Reklama

úterý 10. října 2017

"Ztratily čich": USA se fatálně s Ruskem přepočítaly

10. 10. 2017      zdroj
Výrok představitele Pentagonu Erica Pahona o tom, že ruské akce v Sýrii nebudou mít dlouhodobý efekt a že jejich pomoc Damašku sotva povede k porážce extremistů, "je určen pro diletanty". Uvedli to na internetové stránce RT zástupci výborů pro obranu Státní dumy a Rady federace.Podle Pahona se ruští a syrští vojáci snaží pouze uchvacovat pod svou kontrolu "území, klíčovou infrastrukturu a zdroje". Teroristy přece podle něj jen popohánějí "represivní opatření", takže se budou znovu a znovu objevovat dokonce i na osvobozeném území.


Jako příklad pro Moskvu a Damašek použil představitel Pentagonu takzvanou mezinárodní koalici, vedenou USA. Podle něj úsilí koalice a jejích partnerů "v terénu" při organizaci efektivních a reprezentativních řídících orgánů a bezpečnostních sil na osvobozených územích vytváří podmínky, které zabraňují obrození DAEŠ.

Jak soudí místopředseda výboru Státní dumy pro obranu Jurij Švytkin, podobné výpady na adresu Ruska Pentagon činí, aby zamaskoval svou nečinnost v Syrské arabské republice. Prohlášeními tohoto druhu se podle něj americká armáda snaží zdůvodnit svou tamní přítomnost, která je vlastně nesmyslná.

USA a jejich partnery je možno nazvat pouze nezvanými hosty v Sýrii, řekl Švytkin. Úplné zničení DAEŠ není podle jeho názoru součástí plánů Washingtonu, protože USA "nepovažují tuto teroristickou skupinu za nepřítele, s nímž je třeba bojovat a osvobozovat svět před hrozbami terorismu, ale za nástroj k dosažení svých geopolitických cílů".

Teroristé budou postupně vytlačováni z území Sýrie, nehledě na jakákoli prohlášení Spojených států, je přesvědčen první místopředseda výboru Rady federace pro bezpečnost a obranu Franz Klincevič. Podle senátora Američané v Sýrii "imitují boj a vytvářejí všechny podmínky pro to, aby skupina DAEŠ uskutečňovala své operace".

Přesvědčení o tom, že Rusko nebude s to vyhrát, vyvolává podle Klinceviče překvapení a zklamání, ale situaci nelze změnit. "Teroristé budou začištěni, Asad tam s naší podporou zjedná pořádek", je přesvědčen senátor.

4 komentáře :

 1. Nejspíše by bylo třeba naprosto nechtěně a omylem, vlivem nepřesných informací, vybombardovat nekolik amerických základen. Pak by možná pochopili, že v Syrii nemají co dělat, i když vzhledem k jejich inteligenci o tom pochybuji. Za zkoušku by to ale určitě stálo.

  OdpovědětSmazat
 2. Tak to je nemůžou vyhrát jen protahují válku.

  OdpovědětSmazat
 3. Ved to ano Bombardovat dediny kde su zeny deti.strielat pastiera s kozami mucit to nasi zaocensky hegemoni vedia dokonale.Bojuju v Avganistane v Iraku dokonca aj u Kadariho no zial zatial ziaden uspech.Ved USS zabilo v Syrii viac zien deti a starcov viac ako Rusko (bojivnikov islamu). Co je velmi smutne.

  OdpovědětSmazat
 4. Pochopitelně že ano. Hlavně když je tam budou ami posílat.
  Asád si ale poradí. Udělá to jako žid. Každý občan Syrie bude ozbrojen a sebemenší náznak teroru bude zlikvidován.
  Nebude to sice tak jednoduché, protože v tom faleš bude hrát roli.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.