Reklama

čtvrtek 16. listopadu 2017

Bankomat Evropy

16. 11. 2017 EB
Česká republika není se svým 5% růstem jen tygrem Evropy, ale také jejím bankomatem. Kombinace devalvace, zvýšených rozpočtových výdajů, investičních pobídek, korupce, laxních pravidel pro převodní ceny a autocenzury médií umožnila zahraničním investorům - a některým bohatým Čechům - vytáhnout z české ekonomiky miliardy.


Vyvádění dividend do zahraničí je běžnou součástí systému volného trhu a není to ten hlavní problém. Důležitější je způsob, jakým Česká národní banka posílala spekulantům signály o své monetární politice jak před devalvací, tak po zrušení zastropování kurzu koruny. Nebo způsob, jakým koaliční vláda lákala Amazon, aniž by vyžadovala, aby se přes Lucembursko přestal vyhýbat placení daní. Nebo jak jsou vklady nic netušících klientů Air Bank využívány k financování riskantních půjček na mobily v Číně. V ČR se teď věci samozřejmě pomalu mění, protože bankomatu docházejí peníze.

11 komentářů :

 1. Toz Dear Eric je to jak za protektoráto stojij´o za tem stejné sily a mnohde aj stejne neocouni odrzované pri zivote popecnikovó krví a te nám tade delojó ten MONTOVNAWUNDER......toz to be sa jeden posral a co na to J.A Bata opravdové celostné ceskoslovenské podnikatel.....toz pravda veplave na povrch jako olej na hladino vody .....slonce v srdci a neocone v riti......howk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tož jdi do hajzlu ty přiblblá imitace hanáka. Kdyby ses dokázal vysrat na to přitroublý takzvaný nářečí a psal svoje názory normálně -ale toho asi nejsi schopnej co? Ty diskuzní masturbante. Pardon slonce.

   Smazat
  2. 21:01 Do hajzlu jdi ty a spláchni za sebou.

   Smazat
  3. 22:26 ty se splachni do hajzlu

   Smazat
  4. Dělení majetku a moci. Schůzka Havla a Sorose v roce 1986 na ambasádě USA v Praze.
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dohoda-KGB-a-CIA-Deleni-majetku-a-moci-Schuzka-Havla-a-Sorose-v-roce-1986-na-ambasade-USA-v-Praze-Vondra-Uhl-Sabatova-Dokumentarista-o-tom-kdo-pripravil-17-listopad-512466

   Smazat
 2. Vážím si těch lidí, kteří daní svoje příjmy v našem státě, jako je třeba Gott, Babiš a další. Nevážím si těch, kteří své příjmy daní v daňových rájích, jako je třeba Kvitová, Bakala a další. Nevážím si také těch, kteří svou prací v politice na různé úrovni, způsobili a způsobují odliv peněz z ČR a ještě těm firmám, které toto provádí, navíc dávají daňové prázdniny na 5 i více let. Máme hodně schopných lidí, bohužel i těch všehoschopných. Na závěr chci ještě říci, že kalouskové u nás nejsou jedničky, jak si myslí kupříkladu bývalý premiér topol, který nedej bůh se snad chce vrátit zpět do politiky. Ale co lidé chtějí, mají mít. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 3. Škoda že do diskuze nalezl ten praštěný masturbant "hanák slonce", protože ten článek je naprosto pravdivý, a je to ve své podstatě úděsné. Pro naši zem nesmírně ponižující. A uprostřed tohoto ponížení se naši pitomí politici, kteří ČR svými pletichami se západem přivedli zu grunt, hádají a přou o to, kdo se bude moci ještě naposled přiblížit k polovyschlému korytu, než si budeme navzájem chlemtat krev. Ano, opravdu už českému "bankomatu" docházejí peníze, a co tam zbývá, to dorazí "mandatorní výdaje" pro důchody, a pro obrovskou, stále se zvětšující smečku lidí pobírajících sociální dávky, různé podpory a invalidní důchody. A pokud jde o movitý majetek - je rozkraden. A pokud jde o zásoby zlata - je rozkradeno. A pokud jde o obrat z pracovní činnosti? Odchází do ciziny - je rozkraden. Kde vezmou další a noví paraziti ( dorůstají jim děti) a vyhryzové peníze na své tučné mzdy? Koho okradou teď - důchodce, nebo dávkaře? Nechtěl bych zažít, že přijdu k bankomatu vybrat si peníze na nájem a živobytí, a tam na mně vyšplouchne papírek, že nelze vybírat, možnost výběru peněz zablokována - co udělám? CO udělají všichni ostatní? Zatím takovou možnost nikdo nepřipouští, protože v ČR se tradičně ničemu nepřikládá význam - tím myslím ničemu opravdu závažnému a zásadnímu. Význam se přikládá jen pitomostem a sračkám, jako co kdo kde řekl, nebo neřekl, co kdo prohlásil, za co se kdo musí omluvit -ano, nebo ne, a podobné sračky, které rozmatlávají media, a sbírají na to body v diskuzích, které jsou směnitelné za peníze. Ale věci opravdu zásadní a závažné se dozvíme pět minut před tím, než přijdou, a pak zjistíme, že všichni ti neřádi a parchanti už to věděli nejméně půl roku dopředu, a taky se stačili proti tomu zabezpečit. Jen my ostatní budem namydlení a budem čumět. A házet si mašli, nebo zoufale řvát? Jako to bylo v roce 1989, o čemž všechna ta sebranka rudá věděla dopředu asi tak rok, a všichni stačili už si zabezpečit další existenci až přijde "majetkový puč" pardon sametová revoluce? Jen my trubci jsme věděli hovno, leckdo nadšeně zvonil jak trouba, jak najatý kompars k té taškařici, a když nás desetitisíce měsíc na to přišli o práci pro "přebytečnost" ( přestože se zrádce Havel veřejně dušoval, že nic takového nehrozí) a ocitli jsme se na ulici ze dne na den, jen jsme nevěřícně čuměli a přemýšleli co dál? Mnozí to neutáhli, hodili si mašli, stovky jich skončilo v kanálu, desítky umrzly na ulicích. A pořád to nikdo nechápal. A co teď - po sedmadvaceti letech - už to konečně chápem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To pořád nechápete? Přece budou krást na dluh. Ten pak budou splácet naše děti, jejich děti a (myslím děti těch dětí) atd ...

   Smazat
 4. Tygr s vyžranými vnitřnostmi. Chudé dolní obyvatelstvo a vyžraní germáni.
  A to jsme údajně mezi vítězi druhé světové války. Díky Lidicím.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.