Reklama

úterý 21. listopadu 2017

Demokratický blok je výsměchem občanům

Jiří Valenta
21.11.2017 PrvníZprávy


Člověk musí žasnout, čeho jsou někteří pravicoví politici, ve své nekonečné nadutosti a bezmezné touze po moci a “pozemské slávě”, schopni.
Jejich plná ústa “demokracie, lidských práv a svobody” na straně jedné, ovšem ostře kontrastují se zatuchlým odérem, který od nich vane, ze strany druhé. Vždyť na dobu zcela nedávnou, kdy nám tu vládli Topolánkové, Nečasové, Kalouskové a další, asi hned tak český občan nezapomene. 

Přes všechna dostupná, objektivně měřitelná fakta se stále protagonisté “prokmotrovské” ODS a “prokavárenské” TOP 09 zcela nekriticky domnívají, že právě oni jsou těmi jedinými oprávněnými vykladači a realizátory skutečné “vlády lidu”. Pro úplnou objektivitu se sluší ale dodat, že v tomto jejich nezměrném úsilí jim značně “připískavají” filutové z řad Starostů a církevními restitucemi oživených lidovců.

Prosím pěkně, co je to ale za reálnou demokracii, když stát řídí nejen ekonomické, ale podle mnohých i justiční mafie, miliardové státní zakázky mizí v nenasytných chřtánech regionálních kmotrů, zpravodajské služby klientelisticky pracují ve prospěch jedinců, morální mantinely účelově vytvářejí příslušníci samozvaných elit, a když se náhodou někdo nebojí proti tomu ozvat, bývá ihned veřejně dehonestován a onálepkován?

Přesně takto to fungovalo za hrůzovlád ODS a TOP 09 a některých dalších “demokratických” subjektů ještě v nepříliš vzdálené době. Nyní jim ale tento styl a prebendy z vládnutí zřejmě chybí. Bohužel, pro ně, v říjnových volbách významněji neuspěly, o to více jsou ale ve své pokračující agonii instinktivně agresivnějšími. Zjistily, že snad posledním nástrojem k dalšímu prosazování zájmů zastupovaných elit může být sjednocený vyděračský potenciál. A po linii těchto úvah také došlo k ustavení “Kalouskovo - Fialovo paktu” se vznosným názvem “Demokratický blok”.

A naše média, bohužel i včetně těch veřejnoprávních, najednou rychle jakoby pozapomněla na dosažené výsledky sněmovních voleb. V jejich pojetí to nyní vypadá tak, jako že zde není nic demokratičtějšího, čistějšího a spravedlivějšího, co by mělo mít výsostnější “právo na politický život”, konkrétněji na výkon politické moci. Co pro ně na tom, že Babišovo hnutí získalo skoro třicet procent hlasů, vždyť je přece, z “demokratického hlediska” důležitější, že ho zbylých sedmdesát procet občanů nevolilo. A takovéto demagogické zkratky nyní můžeme z médií slýchat na každém kroku.

Andrej Babiš rozhodně není žádný svatoušek, cesty k jeho miliardovém jmění mají mnohá temná zákoutí a také zcela jistě není jeho primárnám zájmem veřejné blaho většiny, jak on sám tvrdí, ovšem co mu nelze nikterak upírat je jeho přesvědčivé volební vítězství. Osobně ale také neupírám, v tomto ohledu, právo existence nově zrozenému Demokratickému bloku, ovšem jeho kontruktéři mají i se svými idejemi ke skutečné demokracii v praxi hodně daleko!

Jiří Valenta

 

70 komentářů :

 1. Demokratický blok ? Ti ostatní jsou co ? Kdo určil, že právě ODS, TOP, Starostové a Lidovci jsou demokratičtí ? Oni sami. Nadutost do nebe volající. Pokud dojde ke krachu v Německu s politikou Angely, nastane řetězová reakce a celé EU půjde do kytek a s ní i náš "Demokratický blok". Nemám zájem o Rusko, ale také ne o mezinárodní diktát a ani o naše "demokratické" vyžírky a tuneláře, kteří zde působili 28 let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:02 Naprostý souhlas. Termín demokracie je drze zneužíván.

   Smazat
  2. Přeceňujete voliče. Angela v předčasnžch volbách posílí a český volič i za 4 roky bude volit "demokratický blok". Znám voliče za ty leta.

   Smazat
  3. Jeto "Demokratický blok" ,ale nedemokratických stran, předčasné volby nic nevyřeší, rozložení bude zhruba stejné. Proto prezident Zeman dělá dobře když nechá vládnout menšinovou vládu bez důvěry - jen aby vydržel a byl znovu zvolen.
   PS : demokratické způsoby předvádí ODS - Kupka se nedostal do parlamentu , tak to svedli na špatnou práci volební komise ( je zajímavé (či spíše podezřelé) , že ty chyby byli jen u ODS.

   Smazat
  4. Chyby byly pravděpodobně i u jiných stran, a nejen ve středočeském kraji, ale stížnost na chyby byla vznesena jen od ODS. Další případná pochybení se nezkoumala, a ani pro to nebyl prostor. Vašek

   Smazat
  5. 11:24 Přiznám se, že mi uniká vztah mezi vládou bez důvěry jako nástrojem pro znovuzvolení Zemana. I když je to "demokraty" neustále opakováno, tak mi logika takového tvrzení není jasná. Můžete prosím vysvětlit, jak může Babišova vláda ovlivnit volbu prezidenta?

   Smazat
  6. Pokud jde o onen bohulibý nazev "demokratický blok", v tom je právě to všudypřítoné pokrytectví faleš a přetvářka doprovázející exponenty oněch prý zavedených parlamentních stran. Zkušenosti z jejich parlamentní praxe však ukazují, že plným právem pro tyto strany platí skutečnost, že správa věcí veřejných je jimi chápána jako privatizace politiky a technologie moci. S veřejností to má společné pouze to, že to na její náklady, na její úkor.

   Smazat
  7. "Demokratický blok ?"(8:02) - Je blok, jenž náhle objevil, že neurčitosti ve formulacích ústavy, jež "starým parlamentním pardálům" dosud nevadily, ba občas se i hodily, naučil
   se vy(zne?)užít i jiný filuta. Takový podraz!
   Fuj a Hanba mu! Co si to ti novicové dovolují! Na tomto místě třeba ocenit snahu paní Němcové, jež se snažila u Takáče srovnat do latě tu mladší poslankyni poukázáním na zvykové parlamentní právo přednosti staré báby parlamentní před mladou děvou nezkušenou. Kam bysme to došli?! sck


   Smazat
  8. "Výsměch občanům" je blábol, není na tom nic nedemokratického. Necelých 30% voličů vnutilo ostatním vládu nad českým národem slovenskému oligarchovi s temnou minulostí, obviněného navíc ze dvou závažných trestných činů se škodou velkého rozsahu.Takže obrana ostatních je životně důležitá.

   Smazat
  9. 16:14 Milý pane. Ty vaše "obránce životně důležitých zájmů (jejich)" nevolilo 76% voličů. Jakým demokratickým právem chtějí za ně mluvit? A jak temnou minulost mají a s jakými oligarchy jsou spojeni je vidět všude kolem nás. Vaše demagogie platí jen na hlupáky, tady to nezkoušejte.

   Smazat
  10. Kdo určil, že jsou demokradičtí? Kojzar ve svém stále aktuálnějším a nadčasovém článku ZTROSKOTANCI a SAMOZVANCI.

   Smazat
  11. Kapitalistická demokracie (demokratura)22. listopadu 2017 12:41

   V kapitalismu nelze prostřednictvím voleb měnit základní politické uspořádání (kapitalismus), protože vládnoucí elity řídí a kontrolují každého, kdo je zvolen. Volby vyvolávají představu demokracie, ale nemění nic na převládající politice, favorizující válku a elity. Z tohoto důvodu se vůle lidu stává impotentní. Lidé se přesvědčují o tom, že oni a jejich hlasy nemají na běh věcí žádný vliv, což v nich budí obavy, stress i zlost, čili kombinaci pro vládnoucí elitu nebezpečnou. A tak, jako odpověď na tuto hrozbu, upevňuje elita proti vlastním lidem sílu a moc státu i s využitím propagandy o hrozbách války.

   Smazat
 2. tak jako koblihu nelze nazvat zlodějem tak nelze nazvat tento blok demokratickym ani nahodou jen vovčanum by se mělo řict že fšechno je jenom jako a plati jen pro někoho

  OdpovědětSmazat
 3. Výsměchem občanům? Já bych spíš řekl: pro smích občanům. Kašpaři, nic víc nic míň.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejdemokratičtější by pro ně byl Blok C v Jáchymově.

   Smazat
 4. Co nám připomínají ty výstupy těch Kalousků,Fialů,Bělobrádků a Sobotků ??,....doby hrůzy a děsu,....zachránit to může jedině,že hned zmiznou,nejlépe hromadně najednou....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A v ČT24 udělat rychle pořádek. Půlku redaktorů vyhodit hned a druhou za půl roku. Jak komentují dění doma i ve světě, to může dělat každý. U piva jsou často lepší kometáře než námi placená TV. Určitě na ně musí dojít ....

   Smazat
  2. Jo u piva! Staří štamgasti, kteří sotva do hospody došli o holi , přestali chodit. Kvůli každé cigaretě chodit před hospodu je unavovalo. Bez nich a jejich životních zkušeností to není ono. Do diskuse měli co nabídnout. A s těmi mladými kluky, kteří tam chodí a nedělá jim potíže si jít před hospodu vykouřit svého jointa se opravdu ale opravdu diskutovat nedá, o ničem.Kvůli celodenímu zákazu kouření v hospodách mě napadají černé myšlenky. To proto, že se tam vždy rodili dobré myšlenky a byl tam zdroj inspirace a fakt, mnohdy i poučení. Arbes, Neruda, Hašek, Lada...(myslím, že všichni tito byli kuřáky). Nelze bohužel opomenout i Havla, Hitlera... No konec řečí,tím teď myslím sebe. M.R.

   Smazat
  3. Už asi 3 roky mám pocit, z přípravy této demokratické mizerie ohledně kouření v hospodách, že jedním z hlavních důvodů pro tento výdobytek svobody bylo právě to, aby se lidé spolu nestýkali. Tím se zamezuje tomu, že by se mohlo zorganizovat cosi pro uchvatile moci nežádoucího.

   Smazat
  4. Tak to je teda hodně divoká teorie.

   Smazat
  5. No v hospodě byla založena socdemácká strana, komunistická strana a o těch v Německu raději pomlčeti. Tak divoké to zas není.

   Smazat
  6. Hitler bol abstinent,nefajčiar a vegetarián,ale ináč bol,vy česi máte na to čarovný výraz,zrůda.

   Smazat
  7. Jožko, a čo my tuna s tým?

   Smazat
  8. Jen toto spojení býtostných demokratů a vlastenců má právo rozhodovat o budoucnosti naší krásné vlasti a nikdy jinak.

   Smazat
 5. To již nemá cenu ani komentovat. Včera jsem se díval na ustavující schůzi PODOTÝKÁM ze záznamu a to proto, když zvraceli u kecpultu hvězdy typu němcová kalousek a podobně tak jsem to přetáčel abych nedospěl k zdravotní újmě.Jediné co mně na tom nejvíc žere, že ti mladí hašiši si rychle na ty kalouskovy móresy zvykají.

  OdpovědětSmazat
 6. Je otázkou, zda spíše nejde o Bloknutí demokracie ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:45 Také se nabízí: Demokratický Blok - DB - DéBé - DeBilové.

   Smazat
 7. Omluva: Jde o překlep, nejsme demokratický blok ale demokreaturský blok.Podepsáni diktatuře kapitálu oddaní Kalous, Černobrádek, Fiaska a Kaňura.

  OdpovědětSmazat
 8. Demokratický blok ? Toto komediální seskupení by si zasloužilo minimálně dvouhodinové show na Silvestra v ČT. Věřím, že by rapidně stoupla sledovanost.

  OdpovědětSmazat
 9. Demokratický blok zcela jistě "posílí" bývalý skokan na lyžích Jakub Janda (ODS).Už dnes si v radiu Impuls pochvaloval, že v PS bude mít vyšší příjem oproti skákání na lyžích.
  Opravdu "roztomilý" člověk, který nezná staré přísloví :"Ševče, drž se svého kopyta ..."

  "Šťastní" jeho voliči ...

  OdpovědětSmazat
 10. 9:59
  Vím jak to myslíte,ale já mám jinou představu o zábavném pořadu. Tento pořad by snad byl dobrý pouze pro pročištění zažívacích cest.

  OdpovědětSmazat
 11. Britští komici Bird & Fortune mají ve sketchi o finanční krizi toto vysvětlení:

  "Abyste mohli svůj bankovní produkt prodat, musíte mít dobré jméno", říká bankéř. "Myslíte, že banka musí být čestná", ptá se novinář. "Ale ne, ten produkt musí mít dobrá slova ve jméně - něco jako odbohacený, sofistikovaný, chytrý a tak. Balíček sestávající se z dluhů nemůžete prodávat jako hypotéční fond chudého černocha, který si koupil rozpadající se dům někde v Alabamě", vysvětluje bankéř.

  To je přesně případ "demokratického" bloku. Tihle šmejdi, kteří původně chtěli zablokovat Sněmovnu tím, že nebude zvolen její předseda, si dali dobré slovo do názvu. Byla to tahle klika, která prohlašovala, že s Babišem do vlády nepůjdou a nebudou s ANO jednat. Teď je ANO obviňováno z toho, že řádně nepřipravilo první schůzi Sněmovny.

  Byla to tahle klika plus ČSSD, která od krajských voleb útočila na Babiše. Těmhle lidem nemůžete věřit ani pozdrav. Vzpomeňte si na odposlechy, na neschopnost policie zjistit, kdo za nimi stojí, na obvinění Babiše za Čapí hnízdo (tedy za událost starou skoro 10 let a na rok a půl dlouhé vyšetřování velmi jednoduché transakce, která navíc splňovala požadavky EU. Připomeňme si, že člověk, který vedl ČSSD je současně ministrem vnitra. V jeho životním zájmu bylo zdecimovat ANO a tak došlo k bezprecedentní snaze odstranit najednou předsedu a místopředsedu tohoto hnutí.

  Dobré slovo pro politickou rétoriku je "očistit se". Ať Babiš odstoupí a očistí se u soudu, říkali unisono "demokrati". Proč to ale neplatí třeba pro Sobotku a celou kliku, která má na triku OKD.

  Proč zděšení "demokratů" nad Babišovým vlastnictvím sdělovacích prostředků neplatí třeba pro Bakalu? Přes Economii přece vlastní Hospodářské noviny, Respekt, Aktuálně.cz a skrytě možná i Drtinovou s Veselovským.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a ČT vlastní Kalousek - bych jen dodal

   Smazat
  2. No to se přece ví, že Kalousek je majitelem ČT. Dále vlastní Český rozhlas, Českou národní banku a mám dojem, že i spoluvlastní Český svaz chovatelů králíků.

   Smazat
  3. 10:34 Touhu po "demokratickém" získání prebend vyjádřil "Demokratický Blok" už svým prvním prohlášením. Dohromady mají necelou čtvtinu poslanců, ale požadovali 9 předsedů ze 17ti výborů. To je více než polovinu. Skutečně navýsost demokratický přístup. Včera Stanjura dokonce veřejně deklaroval, že jsou jen účelovým sdružením pro volby do orgánů sněmovny. Celá tahanice kolem mandátového výboru vznikla jen proto, že najednou pochopili, že si s tímto blokem pěkně naběhli. Protože zrovna v mandátovém výboru by se s jejich 24% na všechny trpajzlíky nedostalo.

   Smazat
 12. Tyhle zoufalé výkřiky komunistů jsou úsměvné...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na to nemusím být komunistou ,abych neviděl , že ANO je pravicová strana, tak by minimálně měla ODS měla s ním vytvořit smysluplnou vládu. Nebo snad chtějí, aby vládl s podporou komunistů a Okamury. Docílí akorát toho, že komunisti tak o 1-2% hlasů přijdou, Okamura zůstane na svém a Babiš posílí o další 3-5%.

   Smazat
  2. 11:34 Ale ODS už před volbama říkala, že s ANO do vlády nepůjde. Takže s jejich podporou Babiš jistě počítat nemohl.

   Smazat
  3. Ani jeden z těch, kteří zde píší příspěvky, není komunista. Zatímco ty jsi evidentně nevychovaný darebák. Vzteklý nýmand - nula.

   Smazat
  4. 10:39 - Buď té dobroty, občane, a rozšifruj tu svou plnohodnotnou a bohatou rozvinutou větu ve svém komentáři. Zejména mě zajímá, podle kterých kritérií usuzuješ, že jde o "zoufalé výkřiky" - prosím zde zveřejnit tón výkřiků a jejich decibely. Také, podle čeho víš a tak tvrdíš, že nositelé těch výkřiků jsou jenom komunisté - zdá se Ti na požádání osobně legitimovali svou legitimaci člena KSČM, či už na své stranické schůzi nebo o přestávce, dále na chodbě, na ulici, v obchodě, v restauraci etc? A kolik z těch legitimovaných byli skuteční komunisté a kolik nekomunistů. Vždyť to vypadá tak, že komunisté jsou pomalu všude, co je fakt nanejvýš pozoruhodný.
   Protože máš určitě po ruce hodnověrné materiály dávám Ti jen 6 hodin na své odpovědi. Když zde nezareaguješ, tím se sám prohlásíš za veřejného blba s nárokem na uzavřenou klec u dr. Chocholouška.

   Smazat
 13. 10,39
  Ty hle výkaly havložumpy jsou zralý do Bohnic!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, mám na tyhle výkaly pana Valenty stejný názor...

   Smazat
 14. Demokratický blok aneb Bdělé surikaty !

  OdpovědětSmazat
 15. Jo tenhle tzv demokratický blok je banda protinárodních slouhů a je potřeba je poslat na smetiště dějin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:14 I tihle poslanci mají svoje voliče, kteří je tam zvolili. To je třeba respektovat.

   Smazat
  2. 11,33
   Samy tihle posranci z debilokratickýho broku nerespektujou nic.....a někdo jinej by je respektovat měl????
   Ty jsi buď srandislata nebo EMIL......???

   Smazat
  3. 12:00 Ustanovení tohoto bloku je zcela v souladu s jednacím řádem Poslanecké sněmovny. S čím máš problém?

   Smazat
  4. 12:13 - pravda, "zcela v souladu", a udělali to proto, aby jejich vydírací potenciál vzrostl, aby kvičení pravicových trpaslíků nabylo na síle. Máš s tím problém? Já ne, ten jejich bezmocný kvikot je hudbou pro mé uši. Staré mafie kvičí, chachacha ...

   Smazat
  5. 12:18 Já s tím žádný problém nemám. Pravicoví trpaslíci kvičí v bloku, levicoví trpaslíci ani žádného bloku schopni nejsou, takže kvičí každý sám (viz tento článek), Babiš kvičí, že nemá dost hlasů.
   Tak se nechme překvapit, jak tohle všechno dopadne.

   Smazat
 16. V předvolebních tanečcích v parlamentu, stejně tak jako v povolebním vyjednávání na jakémsi "demokratickém bloku", kde jinde bychom mohli vidět, jak se tito "chlapci co spolu mluví" naučili zvládat technologii moci, že. Jak autor sám uvádí, skutečnost je ovšem taková, že oni "chlapci" jaksi pozapoměli, že to byla vůle voličů, která je poslala do zanedbatelných procent ve volebních výsledcích. A jestliže těmto pozůstatkům politických a.s. jejich korporátní šéfové a jejich technologie moci diktují spojovat se do "demokratických bloků" a udílet knížecí rady vítězi voleb s průhledným cílem minimalizovat mocenské a hlavně ekonomické ztráty, pak je třeba říci jediné PROBUĎŤĚ SE.

  OdpovědětSmazat
 17. 11,22
  Pan Valenta píše výkaly????
  Já mám dojem,že to dělají pouze fandové udavače Havla a DEBILOKRATICKÉHO BROKU!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni bolševici píšou samé výkaly...

   Smazat
  2. Bolševiky do toho netahej. Je jiná doba. Samozvaní "demokraté" a "demokratky" často píší a říkají výkaly.

   Smazat
  3. Jeden z bolševiků napsal tenhle článek, jestli sis nevšiml.

   Smazat
  4. 12,28
   No hlavně,že tady ty sluníčkáři tapetuješ jeden blábol za druhým....celej Venca flanděra pablb!

   Smazat
  5. 11:31 Já vám závidím. Vy musíte mít krásný život. Stačí implantovaný prostinký "názor" v prázdné kebuli a nemáte co řešit. Pravda a láska vás bude už navždy provázet životem.

   Smazat
 18. 11,31
  Ty sám seš výkal z havložumpy!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Piš do vlákna, jinak tvé textíky ztrácejí smysl.

   Smazat
  2. 12,20
   Ty piš leda do komína,havlonesmysle!!!!!

   Smazat
 19. Chudina demokracie! Ještě tady nebyla o tolik už toho zažila?

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 20. To jsou roztomilé nadávky. Co ještě umíte, kromě toho být sprostý hulvát? Co to tady píšete o výkalech - ten je výkal, ten je výkal - jste nevychovaní kašpaři, co denně nadávají na diskuzích - tohle národu hodně pomůže. Nejvíc. Dřepět na prdeli, pobírat důchody a podpory, a nadávat a hýkat. Vypadá to, že "výkaly" už jsou všichni. Jsme národ výkalů -co s námi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:13 Nedivte se. Každý ventiluje to, co má v hlavě. Někdo tam má myšlenky, jiný jen ..píp...

   Smazat
 21. Zvát se mohou jak jen eufemicky, tito pokrytci.
  Je ale dobře, že se sjednotili do jednoho houfu, a že to před veřejností neutajují.
  Alespoň tak lidem dají najevo, kdo všechno náleží do této partičky včerejších a dnešních kleptokratů, co tak rádi pouštějí žilou veřejným penězovodům. A které k zuřivosti přivádí konkurent Babiš, který je od nich odstavil ...

  OdpovědětSmazat
 22. Je to zlořád. Berou si do názvu "demokratický" a neví co to slovo znamená.

  OdpovědětSmazat
 23. Ano, jsou to jen nuly na úrovni ČSSD. Tam ještě zvolí za předsedkyni Valachovou a tím ČSSD definitivně pohřbí, stejně jako se sama pohřbí celá Dem.Unie. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je Dem.Unie? Tenhle termín neznám, díky. Petr

   Smazat
  2. Petře, Karel to přehodil. Má to být Unie demagogů(dementů).

   Smazat
  3. Pane Povolný, nějak nechápu, jakou "Unii" to měl Karel v souvislosti s ČSSD na mysli. Petr

   Smazat
  4. Petře, chyba bude asi "ve Vašem přijímači".

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.