Reklama

středa 22. listopadu 2017

Babiš: Co je tohle za divadlo?

22.11. 2017 PL
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na volbu předsedy Poslanecké sněmovny
Takže dobrý den, vážený pane předsedající. Kolegyně a kolegové, nestačil jsem si psát, co se všechno stane, protože já to sám nevím. Jen bych připomněl, myslím, že pan předseda Filip zná tu historii déle, já znám jenom tu historii od roku 2013 a my dnes volíme předsedu Poslanecké sněmovny. A je jeden kandidát. Tak skutečně té debatě nerozumím, co vlastně pan Kalousek navrhuje. Má nějakého jiného kandidáta? Je jeden kandidát, toho máme zvolit pro to, abychom konečně začali pracovat, protože tato Sněmovna začala velice špatně. Myslel jsem si, že to bude lepší, ale vypadá to ještě hůř, než před tím.

A my potřebujeme ten státní rozpočet. My potřebujeme, ano, my jsme, tahle vláda, a tady je funkční vláda, navyšuje důchody na příští rok, signifikantně o 475,- Kč proporcionálně, i když my jsme chtěli všem stejně, ale dobře, a navyšuje platy lidem, které my potřebujeme ke každodennímu životu. A já nechápu, o čem se tady bavíme.

Rád bych připomněl panu ministrovi Chvojkovi prostřednictvím pana předsedajícího rok 2013. Tehdy jsme nebyli tak připraveni jako Piráti. Piráti, to bude velká sranda, jak to vidím. My jsme netrefili ani do dveří, ani jsme nevěděli, co se děje, ale v neděli ráno zvonili u mě doma Haškovci a říkali: Se Sobotkou ne, udělej to s námi. Já říkám: Jak to, že to udělám se Sobotkou, vždyť je předseda. No to byl ten puč. Nevím, kam šel pan Kalousek, asi si šel doplnit dávku, aby měl tu hladinu. (Smích.) Je škoda, že tady není. Tak to byl puč. To byl puč. A my jsme řekli: Ne, my budeme jednat s panem předsedou Sobotkou. Teda já, tehdy naivní, nezkušený, hloupý, bohužel politik.

Pamatujete si, pane ministře Chvojko, kolik jste měli tehdy procent? 20,8? A my jsme měli 18,9. A napadlo nás, že bychom řekli: No tak ale my bychom chtěli toho předsedu, vždyť rozdíl je jenom jedno procento. No nenapadlo. Nenapadlo. A vy jste měli předsedu vlády, předsedu Sněmovny, předsedu Senátu atd., takže nechápu, o čem je tady debata.

Pan kolega Stanjura 27. 11. 2013 měl projev, všichni ho známe, Podpoříme, my opozice ODS, na předsedu Sněmovny pana Hamáčka, protože vyhráli volby. Tak si na to vzpomeňte. Co je tohle za divadlo? Já vím, že jste naštvaní, jak dopadly volby. Vím, že chcete za každou cenu zabránit, abychom my sestavili vládu. Takže my bychom chtěli, abychom dnes zvolili předsedu Sněmovny. A proč mluvíte o třetím pokusu? Proč o něm mluvíte? Já tomu nerozumím. Pane předsedo Fialo, já vás znovu vyzývám, pojďte s námi jednat o vládě. Máme 103, tak pojďte. Já jsem ready. Píšeme programové prohlášení, my jsme vám to řekli a vy jste řekli: Ne, ne, ne, ne stokrát. A Piráti. Já jsem myslel, že jsou to samí ajťáci, tedy že nám pomůžou. Tam je osm tisíc ET systémů. Nás to stojí 25 miliard ročně, pořizovačka 125 miliard. Všichni mluvíte o digitalizaci, o Estonsku, jak lidé nechodí na úřady. No my to chceme dělat. Tak když Piráti půjdou s námi do vlády, tak máme stovku. No a možná někdo odejde, nevím. Tak neříkejte o třetím pokusu. Proč mluvíte o třetím pokusu, když nebyl ještě ani jeden. Proč to řešíte? Vystupuji tu dneska jako nějaký potenciální premiér? Ne. Dneska volíme jediného kandidáta na Sněmovnu, abychom konečně začali pracovat, pana Vondráčka. Takže jaký třetí pokus? Proč? Možná přijdeme po druhém pokusu a řekneme: No tak fajn, tak když to nefunguje, tak pojďme na ty předčasné volby. V říjnu s komunálem ušetříme, vážení. Já s tím nemám problém, rád chodím mezi lidi a funguje to. Takže co vlastně chcete? Vy jste všichni kandidovali před volbami s vaším programem do opozice? Tady jsou strany, které všechny chtěly skončit v opozici? No ne. My jsme chtěli jít do vlády, abychom začali makat. Vím, že kdyby byl Babiš premiér, tak těm ministrům by bylo těžko, protože by je tlačil, aby makali. Nevím tedy, o co jde.

Jen bych zopakoval, že žádný pakt Babiš - Zeman neexistuje. Kde jste na to přišli? Jasně jsem řekl, že nechceme vládnout v menšinové vládě bez důvěry. Proč? My s tím nemáme problém. Když se nedomluvíme, no tak se domluvme na rozpuštění Sněmovny a do toho pan prezident vlastně ani nemůže mluvit, jak to řekl pan předseda Filip. Takže já nechápu, o co tady jde. My jsme vám ve všem ustoupili. Děláte z nás stále pitomce. Máme nárok na dva místopředsedy Sněmovny, znovu to opakuji. Řekli jsme: Ne, vzdáme se toho. S každým z vás jsme konkrétně jednali. A pokud to tady pan Faltýnek neřekl, tak ODS na jednání čtyřikrát řekla, že chce školský výbor pro pana Klause, a my jsme řekli: Jo, píšeme si to. A obranu pro Černochovou. Jo, píšeme si to. A ústavně právní pro pana Bendu, legendu tady ve Sněmovně. Píšeme si to. Všechno jsme sepsali. A Benešík dostane za KDU.

Co to tu od rána hrajete za divadlo? Já to vůbec nechápu. Takže, prosím vás. Já chápu, že jste neštvaní, volby dopadly blbě, pro mě taky, byl jsem v sobotu odpoledne naštvaný. Kde je pan kolega Feri? Tam vlevo. Tak ten dostal toho Kalouska do Sněmovny, bohužel, takže jsme se ho nezbavili a budeme ho tady poslouchat, ty jeho pitomosti a demagogie, ještě dlouho. (Smích a potlesk v sále.) Je to trauma, ale snad to přežijeme. Takže zkusme si skutečně vzpomenout, jak to bylo. My se chováme korektně, Faltýnek svolal tu poradu, řešíme ty výbory. Zkuste počkat na to, když pan prezident řekl, že pověří vítěze voleb. A my jsme volby vyhráli. Ano, já chápu, že pan poslanec Kalousek chce tomu zabránit, zase Piráti by nás chtěli dostat do vězení s Faltýnkem, nejlépe zítra, to je asi důležitější než rozpočet, takže já se těším, když budou číst ten spis, co tam vykoumají.

Takže volíme předsedu Sněmovny. Tak ho zvolme a začněme makat a já potom přijdu s nějakým návrhem, když mě pan prezident pověří, a znovu vás oslovím. Jasně jsme řekli, že začneme od ODS a postupně budeme jednat až dolů. Vy se dneska celý den snažíte říct, že my máme nějakou koalici s KSČM. Nemáme. Ani s SPD. Ale oni byli jediní, kteří přišli na jednání a řekli, SPD: Toto jsou naše programové priority, KSČM to řekla dřív médiím než nám, my nemáme s někým koalici. Piráti nám to potom dali, taky těch 20 bodů, a my jsme připraveni o tom jednat. Tak proč dopředu říkáte, že bude třetí pokus. Jak to víte? Možná nebude. Možná po druhém - nevím. Možná se domluvíme a rozpustíme to, to bude lepší, abychom makali, ne jenom kecali. Takže já vás poprosím, zkusme být konstruktivní, zvolme pana Vondráčka za předsedu, protože si myslím, že je to člověk seriózní, má zkušenosti, byl místopředsedou Sněmovny a má i dobrou pověst mezi vámi, tak z toho nedělejte politikum. Volba předsedy Sněmovny nemá nic s třetím pokusem. Možná ani nebude. Děkuji./potlesk/

28 komentářů :

 1. Hoši, co spolu mluvěj, nějak ty zatracený koblihy nedokážou vydejchat. Kalousek na hrad ! (Mírov)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 100% souhlas. Včera bylo pozdě a sebou by si měl vzít všechny tan zlodějský kámoše.

   Smazat
  2. 19:19 Jo a aspoň 15 let pobytu za státní peníze.

   Smazat
  3. Žádný pak Zeman-Babiš prý neexistuje - Babiš se projevuje jako velký vtipálek, kdyby ovšem nešlo o vážnou věc-.

   Smazat
 2. Kalousek by si rad prisadil na Babise,kuli nejakym 50 nejasnym melounum...ale,kdy Kalousek vrati 360 melounu,ktere se probendili v Promopro a tim ceskym genem Sasou Vondru?To se vy pravy cesi neptate,ze?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten amícký křivohubý Vondra přešustroval 720 mil. Kč (ne 360).

   Smazat
  2. 20:05 nejde o nějakých usmolených 50 milionů, (což jsou pro Babiše drobný), ale o to Babiše a ANO co nejvíce zdiskreditovat. Celou aferu Čapí hnízdo projednávala evropská komise(tuším, že je zkratkou OLAF) a nic nezjistila.Tak co chtějí naši vyšetřovatelé zjistit??? Je to vyloženě účelová akce, která má poškodit Babiše a ANO. Bohužel se jim to ale nepodařilo a proto jsou všichni ti křiklouni v čele s Kalouskem pěkně nas..raní.

   Smazat
  3. Jo kdyby Babiš udělal z Kalouska ministra financí a do vlády přizval TOP 09, to by se ODS otočila a STANu, Lidovcům a ČSSD by spadly ty jejich nafoukané brady. Celý demokratický blok je výmysl Kalouska, aby dál tahal za nitky, stejně jako vymyslel TOP 09, když ho nikde nechtěli. Vodil Sobotku s Bělobrádkem a teď bude vodit celý demokratický blok. Super pane Kalousku jste borec!!! Vám se může postavit snad jen pan, Babiš a pan prezident Zeman - ostatní Vám nesahají ani po kotníky.

   Smazat
 3. zapamatovat sabotéry a všechny do tepláků

  OdpovědětSmazat
 4. Bylo by dobré, kdyby zde někdo napsal otevřeně oč se v celé té frašce jedná. Moje úvaha - jedná se o prachy, o koryta. Hnutí ANO přesvědčilo občany, že jsa při korytech bude dbát na to, aby také méně schopná prasátka dostala ... nažrat. Méně schopná: důchodci, malé děti, matky s dětmi, obecně nemajetní /jsme v kapitalismu, ve kterém neschopný se vyznačuje tím, že nemá peníze/. Hnutí ANO nabídlo veřejnosti, že s koryty bude zacházet jinak než tomu bylo dosud. Ti, co byli u koryt dosud šíleně kvičí - o demokracii. Jinak beránci v hnutí ANO nebudou. Nic nevím o tom, že by to s tím sociálním programem pro neschopné mysleli nějak zásadně vážněji než předchozí prasata. Viděl jsem Faltýnka a Okamuru na youtubu. Okamura: 300 miliard korun teče ročně z republiky pryč, proč neuděláme totéž co Orbán v Maďarsku a tomu nezamezíme /nikdy se v takové debatě nedozvíte proč se tomu nedá zamezit/. Faltýnek v téže debatě /předvolební/: přidání důchodcům, kolikžeto 400 korun, bude stát statní kasu 3 miliardy korun. 300 miliard a 3 miliardy - není třeba asi nic víc. K těm 300 miliardám se Faltýnek vůbec nevyjadřil. Tak tedy montovna, třetinové platy ve srovnání s Německem a další vymoženosti sametové revoluce tu budou pod vedením ANO tak jak tomu bylo dosud. Podpis: politický nevzdělanec. A toto není útok na ANO, o kterém si nedělám iluze, ale chtěl bych vidět nějaký článek, co takovým nevzdělancům jako já, říká jasně oč se - i nyní - jedná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:31 kolego nejedná se o nic jiného než jako vždy, jen o velké peníze, nic míň a nic víc. Stará prasata kvičí, protože začínají mít hlad a ono se jim toho žrádla (tedy peněz) pomalu začíná nedostávat. V žádném případě si nedělám iluze, že Babiš je naše spása, ale jeho činnost má něco do sebe. On krade taky jako všichni před ním a určitě i všichni co budou poněm. Udělal ale perfektní tah a to že zavedl KONTROLNÍ HLÁSŠENÍ a EET, čímž zavřel kohoutky penězovodů všem těm starým sviním a to je celý problém. Každá hladová svině přece kvičí, že ano.

   Smazat
  2. Ale jdi 21:55. Tím EET „zavřel kohoutky“ leda těm "podnikatelům", kteří kasírují hotovost osobně. Ti se ovšem vesměs se zákazníkem dohodnou. Tam, kde hotovost kasírují zaměstnanci, už musí mít podnikatel evidenci, která znemožňuje, aby zaměstnanec kasíroval do vlastní kapsy. Ta nemůže být nepřístupná finančnímu úřadu. A jestli se podnikatel se zaměstnanci dohodne na krácení tržeb, je vydíratelný, takže dřív nebo později, pokud nejde o soudržnou rodinu, zbankrotuje. Takže celá ta EET je Babiše mazaný tah, postavený na závisti. Jediným výsledkem je olbřímí kšeft pro výrobce a prodejce potřebné techniky, pro ajťáky, růst cen drobnějších služeb, nesmyslné zatížení těch, co si "podnikáním" pouze přivydělávají, většinou tedy důchodců s tržbami v tisících za měsíc, tedy účtenkou Babišenkou, která je nákladově přijde na stokoruny. Největší přínos? Nárůst státního aparátu a nějaké to procento volebních hlasů pro Babiše. Vyvrať mi to, naivo.

   Smazat
 5. No mne tedy strašně zklamali Piráti. Stále vykládají, co by chtěli zlepšit (IT) a když jim Babiš dává příležitost konečně něco pro tuhle republiku udělat dobrého, tak se stáhnou do opozice. Tak to tam ti blbci ani nemuseli lézt.
  Ivana

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Babiš dává příležitost..." - bože jak naivní!

   A ty jsi se svými hloupými výkřiky nemusela lézt sem.

   Smazat
  2. 0:26
   Hloupě tady vykřikujete akorát vy. Ostatní slušně diskutují.
   Ivana

   Smazat
  3. 1:22
   Vážně? Ale o blbcích jste začala Vy.

   Smazat
  4. Iana sice začala hovořit o blbcích, a právem, ale to bylo jako když rybář nahodí udici: jeden blb se hned chytil.

   Smazat
  5. No jak koho, nevolím na základě víry, ale maxima možných informací. Eurohujer, vítač a feťák s jakýmsi mopem na kebuli mě těžko může zklamat.

   Smazat
 6. Bylo by dost zajímavé kdyby zde někdo dokázal sepsat od 90.roku všechny dosud vyšetřované kauzy oněch papalášů jmenovitě,včetně stranické příslušnosti,jejich výsledné tresty se jmény soudců.Pěkně přehledně-jméno,strana,přečin,roky,soudce,doba trvání případu. Tak by si občané mohli udělat názor na "DEMOKRACII" V SOUDNICTVÍ VE SPOJITOSTI S TOU KTEROU PRÁVĚ VLÁDNOUCÍ STRANOU,pak by se stačilo podívat na případný nárůst na kontech příslušného vyšetřovatele a soudce./včetně rodinných příslušníků/.Myslím,že 50 Babišových melounů je malá kapička v moři.

  OdpovědětSmazat
 7. Proč je Babišův projev převzat z Parlamentních listů, a ne přímo ze záznamu Poslanecké sněmovny?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:23 "Proč je Babišův projev převzat z Parlamentních listů, a ne přímo ze záznamu Poslanecké sněmovny?". Asi proto, že to dalo méně práce těm, kteří tento server provozují za své a ve svém volném času. Chytráku. Ty děláš pro věc co, krom poštívání, zadarmo?

   Smazat
  2. 0:57
   Překopírovat sem každý den pár cizích textů, z velké části - bohužel! - hloupých nebo nenávistných, není zas taková dřina. A osvěta už vůbec ne.
   Občasná původní glosa Ivana Davida to nevytrhne.
   Kvalitu webu poměrně přesně zrcadlí úroveň čtenářských reakcí (včetně té Vaší).

   Apropos: o jaké "věci" je řeč??

   Smazat
  3. 1:20 byl jsem si docela jist, že se vyznamenáte. Stalo se. Není podstatné, zda je činnost redakce dřinou nebo ne, podstatné je, že není výdělečnou ani dotovanou činností, že je činností konanou zdarma a na vlastní náklady. Vaše hodnocení webu NR a probíhající diskuze vás docela dobře charakterizuje. Tou „věcí“, když už jste natolik nechápavý, je to, co se můžete dočíst v preambuli samotného webu. Dík za optání.

   Smazat
  4. 2:51

   Moje hodnocení charakterizuje úroveň zdejších diskutérů. To, že se tu projevují v naprosté většině jenom tací, je podle mne odrazem velmi podivného výběru textů. Vznešeně se tomu někdy říká "duch doby".

   To, co tu většina "diskutujících" předvádí nemá s preambulí NR vůbec nic společného. Je to politický analfabetismus kombinovaný s mimořádnou duševní ubohostí a většinou si vystačí s vzájemnými vulgárními útoky bez jakéhokoli vztahu k textu, pod nímž se vyskytuje.
   Jste schopen pochopit, co říkám?

   Smazat
  5. 3:03 pomlouvá místní web a otiskované autory, kterým sám nesahá ani po kotníky. Troll může mít zkrátka mnoho podob. V tomto případě hloupým nekonkrétním poštíváním redakce.

   Smazat
  6. Milej zlatej 23. listopadu 2017 3:03, sluší se odpovědět.V 0:23 jste se ptal: „Proč je Babišův projev převzat z Parlamentních listů, a ne přímo ze záznamu Poslanecké sněmovny?“, Pověděl jsem svůj názor, že je zřejmě pohodlnější převzít určitý text z publikovaného článku jako citaci, než se dohledávat originálního znění výroku v záznamu parlamentu. O kvalitě WEBu ani slovo. Vy na to, mj. „Kvalitu webu poměrně přesně zrcadlí úroveň čtenářských reakcí (včetně té Vaší)“. Takže jste kvalitě diskuze osobně prospěl. Rád vám potvrzuji, že v diskuzích se skutečně projevuje znalostní, kulturní, mravní, rozumová atd. atd. úroveň diskutujících. Je pozoruhodné, z jaké úrovně a jak bystře na tuto skutečnost reagujete.

   Smazat
 8. Pár samolibých hlupáků dovede "zabít" každou diskuzi i každou myšlenku a pak se divíte jak to tady v republice vypadá. Místo osočování jiných podívejte se na sebe co z vás za hrůza leze.

  OdpovědětSmazat
 9. Pokud se prokáže (což je v těchto končinách problém), že si Babiš k těm svým mili ještě přikradl, tak by měl být potrestán.
  Případ samozřejmě kalí to, že za dobu "demokracie" se tady nakradly bili a těch adeptů na krimi bylo či vlastně pořád jsou, tisíce.
  Jenže, aspoň z mého hlediska, ten zkurvysyn je náš skurvysyn, bojuje proti těm starým zkurvysynům a proto zasluhuje podporu. A má ji i ode mne.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.