Reklama

sobota 4. listopadu 2017

Černé prapory na sekretariátech

Přemysl Votava
4.11. Vaše věc
Nějak se nám to po těch volbách zamotalo, … těch poražených a trucujících je příliš moc. A ti místo práce pro nás občany, hledají „klacky“ na ty úspěšné. Vyzývají dokonce i k bojkotu sněmovny, mávají praporem nenávisti. Jak říkával TGM : „ tož demokracii máme, ještě mít nějaké ty demokraty “.

Politici před volbami vyzývali voliče, aby přišli v hojném množství k volbám. Občané je poslechli, sečetli zásluhy i hříchy té minulé rozhádané vlády. Jedni jásali u šampaňského, druzí zklamaně zírali na svá droboučká procenta. Nad mnohými sekretariáty zavlál černý prapor. Ti zklamaní politici, ať jsou zprava, nebo zleva, mohou být z výsledků voleb nespokojeni, mohou si lízat utržené rány, ale vůli voličů by měli respektovat. Nesmí být hlavně uražení, či hledat chyby někde jinde. Nesmí stát v politickém koutě a trucovat.

Voliči projevili svou vůli po změně, vítězné hnutí ANO dostalo od občanů silný mandát, z voleb vyšlo výrazně posíleno. Vítězství to bylo dominantní. Nabízí se i jednobarevná vláda, na stole je i nabídka pro ostatní parlamentní strany. Nelze jen bouřit z opozičních lavic.

Všechny politické strany musí jednat ve prospěch občanů České republiky. Tedy rychle zapomenout na utržené rány, netrucovat a usednout ke společnému stolu a jednat o povolební situaci. To se týká, jak ODS, ČSSD, KDU, tak i těch ostatních stran.

Česká republika musí mít stabilní vládu, která vyjde z výsledků voleb a bude respektovat vůli občanů. Česká republika, v minulosti stála před daleko většími zkouškami. Stála na mnoha rozcestích. Mnohdy jsme za svou nerozhodnost platili i svou suverenitou…. Příští rok si připomeneme 100. výročí vzniku Československa i to je závazek.

Z úst politiků a ekonomů slyšíme, že Česká republika přes mnohá úskalí vzkvétá, česká ekonomika roste. Česká národní banka předpokládá její letošní růst dokonce o 4,5%, a na příští roky růst přes 3%. Nezaměstnanost je u nás nejnižší v EU. Průmysl hledá zaměstnance i v zahraničí. Kdo chce pracovat, práci najde. Zahraniční obchod je vysoce přebytkový. Česká koruna zpevňuje. My občané více utrácíme. Rostou platy i důchody.

Zatím co Evropa se zmítá v migrační krizi, v národnostních nepokojích, či v sociálních problémech, my žijeme v relativním klidu. Přes naše hranice se nevalí statisíce migrantů, v našich ulicích nevládne strach z terorizmu, či z násilí tak, jak vidíme v zemích západní a jižní Evropy. Vážíme si této skutečnosti a vy politici, jednejte podle toho! Netrucujte!

27 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Jak s výsledkem našich voleb souvisí Katalánsko?

   Smazat
  2. 23:32 zamysli se

   Smazat
  3. S Katalánskem nemáme lautr nic společnýho. Tam pár demagogů huláká, že by se mělo Katalánsko odtrhnout od Španělska, což je očividná pitomost. Ale většina Katalánců to dobře ví.

   Smazat
  4. Katalánsko je historická země, obývaná Katalánci, což je národ odlišný do Španělů nejen jazykem. Je to nejprůmyslovější a nejrozvinutější region Španělska a do státní kasy království odevzdává nejvíc peněz na jednoho obyvatele. Zpět se jim dostává méně finančních prostředků, než kolik do rozpočtu vkládají, navíc se jim - přesvědčeným republikánům - dostává arogance konzervativní centrální vlády. V historii Katalánsko nejvíc trpělo za občanské války i při následných krutých frankistických čistkách.

   Španělská ústava, kterou napsali Frankovi pohrobci, vylučuje jakémukoli regionu se ucházet o samostatnost. Takže kecy o ústavnosti jsou stejně blbé, jako kdyby někdo chtěl v roce 1918 zakázat vznikající Československo.To byl přece také "protiústavní čin".

   Situaci komplikuje fakt, že se Franco pokusil etnicky změnit poměry v Katalánsku a od 40. let byl podporován příliv kastilského (španělského) obyvatelstva do Katalánska. Myslím si, že sabotováním voleb o samostatnosti Španělsko jen odkládá nevyhnutelné.

   V celém příběhu velmi smutnou úlohu hraje EU svou podporou španělské bezohlednosti. Vždyť co by se stalo, kdyby na vlajce EU přibyla katalánská hvězdička?

   V posledních dnech se zvedají hlasy odporu i v dalších regionech království, které jsou známé svým letitým separatismem a mají s hnutím Katalánců mnoho společného, především Baskové, další na řadě.

   vd

   Smazat
 2. To co předvádějí Kalouskovi pohůnci je v podstatě protistátní činnost. Voliči je volili, aby pracovali a vládli, ne aby stát rozkládali. Jejich povinností je respektovat vůli voličů a podle toho se konstruktivně chovat. Za to si je platíme!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic proti, ale Kolouskovi voliči by si nepřáli být ve vládě s Babišem.

   Smazat
  2. Jo chce to novy volby

   Smazat
  3. 23:46 Pane jo, ty jsi teda demokrat.

   Smazat
  4. Anonymní4. listopadu 2017 23:15
   Když Kalousek navádí poslance k zablokování sněmovny, je to jednání, se kterým občané nemůžou souhlasit. Nikdo si nepřeje nekonečnou vládní krizi, neboli bezvládí. To nemá co do dělání, že nechce jít do party s Babišem. P.K.

   Smazat
  5. 23:50 a ty jsi onuce
   A budes bud mit urednickou vladu nebo nove volby
   Co cekas v bananove

   Smazat
  6. 8:54 me je to jedno ze v ceskobananove je vladni krize
   Cesko je komedie

   Smazat
 3. Tady Okamura by do vlády šel ale euhujer babiš to nechce.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Trvame-na-zakazu-mesit-prava-saria-a-zahalovani-na-verejnosti-rika-Okamura-511000

  OdpovědětSmazat
 4. Někdo vyhrál volby a jeho odpovědností je sestavit vládu. Na nikoho jinýho tuhle odpovědnost prostě přehodit nejde. Ať už nad sekretariátem visí jakýkoliv prapor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale když se to Babišovi na 3x nepovede, co dál?

   Smazat
  2. Urednicka vlada a nebo dalsi volby
   Komedie ceska bananova pokracuje
   Humor

   Smazat
  3. 10:30 Tak budou předčasné volby.

   Smazat
  4. 10:30 Když se to Babišovi 3x nepovede, bude to jasná ukázka jeho naprosté neschopnosti.
   Ale na předčasné volby podle mě nedojde. Ani to s Milošem nějak ušmoulí.

   Smazat
 5. Andrej to ustojí a před vánocemi budeme mít vládu. Pak možná dojde na skryté i otevřené vyřizování účtu mezi vítězem a poraženými. Kalousek bude zašlapán do země, Fialu svrhne mladý Klaus, Lidovců se chopí Čunek, Okamurovi se rozpadne strana a Bartoš bude novým vítačem migrantů.KSČM upadne v zapomnění.S novou vládou bude republika stabilizována a ve spojení s Maďary a Poláky, Bulhary a Srby bude tlačit na změny v EU.Francouzi prožijí opět lidové bouře, a v Německu bude krize.Trump se domluví s Putinem. Ukrajinu ovládne nový oligarcha.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Který oligarcha.Oligarcha Kolomojský, který se pokusil sestřelit letadlo s Putinem a sekl se o dvacet minut a povraždil 298 lidí z Holandska a Malaysie?

   Smazat
  2. 9:04 jsi naivni jako ti co si mysleli ze havel prinese blahobyt
   V cesku bude desny marast
   Vlada nebude, leda urednicka

   Smazat
 6. Politikům tzv. systémových stran nikdy nešlo o prospěch státu a občanů, ale vždy jen o prospěch osobní. Bývalí komzomolci dorostli do partajních funkcí a veškerá činnost sněmovny se scvrkla na řešení, kolik který poslanec si bude moci nakrást na spoluobčanech, jak když nedej bože se přidá důchodcům pár korun, budou si sami sobě - schudlým dej bože - přidávat po tisících korunách. K hromadě navíc nezdaněných peněz na fiktivní rodinné výdaje. Samozřejmě to co máme není ani závan a dokonce ani pach po demokracii, je to diktatura systémových stran a tedy totalita ještě zrůdnější než ta za socíku - včetně "mocenských sloupů" v rukou poslaneckých politruků. To že vzkvétá kapitál a tzv. rostou platy je také zcela fiktivní, neb to co občané dostali "přidáno" si dávno rozdělili pronajimatelé bytů a obchod všech kategorií - několikanásobně - s podporou tzv. antimonopolního ouřadu, který snad sám kartelové úmluvy za všimné zařizuje. Spějeme k naplnění předpovědi Karla Marxe o světové revoluci. A nebo zániku lidstva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak. Poslední věta plně vystihuje totální degeneraci kapitalismu. A ty rostoucí důchody - autore styď se. Rostoucí ceny všeho dávno pohltily tu almužnu, co přidává "naše" vláda těm nejbezbrannějším občanům. T

   Smazat
 7. \hlavně ty důchody rostou. Rostou? Přidali důchodcům celých 300 Kč. Nominálně. Ve skutečnosti po odečtení inflace jim zůstala dvacka? No prostě rostou. Chystají přidat 500, kolik bude inflace? Asi to vyjde nastejno. Takže výrazně rostou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já v práci nedostal přidáno ani to.

   Smazat
 8. Opravdu "pozoruhodný" je závěr článku, kde nás jeho autor, odvolávajíce se na naše politiky a ekonomy, přesvědčuje, že "...Česká republika přes mnohá úskalí vzkvétá, česká ekonomika roste. Průmysl hledá zaměstnance i v zahraničí. Kdo chce pracovat, práci najde. Zahraniční obchod je vysoce přebytkový. Česká koruna zpevňuje. My občané více utrácíme. Rostou platy i důchody.

  Zatím co Evropa se zmítá v migrační krizi, v národnostních nepokojích, či v sociálních problémech, my žijeme v relativním klidu. Přes naše hranice se nevalí statisíce migrantů, v našich ulicích nevládne strach z terorizmu, či z násilí tak, jak vidíme v zemích západní a jižní Evropy."

  Žije zřejmě v představě, že mluví za nás všechny, když říká : Vážíme si této skutečnosti a vy politici, jednejte podle to. "

  Podobné "bláboly" jsem slyšel v Československém rozhlase a televizi nebo četl v Rudém Právu před rokem 1989. ČSSR vzkvétala, Kč byla pevná, všichni jsme spokojeni a kráčíme k lepším zítřkům.

  Oboje mi připomínalo a připomíná okamžik před zkázou Titaniku, na jehož palubě se tancuje ...
  Kde to autor článku a jemu podobní žijí ?!
  L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak , když je všechno krásné , proč rostou ceny a státní dluh ?? Za totáče alespoň ten státní dluh nebyl a nerostly ceny , když mi přidali stovku , tak jsem měl skutečně o stovku víc !!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.