Reklama

.

.

středa 8. listopadu 2017

EU káže novinářům: Nepište negativně o migrantech, nedávejte prostor extremistům


Adam Mikulášek
8.11. 2017   Rukojmí
Neziskovky na bruselské zadání vyplodily 39ti-stránkový dokument vyzývající novináře k „přehodnocení“ způsobu informování o islámu a migrantech.
Ovšem jaké postoje jsou „extremistické“, to už dokument nazvaný Reporting on migration and minorities neříká. Je „extremistické“ jen třeba volání po zákazu islámu, nebo i třeba připuštění toho, že v Evropě existují no-go-zóny? Nebo použití slovního spojení „islámský terorizmus“?
Také autoři dokumentu radí nepsat o migrantech „zjednodušující“ či „senzační“ články, opět bez bližší specifikace, co tím chtěl básník říci.

Cituji
Co se ale počítá jako "senzační" nebo "příliš zjednodušující"? Ani to není řečeno. Není nám řečeno, jestli bychom měli spájet pojmy jako "muslimský" nebo "islám" se zvláštními činy, protože to znamená "stigmatizaci". Co přesně to tedy znamená? Že když člověk křičí "Allahu Akbar" poté, co někoho zastřelil, srazil s kamionem desítky nevinných chodců nebo vyhodil do vzduchu spoustu lidí na koncertě, měli bychom ignorovat tento maličký detail?

EU poučuje žurnalisty jak správně informovat o islámu a migrantech

Nemohu si odpustit kacířskou otázku: kdyby nějaká organizace sepsala podobný „manuál“ na objednávku ruské vlády, např. jak „správně“ psát o Krymu, Ukrajině či USA, nebo na čínské zadání, jak „správně“ informovat o Tibetu, co by asi říkali naši „proevropští mudrovníci“? Cenzura! Diktatura! Nepřijatelný zásah do novinářské svobody! Pošlapávání demokracie!

Ale pokud jde o nabádání k autocenzuře ohledně „privilegovaných menšin“, nad to „posvěcené“ Bruselem, tak je to naopak „ve prospěch svobody a demokracie“.
Ostatně je s podivem, že česká média hlavního proudu pro jistotu o téhle nehoráznosti neinformují téměř vůbec. Nejspíš už si trénují „ten správný úhel pohledu“, který si žádá nastávající doba „zářných zítřků“ pod nadvládou multikulturních politruků.

9 komentářů :

 1. Brusel a Washington jedno je a oboje stejné "kvality", to již dávno víme. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 2. Přesně nejsme jako oni jsme 100 krát horší pryč s eu.

  OdpovědětVymazat
 3. Typické projevy autoritativních režimů. Opravdu nevím zda EU lze ještě reformovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. EU už nelze reformovat - je nereformatelná!

   Vymazat
 4. Tak dlouho se budou srát do lidí co mají psát a co si mají myslet, až jim svůj názor lidi názorně předvedou baseballkama

  OdpovědětVymazat
 5. ...je to pokračování geblsovštiny tak, jak je EU pokračováním 3.říše...a zakládali ji ti stejní:nacisti a židi...

  OdpovědětVymazat
 6. 0,56
  Naopak,Pepi Goebels by se studem červenal nad tím,co tahle banda z Bordelu a z Fuckintownu lidem podsouvá!

  OdpovědětVymazat
 7. Kde je ta pluralita názorů a demokracie, co nám západ za socializmu tak vyčítal, že nám chybí svoboda slova a tisku.

  OdpovědětVymazat
 8. Ty jejich lejna na nás neplatí.

  OdpovědětVymazat