Reklama

pátek 3. listopadu 2017

Exkluzivní rozhovor generálního ředitele TV Barrandov s prezidentem České republiky Milošem Zemanem

3. 11. 2017    Barrandov
https://www.barrandov.tv/video/111383-tyden-s-prezidentem-2-11-2017


7 komentářů :

 1. není nad to disponovat špetkou humoru

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby 17. listopadu 1989 stát vyžadoval plnění tehdejších platných zákonů, tak žádná sametová revoluce nikdy nebyla. Je s podivem, jak EˇU včetně všech členských států mlčí, drží hubu, když jsou v Katalánsku tvrdě potlačována práva občanů vyjádřit se zda chtějí mít samostatnost.

   Smazat
 2. Když pan prezident mluvil o nebezpečí rozdělování států, tak zapoměl zmínit rozdělení Československa a odtržení Kosova. Pokud se nemýlím, tak to mu nevadilo, přestože obojí bylo v rozporu s tehdy platnými ústavami. Ale osamostatnění Katalánska považuje za nemožné, protože to stávající ústava Španělska nepřipouští?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vycházaje z našich zkušeností, naopak my především by jsme měli podpořit osamostatnění Katalánců. Vždyť náš stát byl světu příkladem jak se bez násílí rozdělit, zákony nezákony, ústava neústava. Proto se divím, že na našich radnicích nevlají katalánské vlajky, neodsuzujeme násilí madridské vlády na katalánském obyvatelstvu.Každý má právo na sebeurčení. Uvědomuje si pan prezident a ostatní, že kdyby se neporušovaly ústavy, zákony byl by tady ještě kolonialismus??? A kolik národů a porobených států se k té samostatnosti muselo prostřílet. Tady to mohlo být v klidu. A ať v naši ČT nikdo neříká, jak najednou Katalánci prozřeli a již odtržení nechtějí a říkají to my nic to naše vláda a parlament. Že přišlo jen 45% voličů? Stovky obsazených nebo zdemolovaných volebních místností, spáleny miliony volebních lístků. Kolik by přišlo asi voličů za normálního stavu? No mám jiné starosti. Nakonec Katalánci na tom nejsou tak blbě aby nemohli žít v ,,porobě" Španělska, oni ani Slováci na tom nebyli nijak zle. Nebo mi chce někdo tvrdit, že naše rozdělení podněcovali Češi? Slovákům jejich stát přeju. M.Radikowski

   Smazat
 3. Zeman byl proti odtržení Albánců z Kosova od Srbska. Srbové však o Kosovo postupně přicházeli celé 20. století, protože po celou tuto dobu vítali ekonomické uprchlíky z Albánie a pomáhali jim seč mohli. Zapoměli, ale že muslimové jsou neintegrovatelní, ato to náš prezident, oproti třeba Drahoušovi nebo Hráčkovi, Hilšerovi a Kohoutovi, ví velice dobře. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 4. Zeman vypadal zdravotně mnohem lépe než na začátku týdne. Nejde to s ním tak rychle s kopce jak si přála pražská kavárna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:42 Když někdo rychle a hodně zhubne, tak vždycky vypadá jako chodící mrtvola. Vytahané a ještě k tomu staré kůži trvá dost dlouho, než se "scvrkne".

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.