel dočkáme se pak osudu Husova. On dostal nálepku trockisty. Byl vysoce vzdělaný a tvůrčí. To, co jste 13:51 popsal, on stihl za pouhých 47 let života. Čest jeho památce! Václav
   )

   Smazat
 14. Smrt všem zvráceným pokřivencům a zločinným politikům !!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.