Reklama

pátek 10. listopadu 2017

Američané vyhlásili nepřátelství Maďarsku. Orbán se prý chová jako Putin a odmítá západní liberální hodnoty: Za co „dobrý přítel“ potrestal Maďarsko

Ljubov Ljulko
10. 11. 2017     Euportal.cz Úředníci maďarské vlády jsou pod sankcemi USA za korupci. Taková opatření přijímají USA jen proti nepřátelským zemím, nyní poprvé proti členu EU a NATO. Vypadá to tak, že Viktor Orbán překročil „červenou čáru“. Ale kdy? O seznamu deseti v USA nežádoucích osob informoval jako první Andre Goodfriend (překlad příjmení- dobrý přítel), chargé d´affaires v Maďarsku, který však odmítl uvést podrobnosti, pouze řekl, že mohou nastat i sankce hospodářské. Ministr zahraničí Maďarska Peter Siyarto odcestoval do USA, aby zjistil co a jak, ale na ministerstvu zahraničí nebyl přijat ministrem. Siyarto žádal předložit fakta. 


Goodfriend je vysvětlil takto: „Společnostem, které by chtěly podnikat v Maďarsku, chybí prostředí bez korupce.“

K takovým řečem jsou Maďaři skeptičtí. Orbán už získal v tomto roce třetí vítězství. Nejprve v parlamentních volbách, poté ve volbách do Evropského parlamentu a nedávno jeho strana zvítězila s velkou převahou ve volbách komunálních. Za ní se umístila strana Jobbik. Ministerský předseda slíbil Maďarům udělat pro ně v příštích čtyřech letech hodně dobrého. Toto prohlášení Západ pochopil jako slib posílit vzdorování Bruselu a evropským hodnotám. Avšak ve skutečnosti se jedná o větší sociální orientaci státu.

Maďarsko „neutahuje opasky“, ale naopak. Snížilo tarify energetických společností o více než 20 % a projednává zákon, který by zakázal komunálním podnikům vyplácet svým akcionářům dividendy, aby se přirozeně vzniklé monopoly vrátily státu. Řekl k tomu: „Musíme jednou pro vždy ukončit energetickým společnostem, ignorujícím zájmy lidí, éru jejich hospodaření.“ Daňové břemeno přesunul na velký finanční kapitál. Koncem září byl přijat zákon o kompenzacích přibližně 3,2 miliardy EUR (4,1 miliardy USD) dlužníkům, kteří utrpěli újmu ze zvýšení úrokových sazeb z úvěrů poskytnutých před krizí. Nový zákon také zakazuje bankám zvyšovat úroky na jakékoliv nevyrovnané úvěry do 30. 4. 2016. Banky patří především zahraničnímu kapitálu. Německý tisk upozorňuje, že zahraniční investoři v Maďarsku znervózněli.

Orbán dal podnět k zařazení zákazu prodeje půdy v Maďarsku cizincům do ústavy. Dále významně zkrátil lhůty pro přechod cizích investorů na užívací právo (majitelé nesmějí užívat půdu mimo určení). Podle Evropské komise to brání volnému pohybu kapitálu v eurozóně. FIDES tvrdí, že to pomůže upevnit národní malé a střední podniky a zvýšit jejich počty na 50 až 80 procent vzhledem k zemědělským holdingům.

Západ Orbána kritizuje také za to, že kontroluje činnost neziskových organizací, dále za přijetí zákona o reklamě, což prý bude neziskovky potlačovat a že hodlá zvýšit daně takovým společnostem jako je Facebook, YouTube a Google.

Podle západních moralistů je nejhorší, že Orbán sahá na západní hodnoty, jakými jsou tolerance k homosexuálům a liberálním svobodám. Rakouský Standard přirovnává Orbána k Putinovi a připomíná ukončení dodávek plynu Ukrajině ze strany Maďarska.

Peter Siyarto nedávno řekl, že sankce proti Moskvě nejsou k ničemu, ekonomika Evropy se propadá, nejhůře ze všech jsou na tom země Střední Evropy, přičemž ukrajinská krize stejně trvá. Maďarská ekonomika kvůli sankcím přichází denně o 50 milionů forintů (206 tisíc USD). Maďarsko přišlo o 12 % exportu do Ruska a zemí SNS. Washington se snaží přimět další vzpurné – Slovensko, Finsko, ČR a přesvědčováno musí být dokonce i Polsko, aby rovněž na nejbližší Orbánovu družinu uvalily sankce.

Petr Iskenderov, jehož články jsou na OM v RO hojně zastoupeny, píše: „Hospodářská krize v Evropě přiměla již dříve maďarskou vládu distancovat se od mnohých kroků Bruselu. Sankce USA a EU proti Rusku utvrdily příklon Budapešti k samostatnější politice. Samozřejmě, že členství v EU a NATO Maďarsko značně omezuje, ale tendence k větší samostatnosti tu je. Právě toto vyvolává nelibost Washingtonu, a nikoliv daňové kontroly některých amerických firem.“

Snaha o ovlivnění Maďarska tak, aby nepokračovalo s Ruskem na jaderné elektrárně Paks, na plynovodu Južnyj potok i jinde, existuje. Jenže Orbán řekl: „Dejte vy nějakou adekvátní variantu!“ Nedočkal se odpovědi ani od USA, ani od EU.

Kde a kdy Orbán překročil červenou čáru? Asi při přechodu kvantity svých „zločinů“ do kvality. K tomu se ještě přidružuje jeho postoj k autonomii Maďarů v Zakarpatí. Jeho přesvědčení je, že „Maďaři žijící v sousedních zemích musí mít plné právo na autonomii a získání dvojího občanství. I na Ukrajině“.
Převzato z Pravda.ru
http://outsidermedia.cz

33 komentářů :

 1. Soroš se naštval, že ho vyhazují z Maďarska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... a jak vidno, je mu to platné jak mrtvole zimník.

   Smazat
 2. viem, že článok je preložený z ruštiny, ale aj tak, maďarský minister ZV sa volá Péter Szijjártó...,

  OdpovědětSmazat
 3. Západní hodnoty
  Západní hodnoty jsou ty které především vyhovují západním státům. Kdo se postaví proti je označen za toho kdo je proti těmto hodnotám. Po 17.11.1989 jsme přijali západní hodnoty a to tím, že jsme se podle všech ekonomických kritérií stali kolonii Západu. A funguje to následovně. Oni nám dají evropské dotace v řádu milionů EUR za které musíme stavět cyklostezky, rozhledny a další nesmysly a my jsme jim darovali veškerý průmysl, zlikvidovali jsem si zemědělství a odvádíme na Západ zisky v řádech stovek milionů EUR. Takže to vypadá jak nám EU daruje peníze na ty cyklostezky, na kterých musí viset velká tabule jak to postavila EU, ale na miliardových ziscích, které plynou od nás na Západ žádná taková tabule není. Jinými slovy oni nám dají 10 EURO a MY ODVEDEM 10.000 EURO a ještě jim děkujeme a protože oni na Západě mají pořád málo tak naše centrální banka nám ještě korunu znehodnotí aby to, co dovážíme, bylo pro nás několinásobně dražší, a to co vyvážíme, aby bylo několikanásobně levnější a rozdíl jde bilionu korun o které jsme okradeni. NO A TO VŠECHNO JSOU ZÁPADNÍ HODNOTY, KTERÉ NESMÍ NIDKO KRITIZOVAT A NIKDO O NICH NESMÍ ANI DISKUTOVAT, PROTOŽE TYTO HODNOTY TO JE TO NA ČEM STOJÍ ZÁPAD. Mimochodem Západ vyraboval Afriku, Latinskou Ameriku, Asii, teď rabuje střední Evropu a chystá se vyrabovat Rusko a Čínu. A TO JSOU VŠECHNO ZÁPADNÍ HODNOTY.
  KDE JSOU ZÁPADNÍ EVROPSKÉ HODNOTY? Na zbytečných summitech, na shnilých bramborách, na přípravě války s Ruskem, na evropském zábavním podniku?
  Evropské hodnoty jsou shnilé brambory a podřadné jídlo pro nás - Slovany:
  • www.novarepublika.cz/2017/07/evropske-hodnoty-jsou-shnile-brambory.html

  Západní demokracie (demokratura)
  Na Západě nelze prostřednictvím voleb měnit základní politické uspořádání, protože vládnoucí elity řídí a kontrolují každého, kdo je zvolen. Volby vyvolávají představu demokracie, ale nemění nic na převládající politice, favorizující válku a elity. Z tohoto důvodu se vůle lidu stává impotentní. Lidé se přesvědčují o tom, že oni a jejich hlasy nemají na běh věcí žádný vliv, což v nich budí obavy, stress i zlost, čili kombinaci pro vládnoucí elitu nebezpečnou. A tak, jako odpověď na tuto hrozbu, upevňuje elita proti vlastním lidem sílu a moc státu i s využitím propagandy o hrozbách války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lépe se to již nedá vyjádřit. Ještě bych dodal,že to vše podporuje kavárenská žumpa, která má stoho prebendy. Poznáte je, že protestují červenýma kartama, vyluzují různé melodie aby narušili co nejvíc průběh.

   Smazat
  2. Vynikající příspěvek, tomu se nedá nic vytknout, snad tu zatím chybí jenom připitomnělý příspěvek nějakého přiblblého trolla, který nám bude trdit, ale něco úplně ale úplně jiného, pak to bude komplet.

   Smazat
  3. To nemá ani tu nejmenší chybu.

   Smazat
  4. Díky ......super názor. Zcela souhlasím

   Smazat
  5. Vždy, když slyším slovo západní hodnoty, tak vidím: genocidu Indiánů, otrokářství v Americe, protestantské pokrytectví, které tak výstižně kritizoval Mark Twain, napalm ve Vietnamu, britské koncentrační tábory v búrské válce, Pygmeje zavřené v londýnské ZOO, záchranu cestujících z I. třídy na Titanicu na úkor žen a dětí, humanitární bombardování civilních objektů v Jugoslávii, lhaní generála Powella v Radě bezpečnosti OSN o iráckých jaderných zbraních, rozvrat Libye, smrt manželů Rosenbergových, záměrné oddalování invaze do Francie za II. světové války s cílem vykrvácet Sovětský svaz, atomovou bombu nad Hirošimou a Nagasaki, svatebčany a školáky v Afghánistánu zabité „omylem“ americkými drony, střelbu na Majdanu a převrat na Ukrajině, Sobotku na koberečku v Berlíně, Stropnického v čele armády na ruských hranicích a řadu dalších projevů „Euroatlantické demokracie.“

   Smazat
  6. 18,17 - tomu není co vytknout, palec nahoru.

   Smazat
  7. Mám takový pocit,že v tom případě by jsme to měli přejmenovat na Západní Hovnoty.

   Smazat
  8. 18:17- nejen palec nahoru, i klobouk dolů za "historickou, srozumitelnou zkratku pro většinu populace, bez rozdílu vzdělání!

   Smazat
  9. Kdo se nepoučí z historie musí to prožít na vlastní kůži. Jde o to abychom při tom nepřišly on život. Všechna zvěrstva demokratických států za posledních sto let jsou známa tak stále nemohu pochopit co jste vlastně čekaly.

   Smazat
  10. Západní hodnoty a demokracie10. listopadu 2017 15:28
   Také si myslím, že Západ, jsou koloniální státy, které považují ostatní země, za své kolonie. Ty, které zrovna nejsou na řadě, zkorumpují, aby jim pomohly zlegalizovat vykrádání těch, co jsou zrovna na řadě.
   Je třeba říct, že nejsme Západ a západní hodnoty, které byly ve zkratce zmíněny v Anonymní10. listopadu 2017 18:17, nejsou našimi hodnotami. Je třeba si prosadit vlastní, středoevropskou identitu. Není to snadné, ale vypadá to, že si toto začínají uvědomovat i ostatní středoevropské státy. Musíme společně odmítnout vývoj, který se odehrává v západní Evropě. P.K.

   Smazat
  11. Anonymní10. listopadu 2017 20:06
   Čekali jsme demokracii. Zvěrstva páchaná ve vzdálených státech, člověk nevnímá jako zlo. Snadno se nechá uklidnit, že to je demokratizování lidožroutů, což je záslužná činnost. Teprve až když zažije tu „demokratizaci“ na vlastní kůži, tak vidí ty rozpory mezi propagandou a realitou. P.K.

   Smazat
 4. další důvod k izolaci zasraných američanů a některých euvazalů evropa nepotřebuje aby ji usa likvidovalo ekonomiku !!!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Informace uvedené v článku svědčí o tom, že to Orbán dělá dobře, ba skvěle, a že je to člověk na svém místě, skutečný státník, politik a vlastenec.
  Ani jedna z tzv "hodnot", které jsou údajně západní, není MOU hodnotou, ani hodnotou mých blízkých.
  Závidím Maďarsku!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Člověk jako Orbán tady chybí..

   Smazat
 6. Pokud se vzepřeme Bruselu nebo bankovním elitám, čeká nás s nimi nelehký boj, hlavně ve všech masmédiích. Musíme vydržet a poukazovat na to, jak situaci s mafií, především cizího původu "zvládá" jejich policie a prokuratura či soudy. Jsou to totiž také jenom lidi a bojí se stejně, o sebe či o svoji rodinu...Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 7. Orbána jim prostě závidím. Má prostě odvahu a ta prostě bolí. Ale rozhodně to za tu bolest stojí. A proč? Prostě proto!

  OdpovědětSmazat
 8. sebedestrukce je evropská hodnota?

  OdpovědětSmazat
 9. Orbán odmítá diktaturu kapitálu a to je podle oligarchie hřích nad hříchy. Přece lidé povstali konec konců z plazů a měli by se před kapitalistickým panstvem plazit. Kéž by bylo v EU více politiků s rozumem v hlavě, než s korupným v kapse.
  Sebedestrukce kapitálu? Ne, tebedestrukce, co neskáčeš jak oligarchie píská!
  Podívejte se, jak dopadli Katalánci a jejich právo na sebeurčení!!! To jim je upíráno, jsou zavíráni, terorizováni frankistickou polici, neofašistickými soudy - politické procesy jsou opět na scéně, Adolf Hitler byl v lipském procesu úplný beránek! McCarthry, popravy nejen manželů Rosenbergových, ale další tisíce justičních vražd v USA budou Španělsku vzorem? Bruselu zřejmě jsou!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Je nejvyšší čas začít Maďarsko humanitárně bombardovat. Co kdyby si z toho vzali příklad i jiné státy a vyměnily americké loutky u vlády za rozumné lidi jako je Orbán?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (18:40):
   S tou výměnou se dá snadno souhlasit.
   Leč myslíte si, že právě toho se nám v posledních volbách zadařilo?

   Smazat
  2. Právě teď je to 61 let co pod pásy tanků CCCP skončila Maďarská vzpoura. Maďaři mohou být opět první kdo se vzepře cizí moci. Búh chraň Maďary.

   Smazat
 11. Mame svy hodnoty ktere jsme zdedili po svych predcich o tzv zapadni hodnoty nestojime s nimi se muze zapad vytrit zadek, Do EU jsme vstupovali jedine kvuli volnymu pohybu osob a tovaru , a nic jinyho. Tvrde odmitame prijmani cizich hodnot, povinnych kvot a jinych omezeni ze strany EU, Je opravdu nejvysi cas na referendum o nasem clanstvi v EU, !!!

  OdpovědětSmazat
 12. Ten kdo podporoval vstup do NATO a EU je vlastizrádce a podle toho by se s ním mělo naložit. Ten kdo přemýšlí jinak je začínající parazit a stačí málo aby se zvrhl.

  OdpovědětSmazat
 13. Jak bych si přál premiéra jako je Orbán.

  OdpovědětSmazat
 14. Orban-Madarsko je vzor pro CR !!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 15. Neunikají poněkud pozornosti Orbána požadavky na autonomii maďarských menšin v zahraničí, a že jich po historických Uhrách a Trianonu je dost. Jedna nemalá i na Slovensku. Pak je otázkou, do jaké míry je zvýrazněná orientace na EU slovenského Fica, reakcí na vnitro i potenciální zahraniční politiku Maďarska. Mimo to, co pro ČR i SR může znamenat rostoucí sebevědomí Polska?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní11. listopadu 2017 1:50
   Myslím, že toto je reálnější pohled na Orbána, než bezmezný obdiv. Asi je také správné současně zmínit vojensky sílící Polsko. Je otázka času, kdy se změna síly, promítne i do politiky.
   Jako Středoevropané, jsme vůči mocnostem, na jedné lodi, ale jako Češi, bychom ani neměli podceňovat vzájemné silové poměry. Národní obranná politika by neměla být popelkou, ani distribuována na úroveň EU, či NATO. P.K.

   Smazat
 16. Spojené státy se pořád chovají jako boží prozřetelností pověřený správce Zeměkoule. Při tom už ale nemají k tomu faktickou, tedy vojenskou, hospodářskou, ba ani diplomatickou způsobilost. Takže už se dokáží chovat pouze jako škůdce a podrazák.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.