Reklama

neděle 22. října 2017

Zaútočíme „vlčí smečkou“, pohrozili Ukrajinci ruskému námořnictvu. O iluze přišli po třech dnech (VIDEO)

Napsal/přeložil: Geo
22.10. 2017   Eurasia 24
Ukrajinské námořnictvo s velkou slávou ukázalo taktiku útoku „vlčí smečky“ na ruské námořní cíle v Černém moři a také prostředky jejího provedení: malé dělové čluny Projektu 58155 Gjurza-M. Jen tři dny poté Rusové názorně předvedli, jak by takový útok „vlčí smečkou“ pro Ukrajinu skončil.

V polovině října na moře poprvé vypluly dva páry „rychlých“ ukrajinských bojových člunů, zatímco třetí dvojice zůstala u pevniny. „Název ‚vlčí smečka' vystihuje, že se můžeme v šestici (člunů) vrhnout na velké plavidlo protivníka,“ řekl velitel jednoho z člunů Alexandr Regula.

Taktika „vlčí smečky“ – mnoha lehkých plavidel útočících na jedno velké – není vynálezem ukrajinských námořníků. „Když ‚vlčí smečka' zaútočí na ruskou loď, ta nebude schopná současně držet na mušce šest, pět nebo ani čtyři cíle. To znamená, že přinejmenším jedno z těchto pancéřovaných ‚vlčat' protivníka dostane,“ řekl velitel skupiny hladinových plavidel Dmitrij Gluchov.

Zde je video z ukrajinské slávy.

Jenže chrabří Ukrajinci ve svých úvahách zcela opomněli jednu věc.

Jen tři dny po ukrajinském cvičení posádky letadel Černomořské flotily námořnictva Ruské federace cvičily ničení skupiny bojových plavidel fiktivního protivníka. Informoval o tom vedoucí oddělení informačního zabezpečení Černomořské flotily kapitán Vjačeslav Truchačev.

V průběhu cvičení vedly průzkumnou činnost letouny Su-24MP, které na moři odhalily skupinu lodí – imitujících právě malé raketové čluny.

Co se dělo poté, můžete vidět na videu níže: na lodě zaútočily víceúčelové stíhací letouny Su-30SM, které je zničily bombovým útokem:


video zde

12 komentářů :

 1. Kdy už doboha někdo tu šílenou zparchantělou UKrajinu postaví do latě, než ti dementi vyvolají skutečnou válku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však se svidomí maximálně snaží zničit sami sebe. Zakarpatí má pro jistotu již zbaleno, kdyby někoho napadlo ho zatáhnout do vzájemné eliminace neonacistů, prodejných žoldáků a oligarchických parazitů.

   Smazat
 2. Mám pěkné knížky od ponorkových es vlčí smečky patří do 2 sv. V dnešní době se nechytají.

  OdpovědětSmazat
 3. Proč se loďka nepotopila?

  OdpovědětSmazat
 4. poneváč je z gumy

  OdpovědětSmazat
 5. Představitelé Ukrajiny patří do stejné skupiny velkohubých tlachalů jako v Severní Korei, Iráku . Samé velkohubé prohlášení jejich představitelů, kdyby se raději podívali na historické video z Irácké války a jak dopadl jejich vůdce

  OdpovědětSmazat
 6. Geo hezky napsal,kdo je kdo,ale toto normálně myslici člověk ví,od začátku "třenice" mezi Ruskem a Ukrajinou.Že se Ukrajinci chtěji bránit před narušitelem svého teritoria je normální.Geo v tomto případě pojmenoval narušitele...

  OdpovědětSmazat
 7. Rusko je nuceno dnes "sklízet plody" toho, co na Ukrajině cíleně zasela US Nulandová. A toho, co tam také jezdívali víc jak přičinlivě podporovat naši sjednocení rusofobové: Schwarzenberg, Štětina, Zaorálek, Füle aj. darebáci, kteří tím nesou spoluvinu za vznik banderistánu, občanskou válku, rozval té země a desetitisíce obětí.
  S úsměvnými hrozbami, které takřka denně proti Rusku vytahuje dnešní banderistán, se Rusko jistě vypořádá. Stojí to však úsilí i peníze a zejména, ta politika kyjevské vládní svoloči boří možnost utváření mírové Evropy, v níž státy (vč. Ruska) spolupracují, aby z ní těžily vzájemný prospěch a prosperitu.

  OdpovědětSmazat
 8. Postavit Ukrajinu do latě? No to asi těžko, neb ten, kdo hecuje do 3. světové války mj. právě přes Ukrajinu, to přece neudělá. Zatím ani nic nenasvědčuje, že by obyvatelé Ukrajiny byli až tak zoufalí a svrhli nacistickou pučistickou vládu v Kyjevě a tím zamítli válečné tužby ochránců dosavadní vládnoucí kamarily.
  Pro světový kapitál je svět bez válek hrobem, veškerý "pokrok" kapitalismu je hnán válkami, čím více mrtvých, tím větší zisky nejen zbrojařů. A naopak mír, to je pro kapitál smrt - kdy jste naposledy slyšeli od českých vládních politiků, že touží po míru ve světě? Možná, že i válkotvorba našich partají po 27 roků se podepsala na jejich volebním pádu.
  Válka proti Rusku, okupace Ruska, vykradení jeho bohatství - to byl sen Napoleona, Bismarcka i Hitlera, proč ne také šéfů NATOp, kteří jsou stejně jen lokajové oligarchie?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:53 prosím vás o jakém vykradeni bohatství píšete? Jediní američné řeší korupci a dodržují zákony samotné RF.Kde nic neni,ani smrt nebere.Počkejte do Února 2018,to bude dáno na vědomi veřejnosti,kdo a kolik má nakradeno bilionů a uloženo jen v USA dolarů,kamarádů Putina vč.jejich manželek a dětí a také příbuzenstva.Poté pište o vykradení bohatství RF,mňamňo.

   Smazat
 9. 13:27
  Jestli považujete ukradené a v zahraničí schované peníze Ruských vlastizrádců? no tak o to se nejedená. USA a západ mají na mysli obrovské ruské bohatství na Sibiři. To by chtěli vykrást, protože doma už si všechno zdevastovali a zničili. A s tou korupcí v USA?? O tom bych raději pomlčel, protože USA jsou na korupci založeny.

  OdpovědětSmazat
 10. Ukrajina je v pytli na zimu má jen polovinu potřebného uhlí které kupuje od USA 3x dráže. A nakradené peníze ruských oligarchů na západě? Putin je včas varoval aby je radši uklidili domů do Ruska, no a nyní to vypadá že o ně přijdou, na západě jim je s radostí vytunelujou. To asi budou ty boží mlýny. To co říká Putin je potřeba bedlivě sledovat a brát smrtelně vážně, on totiž nikdy nemluví do větru.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.