Reklama

pátek 17. listopadu 2017

Disident: 17. listopadu jsem dostal přes hubu až k bezvědomí. Havel byl figurka, Putin dal Rusko dohromady

Stanislav Novotný
17.11.2017   Rukojmí
25 OD LISTOPADU ´89 Disident Stanislav Novotný, který je zakladatelem Úřadu pro dokumentaci a vyšetřování zločinů StB (nyní Ústav pro studium totalitních režimů) a který působil jako ředitel Úřadu vyšetřování ČR, prezident Policie ČR a ředitel České křesťanské akademie říká, že je mu nevolno z toho, jak dnes někteří bývalí komunisté pokrytecky povyšují. Například Jaromír Štětina dle něho podepsal spolupráci StB. V Rusku podle něho není komunismus návrat SSSR nehrozí.

Jak hodnotíte 17. listopad s odstupem 25 let?

Jako symbolický den pro odstartování státního převratu. Něco jako teatrální útok na Zimní palác . Nic víc.

Máte nějaké osobní vzpomínky, o které byste se podělil?


Ano. Byl jsem na Albertově za Hnutí za občanskou svobodu, šel jsem na Vyšehrad, pak na Národní třídu, dostal jsem na hubu tak, že jsem na pár minut ztratil vědomí (zhruba v těch místech, kde jsou dnes na zdi patetické bronzové prstíky), přátelé mě pak dotáhli do domu v Mikulandské ulici, vzpamatoval jsem se a když bylo jasné, že je venku relativní klid, odešel jsem s jednou botou domů. Policisté již uvolnili řady a nečinili žádné problémy.

Obsáhlý seriál ParlamentníListů.cz: 25 let od listopadu 1989 bilancují Petr Pithart, Bohumil Doležal, Milan Uhde, Václav Žák, Štěpán Kotrba, Miloslav Ransdorf, Miroslav Polreich, Jan Graubner, Alexandr Vondra, Ivan Langer, Vojtěch Filip, Přemysl Sobotka, Miroslava Němcová, Jaroslav Bašta, Miroslav Kalousek, Ivan David, Roman Joch, Klára Samková, Tomáš Sokol, Jan Schneider, Vladimír Hučín, Ivan Bartoš, Marta Kubišová, Jiří Paroubek, Milan Zelený, Tomáš Haas, Martin Bursík, Jaroslav Doubrava, Petr Hampl, Václav Malý, Jan Hnízdil, Jan Urban a řada dalších respondentů. Rozhovory s nimi čtěte ZDE

Hlavně mě však na celém pochodu zaujala nebývalá radikalizace. Předchozí demonstrace byly vždy zacíleny na boj za základní lidské svobody, ale při pochodu z Albertova na Vyšehrad se ozvala hesla nová, hesla, která totálně odmítala minulost. Musím říci, že jsem byl rád, ale zároveň jsem nedůvěřoval oné radikálnosti. Lidé se tak rychle nemění.

Jaká přinesl listopad pozitiva?

Otevřel možnosti, kterých jsme se mohli a měli chopit. Restartovat Československo, popřípadě novou Českou republiku. Otevřené hranice, možnost cestování a poznávání, to byl pouze bonus. Mohli jsme začít uvážlivě budovat náš stát. Pochopit, že musí fungovat ve změněných podmínkách tak, aby sloužil vlastním občanům a ne cizí moci. Nezavrhovat vše co bylo a neglorifikovat pouze cizí vzory.

A jaká přinesl listopad negativa?


Neschopnost splnit tento úkol. Neexistovali lidé, kteří by chtěli nezávisle a s nadhledem řešit toto komplexní zadání. Bylo tu příliš mnoho vlastníků informací, kteří byli schopni zobchodovat cokoli a republika byla ta poslední, která by jim ležela na srdci. Stát nebyl schopen tento proces kontrolovat. Rozhodující politici totiž přes naše naléhání nepřipravili dostatečný právní rámec pro ekonomické změny a nebyli schopni vytvořit žádnou autentickou představu o fungování země v konkrétní geopolitice. Jakoby nadnárodní zájmy určovaly vše. Rezignovali jsme tak na svoji svébytnost, historii, odkaz předků...

Proč podle vás padl „komunistický“ systém, přesněji řečeno reálný socialismus?

Představitelé systému se generačně zakonzervovali, protože se báli jakékoli konkurence. Mladší z věrchušky, kteří chtěli uvolnit ventily a připustit více osobní iniciativy talentovaných, nebyli včas připuštěni k veslu. Dravé a mladé, odchované materialistickým viděním světa, přitahoval luxus Západu. Chtěli si jej také užít. Především jejich tlak vynesl na výsluní Gorbačova a ten vyjednal podmínky pádu železné opony. Poté se především tito lidé domohli privatizace majetku státu a bylo po systému.

Jak vnímáte roli Václava Havla?

Jeho role je všeobecně přeceňována. Stal se maskotem změn a na reálné procesy měl vliv minimální. Stal se jednou z figurek, které realizovaly závěry maltské konference.

Mají se dnes lidé lépe než před listopadem?


Mají svobodu. Mohou jezdit do zahraničí. Mohou protestovat, revoltovat. Na druhou stranu lidé zpravidla nemohou do vlivných médií, proto intenzivně používají sociální sítě. Touto cestou mohou opět svolávat demonstrace v Praze i Bruselu.

Vy se mne však zřejmě ptáte spíše na sociální rovinu. Pádem komunismu jsme zároveň vyřešili spotřebitelskou krizi Západu. Západ nás zaplavil zbožím, které už doma nebyl schopen prodat. Lacině získal české podniky na zlatém tácu. V řadě případů byly jeho investice rozhodně nutné, ale nekontrolovali jsme dostatečně privatizaci českého národního stříbra, ztratili jsme obrovské trhy – tam se Havel hodně „přimluvil“. A to vše výrazně ovlivňuje tvorbu základních zdrojů, zaměstnanost a sociální jistoty. Někdo se tedy má hůře, někdo lépe. Dobrý hospodář ovšem má myslet na všechny a hlavně vidět daleko dopředu.

61 komentářů :

 1. 17. listopad 1989 byla šaškárna k zamaskování událostí 17. listopadu 1939 - NĚMECKÝCH ZLOČINŮ NA ČESKÉM NÁRODU. Vraždění českých studentů Němci, jejich deportace do německých koncentračních táborů, zavření českých vysokých škol Němci!

  Sdělovadla se o tom zmínila na půl huby, ale hýkala jako hejno placených slepic proti presidentu Zemanovi, proti vítězi demokratických voleb Babišovi... a blábolila i nesmysly jako Jílková v televizi o údajných tisících mrtvých politických vězňů v dolech v ČSR v padesátých letech...

  A už mi na Národní třídě chyběl jenom genosse Posselt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty komoušský zmrde jeden, tvoji rudí kumpáni, kteří povraždili 250 Čechů včetně žen a válečných hrdinů, kteří další stovky povraždili při pokusu o útěk z vašeho lágru, kteří tisíce dalších poslali do lágrů atd atd, nebyli ani o kapku lepší než nacistické zrůdy.

   Smazat
  2. 0:45 Havlovi propustenci zavrazdili tisice nevinych Cechu
   To ty schvalujes!

   Smazat
  3. 0:48
   Ty jdi taky do prdele, ty rudá kurvo, která jsi 40 let terorizovala národ!

   Smazat
  4. 0:45, 0:51 s vámi, který argumentujete takovou formou, bych nechtěl mít nic společného v žádné věci. Jste mravně i intelektuálně hluboko pod civilizační úrovní, do kultivované společnosti nepatříte!

   Smazat
  5. Proč všichni ti antikomunisté jsou nevychovaní, sprostí a z toho vyplývající nevzdělaní hulváti? Najde se mezi nimi nějaký slušný člověk, který je schopen slušně, věcně a pravdivě protiargumentovat? 0.51 takovým to vaším přístupem si nezaujatý člověk klade otázku: na jaké úrovni bojovníci proti tenkrát lidově demokratickému státu byli? Nezasloužili si ty tresty? Mnozí jistě ne. Jen řeknu, desítky zastřelených na hranicích. Všude tam varovné cedule, že tu jde o život. A jestli tam někdo vleze a navíc se jde prostřílet, tak ať se nediví když je při přestřelce zastřelen, s tím rizikem tam šel. Neznám jediný případ, že by tam byl chycený narušitel beze zbraně pohraničníky na místě bez soudu zastřelen, Navíc pryč z republiky kromě několika politických utíkali hlavně vrazi, defraudanti a násilníci. Tito všichni an blok byli po revolici naházeni do jednoho pytle jako političtí aby toho bylo více. No a gauneři jsou většinou nevzdělaní primitivní hulváti. Tam to asi bude...

   Smazat
  6. 23:59 Asi tak: za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Jen idioti v tom furt hledaj nějaký výmluvy a omluvy vlastního idiotismu!

   Němci, kteří se "sudetskými" začali nazývat až později, tehdy jen "čeští Němci", vyhlásili neposlušnost židozednářské umatlanině z Versaillles logicky a právem v reakci na puč 28. října v Praze, kde husito-bolševické české bandy začaly rozbíjet památníky jako byl Mariánský sloup a sunádvat orlíčky z úřadů! Tento puč vedený zahraničními zednáři a lotry nebyl německými poddanými českého krále akceptován. Proto byli násilím potlačeni tzv. československým vojskem a podrobeni oné pidijepičí říši zneuznaného Profesora a zednáře TGM, který ji upletl z dezertérského lejna. Tato pak skončila po zásluze o 20 let později - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Co se týče toho zednářskýho patvaru vzniklého právě také v ložích USA (ale hlavně Francie, kde jeho páteř - tzv. československý národ vymyslel žabožrout Aristied Briand, vysokostupňák Velkého Orinetu, spoluložník Žida Kirbüse, známého též jako Kerenský - hrobníka to Ruska)! Československo bylo uměle vytvořeným státem na Pařížské mírové konferenci po první světové válce. Obyvatelstvo se skládalo z několika vzájemně nekompatibilních a rozhašterených národností, včetně Čechů, Němců, Maďarů, Slováků, Rusínů a Židů. Díky tomu bylo od začátku nestabilní. Hlavní město Praha bylo domovem pro 118 000 Židů, z nichž byla většina komunistů nebo jejich sympatizantů. Pražští Židé byli dobře organizováni a otevřeně sympatizovali s bolševickým Ruskem. Komunistická strana Československa (v čele s Klementem Gottwaldem, Rudolfem Slánským, Josefem Guttmannem a jinými, většinou Židy) byla členem komunistické internacionály (Kominterny) a byla připravena spustit v Československu komunistickou revoluci při první příležitosti. Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo podle etnických hranic a velké části území s množstvím obyvatelstva se připojilo k okolním zemím. Zbytek bývalého Československa - Čechy a Morava - s hlavním městem Prahou, se stal zcela bezbranným a náchylným k převzetí moci komunisty. I proto, aby zabránil takové pohromě, Hitler udělal z Čech a Moravy německý protektorát. A tak ČSR - tato jepičí pidiříše upletená zednářem TGM z dezertérského lejna po zásluze zanikla dříve než s ní o či jeho nástupce dokázali zapráskat! - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
  7. 0:45 Ty zrádce obou říší - ty tzv. válečné hrdiny, všelijaké dezertéry a "legionáře" bych moc neoslavoval! Je třeba pochopit čemu opravdu většinou bezděčně sloužili. Tedy zájmům amerických nosatých zednářů, instalátorů to židobolševismu v Rusku!
   Američtí židáci jakým byli Baruch či Morgentau měli zájem poškodit jak Německo, tak i uvrhnout do koloniální závislosti země východní a střední Evropy, nás nevyjímaje! V jejich plánu odsunu Němců byla obsažena dvojí škoda pro nás: 1. zemědělské na několik států rozdělené Německo by nestíhalo uživit početné přistěhovalce z východu a dostalo by se na pokraj hladomoru. 2. země zbavené schopné populace by upadly do zaostalosti (což se stalo) a navíc by se usnadnilo vítězství komoušských protibílých sil v těchto zemích (což ovšem se stalo taktéž). Jenže plán přeci jen hochům stoprocentně nevyšel! A to navzdory tomu že zavraždili Pattona a jiné velké muže bránící zájmy naší rasy! Totiž postavil se jim sám FDR, což nečekali a po něm i Churchill a proti realizaci té první části byl i sám Stalin! Proto byl tento zločinný plán v jeho první části zamítnut a druhou - tedy odsun naopak realizován, protože s tím počítaly loutkové většinou již Moskvou ovládané vlády těchto zemí, jimž se hodila možnost odstranit velký problém k nastolení rudé totality. A nebo neomarxismu, pod jehož botou Německo přestává být německé! Dnešní Pseudoněmci jsou jen pouhé nemnožící se a proto vymírající polobuzny schopné plivat na pokyn cizáků na dějiny svého vlastního národa! Nad zájem národa je jim sloužit té nejodpornější xenofilské havěti, hodlající podkopat a zničit základy naší - tedy Bílé civilizace!! Německo po svém sjednocení se nikomu zvenčí "otvírat" nepotřebovalo! Samo kolonizovalo a rozvíjelo se, Němci získali na pár let více než Frantíci za padesát! Německá Jihozápadní Afrika se stala domovem pro statisíce Němců, kteří tam byli páni a místním lidožroutům předali základy kulturního chování! A sami si žádnýho z nich, aby je čímkoliv "obohacoval" do Německa nepustili! A proto bývávali hrdými Němci!

   Smazat
  8. Predchudci to Sorose intertnacionalniho lotra . To je ale tezko vypravet lidem jez nevi neb jim to
   oficialni propaganda nerekne a oni zerou ten zidobolshewicky hnuj co do nich cpou horem dolem zase samy zidi neb jim dnes vse patri .Proto ta devastace spolecnosti buzeranti LGBT a ostatni hnuj . To zavedli a v tom se rochni jako prasata . To ze instalovali v Rusku rudy teror vi kazdy dnes specielne kdyz je internet .Svadeli to na Stalina ale zase to delali zidaci ranovali koncentraky po celem Rusku ,cele rodinne klany . Ale to je na dlouhe vypraveni ,ze?

   Smazat
  9. 7:39 Tohle by si ti joudové měli pustit! Mě tu nějakýkokůtek přesvědčoval, že "v Rusku maj převahu Rusové, tak jakápak židovská vláda!" :D:D:D A sám Putin mu na tuhle pitomost jasně a dokonce před opejzelci odpovídá ZDE! -
   https://www.youtube.com/watch?v=IliRWCni9aw

   Smazat
  10. 0.45 Zmrd byl tvůj dědek! Víš proč? Najebal tvého tatu!!!!!

   Smazat
  11. 8.29Sám sis odpověděl aby bylo vidět, že pitomci a dobytkové jsou na obou stranách??? Průhledné...

   Smazat
  12. 7:15, 7:21 dokonalá ukázka převzaté demagogie, opakovaně cpaná do zdejších a možná i jiných diskuzí. Tak například „za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!!“ – je otázkou, zda měřeno podle produkce na území s většinovým obyvatelstvem německé národnosti při odečtení podílu jiných národností, nebo podle vlastnických vztahů. Protože podle nich, tak je to údaj odsunem Němců neovlivněný, ovlivnitelný pouze úbytkem pracovních sil. Na tom se podílela i samotná válka, sabotáže, bombardování, přechod vojenské fonty i brakování, včetně rekvírování některých kapacit vítěznými mocnostmi. Něco o tom vím jako český uprchlík ze Sudet a poválečný navrátilec. Ta původně „německá“ zařízení v mém dohledu měla provoz zcela ovnoven ještě roku 1945 (odborníci a potřební pro zajištění provozu odsunováni nebyli!). Většina těch zařízení však ukončila provoz po roce 1989, kdy přestaly být podporovány drobné výrobní, zemědělské i jiné podniky k udržení ryze místní, v podstatě venkovské zaměstnanosti. Ještě dnes toto tvrzení prokáže projížďka třeba podél horního toku Jizery! To vy nevzdělanci a demagogové neokecáte!

   Smazat
 2. Havel udělal jen jednu pozitivní věc, že v listopadu 89 se naštval, bouchnul do stolu a vyrval ČSR Rusákům z pazourů. Omluvu Nemcům jsem pak nesla nelibě a svým elitářstvím později si to u mne úplně podělal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rika se Rusum
   A mela by si byt Rusum vdecna ze zijes
   Havel mel viset

   Smazat
  2. 0:37 "vyrval ČSR Rusákům(!) z pazourů", slépko. Ne Rusové, ale SSSR ve shodě s "Maltskými" dohodami svůj východní blok do západních pazourů s nějakým cílem upustil. Pravděpodobně proto, aby se hospodářsky i vojensky odlehčil. Celý slavný Havel tomu byl za maskota. Komu to ještě nedošlo je trouba.

   Smazat
  3. Myslím že při vašich "schopnostech" chápat dění je úplně jedno, co si o tom myslíte. Jen mě udivuje, že máte potřebu své vývody ještě ventilovat veřejně, byť jako anonym.
   Mimochodem, této divadelní role udatného vyháněče sovětů se chopil Kocáb, Havlův kamarád z ožraleckých mejdanů za peníze ze Západu.

   Smazat
  4. 0:37 Hele, to už nehul, leze ti to do kebule a pak vypouštíš tyhle sračky. havel možná bouchnul do stolu, ale to mohlo mít tak vliv jen na to, že mu rychleji přinesl hlat piva, nebo kořalky. Sovětská (ty debile sovětská, ne ruská) vojska u nás byla rozmístěna po osmašedesátým - z rozhodnutí Brežněva, Ukra Brežněva, ty dutá hlavo. Stáhla se z rozhodnutí Rusa Gorbačova. A já myslel, že sračky jdou z prdele. Tobě k vyměšování zjevně slouží hlava. To tak dopadá, když se mozek nahradí tlustým střevem.

   Smazat
  5. 0:37 Ale hovno Rusákům! Ti by nás osvobodili z těhle sraček bejvali, nebejt špinavýho zednáře Masaříka s jeho poskokem Benešem! To ti nás zavlekli do služeb pankhartů největších, co rozpoutali všechny revoluce vod tý nizozemský vzpoury až po zničení Berlína tzv. Spartakovci ve vosumnáctym a Budapešti Kú(oh)novými nosatými bandami rudých dezertérů o rok pozdějc! Nás moh ze sárů těhle mizerů dostat jen vítězný car a účast v jeho samoděržavném projektu Slovanské říše jak k ní sepsal ústavu náš skutečný vlastenecký politik a odpůrce masaryčí zednářské kliky Karel Kramář! - - http://suslikova.klanweb.cz/rubriky/ceskoslovensky-politicky-system/kramarova-ustava-slovanske-rise

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  7. "Byly přineseny veškeré oběti, veškerá práce byla dokončena, skončily dlouhé ústupy, byl vyřešen nedostatek munice. Dlouhou frontu držela mnohem silnější, mnohem početnější a lépe vybavená armáda. Alexejev velel armádě a Kolčak námořnictvu, car byl na trůnu, fronta byla zajištěná, a vítězství na dosah. K žádné zemi nebyl osud tak krutý jako k Rusku, jeho koráb se potopil na dohled od přístavu. Již téměř překonal bouři, když se vše zhroutilo." Winston Churchill

   Více v ruském dokumentu, k mému podivu právě vysílaném ČT! - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11414261608-velka-valka/217382561500007-zacatek-konce

   Smazat
  8. tjo to jak kocab postavil do pozoru rusaky sam a beze zbraně nema v historji lidstva obdoby jen chiby zmika že bez dohody rusaku a amiku o ktere bylo ticho jako vždy když se něco upeče o nas beznas by si takovy retard ani neškrt a mohl by děkavat tomu jeho bohovi že ho neposlali do blasince

   Smazat
 3. To, že Havel byl jen loutka s jasnými úkoly (např. zničit zbrojní průmysl, demoralizovat společnost), ví snad kromě naprostých naivek úplně každý. Co se týče socialismu před rokem 1989, tato společnost nebyla ideální, lidé nemohli cestovat tak volně jako dnes, nebylo tolik zboží i životní úroveň byla oproti západu nižší, avšak dnešní západní civilizaci čeká v brzké budoucnosti, pod brutálním vlivem současných neomarxistických ideologů zánik, v lepším případě vnitřní boj o každodenní přežití. Ti, kteří to přežijí, se stanou otroky NWO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby to neridili stari senilni idioti papezstejsi nezli papez system byl pro spolecnost(ne pro par vyvolenych nosorozcu ) lepsi a daleko spravedlivejsi .Dalsi problem byl ze vsichni delali ze delaji a mnoho lidi ale nedelalo ,cili byl to svym zpusobem zazrak ze to vlsstne tak dobre fungovalo,az na ten hajzlpapir a banany .Nekomunista nesvazak nepionyr a dobre jsem se mel .
   V kapitalismu jeste nez se narodi jiz te vsichni upozornuji abys setril na studie potom n astari ve stari na rakev ci spalovnu a tak dokola cili ono to pozlatko je opravdu nalestena bida.

   Smazat
  2. Anonymní 4:09
   Elita tenkrát jistě byla, ale většinou ne z řad politiků a představitelů země. Ti žili jako normální lidé na sídlištích nebo v domech obytných čtvrtí. Tzv. elita se rekrutovala hlavně z veksláků a různých šmelinářů s kdečím. Ovšem skutečnou "elitou" se stali až po plyši. Až poté dostali možnost krást jako urvaní z řetězu a dávat své bohatství a statut na odiv.
   Jistě bylo tenkrát dost lidí, kteří se vezli a moc toho pro společnost neudělali. Ovšem je to opět jen slabý čajíček proti tomu, kolik naprosto neproduktivních lidí musí živit pracující dnes. Jen úřednický aparát se i přes zefektivnění rozmachem výpočetní techniky ztrojnásobil, obrovsky se rozrostl segment manažerů kteří zakopávají jeden o druhého, všemožní sociologové, koreanologové, muzikologové a ...logové všeho, na co si lze vzpomenout, "experti na fšecko", neziskovky, zastupitelstva se spektrem zaměstnanců na dědinách o 150 duších včetně psů a koček,... Vedle té hromady parazitů, kteří nevykonají za korunu měřitelné práce, jsou už jen takovou třešničkou statisíce nejen snědých lidí okupujících od rána do večera, zatímco ostatní jsou v montovnách a překladištích, veřejná prostranství a reprodukující se do nových generací, které už nikdy ani nepoznaly co to je živit se vlastní prací. A nároky těchto parazitů rozhodně nekončí jen tím, mít co jíst a kde bydlet. Naopak, zvláště ti prvně jmenovaní si chtějí žít na hodně vysoké noze. A pracujícím otrokům se jen zvyšuje rytmus bubnování, daně a poplatky, za současného snižování nároků.

   Ještě k prvnímu anonymovi. Že jsme nemohli tolik cestovat do zahraničí(a většina necestuje ani dnes) mělo své příčiny zejména v nastolené mezinárodní situaci, kdy dobrotivý Západ nám vyhlásil válku, embarga a neustále se snažil škodit nám na všech frontách. Zboží skutečně tolik nebylo, ale sortiment byl zúžený na převážně velmi kvalitní výrobky. Nemuseli jsme hledat kvalitu lupou. A ještě jedna podstatná věc, narozdíl od Západu a od naší dnešní reality, žili jsme podle svého, na svém a za své. Jak jsme pracovali, tak jsme se měli. Dnes žijeme na dluh a už jsme v tom zatažení až po uši. Už skončilo období vábení a nastal čas těžby zisků pro banky a lichváře.

   Smazat
 4. Někteří havlističtí rusofobní fanatici by si měli uvědomit, že VŘSR zorganizoval a platil západ, čímž umožnil komunistům v SSSR získat moc. Druhou světovou válku vyvolal a platil rovněž západ, v důsledku které se i naše země stala komunistickým státem. Paradoxem však je, že díky komunismu pouze země bývalého východního bloku mají ještě šanci na přežítí, avšak pouze za předpokladu, že se včas vzpamatujeme a opustíme ideologii Bruselu. Západ už tuto šanci již promeškal a čeká jen na svůj zánik.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teda ten Západ to muselo stát prachů, zaplatit mužiky aby lezli přes bránu Zimního paláce. Navíc, když země Západu měly v probíhající I. světové válce svých starostí dost a peněz na rozhazování. Co financovaly? Podplatily pár politiků? Dodaly v té době pro bolševiky děla zbraně, které tenkrát sami potřebovaly? Dle mého názoru Západ tenkrát ani pořádně nevěděl, co se v Rusku děje a carský krutovládní nesnesitelný režim by padl tak či tak. To, čím byl nahrazen je už jiná kapitola. Opravdu nevím, čím by si bolševici zasloužili podporu Západu, když navíc zdegenerovaná carská rodina byla zpřízněna se západní šlechtou a měly na Západě daleko více přátel a kontaktů než nějací vůdci bolševiků. A když by v tom jeli jen samotní Němci? Tak ti v té době už museli sami přemýšlet o svém osudu po prohrané válce. Navíc část Evropy bojovala po boku cara, tak vlastně jaký Západ!

   Smazat
  2. Ty vemeno kdo myslis ze byl Trocky . Zid z Brooklynu ktery prijel delat revoluci s 2000 zidu kteri neumeli ani slovo rusky .A takovych analfabetu jako ty je mnohi nevite azvanite debility

   Smazat
  3. 7:42 ... ono to bylo krapet složitější! Bohužel voba víte hovno. Za prvé, je třeba vidět události v delší časové ose. WWI. byla naplánována sionisty již na jejich kongresu 1897, sám Herzl o ní hovořil ve smyslu - ona přijde dříve či později a po ní mírová konference! Musíme na ní být připraveni, aby to zase nedopadlo jako ve Vídni 1815! Část sionistů toužila po obnově státu v Palestině a ti se dělili na dva tábory: jedni chgtěli dosáhnout cíle podproou Vysoké porty (k nim patřil sám Herzl) a druzí jejím svržením! Zvítězili ti druzí, kteří se Herzlovi vysmáli, když s ním Abdülhamid II. vyběh (ve vší úctě ovšem). Oni vytvořili v Ženevě Výbor pro jednotu a pokrok pod kuratelou jistého Carrasa ze sekty Dönmeh a jejich členové pak rozvrátili osmanskou armádu, vetřeli se do velení a provedli v roce 1908 puč. O rok později byl v Palestině založen Tel Aviv a začala druhá alija. S Ruskem to bylo složitější, tam stál na počátku tzv. Bund! Ten zorganizoval pogrom v Jasech 1903, což využil Jacob Schiff k zablokování ruských úvěrů. Následovala porážka Ruska od Schiffem a britskou vládou podporovaných Japonců a první pokus o svržení cara. To nevyšlo, naopak - Rusko se pod premiérem Stolypinem zkonsolidovalo a zdvojnásobilo HDP. Stalo se největším exportérem obilí na světě a do roku 1917 mělo mír i vybudovaný obranný průmysl! Proto byl Stolypin v kyjevském divadle v listopadu 1911 zastřelen Židem Bogrovem. O zbytek se postaral Parvus - https://legacy.blisty.cz/art/12015.html

   Smazat
  4. A s tou WWII. to je taky pravda! Cílem nosatých od odvládnutí Západu je držet oddělené Rusko s Německem! To není "spiknutí", o tom otevřeně hovořil i poradce pro NB několika amerických prezidentů George Friedman zde! - https://www.youtube.com/watch?v=IliRWCni9aw

   Jejich klika v Londýně pracovala na zničení Rapalla a vyprovokování WWII. velice usilovně! Obětovali svému cíli nás i Polsko! -
   http://nassmer.blogspot.cz/2013/07/jedinecne-autenticke-dokumenty-o-vine_2199.html

   Smazat
 5. ...KDY KONEČNĚ PŘIZNAJÍ BARVU TITO MUDRCOVÉ A NAPÍŠÍ TŘEBA :
  Ano cítím zodpovědnost za kritický stav hospodářství a ducha téhle země.*

  OdpovědětSmazat
 6. On kapitalismus s lidskou tváří je stejný nesmysl, jako ten socialismus s lidskou tváří. V obou systémech vládne hrstka vyvolených a snaží se navodit iluzi vlády lidu.
  Oba systémy, socialismus i kapitalismus, jsou v krizi, resp. na konci svého vývoje. Nevím co je nahradí, ale je zřejmé že obě ideologie vyčerpaly svůj potenciál a nyní klesají na pomyslné křivce ke svému závěru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, ono jestli to není tím, že v kapitalismu je vykořisťovaný člověk člověkem, ale v socialismu je to naopak.

   Smazat
  2. 5:00 Nějak vám v tom tvrzení hapruje Čína, která dokázala vytáhnout miliony obyvatel z bídy a stává se světovým lídrem :-). Pokud vím, tak tam prý budují socialismus. Proto je naše "liberární elity" tak nenávidí.

   Smazat
 7. Pane Hricáku 5:00, rád bych si nechal vysvětlit, jak si představujete to něco, co nemá záporné vlastnosti kapitalismu ani záporné vlastnosti reálného socialismu. Co nám chybí v současném kapitalismu je snad jasné. V byvším reálném socialismu nám chyběl kloseťák, banány, cesty do zahraničí a plné kšefty s možností libovolně se (nad hospodskou úroveň) vykecávat, například označovat prezidenta republiky za vola. To byla cena za sociální jistoty, jistou sociální spravedlnost s tím, že kdokoli schopný, pokud neštval proti režimu, měl otevřenou kariéru. Mohlo mu samozřejmě vadit, že od určitá úrovně, bude lákán do té "vedoucí" partaje. Do čeho je kdo lákán a nucen, pokud má přežít nebo dosáhnout kariéry dnes, dosaďte si sám. Zajíst to banány ovšem může téměř kdykoli, pokud na to má i výjezdem do zahraničí, aniž by musel mít devizový příslib, devizy, nebo pozvání. Jiné výhody nevidím. Krom toho, od té kritizované doby uplynulo 28 let.

  OdpovědětSmazat
 8. Dekuji SSSR,ze oddalila o 22 let nastup nasho zlodejskyho kapitalismu.A ze si muzete rikat sve pitominy?Tak si je rikejte,ale praci vam nik neda!

  OdpovědětSmazat
 9. 6.33,spravne si to napisal,na zapad utekali nekale zivly,ktore tvoria aj dnes zapadnu spolocnost.Je to snuska,lotrov,zlodejov a vrahov!A ich politika je korystnicka,parazitna,ako to uz pred desiatkami rokov popisali komanci.Preto aj dnes hrozia vojnou Rusku a planuju vojnu mimo uzemia Juesej!No muz c.1 vo svete,podla us magazinu Forbes,Vladimir Vladimirovic Putin slubil,ze ak sa tak stane postara sa,aby sa vojna preniesla na uzemie usa.

  OdpovědětSmazat
 10. Tak nejdřív se prsili, že na demonstraci bude 100 tisíc lidí a pak prej, že zaplnili demonstranti proti Babišovi a Zemanovi skoro půlku náměstí. A dneska určitě přijdou z outú, že podle sim karet tam bylo půl milionu lidí, což nikdo nemůže zpochybňovat, protože to je pravda. Zoufalci, když musejí argumentovat počtem lidí, kteří si přišli poslechnout nějaké to Zrní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cim to ze ti vlastizradni smradi nevolili?

   Smazat
 11. Kde jste byli, komunističtí pohrobci? Proč jste ve statisících nedemonstrovali proti 17. listopadu a byli jste zalezlí ve svých smradlavých norách? Styděli jste se? -báli jste se opovržení? Jste líní? Nebo víte, že je vás jen pět a půl?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba byli v práci... aby kecálisté z Národní třídy měli elektřinu, vodu, plyn... aby si mohli 17.11. nakoupit jidlo i alkohol na oslavu, dát si přinést menu, dát se ošetřit v nemocnici...

   Republika má asi 10 a půl milionu BÍLÝCH OBČANŮ... z nich památku zavražděných Němci v listopadu 1939 uctilo několik set, národní katastrofu započatou v listopadu 1989 oslavilo několik tisíc, kteří si pomohli včetně klaky a mladého křoví které neví, o co šlo, ale strašit na Národní je pro ně FREE, COOL a IN.

   Takže přeneseně - jenom "pět a půl" po takové propagandě - nic moc, pane 10:11

   Smazat
  2. 10:11 Vivat slepičí rozum. Třikrát hurá !

   Smazat
  3. 11:44
   Kdepak komunisto. Je vás okolo 7% podle toho kolik dostali komunisti v posledních volbách, z toho většina důchodců. Takže vaše žvásty že jste byli v práci je zcela mimo. Navíc jste se styděli, že by vám lidé za vaši sprostotu a drzost naplivali do ksichtu. Tak jako by v Německu dnes naplivali demonstranty oslavující hitlerovské Německo.
   Věřím, že den osvobození občanů od 40 let vašeho teroru, vraždění, zavírání, diktatury, totality, hrůzovlády, kdy vás lid odstavil od moci kterou jste si proti vůli občanů ukradli a přivlastnili, je pro vás skutečně "katastrofou". Ale ne "národní", ale pouze vaší.

   Smazat
  4. 11:26 GENOSSE, teď přidej tu o KarCOOLce, prosím. Ta je také moc dobrá... Aby vám jedová slina z nenávisti nepropálila podlahu...

   Smazat
  5. 10:11 proč protestovat po statisících, když se režim znemožňuje natolik sám a to máme momentální hospodářskou konjuktůru, za kterou přijde nejméně deprese, spíš ale hospodářská krize. Pak nám k tomu EU chystá kvóty migrantů, ze kterých si tak jak naši velcí přátelé nejen nevybereme, ale budou nám přiděleni z kulturních okruhů s návyky a mentalitou o století zpátky. Proč vylézat z těch nor, které zdaleka nemusí být smradlavé ale, jak jsem se dočetl shora, docela pěkně vystlané. Kdyby totiž ti komunisté byli takoví blbci, jak je líčíte, nemohli by v podmínkách embarga, jako součást hospodářsky mnohem slabším bloku, zajistit sociální jistoty a sociálně spravedlivější, vnitřně nezadluženou společnost, nezadlužený stát s vyspělým průmyslem, potravinovou soběstačností, stát se skutečnou armádou. Čas na statisícové demonstrace namísto skomírajících nostalgických akcí, takový čas, i bez komunistů, bohužel, zákonitě přijde.

   Smazat
  6. 10:11 Další ukázka blbosti podporovatelů dnešního režimu: "Proč jste ve statisících nedemonstrovali proti 17. listopadu ?". Demonstrovat proti proběhlé události? To může napadnout jenom skutečné "demokraty", kteří protestují třeba proti zvolenému prezidentovi a výsledkům parlamentních voleb. Zajímavé je, že jsem je nikdy neviděl demonstrovat "pro něco" smysluplného, ale vždy jen "proti něčemu".

   Smazat
  7. 15:39 Přesně! Páč jde o havlistickej neomarxistickej probruselskej buzerantskej xenofilní a rasozrádnej xindl, kterej je naopak v drtivé menšině! Volby prohrál! Ty vyhrály zdravé vlastenecké síly! Oni už můžou jen hvízdat s píšťalkama jako hovádka a je jim to prt platný a pokud vyvolaj další volby, zmizej z mapy úplně a pan Putin dosadí do Strakovky své lidi! Pan Topolánek bude prezident a pan Okamura premiér!

   Smazat
  8. 11:26 vykez z diry, zbabelej vlastizradnej smrade
   Ve volbach si prohral a v lednu prohrajes zase

   Smazat
 12. Naprostý souhlas s článkem. Včera šli pražští unudění lidičky a neználkové Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 13. Že někteří lidé mají nostalgii za "předlistopadovou" dobou, je nejen z důvodů v článku pochopitelné. Je to pochopitelné při porovnání režimů i z pohledu sociální spravedlnosti. Co je však unikum, to je "nostalgie" některých za sudetskými němci a možnosti začlenění do "reichu" (tento názor jsem zaznamenal i mezi poměrně vzdělanými lidmi). Je to zřejmě následek pěstovaného národního vykořenění, stejně jako syndrom "lokajství", které TGM popisoval. Myslím, že se tito lidé absolutně mýlí, neboť ne že bychom se měli lépe, my bychom se po totální výhře Německa neměli VŮBEC! Fakt, že nás osvobodili a zachránili od vyhlazení Rusové bylo třeba vymítit a velmi k tomu napomohla invaze v roce '68 (jakkoliv se v kontextu všech těch "jar" a barevných revolucí jeví z dnešního pohledu vyprovokovanou), po listopadu tomu zase napomohla publikační relativizace "německé viny", Havlova omluva za odsun až po zdravice našich současných "černoprdelníků" na sjezdech "landsmanšaftu", stejně jako vytrvalé srážení národního sebevědomí různými spindoktory. Následek je zástup vykořeněných eurohujerů hltajících Polívkovu repliku z Pelíšků, jak soudruzi z NDR udělali chybu, že stříleli za války do vzduchu. Měli by ale vědět, že ani tak se nebudou mít lépe, neboť soudružka z NDR nebude střílet do vzduchu, ale bude je dle Kalergiho plánu nahrazovat jinou, poslušnější a opálenější rasou...

  OdpovědětSmazat
 14. A mají tyhle odporné, zlé a sprosté výštěky na diskuzích všude - nějaký smysl? Má to, co tady všichni předvádíte, nějaký smysl? NEMÁ!!! Jenom každý den blafete a blafete, a zaháníte nudu. Právě, že dřív tyhle úchylné možnosti nebyly, lidi věci skutečně řešili v reálu, na pracovištích, na ulicích - ne jen dřepět doma na prdeli, hádat se, a nadávat. Vždyť už ani do té hospody nejdete, dnešní starší chlapi ( pokud to tak ještě lze nazvat) ani ženské už balit nechodí - jen dřepí a dřepí doma, a blafou tyhle bláboly. Každej sám a sám, a nadává a blafe! V dnešní době by žádnej listopad ani být nemohl, od počítačů by to nešlo. A úplně nejlépe se dřepí doma a krafe u internetu, když je dotyčnej chlap ( jistě jste si všimli, jak málo všude krafe a nadává žen) zajištěnej důchodem, nebo jiným druhem podpory. Nemusí ani do práce, může od rána do večera jen dřepět na prdeli u počítače a nadávat. K čemu to všechno je? No - tak se každej ten nadrženej žvatla vyžvatlá a dál? Dál holt se bude žvatlat zase k jinýmu problému. Jste totálně odepsaná generace psychicky narušených ubožáků, kromě hýkání na diskuzích už se nezmůžete na nic - vůbec na nic. Vylepšujete si svoji čekárnu na smrt jen hádkama, sprostotama, urážkama, a nadáváním.Kdyby jste si museli denně shánět živobytí, neměli byste na tyhle krávoviny čas, a byli byste ještě užiteční. Takhle rozhodně ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:06 na to, jak protestujete proti komunikaci po internetu, jste se dost, ne poprvé, vykecal. Smysl této komunikace jsem našel v tom, že se soustavně přesvědčuji o míře znalostí, schopnosti logicky uvažovat, nebo naopak podléhat emocím, trpět neznalostí, postrádat smysl pro logiku ... návštěvníků některých portálů či bloggů. Dokud jsem tyto diskuze ignoroval, netušil jsem rozsah doslova hlouposti mezi gramotnými s přístupem k internetu. Užitečnost ale vidím v tom, že se dozvídám, s jakými elektoráty propaganda pracuje a nakonec i v nadějí, že se zejména v místní diskuzi někteří přecejen poněkud poučí. Nutím se být optimistou stejně tak, jak jimi musí být provozovatelé tohoto serveru

   Smazat
  2. Ale pak jste si jistě všiml anonyme 12.39 ( při své nesporné inteligenci) že na všech diskuzích ( podle vás komunikace po internetu) napříč diskuzním spektrem, počínaje Novinkami.cz, které dokonce ani nemusíte volit, vnucují se na display počítače automaticky, kdykoliv zvolíte svou soukromou e-mailovou schránku, přes Parlamentní listy, Rukojmí, a další řadu bla bla komunikace, kolem které lítají reklamy ( úspěšná to pračka na peníze bohatých chrapounů), tedy této komunikace se zúčastňuje odhadem ..no tak iks lidí, stále stejných. Přece podle rétoriky, používané slovní zásoby, hrubých, nebo stylistických chyb, a ideového námětu příspěvků, to je rozeznatelné dobře. Tak tedy tito stále stejní lidé mají fůru času, protože dřepí u počítače denně, sjíždějí všechno možné, kde lze anonymně diskutovat, a blafou a blafou pořád to samé, a dost často úplně ignorují obsah článku, k němuž diskutují, pouze ho zneužijí, protože se potřebují vykecat ze svých frustrací. Diskuze jsou pro tyto finančně zabezpečené lidi ( určitě nikde nepracují) zábavou z nudy, nebo fungují jako jakýsi psychiatr. Provozovatelé všech těchto serverů nemusí být ani optimisté či pesimisté, jim je srdečně fuk obsah diskuzních blábolů. Živí se ( a dobře) právě jen psaním, a každý diskuzní příspěvek, který je odeslán a zveřejněn, je směnitelný za peníze, i kdyby tam bylo napsáno jen "haf haf", protože za reklamy ( jak jsem zmínil "pračky na peníze") platí reklamní agentury obrovské prachy - proto také jsou sponzorovány ty šílenosti v TV a vůbec všechny ty sračky, na které se nikdo nedívá, a nikdo je nečte. To jim nepřekáží v jejich "obchodní" činnosti. Pracháč tak nemusí zaplatit státu daň, protože svůj obří zisk snížil o reklamu ( to se smí odečítat) a sponzoruje buď politiky nebo media, kde všude má své kámoše. Tak to v ČR funguje, a právě v tom jsou peníze, které všude jinde chybí. Proto také jsem ve 12.39 napsal svůj názor. Když čtu ty šíleně dlouhé výlevy na diskuzích, a to rozčilování, a přitom je to úplně k ničemu, z toho lze usoudit, že tito lidé jsou pravé oběti současné demokracie. Totálně odepsaní, a přitom už jim zbývá ze života jen málo -a to málo proměňují denně na diskuzích vniveč. Obrovská ztráta času, který by se snad dal využít lépe.

   Smazat
  3. 13:09 ty reklamy tam jsou. Naskakují mi tam obrázky z obchodu Glami postupně se aktualizují a je to hezký pohled. A mně se to docela líbí.

   Smazat
  4. 13:09 Vaše široká argumentace nic nemění na tom, že diskuze, kterými se zabýváme, reprezentují úroveň určitého okruhu obyvatel republiky. Máte zřejmě pravdu v tom, že ke každému z jednotlivých serverů, portálů či blogů se vztahuje víceméně úzký okruh přispěvatelů i komentujících, což možnosti pozorování omezuje i komplikuje. I tak je překvapivé, jaký podíl diskutujících se projevuje jako by neabsolvovali základní školu. Nemluvě o osvojeném kulturním penzu dospělých středoevropanů, schopnosti pracovat s informacemi, logicky uvažovat, srozumitelně a korektně se vyjadřovat. Reklamu a mainstream propagandu nesnáším, první je věcí nastavení prohlížeče, komerčně výnosné "diskuze" prostě nenavštěvuju. Stále si ovšem myslím, že oponovat nesmyslné propagandě i hlupákům, je sice únavné a nepříliš účinné, ale má svůj smysl. Mnoho jiných možností a aktivit v tomto smyslu se, pokud vím, ani nenabízí.

   Smazat
 15. Řešíte tady kuličku hovnivára, obdivujete -někteří demokracii, západ a USA a vůbec nechápete, kdo ve světě činí nejvíce zločinů. Arabská jara, Ukrajina, Vietnam , Laos, Kambbodža. Dokáže někdo obhájit, že USAci zabili napalmem 1/3 obyvatelstva Severní Koreje?

  OdpovědětSmazat
 16. Nejlepší s článku je odpověď na otázku: "Proč podle vás padl „komunistický“ systém, přesněji řečeno reálný socialismus?"
  Podle mě nepřesnější popis toho, co se stalo. Ostatní bylo divadlo, aby to celé bylo zajímavé.

  OdpovědětSmazat
 17. Třicet roků po převratu jsem neviděl jedinou fotku policisty potlučené osoby, jedinou fotku mrzáka, kterému příslušníci VB způsobili ujmu na zdraví s trvalými následky! Neviděl jsem ani řádek z protokolu soudu, soudní rozsudek nebo trestní oznámení na osoby, které by způsobili nějaké zdravotní problémy účastníkům demonstrace na Národní třídě 17. listopadu 1989!
  Zřejmě příslušníci měli ty pendreky plyšový. Nebo snad sametový.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:19 Zato jste mohl nejmíň 50x vidět záběr policisty, který se ohnal pendrekem. To byl onen "masakr". Na rozdíl od dnešních "humanitárních" a "demokratických" zásahů policie třeba v Katalánsku, při kterých bylo zraněno na 600 lidí.

   Smazat
 18. Toz at zije Karel IV Otec Vlasti......ten to naplánoval dopredo...neni co resit enem vlastnüo dosi......slonce vsrdci.....howk

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.