Reklama

středa 22. listopadu 2017

Demokratický blok je výsměchem občanům

Jiří Valenta
22.11. 2017   První zprávy
Člověk musí žasnout, čeho jsou někteří pravicoví politici, ve své nekonečné nadutosti a bezmezné touze po moci a “pozemské slávě”, schopni.Jejich plná ústa “demokracie, lidských práv a svobody” na straně jedné, ovšem ostře kontrastují se zatuchlým odérem, který od nich vane, ze strany druhé. Vždyť na dobu zcela nedávnou, kdy nám tu vládli Topolánkové, Nečasové, Kalouskové a další, asi hned tak český občan nezapomene.

 Přes všechna dostupná, objektivně měřitelná fakta se stále protagonisté “prokmotrovské” ODS a “prokavárenské” TOP 09 zcela nekriticky domnívají, že právě oni jsou těmi jedinými oprávněnými vykladači a realizátory skutečné “vlády lidu”. Pro úplnou objektivitu se sluší ale dodat, že v tomto jejich nezměrném úsilí jim značně “připískavají” filutové z řad Starostů a církevními restitucemi oživených lidovců.

Prosím pěkně, co je to ale za reálnou demokracii, když stát řídí nejen ekonomické, ale podle mnohých i justiční mafie, miliardové státní zakázky mizí v nenasytných chřtánech regionálních kmotrů, zpravodajské služby klientelisticky pracují ve prospěch jedinců, morální mantinely účelově vytvářejí příslušníci samozvaných elit, a když se náhodou někdo nebojí proti tomu ozvat, bývá ihned veřejně dehonestován a onálepkován?

Přesně takto to fungovalo za hrůzovlád ODS a TOP 09 a některých dalších “demokratických” subjektů ještě v nepříliš vzdálené době. Nyní jim ale tento styl a prebendy z vládnutí zřejmě chybí. Bohužel, pro ně, v říjnových volbách významněji neuspěly, o to více jsou ale ve své pokračující agonii instinktivně agresivnějšími. Zjistily, že snad posledním nástrojem k dalšímu prosazování zájmů zastupovaných elit může být sjednocený vyděračský potenciál. A po linii těchto úvah také došlo k ustavení “Kalouskovo - Fialovo paktu” se vznosným názvem “Demokratický blok”.

A naše média, bohužel i včetně těch veřejnoprávních, najednou rychle jakoby pozapomněla na dosažené výsledky sněmovních voleb. V jejich pojetí to nyní vypadá tak, jako že zde není nic demokratičtějšího, čistějšího a spravedlivějšího, co by mělo mít výsostnější “právo na politický život”, konkrétněji na výkon politické moci. Co pro ně na tom, že Babišovo hnutí získalo skoro třicet procent hlasů, vždyť je přece, z “demokratického hlediska” důležitější, že ho zbylých sedmdesát procet občanů nevolilo. A takovéto demagogické zkratky nyní můžeme z médií slýchat na každém kroku.

V parlamentních volbách s velkým náskokem vítězí ANO

Andrej Babiš rozhodně není žádný svatoušek, cesty k jeho miliardovém jmění mají mnohá temná zákoutí a také zcela jistě není jeho primárnám zájmem veřejné blaho většiny, jak on sám tvrdí, ovšem co mu nelze nikterak upírat je jeho přesvědčivé volební vítězství. Osobně ale také neupírám, v tomto ohledu, právo existence nově zrozenému Demokratickému bloku, ovšem jeho kontruktéři mají i se svými idejemi ke skutečné demokracii v praxi hodně daleko!

Jiří Valenta

26 komentářů :

 1. Myslíte bratrstvo kočičí pracky ? :-) :-) :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. bratrstvo kočičí pracky rozvracečů neuznává demokratické výsledky voleb a mají strach z toho co se národ dozví o jejich dřívějších zlodějnách ANO vyhrálo tak at´vládne horší to zajisté nebude nežli za vlády ODS TOP KDU

   Smazat
 2. Jsme svědci, že se v demokracii můžou demokratický dostat do parlamentu škůdci a idioti.

  OdpovědětSmazat
 3. O pojmu Demokracie je nejen tady spousty úvah, ale nakonec ukazuje oč se v případě zdejší fašizující pravice jedná.
  Demokracie je podle nich jen to co uznají za vhodné.
  Kdyby byli slušní, tak se pojmenuji třeba Pinochetův blok a bylo by jasno.
  Ale špinit takto demokracii, což je vláda lidu, buržujskými elementy s podporou kšeftmanů, lichvářů a zlodějů, je naprostá degradace tohoto pojmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestliže muž cti, Capo di Tuti Capi Cosa Nostry předává nástupci své POČESTNÉ PODNIKÁNÍ, proč by Kalousek, Bělobrádek, Topolánek, Gazdík apod. nemohli být "DEMOKRATY"?

   Každý poplyšákový politik a privatizátor je přeci NEVINEJ jako vězni v písni "Bál v lapáku"...

   Smazat
 4. Bohužel máte pravdu.

  OdpovědětSmazat
 5. Když dostali od voličů nakopáno,podle toho řevu poznáme,že to hodně bolí.Kam se nám ztratil mladý Klaus,je nějak z ticha.

  OdpovědětSmazat
 6. Bylo by asi hodně zajímavé sledovat volební výsledky v případě, kdyby tento slavný "demokratický blok" kandidoval jako jedna partaj.
  Znám poměrně dost lidí, kteří preferují ODS, ale nemohou přijít na jméno Kalouskovi. Dalším se zase krutě zajídají lidovci a jejich církevní restituce, a tak bych mohl ještě chvíli pokračovat. Jestli dnes součet všech "demokratů" dává dohromady cca 26% odevzdaných hlasů, po této fůzi by se dost možná scvrknul na polovinu.
  A zase jsme u toho. Zase nám něco jiného politici slibovali před volbami a něco jiného dělají po nich. Silně pochybuji, že např. voliči pirátů volili tuto partaj proto, aby jejich poslanci ihned po svém zvolení odkráčeli do bezvíznamné opozice, aniž se před tím alespoň nepokusili splnit něco z toho, co slibovali před volbami. Ve stínu mnoha a mnoha provařených miliard většina lidí, s prominutím sere na to, jak dopadne kauza Čapí hnízdo, u kterého navíc nedošlo k transferu "neoprávněných" dotací na anonymní účty někam do ciziny. Drtivá většina voličů chce vidět akci. Chce vidět upřímnou snahu splnění předvolebních slibů těch, kterým dali svůj hlas. A nějaké ušlechtilé boje o demokracii jsou jim u prdele.

  OdpovědětSmazat
 7. Milý pane Valento, nestěžujte si na agresivitu zavedených politických stran a jejich vůdců. Chovají se tak jak jim dovolujete. Je to Váš problém, na hrubý pytel nemůžete přišívat hedvábnou záplatu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na hrubý pytel patří hrubá záplata. Ono též platí,že čím více se s hov..m mažeš,tím více smrdí .

   Smazat
 8. Je hezké, že Demokratický blok vytáhl prapor demokracie z bahna, ve kterém žijeme. Jen kdyby nám sem to bahno ty sdružené strany sami nenakydaly...Co udělaly, když byly u válu? Teď by chtěli něco zachraňovat?

  OdpovědětSmazat
 9. Náhodou... Já Kalouska miluji. Ten, když promluví tak to jakoby prostitutka tvrdila, že je panna. A další? Benda, Dientsbier, Sobotka, teď se k nim přidal Feri. Stejná situace. Jako by absolvent zvláštní školy poučoval veterinárního lékaře jak se řeší torze dělohy u krávy. A mohli bychom pokračovat. Tohle už by nevymyslel ani Borat. No, ale představte si, že bychom na tom byli jako Švýcaři. Vždyť bychom se neměli ani čemu zasmát. Mitrofanov se naváží do Zemana. Proč nepsal o jeho protikandidátovi, polodementním knížeti,(myslím, že od roku 1921 se šlechtické tituly u nás oficiálně nesmí používat) který chtěl dělat prezidenta a nezná českou hymnu. Jako pablb si nechá udělat volební plakáty s čírem na hlavě. Záběr v televizi... on v obleku a červené ponožky. A nevím, která TV stanice to zabrala, možná by se to dalo dohledat. Nějaké jednání a on je pomočen. Nejsem žádný stoupenec Zemana, ale tohle je opravdu komedie. Ale konečně se to dá u národa Švejkova pochopit.

  OdpovědětSmazat
 10. Demokratický blok je to nejlepší, co se od voleb na politické scéně odehrálo. Synergie je definována 1+1>2, Demokratický blok tohle pravidlo zečtvernásobil. Faktem je a zůstane, že výhrady mají jen ti, pro které je gravitační síla tohoto bloku konkurencí. Demokratický blok má v počtu voličů v podstatě stejný demokratický mandát jako ANO, a je rovnocenným partnerem a kandidátem na sestavování většinové vlády. To je samozřejmě kmotrům shromážděným pod hlavičkou ANO trnem v oku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pak ale měl onen !demokratický blok" vzniknout ještě před volbami. Jak jsem uvedl výš, znám spoustu lidí, kteří (pravděpodobně) volili ODS, ale Kalouska, potažmo celou tu jejich vypráskanou partaj nemusí.
   Je to o tom, co politici slibují před volbami a dělají po nich. A když už jsem nakousnul církevní restituce, realizovala je Nečasovo vláda ODS. Slyšel jste před jejich zvolením, že by se na něco takového chystali? Já teda ne.
   Všichni mají plnou hubu demokracie, ale nedej bože, když mají lidi jiný názor.

   Smazat
 11. Ten název "demokratický BLOK" je přece zcela vystihující podstatu. Seskupení sabotérů, kteří BLOKUJÍ demokratické postupy. Je to truc, z kterého je vyléčí koalice ANO,SPD,KSČM. Ne, že bych z toho sršel nadšením, ale politika je přece realistické umění možného. Co bude platné Fialovi po složení této koalice vykřikovat - Já jsem to říkal...
  Těmto ješitným neschopným nýmandům by neměla být půjčená ani lopatička na pískovišti, natož vládnutí. Bože, jak hluboko jsme klesli.
  Mladý Klaus je ve své straně za ošklivé kačátko. Možná by měl zapomenout na rodinnou nostalgii a realizovat se jinak. To by byla cesta z toho Augliášova chléva.

  OdpovědětSmazat
 12. ODS se definitivně umazala těmi třemi pidistranami a odchází, stejně jako Diensbierové a Marxová a Sobotka s Chovancem a Zaorálkem, na smetiště dějin. Strana, která místo toho, aby si uvědomovala kde je její místo a poděkovala voličům, že jí věnovali jen třikrát méně hlasů než bylo kdysi obvyklé, štěká jen jako ratlík, spolu s ratlíky ještě menšími a sněmovna nebo stát ji nezajímá. Nebýt EET, tak by ODS dostala jenom asi polovinu hlasů a nyní si o ně opětovně koleduje. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 13. Vzhledem k absolutní neschopnosti "zablokovaných demokratů", kteří se demokratům ani z dálky nepodobají, dojdeme postupně demokratickým procesem k vládě jedné strany. No a potom již zbude jen oprášit čl.4 předlistopadové Ústavy, jen s drobnou obměnou. Bude tam stát přece ANO vláda lidu patří ANO.

  OdpovědětSmazat
 14. Tenhle blok euslouhů a škůdců České země je potřeba zničit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš nějakej konkrétní nápad?

   Smazat
  2. 22:52 To bude muset udělat babiš buď on zlikviduje je nebo oni zlikvidují jeho.

   Smazat
 15. Volil jsem komunisty, ale Valenta nemá úplně pravdu. Pravice dostala skoro tolik hlasů jako Babiš. (1,4 proti 1,5 milionu hlasů) Jen rozdrobení na straničky nás ochránilo před dominancí pravice v koalici s - také pravicovým - ANO. Jen pro příklad ODS má 25 poslanců, lidovci a starostové myslím 17, i když v součtu měli cca stejně hlasů jako ODS. .... Valenta by měl být zalezlý a zpytovat svědomí, čím funkcionáři komunistů přispěli ke katastrofálnímu výsledku levice! Občanů s levicovým názorem je u nás rozhodně víc, než těch 15%, co volilo v součtu socany a komunisty. Tak proč volili miliardáře, který prohlašuje, že "zrušení zdravotních poplatků byla chyba"? Nepodepsal například Valenta také ten deb*lní návrh zákona proti "příživnictví", který udělal z komunistů směšné šašky a odehnal jim tisíce voličů? Už vůbec nemluvím o naháněním hlasů pro Babiše svoláním mimořádné schůze Sněmovny o lithiu těsně před volbami. Nikdo z komunistů tam neřekl, že povolení k průzkumu vydal ministr za ANO Brabec. Naváželi se do socanů kvůli nic neznamenajícímu memorandu, po kterém po volbách neštěkne pes...Teď budete řešit sjednocování pravice. Klepejte se, aby nešli do voleb na jedné kandidátce, jako kdysi Čtyřkoalice. S Babišem se pravice poštěkává, ale až navrhne nové zavedení zdravotních poplatků, hladce to s ním schválí a žádné komunistické lezení do zadku tomu nezabrání...

  OdpovědětSmazat
 16. Protože občané podlehli (tak, jako obvykle) manipulaci ze strany mainstreamu a nevolili skutečné alternativní strany. Ty by prý nedostaly dost hlasů. A kdo o tom rozhoduje? Mainstream či loutkaři v zákulisí nebo občané sami? Takže lidé se sami nechali zmanipulovat k tomu, koho volit nebudou. A z toho zbytku byl již špatný výběr. Je ale zarážející, jak krátkou paměť mají voliči ODS. Vždyť náš stát po jejich "hospodaření" do pořádku ještě nikdo nedal! A to by měli již škodit znovu? A k tomu je Babiš vyzývá, když je zval do vlády?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Alternativní strany? To je jako volit malé Jardy s velkými hlavičkami, podle barvy jejich autíček na drát:<D), za ředitele firmy vyvíjející tanky a letadla. To už raději volte rovnou mě....

   Smazat
 17. BLOK PROTI DEMOKRACII. Fiala, Bělobrádek, Kalousek a suchá haluz ze stanu.

  OdpovědětSmazat
 18. Jak tak na to koukám z druhé strany, tak pokud chci blokovat demokracii, tak stvořím DEMOKRATICKÝ BLOK.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.