Reklama

sobota 25. listopadu 2017

Český rozhlas byl legálně zprivatizován, anebo jen protizákonně využívá veřejných zdrojů k propagaci některých a hanobení jiných?

Ivan David
25. 11. 2017
Jednostranná propaganda šířená těmi, kteří ukradli Český rozhlas (zmocnili se cizí věci s úmyslem nakládat s ní jako s vlastní - skutková podstata krádeže) je do nebe volající. Nejtrapnější na věci je jejich póza jakýchsi mluvčích veřejného zájmu a samozřejmě pravdy a lásky ve jménu kterých je přípustné nenávistně lhát. "Politický komentátor" Karel Hvížďala se vyjádřil, že: "Veřejnoprávní média musí být na politicích a politickém dění nezávislá.", a odkázal ZDE na prvního šéfredaktora BBC Johna Reitha, který tímto prohlášením reagoval na to, že BBC v roce 1926 v generální stávce dávala více prostoru státním úředníkům než stávkujícím. Jenže to je přesně to, co Český rozhlas dělá dnes a denně. Je mi jedno, je-li "nezávislý", ale velmi mi vadí, že je neobjektivní, tedy dává "více prostoru" (skoro všechen) jedné straně.


Velmi ilustrativním příkladem je dnešní článek (a čtený komentář) "Týden očima Petra Schwarze: Jestli je tohle budoucnost demokracie, Země je placatá" ZDE. Začína lživým tvrzením, že ve Sněmovně vznikla "pevná hlasovací koalice vítězného hnutí ANO s KSČM a SPD", ihned přidává nálepky "ANO jsem já", "ultrakonzervativec" a "Svoboda je výsměchem" a o dvě věty dále už je Okamura "novodobým fašistou". Nechci od pana Schwarze aby při psaní nahlížel do slovníku cizích slov, je to marné.

Proč tolik nenávisti (free hate)? Předseda ODS Fiala nebyl zvolen! Schwarzovo nezávislé srdce bije vpravo. Hodně vpravo. Takže Babišovi chybí lustrační osvědčení a je "sprostý podezřelý". Prezident by se panu Schwarzovi zavděčil, kdyby jmenoval premiérem Fialu "předsedu ODS, druhé nejsilnější strany" (s rozdílem 164%). S kým by skládal vládu, když skoro všem takticky a geniálně politologicky vzkázal, že jsou nepřijatelní, to netuším. Ale o to tu nejde.

Schwarz se posmívá prezidentovi pro jeho starost, aby se nevrátila studená válka. "Moudrost politika, který zabraňuje minulé válce." (Blbost presstituta neschopného pochopit, že jde u budoucí studenou válku.) Přidává přání: "Ať se nenecháme ohlupovat nesmyslnými konspiračními teoriemi."

Já si také píši co chci a je mi jedno, jesli se to jandům líbí. Rozdíl je v tom, že za to nejsem placen z veřejného fondu. Ona totiž nezávislost není zárukou objektivity, je to bohužel skoro naopak. Zvláště když znamená nekontrolovanost a nepostižitelnost. Objektivita musí být pod kontrolou a deviace pod sankcí. Komentátor na stránkách veřejnoprávního rozhlasu (a na jeho vlnách) musí být nestranný, jak správně pravil onen dobrý muž z dávného BBC John Reith a opakuje to po něm Karel Hvížďala, ačkoli se zastává pravého opaku. Nebo ať současně se Schwarzem publikuje ve stejném rozsahu Weiss opravdu opačně vyhraněný. A nebo ať si pan Petr Schwarz zřídí blok a tam si zcela nezávisle a nikoli nestranně píše, co chce... Vůbec mi to nebude vadit. Číst to nebudu.

19 komentářů :

 1. No jistě, například Radiožurnál to je soukromé médium, které má vlastní posluchače a takový Kalousek, toť téměř intimní přítel komentátorky.
  Já osobně si jsem jist, že by tento kanál určitě našel posluchače, poslouchám ho taky ze setrvačnosti denně, jen bych byl rád, kdybych za ty kecy nemusel platit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to neřeším, je to pakatel. Pana Moravce, ani pořady pana Krause, ani zprávy ČT, Novy a podobně, prostě nesleduji. Tohle sledovat i ze setrvačnosti, považuji za formu masochismu. Nepíšu tady sprostě, ale udělám výjimku, já na ty Sorošovy služebníky prostě seru, ještě jednou se omlouvám za vulgární výraz, ale lepe to vyjádřit nemohu.

   Smazat
  2. Přesně vyjádřeno !!!!!

   Smazat
 2. Právě se dívám na hádku v ruské televizi
  https://www.youtube.com/watch?v=C1tMJISPkf8

  To se u nás nevidí. Křičí na sebe Kurginjan a Sobčaková.

  OdpovědětSmazat
 3. Já pro jistotu nic takového nesleduji Okamura není fašistou ale demokratický blok ano slouhové diktátorské eu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžete mně vysvětlit, proč pan Kalousek šílí při vyslovení jména Babiš?

   Smazat
  2. Asi od Babiše nedostal úplatek.

   Smazat
 4. Poslouchám jen předpovědi počasí,náhodou na Rplusce pak probíhal rozhovor pana Buriana s Pepou Nosem žel dialog se snížil na pavlačové osočování pana Nose,ten se snažil slušně odpovídat přesile.Polínka radostně přikládala "investikativní" redaktorka. Nevím kde se bere tolik nenávisti.

  OdpovědětSmazat
 5. ODS odmítlo ANO a tím umožnilo všem ostatním stranám, aby uplatnily své připomínky. Nezapomeňte, že se mohli dohodnout a bylo by vymalováno. ANO tuhle příležitost promarnilo a dnes má v Demokratickém bloku rovnocenného rivala pro vládní vyjednávání. SPD a KSČM deklarovaly veřejně, že nepodpoří menšinovou vládu ANO, a stejně tak všechny ostatní strany, takže dnes jsme svědkem divadla se známým koncem, tj., že menšinová vládu nezíská důvěru a prezident bude stát před rozhodnutím, jestli opakovat totéž a očekávat jiný výsledek, anebo reflektovat aktuální stav a vyjednávací potenciál pro sestavení stabilní vlády. To jsou reálie v krátkodobém horizontu. Politika je něco mezi živým organismem a komplexní funkcí, která má své relativně pevné vektory. Ve výsledku má největší šance na sestavení většinové vlády Demokratický blok, přičemž se může orientovat dvěma směry, buďto na spolupráci s ANO ve smyslu 50:50 a hledáním rovnováhy distribucí ministerských funkcí, anebo zkrotit SPD a Piráty, sestavit šestičlennou vládu a ANO a KSČM poslat do opozice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše úvaha je tak trochu pokroucená, překroucená. ODS odmítla jít do vlády s Babišem, i když jim to hned po volbách Babiš nabídl. Tím to vše začalo. Fiala a spol. si myslí, že ANO přistoupí na vládu ANO bez toho, že by byl Babiš ministerským předsedou. Ale to je bláhová představa, hnutí ANO je pevnější, než si myslí. Koaliční potenciál Pravicového bloku (odpusťte, že nepíši Demokratický, ale "pravicový" je přiléhavější) se pravděpodobně vyčerpal právě jen uvnitř bloku. Kdo bz chtěl jít do vlády s umírajícími stranami. Vždyť nová pravice je právě Hnutí ANO.

   Smazat
  2. Ano s ODS by nemělo většinu, muselo by někoho přibrat. ANO sestaví menšinovou vládu, ta povládne, o to šlo, vystrnadit Sobotku, pak už je čas, aby si státotvorná opozice spočítala, jak dostane na zadek v předčasných volbách a vzala zpátečku. Pro Piráty by účast na vládě s pravičáky byly totéž jako pro minulé Zelené. S kým by Fiala utvořil vládu? Bez ANO, komunistů a Okamury mají jenom přes 85%. A socdem půjde raději než s ANO s Kalouskem a Fialou? Možná Sobotkovo křídlo, což je asi tak 2 poslanci.

   Smazat
  3. Měli by těsnou většinu 103 hlasů, což jste si už asi ověřil. 7 politických subjektů nepochopilo význam odmítnutí této těsně většinové vlády, a namísto toho, aby začali jednat s ODS, začaly se hádat mezi sebou. Situaci nejlépe pochopil Farský, který to nevzdal a přišel s nápadem na Demokratický slepenec. Fiala nechtěl tlačit na pilu a Farský za něj odnosil vodu. ČSSD vyčkává, protože kdo nic nedělá nic nezkazí, a navíc jsou po volebním debaklu omráčení, kdyby ji postavili před hotovou věc, tak by do vlády šla. Jenže SPD nevidí souvislosti, Piráti jakbysmet, a Fiala s absolutním potenciálem nemá chuť ani vůli někoho do něčeho tlačit. Možná by měl. Prásknout do koní a začít tahat za uzdu, možná na to čekají, možná mu nic jiného nezbyde, a možná čeká právě až ho k jednání přiměje nezbytnost. Fiala svoji roli zatím ustál, a možná v něm tato myšlenka teprve zraje. Dle jeho vlastních slov nechce předbíhat událostem, a první na řadě je vyslovení nedůvěry. V ten okamžik se otevře úzké časové okno pro nabídnutí alternativy prezidentovi, Fiala čeká nakolik je taková alternativa životaschopná a zatím drží čtyřblok. SPD a Piráti se zdají být hluší a slepí, a nevidí tu možnost.

   Smazat
 6. Je to strach a bída u těch našich nových zvolených NEPOLITICKÝCH POLITRUKŮ!!! ÁNO není demokratické, ale strana jednoho vůdce, Demokratický blok je nedemokratický, KSČM není levicový předvoj dělníků, ale středolevý kočkopes...!

  OdpovědětSmazat
 7. Hodna lidi uvadi, ze soucasne zpravodajstvi se blizi svym lhanim tomu socialistickemu. Rad bych vedel, jak se dozvedeli tenkrat ci ted (to maji doma archiv Rudeho prava?)- jaka byla pravda! Samozrejme, ze nazor na zpravodajstvi, ze komuiste lzou jsme mel i ja. Proto hned po emigraci do USA jsem si vzal na zdejsi college HISTORY a diskutoval to s PANEM profesorem. Vse co jsem se ptal, pan profesor potvrdil. RP a csl.rozhlas a CT mely pravdu!
  Tak je to i ted. Vse je jen cista pravda - zajedte si treba do Ruska, tam vsechno to z CR a CT potvrdi,ze je to pravda! (Je lepsi vtip?)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý emigrante 6:26- Co jsi zjistil v emigraci, my doma víme cca před 25 lety. Proč jsi nás nevaroval dříve?

   Smazat
 8. tak na prestituti řvou že si nenechaji zestatni čete ale jakoby nahodou my vovčani a hlavně koncesionaři nesmime vědět komu patři nyni že by to byla kulturni praseči fronta od zlatych koryt nemusi mit nikdo pochyby a že neplati ze zisku žadne daně za což odsuzuji mafiany přestože mafiani jsou oni sami je to přesně střihnute podle vekeho maga pepi geblse ačkoliv ten se jevi proti čete a čro jako bezvyznamny nymand zkratka začatečnik se svymi zpravičkami z bojiště vysilanymi dvakrat denně

  OdpovědětSmazat
 9. Také vám vadí neustále se zjevující Kalousek? Vyslov třikrát Babiš a Kalouska se zbavíš.

  OdpovědětSmazat
 10. Milí zlatí pochopte vám by se nelíbil mít "podnik" kde každý rok přiteče deset miliard a vy si můžete s nimi libovolně nakládat? Existuje lukrativnější šolich ? Líbilo by se vám to zcela jistě, tak se nedivte lidem z televize a rozhlasu. Bez patřičného vzdělání a navíc s možnosti hovořit k lidem bez znalosti spisovné češtiny (to tady nikdy předtím nebylo)by tito lidé měli existenční problém. Ale ruku na srdce, stejně si myslím, že takových 80% zaměstnanců ČR a ČR podlehli autocenzůře z existenčních důvodů a předhánějí se kdo bude "papežtější než papež".

  OdpovědětSmazat
 11. Čro zejména Pokorného banda debilů a prostitutů a prodejných děvek je nutno ignorovat a vysrat se na ně.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.