Reklama

sobota 4. listopadu 2017

Američtí instruktoři ve spěchu opouštějí Abu Kamal. Kurdské síly odmítají střety se SAA. USA jsou zaraženy


Rijád Hidžáb
4. 11. 2017 zdroj a zdroj   (kompilace)
Syrské vládní armádní jednotky aktivně bojují v oblasti obce Abu Kamal, kde před několika dny přistál výsadek jednotek pod velením generála Suheila. Vysazení bylo provedeno z palub vrtulníků. Spolu se syrskými vládními silami působí v oblasti Abu Kamal šíitská domobrana a zástupci Hizballáhu. Předsunutým oddílům SAA se podařilo zničit několik pozorovacích stanovišť a také zabrat konvoj zbraní a střeliva, které byly určeny pro teroristy. V autech byly nalezeny i psychotropní látky.Syrský novinář Ríjád Hidžáb, s odkazem na polního velitele šíitské domobrany, oznámil, že od Abu Kamalu ve směru k pozicím kurdských ozbrojených skupin vyjeli američtí vojenští instruktoři. Je-li tomu skutečně tak, pak to je vlastně další důkaz podpory USA teroristů DAEŠ, kteří v posledních několika letech drželi pod svou kontrolou syrsko-iráckou hranici a největší ropné pole v SAR.

Z Ríjádovy zprávy:
Výsadek syrských vojsk v týlu nepřítele, který byl neočekávaný pro nepřátelské síly, umožňuje nejen osvobodit další osadu od teroristů DAEŠ, obnovit syrskou hranici na jihovýchodě, ale také znemožňuje realizovat plány USA na vytvoření Američany chráněné neutrální bezletové zóny v tomto regionu. Zde je vhodné připomenout skutečnost, že minulé úterý velitel speciálních sil operací mezinárodní koalice v boji proti teroristům generál Gerrard hovořil o 4000 amerických vojáků, nacházejících se na území Sýrie. Je příznačné, že tyto informace jsou zcela v rozporu s údaji, deklarovanými prezidentem Trumpem. Dříve šéf Bílého domu mluvil jen o asi čtyřech stovkách zaoceánských vojáků a důstojníků, kteří jsou přítomni v arabské republice. Mimochodem, americké vojáky, kteří odstoupili, nemusí příliš dobrosrdečně vítat ani kurdské ozbrojené formace. Vždyť mezi jejich vůdci v posledním měsíci prudce vzrostla nespokojenost s politikou Washingtonu.

Důvod, proč došlo v kurdských oddílech ke zjevné změně vztahu vůči USA, spočívá v pozici Washingtonu, týkající se situace v Kirkúku. Připomeňme si, že USA fakticky daly zelenou Bagdádu k vojenské operaci proti Pešmerze, i když dříve Washington oznámil, že bude podporovat výhradně mírový a politický způsob řešení konfliktu. Nejen to, Washington učinil i prohlášení, jež obsahovalo výrok o tom, že USA nevidí kurdskou autonomii v rámci Sýrie.

Kurdské síly odmítají střety se SAA. USA jsou zmateny

Nadále přicházejí zprávy ze Sýrie o zhoršení vztahů mezi americkým kontingentem a kurdskými ozbrojenými skupinami. Události posledních dnů ukazují, že fakticky končí spojenectví USA a takzvaných Syrských demokratických sil.

Po té, co USA vlastně podpořily operaci iráckých ozbrojených sil proti kurdské domobraně v Kirkúku, se SDS vlastně ocitly v "nejasné situaci". Velení kurdských oddílů dospělo k závěru, že Washington je může "odhodit" kdykoliv, navzdory všem ujišťováním o podpoře.

Jednou z forem zhoršení kurdsko-amerických vztahů se stala skutečnost, že kurdské oddíly, vyzbrojené USA, fakticky odmítly přímé střety s vládními vojsky SAR v oblasti Eufratu. Připomeňme si, že z americkou koalicí "osvobozené" Rakky byli Kurdové doslova hnáni ve směru k Dajr az-Zauru, aby tam zasadili údery SAA. Ovšem na pozadí tohoto došlo k zostření situace v iráckém Kirkúku a Kurdové uviděli pravou tvář Washingtonu.

O situaci hovoří syrský novinář Rijád Hidžáb:

Na jedné straně USA plánovaly použít ozbrojené síly Kurdů v bojích proti vojskům Asada. Na druhé straně měl prostý kurdský lid poslat své lidi na syrská ropná pole. Všechna dividenda z těžby "černého zlata" by, samozřejmě, šla do rozpočtu USA. Situace se však začala vyvíjet úplně jiným způsobem. Již v loňském roce syrští Kurdové jasně vyznačili hranice kompaktního pobytu svých lidí na severu a severovýchodě země.

Kurdové učinili rozhodnutí, že mimo vyznačenou "budoucí autonomii" nemají v úmyslu jít.

Z materiálu:

SDS, skládající se převážně z Kurdů, nemají v plánu bojovat proti syrskému lidu a obsazovat Palmýru a Damašek, přičemž za svá práva budou Kurdové bojovat, i se zbraní v ruce.

V případě, že se Kurdové skutečně zastaví na hranicích "autonomie", pak se po úplném osvobození Dajr az-Zauru silami SAA může definitivně završit porážka skupiny DAEŠ v blízkosti syrsko-irácké hranice.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Takže to dopadlo tak, jak bylo předpovězeno už před řadou měsíců a podle bonmotu "USA nemají spojence - mají jen své zájmy". Dokud USA Kurdy potřebovaly jako "spojence", slibovaly jim pomoc i samostatný stát. Jakmile ale začaly prohrávat (s Asadem+Ruskem+Iránem) celou válku a bylo jasné, že ze syrské ropy už nic nekápne, zradily Kurdy a odhodily je jako starý hadr...
  Typicky anglo-sasko-chazarský přístup...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky by si už tohoto po staletí neměnného chování anglo-sionistů mohli povšimnout i ti Kurdové.
   A podle toho si zvolit nadějnější strategii, jak dosáhnout své autonomie, a za dalších sto let i své státnosti.
   Ale ten bonmot o USA, ten není jen výstižný, je pravdivě hrůzný! Pro Kurdy, stejně jako i pro nás ...

   Smazat
 2. Jo jo, přesně takhle popisuje Ušácké šmejdy V. V. Pjakin ve svých videích "Otázky a odpovědi", jediný rozdíl je v tom že říká, že vždy své spojence, které již nepotřebují odhodí jako použitý papír. Také říká, že bez skrupulí porušují všechny uzavřené smlouvy. Dopadnou asi špatně, to už je jasné každému. Však si to také zaslouží a jejich lokajové také! Aottj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni zašli (USA státní elity) ve své hloupé pýše tak daleko, že uvěřili, že oni dodržovat dohody nemusí (začalo to už u Indiánů, kteří se tomu nemohli bránit). Jenže už všechno rozkradli (kromě Ruska i když i to je tunelováno, ale Putin to postupně odstřihává). Všichni jich mají plné zuby a když nedodržují dohody nikdo se s nimi bavit a párat nebude, ale pozor nakradli dost a ještě nějakou sílu mají.

   Navíc ožebračili vlastní obyvatele (průmysl vyvezli do zahraničí, kvůli levné pracovní síle) a zničili si střední třídu, jsou to prostě debilové (USA státní elita), jako často politici u nás, zvláště ta část která dostala nejméně hlasů (elity jsou troubové - většinou sluhové peněz cizích mocností, klíčové otázky vyřeší lépe lid referendem).

   Smazat
  2. Anonymní 4. listopadu 2017 22:45- USA budou ještě rádi když budou mít možnost utéct tak jak před lety utekli z Vietnamu. Tedy jde o to zda to stihnou a jestli je Syřané, Kurdové, Iránci a jedjich spojenci utéct nechají, nebo je pobijí jako škodnou.

   Smazat
 3. Dobře Kurdové nebudou dělat usa užitečné idioty.

  OdpovědětSmazat
 4. Je to logicke,juesej raz Syrie odide,ale Kurdi tam zostanu zit,preto si nemozu dovolit bojovat proti SAA,to by im Syrcania nedarovali!

  OdpovědětSmazat
 5. Kurdi by mali myslieť na svoju budúcnosť, hoci nie hneď vlastný štát.Mali by sa spojiť so sýrskou vládou a s irackou vládou a vyhnať Američanov z celej oblasti a to hneď teraz, keď to vo svojej nadutosti amíci vôbec nečakajú.Za odmenu by dostali silnú autonómiu.Keď budú paktovať s Američanmi tak nebudú mať makoniec nič a ešte sa proti ním spoja aj Turci a Irán.

  OdpovědětSmazat
 6. USA sú opäť na ceste k porážke. Kedy si uvedomia, že ich politika je chorá?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.