Reklama

středa 22. listopadu 2017

Čínský Tencent porazil US Facebook!

Jaroslav Loudil
22. 11. 2017
včera dosáhla tržní hodnota akcií čínského technologického gigantu Tencent 522 mld. USD a amerického Facebooku - 519 mld. USD. US firma má tak poprvé menší hodnotu na trhu jak čínský konkurent. Většinu lidí tato zpráva asi nijak neosloví , přesto ale jde o další vítězství čínského sociálně - ekonomického modelu nad USA. Pokud budou takovéto příjemné a veskrze pozitivní zprávy přicházet denně ještě 5 nebo 10 let , bude vyřešeno moho věcí. 

USA se v síle ekonomiky propadnou hluboko na druhé místo za Čínou a už nebudou moci tak jasně jako dosud diktovat svým podržtaškům a patolízalům ve světě svou vůli. Řada politiků v ČR pak - "znejistí" ,neboť naší národní tradicí je leštit kliky jenom těm nejmocnějším a těmi už ovšem USA nebudou.

Historie našho národního patolízalství je tato /posledních 100 let/ :

1. Kdysi se mnozí čeští politici upnuli na Vídeň, ale roku 1918 to krachlo. Rakousko se rozpadlo. Chyba !

2. Pak se zase upnuli na vítěze První války Francii. Ta nás ale nejdříve zradila 1938 v Mnichově a pak sama 1940 zkolabovala svým směšným výkonem na bojovém poli ! Druhá chyba !!

3. Pak se upnuli na - "neporazitelný Wehrmacht a říšské Německo". Berlín ale zkolaboval 1945. Třetí chyba !!!

4. Pak se zase upnuli na vítěze nad Němci, tedy SSSR. Ten zkolaboval 1991 ! Čtvrtá chyba !!!!

5. Pak se upnuli na vítěze studené války USA. Ty zkolabovaly roku ....... Pátá chyba !!!!!

P.S. Počítám, že už brzy místo teček doplníme konkrétní datum.

Jak vidno, Čechům se vůbec nevyplatilo v posledních 100 letech vybírat si jednu - "modlu" - z existujících světových velmocí a to ať už jsme to udělali dobrovolně či nedobrovolně.

Nelze si tedy dnes přát nic jiného, než aby naše - "pátá modla" - za posledních 100 let = USA , opět parádně zkrachovala. Je totiž třeba ctít národní tradici !

Abychom odhodili tuto svou národní hanbu a potupu - "ustrašeného servilního pidistátečku ve středu Evropy" , doporučuji neorientovat se výlučně na mezinárodní zločince a vrahy z USA /Vietnam, Srbsko, Irák, Lybie, Afganistán,.... atd. atd/ , ale uznat existenci multipolárního světa . Neexistují jenom USA, ale také : Indie, Čína, Rusko, Brazílie a další velké státy.

Prezident Zeman už v tomto směru koná. Pro něj není problém létat do Washingtonu, Moskvy i Pekingu. A všude jednat o spolupráci. Proto má Zeman můj hlas v lednu jistý. Nepotřebujeme už žádné další Havly ! Tedy lidi ,kteří se k USA chovají jako Hácha k Německu. Posledních 100 let jsme nepřetržitě - "leštili boty mocným", (Rakousko, Francie, Německo, SSSR, USA), pojďme se konečně zbavit tohoto tragického národního stigmatu ustrašených pomatenců a mějme konečně vlastní hlavu!! Lepit se k velmocem se nám 100 let šeredně nevyplatilo! Vždy to následně krachlo i když z počátku panovalo bouřlivé nadšení ! Po prvotním nadšení ovšem záhy přišlo vystřízlivění a následně krach. Nadšení z USA již opadlo, nyní jsme ve fázi - "vystřízlivění". Krach je za dveřmi.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3685660/tencent-to-dokazal-trzni-hodnota-jeho-akcii-predbehla-facebook.html

https://www.youtube.com/watch?v=gYnScZ5TmKk

https://www.youtube.com/watch?v=YgonqUHKJvI

https://www.youtube.com/watch?v=7QAgounIG70

7 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 2. S výhradou první republiky byli "naši" představitelé našimi přestaviteli právě proto, že se opírali o cizí, v té době zde vítězící moc. Kdyby chtěli postupovat jinak, přestali by být "našimi představiteli". Češi nenávidící "naše" představitele se chtěli opřít o moc právě protikladnou. To se jim v roce 1989 povedlo a někteří z nich se stali "našimi" představiteli. Zeman nemá strach a byť vybaven hůlkou tančí mezi vejci a chce se opírat o všechny strany. To "naše" ostatní představitele děsí, neboť cítí, že bychom se bez nich jako zprostředkovatelů cizí moci mohli obejít. Chce to hodně sebevědomí, zapomenout, že jsme "malí, slabí...". Ivan David

  OdpovědětSmazat
 3. Velmi moudrá a povzbudivá myšlenka. Prosadit ji, bude znamenat překonat odpor nejen našich vnějších pánů, ale i mocných domácích feudálků a jejich drábů. Protože na selské hřbety odjakživa patří karabáč. Neutrální je Rakousko, Poláci a Maďaři taky nejsou ovce a příklady táhnou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trocha chaoticky clanok. Od hodnoty firiem k ceskej historii. Ale ine som chcel. To naozaj niekto veri ze tieto firmy s "virtualnym" podnikanim na urovni sofistikovanej zoznamky mozu mat taku hodnotu ? Bez realneho ekonomickeho fundamentu ?

   Smazat
 4. Moc pěkný článek je třeba aby jsme si vládly sami.

  OdpovědětSmazat
 5. 20:30 Mám stejný dojem. Začíná to burzovní zprávou a v dalším odstavci se probírá český dějepis.
  A jak došel autor z této jedné informace o cenách společností k tomu hlubokému propadu ekonomiky USA, to asi netuší ani autor sám. Petr

  OdpovědětSmazat
 6. Tržní hodnota firmy vypovídá o představě trhu o její výkonnosti, vyjádřené v podstatě potencionálním disponibilním ziskem. Jestliže tedy suma firem představujících hospodářství Čínské lidové republiky v tomto parametru významně a relativně trvale přesáhne hodnotu sumy firem představujících hospodářství USA, lze považovat za platné, že hospodářství Čínské lidové republiky je o odpovídající rozdíl silnější. Z toho potom lze odvozovat i tendence v mocenském postavení. Jistěže všechna „tržní“ hodnocení obsahují značnou míru nejistot, závislostí na hospodářském cyklu, inovacích, geopolitické situaci, vojensko mocenských poměrech atd. atd.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.