Reklama

sobota 25. listopadu 2017

Americký politolog: Reakce Haleyové na ruské veto v Radě bezpečnosti OSN ukázala tvář USA25. 11. 2017    zdroj
Stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová je nejhorší ze zástupců za celou historii, soudí americký politolog Steven Landman. Federální zpravodajská agentura nabízí překlad článku Nikki Haley Rage in Response to Russia’s Veto at the UN Security Council ("Zuřivost Nikki Haleové v reakci na ruské veto v Radě bezpečnosti OSN"), který zveřejnil portál globalresearch.ca. Kdysi dávno měl Washington opravdu důstojné, vážené představitele v OSN, mezi něž patří Genri Kabot Lodge Jr., Adlai Stevenson, Arthur Goldberg a Andrew Young. Ty časy jsou dávno pryč.

Současná úřadující zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová je patrně nejhorší z nich. Dlouho tak nikdo nezostudil Bílý dům, jako tato bláznivá imperialistka, geopolitický nedouk a rusofobská extremistka, představující světu ošklivou tvář Ameriky.

Když minulý pátek oslovovala Radu bezpečnosti OSN, opustila diplomatickou delikátnost a zcela věnovala svůj projev protiruské tirádě v reakci na jeho veto, uložené na nepřijatelnou rezoluci Washingtonu o prodloužení činnosti Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) a šetření chemických útoků v Sýrii.

Ve svém textu projev obsahuje ustanovení o uplatnění sedmé kapitoly Charty Organizace spojených národů, která schvaluje "akce leteckých, námořních nebo pozemních sil, které mohou být nezbytné k udržení nebo obnovení mezinárodního míru a bezpečnosti".

Předpojaté jednostranné závěry OPCW nazvalo Rusko nepřesnými a "diletantskými" s tím, že činnost organizace naprosto neodpovídá mezinárodním standardům.

Washington zase vetoval rezoluci Ruska o pokračování činnosti OPCW, ale patřičným způsobem, včetně skutečné kontroly na místě, nikoli sbíráním "důkazů" protivládních zdrojů, jež zcela postrádají důvěryhodnost.

Haleyová se rozběsnila a vyslovila následující:

"Rusko jen zbůhdarma utrácí náš čas. Konflikty nadále běsní. Státy, které jsou narušovateli, získávají ty nejsilnější nukleární zbraně. Lidská důstojnost milionů je ponižována každý den. Jsou porušována lidská práva. Brutální režimy používají chemické zbraně proti vlastnímu lidu".
Vše výše uvedené platí pro Ameriku a její spojence vyvrhele. Severní Korea má jaderné zbraně jen jako odstrašující prostředek vůči opravdu agresivní americké zahraniční politice. Toto však Haleyová samozřejmě neřekla.

Místo toho zaječela:

"Dlouho jsme měli podezření, že Rusko ani teď, ani vůbec nikdy nemělo v úmyslu provádět společnou práci Rady bezpečnosti a celého mezinárodního společenství produktivně. Ruské veto nám ukazuje, že Rusko nemá zájem najít společnou řeč se zbytkem této Rady. Rusko nebude souhlasit s žádným mechanismem, který by mohl objasnit použití chemických zbraní jeho spojencem, syrským režimem".
Reakce Haleyové na ruské veto v Radě bezpečnosti OSN jasně ukázala světu pravou tvář USA.

Fakt: Neexistují důkazy, které potvrzují použití chemických zbraní ze strany syrské vlády za celou dobu provádění americké agrese v této zemi.

Fakt: Existuje mnoho důkazů o tom, že DAEŠ, an-Nusra a další teroristické skupiny, podporované USA, opakovaně používaly chemické zbraně a že USA je kryly.

Fakt: Poradci Pentagonu učili teroristy v Jordánsku zásadám použití chemických zbraní.

Haleyová: "Činnost Ruska byla dnes a v posledních týdnech zaměřena na to, aby se odsunula, pozastavila a nakonec přerušila veškerá úsilí na povolání k odpovědnosti všech těch, kteří používali chemické zbraně v Sýrii".
Lež.

Haleyová: "Rusko nikdy nevyzývalo členy Rady, aby přispěli do jejich návrhů rezolucí".
Lež.

Haleyová: "Rusko odmítlo poskytnout své textové změny do návrhu USA. Dokonce jsme zahrnuli prvky ruského projektu do svého vlastního v naději, že budou s námi spolupracovat".
Lež.

Haleyová: "Skutečně, od samého začátku Rusko nejednalo s nikým z nás. Rusko prostě diktovalo a požadovalo. Rada bezpečnosti takhle pracovat nemůže".
Lež.

Veškerá nabubřelost Haleyové byla hanebným překroucením pravdy, zjevným podvodem.

Británie a Francie vždy souhlasí s tím, co navrhuje Washington. Takže většina ostatních členů Rady bezpečnosti je pod tlakem. Odmítnutí Washingtonu vyvolá nevyhnutelně jeho hněv a USA se budou snažit destabilizovat zemi, která se opovážila odporovat Bílému domu.

Amerika chce, aby všichni nezávislí lídři byli nahrazeni prozápadními loutkami, které budou hájit americké zájmy. Všechny války, barevné revoluce a politické vraždy mají společný cíl. To je důvod, proč je Washington se svými spojenci největší hrozbou pro lidstvo.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

31 komentářů :

 1. Na zasedání výkonné rady OPCW nepodpořili americký návrh ohledně Sýrie

  https://cz.sputniknews.com/svet/201711246327210-rada-opcw-navrh-usa-syrie/

  OdpovědětSmazat
 2. Kdy již konečně někdo řekne nahlas (ale mimo tyto stránky), že USA nepůjdou cestou míru, ale jen podvody !

  OdpovědětSmazat
 3. Pjakin 5.11.2017 :

  ". Jak řekl Brzeziński: „Nedělejte si iluze, že jsme vyhráli nad Sovětským svazem, ať už to bylo jakkoliv, vždy jsme bojovali proti Rusku v podobě Sovětského svazu.“ Proto ten humbuk okolo Ruska řeší dva úkoly. Jako první zakrýt nástroj, snížit napětí okolo tohoto nástroje, dokud není možné začít s globálním holokaustem a jako druhý upevnit protiruské nálady na Západě, aby tak znemožňovali možnou vzájemnou dohodu, a Putinovi ztížili jeho práci a realizaci globálního řízení.""

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pjakin: "som jeden z piatich najlepších politikov v RF"

   Ten istý obrezaný pes pjakin neustále ponižuje a uráža bežný ľud Ukrajiny.

   Nebuďte už ovce!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. 16:26 Máte-li pod pojmem "bežný ľud" na mysli Banderovce, tak se mu ani nelze divit.

   Smazat
  4. Keby som mal na mysli banderovcov, napíšem "banderovci", prípadne iní náckovia.
   Napísal som "bežný ľud", myslím bežný ľud.

   Smazat
  5. A kolik jsi od něj viděl videí, že tu pičuješ, ty ukrajinský lude!

   Smazat
  6. Milý Robo,
   jestli Pjakin někdy blábolil, v případě Ukrajiny měl cca 200% pravdu. Krym se od Ukrajiny odtrhnul dle platné ukrajinské ústavy, schválené ukrajinským parlamentem v roce 1996. To, bez zájmu našich médií potvrdili i právníci Evropského soudního dvoru. A Donbas? Velmi dobře si pamatuji, co to všechno rozpoutalo. Ukrajinský jazykový zákon. Po něm východ Ukrajiny, mluvící rusky, začal požadovat autonomii s právem mluvit, jak jim zobák narost. Nikdo tam nechtěl samostatnost, tím méně se připojit k Rusku. Posrala to až kijevská junta, když je tam chtěla srovnat tanky.
   Tohle všechno byly poměrně známé informace. Jenom že jsme je nemohli slyšet v našich médiích, ale museli jsme se k nim poměrně pracně prokousávat internetem.
   Jestli někde jinde Pjakin lhal, v případě Ukrajiny to nebylo.

   Smazat
  7. Milý Vladimír, informácie o Ukrajine sú známe tým, čo vidieť chcú. A mnohým pomohli udalosti na Ukrajine otvoriť oči.

   Pjakin neklame, to by nemal žiadnu šancu.
   Rozprávam o tom, ako sa vyjadruje o Ukrajincoch. Nie o banderovcoch, nie tých vo "vláde".

   Rozprávam o tom, že pjakin a ľudia okolo neho rozhodne nie sú čistí.
   Rozprávam o tom, že kob je novodobé náboženstvo a jeho predstavitelia by sa radi videli, ako striedajú "elitu".
   O nič iné im nejde.
   A rozprávam o tom, že zatiaľ málokto to vidí.
   Našťastie nemajú ani minimálnu šancu. Sú marginálnou záležitosťou.

   Smazat
  8. 17,39 - milý Robo, váš fanatizmus je dojemný, ale všechno má svůj čas. Nejprve je ŽIVOTNĚ nutné se zbavit světového agresora, válečného štváče a rozvraceče různých zemí, aby byl zachován světový mír a aby se mohly státy vč. Evropy dát jakž takž do pořádku. A pak bude čas se zabývat KOB, p Pjakinem a dalšími věcmi okolo, protože ty nás v současné době nikterak neohrožují na základní existenci (ani v případě, že máte pravdu Vy, ač si dovolím o tom pochybovat, ale i kdyby ano).
   Proto, ať je to jak chce, KOB + spol rozhodně nejsou na pořadu dne.
   Ujasněte si pojmy a stanovte si priority.
   Hezký den.

   Smazat
  9. Vidím to inak.
   Nahradit výtečníkov inými, u mňa nieje cesta.
   Pekný deň.

   Smazat
  10. Pjakin mluví pravdu, vše si ověřuji na internetu. Sám Pjakin říká, že pracuje pouze z otevřených zdrojů a to potvrzuji, každý fakt, který uvedl jsem našel. Jestli někoho označí za debila, tak je to cenná informace pro nás ostatní, kteří debilové nejsme, aby jsme si dali pozor. Pro debila samotného to bude urážka, ale co dělat? Jak šetrně říci debilovi, že je debil a všechny nás tlačí svou hloupostí do katastrofy.

   Smazat
  11. Robo, možná jen Pjakin mluví o Ukrajincích jako my o Američanech. Myslíme tím jejich vládu. Možná, proto je lepší vždy tvrzení podepřít citací nebo odkazem. Chápu, že na jeho obřezanost asi odkaz nenajdete. Chválím Vaši pěknou slovenštinu, pokud si ji správně vybavuji.

   Smazat
  12. Nediskutujte s tím pitomcem ROBOCOPEM. Je to zbytečná ztráta času vůl zůstane volem a to zvláště když je voděn na řetízku.
   Václav

   Smazat
  13. Vidím to inak.
   Nahradit výtečníkov inými, u mňa nieje cesta.
   Pekný deň.

   Smazat
  14. Keby som mal na mysli banderovcov, napíšem "banderovci", prípadne iní náckovia.
   Napísal som "bežný ľud", myslím bežný ľud.

   Smazat
  15. Pyzda je z Indie dovezena aby stekala za Usaky a jmenuje Nandratha Singh. Pozor na ty co si meni jmenam castejc nez ponozky nebo podlikacky..

   Smazat
  16. Na začiatku 90-tych rokov cca 52miliónov obyvateľov, dnes povedzme 45mil., úrodná černozem, rozvinutý priemysel, z krajím bývalého ZSSR rozhodne najlepšia štartovacia pozícia do novej éry po roku 1991. Skákali na majdane za sušienky, aby mohli vliezť EÚ priamo do zadku, zničili si krajinu, ich dcéry robia v bordeloch a synovia mrú v bratovražednej vojne, alebo robia za pár šupov u nás, v Čechách a na západe, oligarchia a mafia rozvinutá ako nikde inde.....Môže sa potom niekto čudovať, že Pjakin povie to svoje "nu prosto ďebily".

   Smazat
 4. A takový blbci rozhodují v usa a poslední odstavec má naprostou pravdu.

  OdpovědětSmazat
 5. Tahle hrma se do funkce propíchala. Funkce v organizaci, která je zralá na rozpuštění a vypuštění. Organizace, kde má lidská práva na starosti příslušník země, která je porušuje dnes a denně a toto porušování má i ve svých zákonech.
  Je vcelku zbytečné to tady rozebírat. OSN, MOV, OBSE a celá řada dalších už je pouhou skořápkou časů dávno minulých, kdy měly ještě nějakou váhu.

  OdpovědětSmazat
 6. V podstatě nefunguje OSN od Vietnamské války kdy jusej používaly chemické prostředky plošně a nebyly odsouzeny za genocidu a válečné náhrady. Proto jim narostly rohy a myslí si že můžou všechno a nikdo si nedovolí je soudit.

  OdpovědětSmazat
 7. Haleyova je transka a az to vyjde najevo....zatim se to taji...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to uz se vi,ma ho prej vetsiho nezli Obama a to je negr!

   Smazat
  2. Haleyova je transka a az to vyjde najevo....zatim se to taji...
   A také se tají, že je to kometa....

   Smazat
 8. Já nevím, nad čím se pisatel podivuje. Přece to nebude jen české přísloví o tom křičícím zloději aby chytili zloděje. Samozřejmě že ti, co ve světě snad permanentně od 2. světové války vedou agrese proti jiným států, a národům, ti, kdož jsou vinni miliony mrtvých civilistů, ti, kdož sami jsouce superteroristy, vyrobili proti sobě odvetu těch, co humanitární zvěrstva přežili. A jsou to titíž, co svou agresí proti Iráku, Afghánistánu, Libyi, Sýrii, Jugoslávii....vyrobili muslimský stát a islámismus, titíž, co požehnali lidským jatkám na orgány pro transplantace kapitalistů, co žehnají těm muslimům, kteří zamořují drogami EU....

  OdpovědětSmazat
 9. Svět se musí vypořádat s tím, že Rusko je opět světová mocnost. ČLR je ekonomická jednička. At si pí.Haleyová říká co chce. USA se budou učit politické korektnosti.

  OdpovědětSmazat
 10. Nikky, zcela nekorektně řečeno je buď mimo mísu nebo navedená a zaplacená. A jako psychopat, možná i kariérista je na své postu velmi vhodná. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 11. Hloupá ošklivá emerická husa.

  OdpovědětSmazat
 12. Hloupá ošklivá emerická husa.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.