Reklama

pátek 24. listopadu 2017

Chraňme přirozenost!

Eva Hrindová
24.11. 2017   Rukojmí
Jeden obrázek koncentruje všechny nejpalčivější problémy Evropy. Totální zpochybňování všeho a odmítnutí přirozenosti. Urputnou snahu srovnat všechny a všechno na jednu rovinu. Aktivistům nejde o rovná práva – jde jim o to, aby všichni byli stejní.

1. Feminismus dotlačil svět až k srovnávání a nahrazování muže ženou. Plete se rovnost se stejností. Základem lidské společnosti totiž je, že nejsme stejní a nikdy nebudeme. Žena nenahradí muže a muž ženu. Dokud by to byly jen marné pokusy kavárenských tlachalů, nevadilo by to. Ale tento koncept nabourává to nejdůležitější – rodinu. Nejde o žádné konzervativní lpění na starých modelech. Jde o základní biologickou zákonitost. Žena jako matka a muž jako otec – těžko se navzájem nahrazují a zastupují. Všichni, kdo dětem berou matku nebo otce, páchají velké zlo na dětech. Jejich psychika JE nenávratně poškozena. Proto je na místě větší zodpovědnost při výběru partnerů a je třeba skončit s tou všudypřítomnou lehkomyslností. A to ještě nemluvím o konceptu stejnosti v souvislosti s lidskými právy obecně – debaty o lidských právech zločinců jsou toho jen smutným důkazem.


2. Obrázek ještě ukazuje jednu rovinu – totální zmatení umělců a umění a institucí, které se o umění starají. Nikdy se umělci neměli tak dobře – všude plno grantů a projektů a nadací. Umělci jsou hvězdy, chodí do televize, dávají rozhovory, jezdí po světě. Stačí jet po vlně zájmu a dělat to, co se chce. Jste pak ve správné partě a hezky to frčí. Kam ale zmizelo opravdové umění? Krása, ticho, hluboké vnitřní emoce… Kde jsou všichni ti pokorní umělci, kteří dokázali dát zprávu světu o vnitřním životě člověka? Pamatujete? Staří umělci pracovali sami, věnovali se své tvorbě pro tvorbu samu, častokrát žili na hranici přežití. Nepřeju nic takového dnešním umělcům, ale méně humbuku a méně komerce by jim prospělo. Sousoší jako je na obrázku mě dovede taky rozplakat, ale jsou to slzy frustrace, ne slzy z dojetí nad krásou a silou emoce.

3. Poslední otevřené téma je téma médií. Oni vybírají to, čemu dají prostor a neomylně sahají po všem, co likviduje přirozenost a naprosto likviduje kritické myšlení. Přitom by stačilo neignorovat i hlasy z jiného názorového spektra. Nedivme se lidem, že jsou zmatení. Udržet si v tom chaosu zdravý rozum je docela náročné, což neomlouvá, jen vysvětluje!

Na závěr něco optimistického – vypadá to, že už to mnoha lidem začíná docházet. Ono totiž nejde všechny lidi oblbovat pořád. Pomalu se to láme – někde rychleji, jinde pomaleji. Ale láme se to a já sama k tomu lámání i nadále hodlám přispívat.

16 komentářů :

 1. No a proto tento stát na rodinu kašle, přednost mají u nás čeští psi před českými dětmi, aspoň tam, kde byly u každého paneláku dětská hřiště, jsou nyní sraparky pobíhajících psů a na deset paneláků je jeden oplocený kotec pro děti, aby náhodou hodné psí mazlíčky nepokousaly. Kde jsou hřiště na fotbálek či volejbal, u kterého paneláku jste viděli v zimě za posledních 20 kluziště? Rodina je zřejmě pro náš současný režim velkou překážkou pro rejžování kapitálu.Je výhodnější dovoz otroků. Proto i taková podpora sexuální promiskuitě a nakonec i výchova k nechuti mít děti. Proto více jak polovina dětí je nechtěných mimo manželství. Tak to dokázaly vlády za podpory parlamentu 1990-2017. Bravó. Jen volte tuto kamarilu dál!
  Plenus venter studet libenter a tak nyní přecpaná panděra a šrajtofle "umělců" produkují svoje "paskvily". Viděl jsem výstavku dětských malůvek, bylo v nich více umění a hlavně člověčenství, než v jakémkoliv paskvilu Černého pátku. No a že takových poděsů u nás vykvetlo, už se vedle rčení "co Čech to muzikant" dá říci, "co Čech to výtvarník, literát, básník". Kampak se páni Seifertové, Nezvalové, Vrchličtí, Čapkové, Fillové, Myslbeci, Högerové, Pešci... hrabete! Jenže ti jmenovaní sloužili lidem, ty jejich současné karikatury či spíše kreatury slouží věrně a oddaně těm, co dobře platí, kapitálu.
  Kritické myšlení: kampak bychom došli s kapitalismem, kdybychom připustili myšlení, navíc kritické. Hlupáctví je na vítězném tažení. Co myslíte, že má ČÉTÉ za hlavní úkol? Oblbovat lidí propagandou o jaké se nesnilo ani Göbbelsovi nebo Moravcovi - Emanuelovi, proti tomu dnešnímu byl úplný bojovník za pravdu.
  No a optimistické na konec: sledovali jste zasedání parlamentu? Viděli jste někdy skvostnější partu darmomluvků? A co takhle nejvíce zajímá ty největší národní odpadlíky a podílníky na vytunelování státu a občanů o 10 bilionů Kč za 27 let? Ukout politický proces proti kolegovi oligarchovi, který se zbláznil a chtěl by i něco udělat také pro lidi. Tzv. klasické partaje nyní pod taktovkou oligarchie řvou jak raněné hyeny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:12 Ti DeBilové jsou opravdu rozkošní. Předvčírem říkali, že ctí výsledky voleb, ale nedali hlas Vondráčkovi. Dnes naříkali, jací jsou ostatní špinavci, když se zachovali podobně a nevolili Fialu. Babišovi vyčítají, že je nepožádal o podporu, ale když totéž řekne na jejich adresu Okamura tak mluví o líbání prstenu. Mimochodem by mě moc zajímalo, kdo jim takové blbosti vymýšlí. Hádal bych na Kalouska. Každopádně je pak všichni donekonečna opakují jako flašinet.

   Smazat
  2. Taky v tom vidím kalouskovinu. Ten 5% skunk smrdutej na nás byl podvodnými volbami opět havloidsatanisty nasazen a jeho náckovství a touha po moci se line nasramentem dál...........té TOPzločinecké zrůdy se nedá zbavit žádnou mírovou cestou.............pokračování známe všichni , žééé ??

   Smazat
  3. Kdyz je chlap reditelem Verejnych zachodku pribehne dav feministek /Ja je nazyvam JA TAKY STKY/ a zacnou kricet Ja taky, ja taky. Musi byt docpani na mista reditelek verejnych zachodku. Byrokracie vzroste /bez poradcu ani slovo ani prace neni mozna../.
   Pak se zakaznici ztrati a "reditelky dostanou postup do vyssich a vladnich mist. Rovnopravnost !!
   Ale zahrat si proti chlapum treba kulicky ???
   Ja ne , ja ne a ja taky ne!!!
   Tam je potreba schopnosti a talentu atd !!!

   Smazat
 2. Tzv. klasické partaje nyní pod taktovkou oligarchie řvou jak raněné hyeny. ...asi proto, že to jsou raněné hyeny...

  OdpovědětSmazat
 3. Přirozenost je nutno hledat vně politických stran.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:25
   ANO!!!!!

   Štefan

   Smazat
  2. Podle čt to vypadá že volby vyhrál Kalousluv blok na chcipnutî .

   Smazat
 4. V Západní Evropě vládne neomarxismus jehož nositelem je levice ,ale přisvojili si ho i konzervativní politici.Myslím ,že jedinou obranou je nacionalismus.Ten zachrání evropské státy a národy před morální a mravní zkázou a před otroctvím jaké už popsal Orwel ve své knize

  OdpovědětSmazat
 5. Ano, to je to správné slovo. Jenže plno lidí se ho pořád ještě bojí. A samozřejmě by se našli i jiná trefná slova. Nebojme se jich!

  OdpovědětSmazat
 6. V našem městě proběhla před nějakou dobou výstava fotografií pod názvem "Wildlife našich ptáků" a v současnosti probíhá výstava obrazů, kterou její autor nazval nikoliv "Moje zahrada či Moje milovaná zahrada", ale nazval ji "My garden". Tedy nikoliv "oni", ale my všichni se podílíme větší či menší měrou na ničení našeho mateřského jazyka i národní identity a na potírání našich slovanských kořenů. Obávám se, že tahle cesta do lůna "anglo-saského" vnímání a vidění světa nám přinese záhubu, a to obrazně i doslova. Ovšem co s tím, nevím. Myslím, že se jedná o rozjetý vlak, který snad už ani nelze zastavit...

  OdpovědětSmazat
 7. Nezbude než se zbavit liberálních pošahanců je třeba volit vlastenecké strany se zájmem o rodinu.

  OdpovědětSmazat
 8. Bud my nebo oni
  Bud povesime my je nebo oni nas

  OdpovědětSmazat
 9. Pochybuji, že "tradiční rodina", kde si partneři celkem běžně zahýbají, hádají se o blbosti, nadávají, používají násilí, ano, někdy jde o následky požívání alkoholu, což je "polehčující okolnost", je "přirozený útvar", a ne společenský konstrukt, který "dokonale fungoval" v dobách, kdy se ženy dávaly mužům i s věnem a neměly, jak tvrdila církev, (a určitě souhlasila i většina mužské populace), ani duši, takže v podstatě žádná práva, dokonce ještě donedávna nemohly ani volit. Jojo, staré dobré časy, kdy hlavou rodiny byl muž, a potenciální feministky tiše předly v koutě.
  Paní Evo, každý se angažuje v tom směru, v jakém si vybere sám; nebo aspoň by to tak mělo být. A někteří lidé, mají prostě jiné životní zkušenosti, než jiní; např. já osobně, bych raději žil v rodině bez otce. Takže pokud mi někdo tvrdí, že nejlepší je "úplná rodina", tak mu na to můžu jen říct, že jeho ideály nesdílím, jelikož alkoholik v rodině je mnohem horší, než třeba exekutor. Takže bych rozhodnutí nechal na těch, kterých se to týká, a k tzv. ideálům se třeba jen občas pomodlil. Btw, ideální rodina pořád funguje v Saudské Arábii, ale tam je zakázaný alkohol, tak nevím, třeba to tam funguje???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co popisuješ není "normální rodina". Normální je také střízlivost, alkohol k ničemu nepotřebujeme, to je metla lidstva a slouží k našemu zotročení. Je to smutné, že jsi nevyrostl ve funkční rodině a proto také nemůžeš pochopit její skutečný význam a budeš se snažit vše rozbít. Je to smutné, ale neomlouvá to, že jsi se stal morálním odpadem, který nemá vztah k dětem, k národu a k nové nastupující generaci. Kaj se a najdi cestu ke svému stvořiteli a odvrhni Satana a dojdeš klidu, lásce a radosti.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.