Reklama

pátek 17. listopadu 2017

Čtyři podmínky, které dal Vladimír Putin Západu ohledně mírových sil na Donbasu a jak na to reagovaly USA


Igor Ignaťjev
17. 11. 2017 zdroj
13.listopadu se v Bělehradě konalo již třetí jednání Surkova a Volkera, ale dosažení společného jmenovatele pro realizaci mírové mise na Donbasu se Rusku a USA zatím nedaří. Z 29 bodů amerických změn v rezoluci považovalo Rusko pouze 3 za přijatelné.Na samém začátku dal Vladimír Putin Západu čtyři zásadní podmínky pro realizaci mise, které se USA snaží ignorovat a obejít. Za prvé, "modré přilby" na Donbasu jsou nutné výlučně k zajištění bezpečnosti monitorovací mise OBSE.


Za druhé, musí se nacházet na demarkační linii. Za třetí, předtím, než se mírové síly objeví na jihovýchodě Ukrajiny, musí být strany, které se dohadují, odsunuty, zejména veškeré těžká technika. A za čtvrté, průběh realizace mise musí být projednáván nejen s Kyjevem, ale také s Donbasem.

A proč se americká strana snaží zaplnit Donbas dvaceti tisíci dobrovolníků, proč se snaží rozmístit takové množství vojáků na rusko-ukrajinské hranici, nikoli v zónách delimitace? Nesmíme zapomínat, že Washington zároveň důsledně zásobuje Kyjev výzbrojí a ukrajinská armáda ustavičně hlásá svou připravenost řešit konflikt silou. USA zaujímají vyčkávací taktiku, ani Kyjev nespěchá s rozhodováním.

Prezident Ukrajiny Petr Alexejevič Porošenko vůbec tuto mírovou misi na jihovýchodě, ať už nyní nebo v blízké budoucnosti, nepotřebuje. Vždyť svým obsahem je ruská iniciativa realizací přechodného kroku od vojenských operací k politickým řešením. Což znamená, že Kyjev bude muset splnit část Minských dohod, kterou již dávno ignoruje, včetně amnestie pro domobrance, volebního zákona a zvláštního statusu Donbasu. V předvečer prezidentských voleb, a Porošenko, jak je známo, se nezřekne možnosti zůstat na druhé funkční období, mírový Donbas s jeho protestujícími voliči Petr Alexejevič nepotřebuje. Hledání těch, kteří mají kromě Putina také zájem na co nejrychlejším vyřešení ukrajinské krize, pokračuje.
  
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Dúfam,že zoznam fašistov na Ukrajine,ktorí pripravili ozbrojený ,krvavý fašistický prevrat je už pripravený. Keď príde čas, tak ho bude možné rýchlo vytiahnuť na svetlo už novou demokratickou vládou na Ukrajine a spravodlivo na súdoch potrestať za tisíce mŕtvych obyvateľov Ukrajiny.Že to príde už nepochybujem. Pozrite sa čo sa udialo na Slovensku, keď po toľkých rokoch podal člen najvyššieho súdu pán Harabín trestné oznámenie na väčšinu členov vlády na Slovensku, ktorí odsúhlasili bombardovanie Juhoslávie v roku 1999 fašistami z Bruselu a USA,čím sa dopustili trestného činu.Tak isto Kiska sa ešte aj teraz objíma s fašistami z Ukrajiny,čím sa k nim zaradil, však aj na neho príde.

  OdpovědětSmazat
 2. No Pentagon by měl navrhnout strejdu PUTINA na Nobelovu cenu miru.
  Kademu toti je jasné,e je to největši mirovy vojevůdce všech dob!
  Umi beze ztraty jedineho samopalnika zabrat cele poloostrov a nepomůe vymýšlet kivarny jak mu KRYM uktast!

  OdpovědětSmazat
 3. 0.45 . A co tak vrátit Kosovo Srbsku kde se výrazne činil bombardák Havel- Při bombardovaváni Srbska zahynuli tisíce lidí, stovky detí. Trhat na kusy NATO zrúdami se smi tupče ? Krym byl automní republika v v rámci UA a rozhodli se jak rozhodli bez jedine oběti na rozdíl od Kosova Havloidní tupče . A co ted s tím tupče ?

  OdpovědětSmazat
 4. 0.45,kdyz dostal Nobelovu cenu vrah Obama,tak muz c.1 ve svete,podle us magazinu Forbes,Vladimir Vladimirovic Putin,tomu nalezi cena miru na 1.miste.A jeste na kousicek..Ukrajina si nevazila dar od Ruska a chtela se prodat i se strategickym darem Krymem,usa.Proto jim byl popravu sebazachovy,odnat!Tot vse o ukradenem Krymu,kde probehlo legalni referendum..jake probehlo v Kosovu?

  OdpovědětSmazat
 5. SS nelze nikdy nic věřit, zvlášť když se pak otočíš zády a pokládáš věc za uzavřenou. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 6. Jo banderovci zvítězí nad Ruskem tomu může věřit jen jejich fanatik.

  OdpovědětSmazat
 7. Jak náckoukrouš vyrukuje do boje, bude vymazán, pokud tam bude mít náckopomahače, tedy vyznavače západních hodnot, tedy žoldáky, budou vymazáni. Pokud se do toho nasere západní hodnota z poza louže, bude to průser totální, ale budou vymazáni.

  OdpovědětSmazat
 8. • www.novarepublika.cz/2017/07/evropske-hodnoty-jsou-shnile-brambory.html
  Západní hodnoty jsou ty které především vyhovují západním státům. Kdo se postaví proti je označen za toho kdo je proti těmto hodnotám. Po 17.11.1989 jsme přijali západní hodnoty a to tím, že jsme se podle všech ekonomických kritérií stali kolonii Západu. A funguje to následovně. Oni nám dají evropské dotace v řádu milionů EUR za které musíme stavět cyklostezky, rozhledny a další nesmysly a my jsme jim darovali veškerý průmysl, zlikvidovali jsem si zemědělství a odvádíme na Západ zisky v řádech stovek milionů EUR. Takže to vypadá jak nám EU daruje peníze na ty cyklostezky, na kterých musí viset velká tabule jak to postavila EU, ale na miliardových ziscích, které plynou od nás na Západ žádná taková tabule není. Jinými slovy oni nám dají 10 EURO a MY ODVEDEM 10.000 EURO a ještě jim děkujeme a protože oni na Západě mají pořád málo tak naše centrální banka nám ještě korunu znehodnotí aby to, co dovážíme, bylo pro nás několinásobně dražší, a to co vyvážíme, aby bylo několikanásobně levnější a rozdíl jde bilionu korun o které jsme okradeni. NO A TO VŠECHNO JSOU ZÁPADNÍ HODNOTY, KTERÉ NESMÍ NIDKO KRITIZOVAT A NIKDO O NICH NESMÍ ANI DISKUTOVAT, PROTOŽE TYTO HODNOTY TO JE TO NA ČEM STOJÍ ZÁPAD. Mimochodem Západ vyraboval Afriku, Latinskou Ameriku, Asii, teď rabuje střední Evropu a chystá se vyrabovat Rusko a Čínu. A TO JSOU VŠECHNO ZÁPADNÍ HODNOTY.
  KDE JSOU ZÁPADNÍ EVROPSKÉ HODNOTY? Na zbytečných summitech, na shnilých bramborách, na přípravě války s Ruskem, na evropském zábavním podniku?
  Evropské hodnoty jsou shnilé brambory a podřadné jídlo pro nás - Slovany.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.