Reklama

pondělí 6. listopadu 2017

Dalík kancléřem? Aneb „Toskánsko“ na Hrad?

Další kandidát na prezidenta
Marek Řezanka
6.11.2017  Literárky

Po Nečasově kabinetu patří k našim nejhorším asociálním vládám kabinety M. Topolánka. Tento politik odcházel z politiky s ostudou a s řadou nedořešených kauz v zádech. Je neodmyslitelně spojen se symbolem lobbismu a korupce, M. Dalíkem. Nyní usiluje o Hrad:
„Jistě získám podpisy některých senátorů ODS, ale stejně tak to budou senátoři za TOP 09, KDU-ČSL nebo ČSSD. Nejsem stranický kandidát, a prezidentská volba není o pravolevém vidění světa“ (Viz).Kdo podporuje Topolánka?

Podobně jako má veřejnost právo znát jména poslanců podporujících kandidaturu P. Hanniga, má právo být informována, kteří senátoři za ODS, TOP 09, KDU-ČSL – a co hlavně – za ČSSD, dají své podpisy M. Topolánkovi.

Za prvé tím dají najevo, že pro ně není důležitá nějaká kauza pana Babiše. To by totiž nemohli stát za člověkem spojeným s aférami mnohem závažnějšími.
Dále ukazují, že jim není proti srsti volba někoho, kdo žongluje s antisemitskou rétorikou. M. Topolánek měl totiž v minulosti prohlásit:  „Gustav Slamečka, když jde opravdu do tuhého, opravdu do tuhého, tak jako ministr mám pocit, že uhne. A to ten Fischer prostě je Žid, není to gay, a ten uhne ještě dřív. To přeci nesouvisí s tím, že je gay, to souvisí s jeho charakterem, to nesouvisí s tím, že je gay“ (Viz ).

M. Topolánkovi nezbylo, než se za své výroky omlouvat: „Omlouvám se. Omlouvám se gayům – svým přátelům i všem ostatním. Omlouvám se členům církví – těm, které znám, i těm, které neznám. Omlouvám se Židům – těm v politice i mimo ni. Omlouvám se občanům" (Viz). Hlavně, že se ODS může pominout, když si stávající hlava státu dovolí přeložit slovo „pussy“.

M. Topolánek měl podobně jako S. Gross či B. Sobotka v minulosti problémy s financováním bytu: viz ZDE. Co je ovšem podstatnější, je zdiskreditován řadou dalších afér – a je spojen s M. Dalíkem, který byl pravomocně odsouzen do vězení (Viz). Tentýž Dalík byl v minulosti tajemníkem M. Topolánka a jeho pravou rukou.

Příznačný je postoj k aféře M. Topolánka ze strany M. Němcové z ODS, která takzvanou „toskánskou aféru“ považuje pouze za chybu: viz. Zato, když jde o pana Babiše, vidí tatáž M. Němcová v pozadí hned organizovaný zločin (Viz). Lepší příklad křiklavého dvojího metru bychom sotva našli, třebaže naše politická scéna nám jich skýtá habaděj.

M. Topolánek: M. Kalousek je poslední skutečný český politik

Podpoří snad některý ze senátorů za TOP 09 M. Topolánka jen proto, že se vyjadřuje pozitivně na adresu M. Kalouska?:
„Pro některé démon, pro mne a doufám, že pro mnoho dalších – poslední skutečný český politik, rétor s dokonalou pamětí, geniální glosátor a mistr politické zkratky, brilantních intrik a schopnosti přežít" (Viz).
Inu, vrána k vráně sedá. To se potom zapomíná i na sprostá gesta (Viz).

Za otřesnou a nepřípustnou můžeme považovat i Topolánkovu reakci, kdy na dotaz odpověděl nacistickou terminologií: „Es kommt der Tag“ (Viz). Tohle by měl být onen „slušnější kandidát“, který by měl vystřídat M. Zemana? Za takového člověka dají na papír podpis senátoři za KDU-ČSL a ČSSD? Za tohoto politika by dal ruku do ohně M. Kalousek? V takovém případě všichni uvedení popírají vše, co jejich strany občanům veřejně kážou. A jen ukazují v plné nahotě účelovost svého protizemanovského vystupování.


TOP 09, KDU-ČSL, ODS a ČSSD chtějí na Hradě sprostého antisemitu, jenž chce z EU?
M. Topolánek se vyjádřil i k možnosti vystoupení z EU: „Musíme vybojovat za každou cenu, i za cenu vystoupení z EU, modernizaci Dukovan a výstavbu nových menších zdrojů v Temelíně ve chvíli, kdy to budeme potřebovat. Za každou cenu“ (Viz).

Jak senátoři za TOP 09, KDU-ČSL, ale i ODS či ČSSD vysvětlí svým voličům, že chtějí na Hradě člověka, který by vystupoval z EU?


Chceme státní vyznamenání pro Mašíny?

Opomenuto by nemělo být ani to, že M. Topolánek označuje sprosté vraždy v režii bratrů Mašínů za hrdinství (Viz).

J. Honzátka Mašínové zavraždili odzbrojeného a svázaného. V případě pokladníka Josefa Rošického zabili člověka, který odmítl použít násilí jako první (i když byl přímo ohrožen na životě při loupežném přepadení), protože vyznával humanistické hodnoty. Vraždou policisty Oldřicha Kašíka zase odstranili člověka, který tehdejšímu režimu rozhodně nemohl být po chuti. Komunista v uniformě, který je věřící a chodí pravidelně do kostela – to musel režim skřípat zuby. Toto nebyl odboj – toto byly – a jsou dodnes – podlé zločiny.

Pokud něco takového schvalují politici za ČSSD či KDU-ČSL, dávají si jasnou vizitku. Podobně jako kdokoli jiný, kdo tyto zločiny oceňuje.


O občany nestojí. Tak o ně nestojme též…

Jisté je jedno. Politici typu P. Hanniga, J. Hynka (strany obou těchto kandidátů ve volbách zcela propadly – navíc podpisy občanů nemají žádné), M. Topolánka, M. Hilšera (ten dokonce podpisy občanů sháněl – a nesehnal) a případně T. Okamury jsou ti, kteří se vyhýbají konfrontaci s voliči. Nesbírají jejich podpisy, ale ucházejí se o podporu několika málo politiků. Má snad hlas několika poslanců či ještě méně senátorů větší váhu než padesát a více tisíc hlasů občanů? Tito kandidáti na Hrad se diskvalifikují už tím, že občany zjevně pohrdají. Je potom na nás všech, abychom těmto zcela zdiskreditovaným jedincům vystavili jasný účet, kam patří. A Hrad to v žádném případě nebude.

- - -

62 komentářů :

 1. Nenavist socany primo clouma, jinak by senatori a poslanci za socany podepsat jeho prihlasku. Cim vic kandidatu, tim ma MZ vetsi sanci vyhrat. Drobeni volicu mu nahrava. Jestli si Kalousek, flandaci a Fiala mysli, ze vse rozhodne Praha, myli se, moc. V predcasnych volbach se tyto 3 strany nedostanou vubec do snemovny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. omlouvam se...nemohli podepsat jeho prihlasku....

   Smazat
  2. Bohužel nemáte pravdu. Čím více kandidátů, tím menší šance na výhru v prvním kole. Jak známo v prvním kole k vítězství je potřeba více jak 50% hlasů. V druhém kole je to již jedno kolik bylo kandidátů, postupují totiž pouze dva a to se hlasy rozdělí podle preferencí.Faktem ale je, že případný postup Topola do druhého kola spolu se Zemanem by byla jasná výhra po Zemana.

   Smazat
  3. 18:13 - asi jste to popletl. V prvním kole rozhoduje, kdo získá nejvíc hlasů a až teprve ve druhém kole musí vítězný kandidát získat přes 50%.

   Smazat
  4. Tak to je omyl. Je tomu právě naopak. Tedy některý z kandidátů zvítězí v 1. kole, dosáhne-li více než 50 % hlasů. Pokud nikdo takový není, jdou 2 kandidáti s největším počtem hlasů do druhého kola, kde zvítězí ten, který bude mít větší počet hlasů.

   Smazat
  5. To bude prča, až ve druhém kole Mirek porazí Miloše. Jako se to povedlo Donaldovi proti Hillary.

   Smazat
  6. Vole, právě Mirek Tupolánek - svěží vánek - je ta česká Hillary!

   Smazat
  7. Topolánek řekl - "protože můžu, tak musím". Jde dobrovolně do mlýnice, kde si na jeho lebce budou zástupy kritiků testovat svoje ostře nabroušené trolí sochory.

   Smazat
  8. "Dobrovolně do mlýnice" - jako by byl nějaký hrdinský skutek chtít si zase něco urvat. Drzé čelo toho člověka si koleduje o pořádných fár facek nebo vodu, která se vaří na každé prase. A vy, 23.32, jen drobně udivíte, jak až může být někdo tak blbej.

   Smazat
  9. Pan Rychetský včera dovozoval z Ústavy, že předseda Poslanecké sněmovny má prý povinnost navrhnout prezidentovi předsedu vlády takového, na kterém je ve sněmovně všeobecná shoda, tj. takového, u kterého je možno očekávat, že sestaví vládu s důvěrou. V tom vaření z vody a mlčení Ústavy nějak pozapomněl totéž vztáhnout na prezidenta, který má stejnou odpovědnost, neřku-li "povinnost", tj. přinejmenším dbát, aby jím jmenovaní předsedové vlády měli alespoň minimální šanci na sestavení vlády, která získá důvěru. Namísto toho tu máme prezidenta, který tento implicitní předpoklad zvesela ignoruje a předem deklaruje jmenování osoby, která zřejmě tuto šanci nemá. Používá svoji funkci nikoliv pro stabilizaci politiky, ale naopak k prosazování vlastních zájmů a představ na úkor stability a čitelnosti budoucí i současné politiky. Prezident sněmovnu vydírá a silovou pákou nutí k dohodě s hnutím ANO, a je ochotný "to hnát" až k Ústavní krizi, kdy tu bude vláda bez důvěry a Ústavní procedurální vakuum. Mirek Topolánek, když viděl tuhle nezodpovědnost, hraničící s nepříčetnosti, tak začal kandidovat, aby příští prezidentské období bylo bez podobných excesů. Je to politik, který má na to aby se stal prezidentem a jde do voleb, aby prezidentské politice vrátil nějakou přirozenou logiku a odpovědnost.

   Smazat
  10. Tak s tebou bych chtěl opravdu diskutovat idi.te !

   Smazat
  11. 8:38 Jde do voleb aby mohl zvrátit vývoj v zemi. Nelíbí se mu, a jeho potrefeným, že by mohli být odstavený od koryt. Jeho odpovědnost jsme viděli, když vládla jeho vláda, jenom zlodějiny a ostuda.

   Smazat
  12. 10:28 On když vládnul Miloš, tak to nebylo jiný.

   Smazat
  13. Pane Dvořáku, od Vás bych urážky nečekal. Ale co už.

   Smazat
  14. V r. 2010 jsem volil Zemana a jeho SPO, jenže to byl jiný Zeman, to co předvádí dnes je na zblití, a jsem rád, že Mirek Topolánek kandiduje, protože u něj vidím všechny potřebné kvality. Víc k tomu říkat nemusím, dám do urny jeden bezvýznamný hlas a tím to pro mě zhasne. Nazdar...

   Smazat
  15. 4,33% ... kdo tady "rychle zapomněl"?...

   Smazat
  16. Co se týče Hillary Clintonové, pane Dvořáku, tak ta v přímé volbě zvítězila, a o parník. Vzpomeňte si na to, až Miloš Zeman bude znovu řečnit na své oblíbené téma síla přímého mandátu.

   Smazat
  17. Hillary Clintonová je zkorumpovaná politička s kriminálním pozadím, sloužící skupinám v pozadí. Topolánek je to samé v českém hávu a "s gulema". Legrační je, že "falešný a prázdný Topol" oznámil svou kandidaturu přesně v den, kdy jeho alter ego si šlo sednout za podvod a korupci.

   Smazat
  18. Vzteklým psům odkapávají od mord vzteklé slinty.

   Smazat
 2. Kdo podporuje Topolánka ??? Jsou jen dvě možnosti. Buť je to korytář, nebo 100% dement. Nic jiného není možné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Česku platí, že nejlepší je ten, na koho kydají nejvíc hnoje.

   Smazat
  2. Na otázku 18:03 - odpovědi A i B jsou správně!

   Smazat
  3. 18,07 - myslím, že zrovna na tohoto kandidáta není nutné žádný hnůj kydat, má ho na sobě dost svou vlastní zásluhou. Ať jde do prrr, kam patří.
   Článku p.Řezanky 100% podpora!!!

   Smazat
  4. Nemám rád Topolánka ani ho nechci za prezidenta. Proč by se ale měl omlouvat za výrok o Fischerovi ?. Fischer byl velice slabý premiér, podepsal bez odmítnutí vše co mu bylo předloženo a za jeho premiérování vznikl nejvyšší roční schodek rozpočtu ČR . A co se Slamečky týče, mimo to že byl slabý ministr, tak v době svého ministrování neměl ani občanství ČR. I v imigrantské Austrálii není možno sedět v parlamentu se dvěma občanstvími současně, v ČR lze být ministrem bez občanství ČR ( i krátce Martin Štěpánek Ministrem kultury). Jsme skutečně zemí neomezených možností.

   Smazat
  5. Proboha, co to má znamenat? Co to je? To je na tom tento národ opravdu tak špatně?
   Chápu to, jako dokonalé pohrdání lidem této země, vrchol sprostoty,arogance,korupce -Dalík a pod.
   Je ještě nějaká záchrana na tom národě českém, když se na vrcholné pozice hlásí takovíto lidé?

   Smazat
  6. To bude řevu po volbách presidenta, až se zjistí, že vyhrál hned v 1.kole.
   emeritní kapitán

   Smazat
  7. Omlouvám se, chybí tam jméno ZEMAN

   Smazat
  8. Tady vidíte, jaká jsou ve stranách hovada odtržená od reality. Ty vedení si myslí, že občané se budou řídit jejich usneseními.Topolánek je toho příkladem. Předseda ODS je sice profesor? politologie, ale je vidět, že moc rozumu nepobral.

   Smazat
 3. Jo jo, tupolánek. Známá "firma"! Už dlouho předlouho potvrzuje staré moudro o tom, že drzé čelo lepší poplužního dvora.
  I tak jsem optimistou ve víře, že se u nás přece jen nenajde víc jak 50 % pablbů, kteří by si jej za prezidenta vyvolili.

  OdpovědětSmazat
 4. Podívejte se na Topola co má na svědomí než vstoupil do politiky, to budete koukat.

  OdpovědětSmazat
 5. Konečně první pořádnej prezidentskej kandidát. Všichni ostatní jsou nemastní neslaní a nudní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli chcete říci, že nejvhodnějším kandidátem na prezidenta je ztopořený falus, pak dámy to jistě ocení. Jinak asi nikdo. Pardon, možná i buzny.

   Smazat
  2. 19:51
   celkem dobrý postřeh, já bych dodal, že stáří nezastavíš a ztopořený falus má možná jenom ráno. Jinak je to dutý topol jak se o něm vyjádřil trefně V. Klaus. Jo a snad mu zůstal ztopořený prosředník, jak ukazoval že Kalousek je jednička. Prostě dva burani se potkali ve sněmovně.

   Smazat
  3. 19,38 - jste střízliv?

   Smazat
 6. S autorem se můžu ztotožnit v názoru na pana Topolánka. Ale nelze přijmout jeho lži a házení špíny na T. Okamuru:
  „Politici typu P. Hanniga, J. Hynka, M. Topolánka, M. Hilšera a případně T. Okamury jsou ti, kteří se vyhýbají konfrontaci s voliči.“
  T, Okamura prošel již několika volbami, takže o něm říkat, že se vyhýbá konfrontaci s voliči je lež. Další lež je, uvádět ho mezi prezidentskými kandidáty, neboť T.O. na prezidenta nekandiduje. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu 19:43.
   Tady se probouzejí staří sr..... či, kteří si myslí, že národ zapoměl, že je národ hloupí a nechá se řídit těmito kšeftaři, korupčníky a vším tím nejhorším, co se v této naší české politice tak nějak vyskytlo.
   Jen přemýšlím nahlas: jsou tito lidé tak namyšlení, arogantní, hloupí, nebo pohrdají ostatními a pokládají je za hnojiště neschopných blbů, kteří jím tam vhodí svůj hlas. Mám za to, že tady se odhaluje charakter nejen člověka, jako jednotlivce. O tom se nedá ani diskutovat. Tady se odhaluje rovněž charakter strany a představitelů, od kterých tento element získal potřebných pát podpisů. Možná ten počet hlasů získaných od senátorů, je shodný s počtem hlasů, které by získal od obyčejných lidí. No tak si zvolil to jednodušší cestu. Tak přemýšlím, koho máme v té naší politice, že se takto zdiskreditovali.

   Smazat
 7. V normálním právním státě by Topolánek pobýval nějaký čas v pruhatém mundůru, společně s přítelem Dalíkem.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli proti němu máš nějaké důkazy, tak na něj podej trestní oznámení.

   Smazat
  2. ...to by šlo jen v právním státě,
   žel bohu žijeme jinde...*

   Smazat
  3. Kecat bez důkazů je o ničem. Podobnejch keců jsou plný hospody.

   Smazat
  4. To 21:29
   Takže pane nevychovaný, rozhodně jsem si Vámi nepotykala. No a poněvadž Dalík se vynachází v teplácích již podruhé, tak jako nejlepší přítel expremiéra Topolánka určitě nejednal izolovaně, že by pan expremiér neměl anung o kšeftech svého přítelíčka. To bych byla padlá na hlavu, kdybych si myslela, že pan Dalík jednal jako jediná figura na šachovnici.
   Sims.

   Smazat
  5. Sims - já si o spoustě lidí myslím spoustu věcí, ale bez důkazů je to o ničem.

   Smazat
  6. Když v případě "prezidenta" by i to myšlení mělo být limitující. Pokud se o někom říká že možná, tak pro kandidaturu na prezidenta je to přitěžující záležitost. Potom by bylo rovněž dobré se podívat na finanční portfolio páně kandidáta. U mr. Topolánka si nejsem průhledností majetku tak jistá, stačilo mi to kolem jeho bytečku.

   Smazat
  7. 13:23 Což se úplně stejně říct i o panu Zemanovi, bohužel.

   Smazat
 8. :))
  od státní a vlastenecké opozice je Mírek geniální tah.
  To co si dneska dovolí zločinci z řad senátorů a poslanecké sněmovny,
  by byl slabý odvar toho co by nás čekalo za nekalosti.
  Podporou tohoto kandidáta vylezou blechy na chvilku z kožichu a budou vidět.
  Všechno špatné je pro něco dobré...
  Kdyby se přeci jen dostal na hrad,
  což není tak úplně vyloučeno,
  hodně lidí se probere*

  OdpovědětSmazat
 9. To, že Topolánek kandiduje na prezidenta jen dosvědčuje, že všichni poslanci a senátoři jsou děvky prodejné. Všichni už zapoměli co s republikou provedl, když byl premierem. Jeho kandidatura je vrchol největší drzosti a sprostoty.

  OdpovědětSmazat
 10. No jen další pravičák a zloděj mají kavárníci velký výběr.

  OdpovědětSmazat
 11. Hovadem Topolánkem se nezabývejme, stačí, že určuje ceny za topení v čr, a že si to roky necháme líbit, od takové svině. Ale že má legrační kárované kvádro? Když se v něm objevil v TV, panelákem zahřměl výbuch smíchu v několika patrech!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás v domě také zazněl bujarý smích,když se na obrazovce objevil drobátko opelichaný seladon!K pláči je ,že je to obdivovatel zcela odpudivých hrdlořezů Mašínů.

   Smazat
 12. nejsou lidi ani v montovnach a tak se nedivim že se o zlate koryto perou byvali komunisti a vexlaci s exotama kdy nejlepšim řešenim je zrušit toto koryto a to bez nahrady stejně dukladně jako zrušit čete čro a ruzne multikulty statni opery orchestry herky sportovce divadla radce atdatdatd važeni je doba rozvinuteho kapitalismu jestli o tom něco vite

  OdpovědětSmazat
 13. Politika jako recese a dělání si srandy z lidí.

  OdpovědětSmazat
 14. To je křiku Kvůli Mirkovi. Když kandidoval Miloš a nakonec i vyhrál, tak to se nikdo nad jeho minulostí taky nepozastavoval.

  OdpovědětSmazat
 15. Jenže Miloš má úroveň a velmi bystrý mozek. Když mluví např.u Soukupa, je jasné, že v prezidentovi máme vidoucího v davu slepců, že je to Někdo. Ono o Topolovi se taky dá říct, že to někdo je, ale je to tvor takového druhu, s nímž by člověk nechtěl strávit ani minutu v jedné místnosti, a kdyby to bylo ve vlaku, tak si raději přesedneme do jiného kupé. Kdyby mu tak někdo dal pořádně přes hubu.....

  OdpovědětSmazat
 16. Tandem Babiš - Zeman by si předem neměl být tak jistý výsledkem volby prezidenta.

  OdpovědětSmazat
 17. Oni neříkají nic o výsledku volby předem, jenom doufají v občanskou soudnost. Ono není nic jisté, jistá je jenom smrt.

  OdpovědětSmazat
 18. Odpovědi
  1. Škoda jen, že se ze tří slov a tří teček dá vyčíst tolik zášti.

   Smazat
  2. Jsi mimo. Proč zášť? Já to Mírovi přeju.

   Smazat
 19. 15:35 leda tak na hrad Mírov. Za pandury, PromoPro, fotovolatiku i zašmelený důchodový účet.

  OdpovědětSmazat
 20. To se mi líbí: Mirek na Mírov ! za nás, důchodce, které ožulil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda, že tě nezajímá, o co všechno tě ožulil Miloš, když tady vládnul.

   Smazat
 21. Je zřejmé z počtu příspěvků, že Topolánek jako kandidát na prezidenta je nejrozporuplnější figurkou. Až ho skoro lituji a tak ani si nejsem jist, zda mu doporučení nedali někteří sernátoři a podlanci ze škodolibosti. Už proto bychom měli znát jejich jména a nevím, proč jsou utajována - kdo a proč se za co stydí nebo hrdí! Tak ven s nimi, ať je můžeme také vytesat do pomníku velezrádců národa nebo jen sprejem napsat na chodníky!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.