Reklama

neděle 19. listopadu 2017

Cítí se snad Dusilová po sametovém Koncertu pro budoucnost jako v jedné ze svých nejnovějších písní V hodině smrti? Asi je jen mimo, když z Medvídka z Bogoty padá bílý sníh…

Břetislav Olšer
19.11. 2017 Rukojmí
Je patrně prototypem dívky, která se řídí rčením: „Dřív se dívky červenaly, protože se styděly, dnes se stydí, protože se červenají …“ Spolu s dalšími politickými šašky a „významnými umělci“ totiž 17. listopadu 2017 vystoupila na Koncertu pro budoucnost se svým ansámblem také Lenka Dusilová & Baromantika a pranic se nestyděla.

A to ani proto, že se mluvčí té trapné trachtace často vymezovali hlavně proti Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi. V tom ještě mohla být s řečníky zajedno i s faktem že mezi vlajkami Česka a Evropské unie se objevily i transparenty s texty proti prezidentu Zemanovi.

„Naše heslo - Miloši, pusť veslo,” stálo na jednom z nich. Sama Dusilová přece těsně před odletem do Číny, kterou v tom období navštívil právě i Miloš Zeman, na něhož však v tom čase pokrytecky plivala.


Je prý skvělá zpěvačka. (Můj vkus je poněkud jiný, jsem spíš na klasiku; syn je houslista a stačí mi reference ze symfonických koncertů, na nichž hrál třeba v pražském Obecním domě, v Tokiu, Pekingu, Soulu či v ománské Royal Opera Muscat house). Dusilová mi však při ceremoniálu Anděl 2016 pouze prokázala svůj vřelý vztah k playbacku a čtecímu zařízeni, když si musela svůj politický text napsat na kus papíru:

„Mám na srdci pár slov. Je to důležitý. Nesouhlasíme s tím, že se prezident naší země ve svém úřadu chová nedůstojně a i naším jménem podlézá režimu popírajícímu svobodu a demokracii. Jestli se to nelíbí ani vám, prosím, nebojte se dát najevo svůj názor. Děkujeme,“ přečetla z lístečku, pak převzala cenu Anděl 2016 od Akademie populární hudby a vůbec se nezačervenala, že země, kterou pomlouvá, jí jede na ruku se slušným byznysem…


Vůbec Dusilové na koncertu k 17. listopadu taktéž nevadilo, že bývalý politik Daniel Kroupa na pódiu směšně patetického Koncertu pro budoucnost vášnivě apeloval, aby lidé nevolili zájmy „totalitní Číny a ruské autoritářské společnosti”. Ani brvou nehnula, přičemž moc dobře věděla, jaké nedávno sama v Číně prožívala finanční žně.

(A že ji vůbec kvůli čínským kšeftům na pódium pozvali, přitom ani nerozvinula tibetskou vlajku; naopak havloidní partička odmítla stejně zprofanovaného kandidáta na prezidenta Horáčka…? Možná i proto, že je ve vázacím aktu StB veden pod krycím jménem „sázkař“…)

Ví pan žvanivý Daniel Kroupa o násilí v USA, když apeluje, aby lidé nevolili zájmy totalitní Číny a ruské autoritářské společnosti…? https://www.google.cz/search?q=ferguson+riots&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7Rh3VNTVFOT4yQOu0oKQCQ

A když už řeční o něčem, o čem nemá páru, tak proč si nezjistí, že autoritářské Rusko má na jen šest zahraničních vojenských základen a Čína svoji vůbec první v africkém Džibutsku…? Kolik stovek že jich mají Spojené státy od Evropy až po Jižní Koreu a Japonsko...? Vojenské základny USA

Je pan Daniel Všeznalý alespoň v obraze, kolik je vražd v USA díky tamnímu druhému dodatku americké ústavy? Vraždy v USA a druhý dodatel jejich ústavy…

Samozřejmě, že také ví, na kterém místě na světě je dnes Čína totalitní Čína v ekonomickém růstu, ale nahlas to ve své prozápadní orientaci neřekně, ani kdyby mu nabízeli hory doly... Že totiž podle údajů Mezinárodního měnového fondu (MMF) ze dne 6. 12. 2014 předběhla čínská ekonomika tu americkou, která světu dominovala od roku 1872, kdy ji z pomyslné první příčky sesadila V. Británie... http://byznys.ihned.cz/c1-63221970-usa-cina-nejvetsi-ekonomika-sveta-po-150-letech


Lenka Dusilová v Číně narazila na výhodný byznys. O co přesně kráčí? | foto: Profimedia.cz

Dne 7. července 2015 se během Karlovarského filmového festivalu totiž Dusilová svěřila médiím s tím, že míří se svým ročním synem na pracovní cestu do Číny. Cíl cesty tehdy neprozradila, ale letěla tam propagovat do Pekingu čínský výrobek inspirovaný Prahou, telefon Nubia Prague.

Tedy jen osm dní poté, co zmizela z filmového festivalu, plnila dne 15. července 2015 čínský tisk tři česká jména - Martin Hošek (velvyslanec pro kulturu v Číně), Libor Sečka (tehdejší velvyslanec České republiky v Pekingu, nyní působící jako velvyslanec ve Velké Británii) a právě Lenka Dusilová. „Lenka Dusilová je v Číně známá jako populární česká zpěvačka, která z hlediska marketingu a oslovení cílových skupin zasahuje zejména mladší aktivní generaci. Zdála se být tedy zřejmě vhodnou volbou pro čínského investora k představení telefonu pojmenovaném po českém hlavním městě,“ řekl mně se situací obeznámený zdroj.

Ostatně to potvrdila i sama Dusilová tím, že se jí povedlo dobýt velmi slavné čínské divadlo, když 19. července 2015 se pochlubila na Twitteru, že v minulých dnech odehrála se souborem Spitfire Company představení One Step Before the Fall na jevišti národního divadla Grand Theatre Tianjin.

(Spitfire Company je umělecká skupina zahrnující fyzické, experimentální a taneční divadlo. Mezi charakteristické znaky tvorby patří kladení důrazu na fyzické jednání na jevišti, experimentování s novými divadelními prostředky, existenciální rovina postav, snaha o propojování různých žánrů a hledání nových vizuálních podnětů...)Tam měla společně s Markétou Vacovskou hlavní roli a všechny prý doslova uchvátila. „Obě představení sklidila úspěch a vyprovokovala diváky i odbornou veřejnost k následné dlouhotrvající diskuzi,“ hodnotili čínské turné členové Spitfire Company a pro úspěch pak i s Lenkou Dusilovou přejeli ukázat své umění do Pekingu, kde se odehrála další dvě představení.

(Markéta Vacovská je herečka, performerka, absolvující studentka Katedry pantomimy HAMU a členka souboru progresivního divadla Spitfire Company, kde také létá na lanech, boxuje a vydává se ze svých fyzických možností...)

Jedno se tak Dusilové musí nechat - i přes to, že je kvůli svým výrokům na udílení cen Anděl za pomatence, který ničemu nerozumí, čich na dobrý obchod skutečně má a zároveň dosáhla i mezinárodního věhlasu v až tak daleké asijské zemi, o kterém se dalším českým umělcům může jen zdát.

Byť se sama nebrání ve svých neomalených výrocích dehonestovat prezidenta Zemana i Čínu... V duchu jí blízkému heslu: "Zrob susedovi dobře, osere ti plot..."

22 komentářů :

 1. Poslechněte si na AE News Ruský dětský sbor. Tomu říkám vlastenectví a naděje. Žádné biznis sračky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tam ním pane Olšere prozraďte, jak nám ten miliardářský oligarcha ztučnělý z rozkrádání státního majetku za zlodějské privatizace "přinese" spravedlivý kapitalismus bez korupce, zlodějen, podvodů a koloniálních válek !!!

   Smazat
 2. Každý, kdo převyšuje pidiskřeta Havla je nepřítel!
  Proč by měl třeba zrovna Babiš poklonkovat Havlovi, když ho převyšuje o několik tříd? To je přeci směšné!?

  OdpovědětSmazat
 3. Omlouvám p. Olšerovi není to k jeho článku. Ale dočetl jsem se že p. Hradílek přerušil hladovku na nátlak své rodiny. Asi mu žena sdělila,že lednička bude na zámek, a noční loupežiivé výpravy musí skončit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hradílkovi prostě ustoupila disidentská kocovina a dostal hlad... tak se krmí, co má být?

   Smazat
  2. A já mu tak věřil a doufal jsem, že se k němu ještě přidají jemu podobní! No ruku na srdce, co se dalo čekat jiného. Přitom nepamatuji podobného mučedníka, kterému by tolik lidí přálo vydržet do samotného konce. Nelidské? Dnes je přeci každý pánem svého osudu a když on sám chce umřít za svůj(!) názor? Když někdo něco chce proč mu v tom bránit! Nesouhlasím s tím, že chtěl umřít umořen hladem ale udělám vše aby si to mohl splnit.Dnes je to jen na něm. Jsme to divná společnost.

   Smazat
 4. Jen další kavárnický odpad pryč s nimi.

  OdpovědětSmazat
 5. Typicky chartistický posera. Nedokáží nic dotáhnout do konce. Věřil jsem mu, pražští kavárníci by měli mučedníka. Škoda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chartisté byli vždy ochotni obětovat životy, CIZÍ, za svá koryta...

   Smazat
  2. Taky lituju, že to tak dopadlo. Měl k té hladovce držet i žíznivku a vyděržať!

   Smazat
  3. Pan Hradílek skončil znechucen(a já taky), že se k němu žádní kamarádi a podporovatelé nepřidali. Opravdu škoda tohoto smutného závěru.

   Smazat
  4. Hladovkář fixloval, protože mu našli na petici mastný flek. Vyzývám k pořádání protestních žranic na podporu kandidatury presidenta Zemana.

   Smazat
 6. Zasadovost a pevny charakter mel vec dotahnout do vitezneho konce.Tohle je jak demise nedemise.Takhle mit pomnik na Národni nebude chlapec .

  OdpovědětSmazat
 7. Prachy nesmrdí. To je stará pravda. Jinak Koller Dusilová jsou frontoví idioti kavárensko-kulrurní fronty a jak známo, tam je pokrytců až po půdu...

  OdpovědětSmazat
 8. Kapitalismus nebyl, není a ani nikdy nemůže být spravedlivý, jde přece o diktaturu kapitálu a co má jakákoliv diktatura společného s pravdou, právem, spravedlností? Naopak kapitál upevňuje svou moc tím, že podle hesla rozděl a panuj dělí lidi podle jejich politické víry, rasy, národnosti, víry v bohy či neznabohy, příslušnosti k sektám, třeba zednářské, ale zejména podle toho, jak hluboko mají do kapsy. S Babišem ten kapitalismus nemůže být horší, než byl s politickými loutkami oligarchie, tedy špičkou kapitalismu, v uplynulých 28 letech. Naopak tím, že se nebude moci skrývat a vymlouvat na ty druhé či třetí ve vládních koalici, bude zřejmý neúspěch či naopak úspěch za 4 roky zřejmý. A občané nemohou být oblbování, jak se nechali těch 28 roků, frází "já nic, to ten druhý". Konečně aspoň část voličů dostala rozum a NEVOLILA SPARCHANTĚLÉ "TRADIČNÍ SYSTÉMOVÉ" PARTAJE V RUKÁCH KAPITÁLU A POSLALA JE DO HROBU. Proč nezkusit dvoupartajní systém - nebo to je v USA či Británii špatné či ještě horší? Takže ještě kdyby tak proti ANO vznikla partaj na levici jako autentická opozice! Soc. dem., historicky a nejen u nás profláknutá zrádcovstvím to ovšem být nemůže.
  O paní Dusilové slyším poprvé a její "slávu" nemohu posoudit. Víme, že sláva i nenávist jsou více subjektivní pocity, které se dnes běžně vyrábějí. Pana Hradílka - také jsem doteď nevěděl, že něco takového u nás žije, ale proč nedopřejete tomu pánovi, aby se postil, je to zdravé pro tělo, i když rozum, pokud jaký byl, chřadne z nedostatku specifických mastných kyselin.

  OdpovědětSmazat
 9. Co se týče Zemana, tak jelikož na něho nemají, on si s nimi jenom tak pohrává a utře je kdykoli si umane. Vždyť i ty špeky jim předhazuje peoto aby se sami ztrapnili, což se jim, když jsou tak blbí, daří. Teď ta zoufalá kampaň proti Kájínkovi, jen proto, že dostal milost od Zemana. Každého kdo se jenom otře o Zemana, chtějí dehonestovat, věřím že i ten zákon proti kouření vznikl natruc jemu. Na Zemana a Ovčáčka holt nemají, kdyby se na takhle malinkaté kousíčky rozkrájeli. A nějaká hloupoučká Dusilová s lístečkem v pacičce, no dovolte to si asi děláte blázny. Aottj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tou Dusilovou máte plnou pravdu. Kdyby byla jenom trošičku inteligentní ( což je sci-fi ), tak by tak přiblble nemohla blábolit. V tomto odvětví není ale zdaleka jediná, co se blbosti týče. Myslím, že pan D.Koller jí perfektně sekunduje a takových je tam mnohem víc. Co umělec, to prostitutka.

   Smazat
  2. Nezapomeňte, že umělci i "umělci" jsou závislí na "objednavatelích jejich produkce". Minulá doba, jako současná je selektuje podle míry přizpůsobivosti. Proto skutečná hodnota umělců vždy byla v těch protestních(oficiálních) v rámci "mírného pokroku v mezích zákona", nebo v undergroundu. Ostatní mají talent k "hovnu", jako např. Lenka Dusilová, ale kdo hodí kamenem?

   Smazat
 10. Ze všech těch reakcí je vidět, že Lenka Dusilová dělá něco dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:25
   Komu a čím dělá ta paumelkyne dobře???

   Smazat
 11. to 11:25
  To vůbec nepochybujte, že Lenka Dusilová, dělá něco dobře a ne jen něco. Takové hrabání k sobě a pod sebe to je velmi důležité, žádná slepice na dvorku by bez toho nepřežila.

  OdpovědětSmazat
 12. Připomenu starý příměr: Lenka Dusilová je koroptvička.Je vědecky dokázáno ,že koroptev je deset krát blbější než slepice.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.