Reklama

úterý 28. listopadu 2017

EU nám bude určovat, kolik přijmeme uprchlíků, a bude nám je přímo přidělovat. My do toho nebudeme moci vůbec mluvit. Profesor Keller o novém zákonu, který přichází z Bruselu

ROZHOVOR
28. 11. 2017 ParlamentníListy

„Pokud by byl takový zákon na celoevropské úrovni přijat, pak by už česká vláda nemohla mluvit ani do toho, kolik žadatelů o azyl nám bude v jak krátkých intervalech přidělováno, ani do jejich složení (například podlé míry kvalifikace a výše vzdělání),“ varuje europoslanec Jan Keller před návrhem nového předpisu z Evropské unie.

Vy jste na představení své knihy Evropské rozpory ve světle migrace na konci října řekl: „Povinné kvóty budou možná tak minulostí, ale neradujme se. Evropská unie chce na přerozdělování uprchlíků vytvořit svoji legislativu, takže by se už Brusel potom s nikým nebavil a rovnou by posílal migranty do jednotlivých států na základě nově vytvořených pravidel. Nechci ale rozšiřovat paniku, ohledně toho se bude ještě jednat kolem Vánoc, pak budeme chytřejší.“ Václav Klaus napsal zprávu z debaty na IVK: „Prof. Keller velmi výstižně a barvitě popsal absurditu hlasování o schématu Dublin 4 v Evropském parlamentu, o nátlaku na jednotlivé poslance, ale i o tom, že čeští europoslanci pro Dublin 4 nehlasovali (někteří ale radši opustili hlasovací sál). Byl vysloven názor, že Dublin 4 bude znamenat definitivní ukončení suverenity členských zemí EU. Přestanou mít sebemenší právo rozhodovat o tom, kdo bude žít na jejich území. V jiné terminologii je to možné vyjádřit tak, že přijetí schématu Dublin 4 ukončí spory o povinné kvóty migrantů pro jednotlivé země, což tyto země – včetně České republiky – dosud odmítaly. Dublin 4 bude znamenat automatismus v určování, kolik migrantů do té které členské země EU přijde.“ V ČR se o tom téměř vůbec nic nepíše. O co tedy v návrhu jde?

Ta problematika je dost složitá, ale pokusím se ji popsat stručně. V září 2015 Komise EU podporovaná Evropským parlamentem rozhodla o povinných kvótách žadatelů o azyl. Tehdy se především v Řecku a Itálii shromáždilo už tolik migrantů, že tyto hraniční země naléhaly, aby se o nově příchozí podělily všechny státy EU. Bylo to v době, kdy Angela Merkelová zvala do Německa všechny Syřany a kdy Maďaři zablokovali stavbou plotu takzvanou Balkánskou cestu. Podle povinných kvót si měly členské státy mezi sebou rozdělit stanovené počty migrantů v průběhu příštích dvou let. Tato doba uplynula a ze všech zemí EU naplnilo povinné kvóty jen několik málo, například Malta a Finsko.

Evropská komise proto hledá nový způsob, jak po neúspěchu kvót ulevit zemím, jako je Itálie či Řecko, a rozmisťovat nově příchozí podle jiného (opět povinného) klíče. Podle dosud platných úmluv o zacházení s žadateli o azyl je povinna řešit jejich žádosti ta země, do které jako do první v Evropě vstoupili. Tyto zákony byly tvořeny v době, kdy nikdo netušil, jaký proud migrantů se vydá přes Středozemní moře a jak bude přetížena především Itálie a Řecko.

Aby těmto dvěma zemím odlehčila, Komise nyní navrhuje nový mechanismus. Ocituji vám ho doslova: „Měl by být vytvořen korekční přidělovací mechanismus, jehož cílem je zajistit spravedlivé sdílení odpovědnosti mezi členskými státy a rychlý přístup žadatelů k řízení o udělení mezinárodní ochrany, aby se předešlo situacím, kdy by se některý členský stát jinak potýkal s neúměrným množstvím žádostí o mezinárodní ochranu, k nimž by byl příslušný.“

Srozumitelně se to dá přeložit takto: Každému, kdo připluje přes Středozemní moře, sejmou v Itálii či Řecku otisky prstů a uskuteční s ním krátký pohovor. Jeho spis pak poputuje přímo do Bruselu. Tam rozhodne úřad zvaný Agentura Evropské unie pro azyl, do které země bude žadatel o azyl přidělen. Při rozhodování se bude zohledňovat počet obyvatel jednotlivých členských států, výkonnost jejich ekonomiky a stupeň nasycení země migranty. Výsledkem bude, že nově příchozí budou rozmísťováni do jednotlivých zemí stále rovnoměrněji.


Jaká z toho pro nás plynou největší rizika?

Pokud by byl takový zákon na celoevropské úrovni přijat, pak by už česká vláda nemohla mluvit ani do toho, kolik žadatelů o azyl nám bude v jak krátkých intervalech přidělováno, ani do jejich složení (například podlé míry kvalifikace a výše vzdělání). Pokud přijde někdo, kdo již v Evropě studoval či pracoval, půjde přednostně do země, kde to zná. Podle mého názoru, který se v tomto případě opírá pouze o selský rozum, to znamená, že ty kvalifikovanější si rozeberou hlavně Francouzi, Němci, prostě země, které mají zahraničních studentů z třetího světa více než my. K nám budou přidělováni především ti, kteří se v Evropě ocitnou poprvé, budou bez kompetencí, budou bez prostředků a bez rodin, které by se o ně mohly aspoň částečně postarat.

 
V jaké fázi je to celé přijímání, co nás čeká?

Přede dvěma týdny se ve Štrasburku hlasovalo v tom, zda zahájit jednání o tomto novém mechanismu mezi Parlamentem a Radou. Ze 751členného europarlamentu nás proti takovému jednání hlasovalo tuším 175. Byli jsme přehlasováni velkou většinou. Z toho si můžete udělat obrázek, jak asi ... .... ....celý text rozhovoru zde

44 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. V Africe je připraveno 300 milionů muslimů, kteří jsou vychování ve smyslu, že nevěřící jsou psi, kteří jim mají sloužit. Když Západní demokracie dělají zákon, kterým se nikoho nebudou ptát, zda s uprchlíky souhlasí nebo ne a rovnou je přidělí, je to jenom proto, že vědí, že tímto opatřením v naší České republice enormním způsobem zvýší kriminalitu, tedy počet vražd, znásilnění a krádeží, zatíží již tak napnutý důchodový a zdravotní rozpočet. A hlavně bude to další důvod proč západní demokracie budou kritizovat nás Čechy, jak je diskriminujeme, jak se k ním neadekvátně chováme, jak je nezačleňujem, prostě budou nás kritizovat, za to co oni nikdy nezvládli, když si tam natahali Afričany a teď se nesmí svobodně a volně pohybovat po vlastních městech. Na závěr jenom připomenu, že EˇU nám dává roční dotace ve výši 100 miliard korun a západní firmy vyvádějí z naší republiky ročně 350 miliard korun. K čemu ty dotace na cyklostezky, rozhledny a ostatní zbytečnosti vlastně od EU bereme. Stačilo by, aby Česká republika vybrala od zahraničních firem vybírala stejnou korporátní daň jako v Německu a dotace vůbec nepotřebujeme a hlavně se nebudeme enormně zadlužovat. Uprchlíci, když přijdou bude to naše likvidace, což potvrzuje i rozhovor se Švédkou zde:
   https://www.youtube.com/watch?v=j1rFDmoBqm0

   Smazat
 2. Opice napodobují jedna druhou a totéž dělají poslanci v Evropském parlamentu, ve výsledku je z toho nezastavitelná většina. Je to zpětnovazební efekt, setrvačnost. Psychologický setrvačník. Momentum hlouposti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to pane "psychopaticky setrvacnik"A "momentum arogance".
   Dnes vlada podava demisi a ti zmrdi kteri se lvim podilem zaslouzili o stav veci jaky je ted od zitra jsou jenom radovi obcane.
   Obcane maji pravo se jich primo ptat a zadat vysvetleni proc delali veci ktere se delat nemaji.
   Tak se jich ptejte a odpovidejte jim srozumitelnou reci.Aby si stihli uvedomit ze zadny skutek co clovek udela proti vuli vetsiny nemuze byt a nebude tolerovan.
   Pochopili? Vsjo jasno???

   Smazat
  2. Možná se mýlím a Evropská Unie dělá správnou věc.

   Smazat
  3. Neuvěřitelné, čemu všemu se ještě říká demokracie. Tohle s ní už nemá nic společného. To je diktatura jak vyšitá. Proč vůbec chodíme k volbám, když už ani ti naši prodejní šašci nic nerozhodují? A z Okamury dělají extremistu. Ten jediný z té sebranky chce odejít z EU.

   Smazat
 3. Pane Keller tak v tom Bruselu protestujte. Nedeďte tam a nemlčte jako pěny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:03
   Četls ten rozhovor vůbec, ty blbe?

   Smazat
  2. 16:53 Blb jste vy. 14:03 má pravdu. Je potřeba využit všech možných prostředku na zvrácení šílenosti.

   Smazat
  3. 14:03 a 19:59, blábolíte. Jednotliví poslanci EP nemůžou prakticky nic. A všechny větší poslanecké kluby mají své vedoucí představitele dokonale zlobované (ve skutečnosti zkorumpované). A nevolená Evr. Komise, ovládaná korporacemi, může všechno.
   Dokonalý korporátní fašismus. Blb je každý jeden, kdo to nevidí. Včetně 14:03 a 19:59.

   Vláďa z Brna

   Smazat
 4. To jsem zvědav jak se k tomu postaví vítěz voleb řekl nechci tu migranty a vyhrál.

  OdpovědětSmazat
 5. Jestli tahle ptákovina, o které v článku prof.Keller píše, vstoupí v platnost, tak se máme na co těšit. Je nejvyší čas tvrdě trvat na referendu o vystoupení z EU. Pokud si to v referendu schválíme, tak dobře nám tak.

  OdpovědětSmazat
 6. No já jsem také zvědav, jak se k tomu postaví vítětzné hnutí. Možná , že to vyřeší předčasné volby!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Povinně po jednom migrantovi do každé dobroserské, pirátské, TOP 09, KDU, STAN, ODS, sluníčkářské a havloidní rodiny!!!

   Smazat
  2. 16.14 Doufám, že myslíte na jejich a pouze na jejich útraty, včetně kapesného a zdravotní péče a poplatků za telefon do chalífátu. A s plnou hmotnou zodpovědností za škody přivandrovalci způsobené... a za náklady na vazbu, policejní a soudní práci a náklady na extradici do "odkudsevetřeli".

   Po plyšáku nás donutili vybít chovy a místo kafilerií jsou dnes privátní sklady a pod.

   Bude zřejmě nutné investovat a zprovoznit nově KAFILERIE NA VEPŘOVETŘELSKÝ ODPAD do každého chcíplého prasete tak půjde pouze JEDNORÁZOVÁ investice.

   Smazat
  3. 16:14
   To by asi nešlo, oni se totiž rádi sdružují do skupin min. 10 muslimek,1muslim 20muslimčat.

   Smazat
  4. Likvidace evropské civilizace úspěšně pokračuje (destrukce států, národů, normálních rodin, kultur). Zajímá mě, co pak řeknou naši globalisticko-havlističtí ideologové z ČT, pracovníci LGBT a gender neziskovek a absolventi humanitních škol, kteří dnes horují pro multikulturalismus, až se ulice pod jejich okny budou barvit rudě, až nebudou moci sehnat léky, jídlo a přežívat budou ze dne na den. Na koho pak hodí vinu? Předpokládám, že na netolerantní xenofoby a rasisty, příslušníky bílé rasy, kteří před dvaceti lety se nenechali dobrovolně islamizovat.

   Smazat
 7. Je to tak, jak říká prof. Keller. Návrh SMĚRNICE EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY, kterou se
  stanoví normy pro přijímání žadatelů o mezinárodní ochranu, č. COM(2016) 465 final, byl již upraven podle připomínek Evropského parlamentu a jde do dalšího schvalování. Nepochybuji, že směrnice schválena bude. ČR ani další případní odpůrci kvót proti tomu nic nezmůžou. Schválenou směrnici musí, podle evropského práva,členské státy EU ve stanovené lhůtě zapracovat do své legislativy, jinak jim hrozí tvrdé sankce. Připraven je rovněž Návrh NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY č. COM(2016) 466 final k výše uvedené směrnici. Nařízení EU a Rady platí pro členské státy přímo, jakmile jsou vydána. U nás se o tom nepíše, ačkoliv tyto materiály se projednávali i v našem Parlamentu v minulém roce. Ale každý si může tyto dokumenty přečíst na internetu a udělat si obrázek, co nás čeká. Pokud si k tomu pročtete i dokument UN Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration - EU Statement z května t.r., tak nepochybně dospějete k závěru, že nás čekají nelehké časy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo nic nemusí, takové řízení uhnije zakládá nekonečný marasmus, kdy si každý dělá co chce, tak se nenechme strašit - dál nepíši, bo by mne vymazali nebo zjadnovatěli.

   Smazat
 8. Na tom zakládám svůj postoj,jak se postaví k utečencům Babiš,pokud bude premiér.Už žádné vyhnutí nepůjde,musí jasně říci své stanovisko.Piráti už dali najevo,že jsou pro přijímání utečenců,tak ať si je vezmou k sobě a za své peníze.Asi nám zůstává jediný Okamura,který má dlouhodobě protiutečeneckou pozici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Andrejko, liška podšitá to vlezpr...lectví Brůselu, po česku, vysvětlí."No, mmmm, my jsme proti nelegální imigraci, ale nařízení a schválení nuceného přijímání nelegálních migrantů, které bylo schváleno v Europarlamentu, je nadřízeno všem národním vládám".My za ANO jsme proti, ale s tím nemůžeme nic dělať!

   Smazat
  2. 15:48
   To je jasné stanovisko, nyní se bude lámat chleba. Pokud se ukáže že Babiš skutečně lže zbývá jen občanská neposlušnost a nové volby.

   Smazat
 9. Bruselský fašismus nabírá obrátky, kdo neuposlechne jejich "dobré" rady, bude násilím donucen nebo rozvrácen!Likvidace národních států je cílem těchto bruselských amidemokratů a nastolení demokratury s likvidací bílé křesťanské většiny, přebytím hnědočernými, nepřizpůsobivými masami se středověkým způsobem života a návyky!Pokud se EU nerozpadne, zažijí malé národní státy svou totální ekonomickou a demografickou likvidaci!

  OdpovědětSmazat
 10. "Pokud by byl takový zákon na celoevropské úrovni přijat, pak by už česká vláda nemohla mluvit ani do toho, kolik žadatelů o azyl nám bude v jak krátkých intervalech přidělováno, ani do jejich složení (například podlé míry kvalifikace a výše vzdělání). "

  Nechápu, proč se nám Jan Keller, ale i jiní, snaží "vnutit", že po přijetí uvedeného zákona na evropské úrovni "nebudeme mít do toho co mluvit".

  Zřejmě zapomněli, z neznalosti nebo zcela úmyslně,že v Hlavě I, čl.2, odst.(1) Ústavy České republiky je : "Lid je zdrojem veškeré státní moci;..." !!
  L.S.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nehodlám se nechat podřezat nebo pobodat a to za žádnou cenu. K tomu mi dopomáhej Bůh. A Keller breptával jinak, takže mě nezajímá.

   Smazat
  2. 18:20 - se tě někdo chystá podřezat nebo pobodat? Že ty někomu dlužíš prachy a nemáš se k placení...

   Smazat
  3. 20:02
   Cikorkam,banderovcum nebo arabský verbezi nemusíš nic dluzit,napadani a fyzická likvidace je jejich zájmová činnost!!!!

   Smazat
  4. 18:20 vy obraze tuposti, umíte vůbec číst, chápete vůbec procesy hlasování, možnosti diskuze, víte něco o zastoupení států v Europarlamentu, o roli a postavení jeho samotného? Tupče! A protože to s migranty dopadne, jak směrnice hrozí, budou uvnitř ČR rozdělováni obdobně na starost a náklady měst a obcí, ty vám potom třeba nějaké i do domu přidělí. I když byl a bude europoslanec Keller vytrvale řečnit a hlasovat proti. Máme to, co jsme si vyzvonili klíči. Ti dnešní doopravdy, nejsou jako oni!

   Smazat
  5. 6,23
   Za to voni jsou obraz eurohovnotný dokonalosti!!!!!

   Smazat
  6. 8:23 víte vy vůbec o čem je řeč?

   Smazat
  7. 10,17
   O eurovnotný tuposti,jinak se totiž nedá nazvat ten spolek zmrdů,co chce všude v Evropě ten arabskej untermensch a nekouká při tom nalevo,ani na pravo,jen na pokyny uASSackejch hovad!!!!!

   Smazat
 11. Jedna z mnoha výhod otevřených státních hranic,
  můžou nám sem importovat plody své zločinnosti.
  Uzavření hranic a dokladová kontrola !
  Zrušení všech ústavních článků jenž poškozují stát*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, já myslím, že stát by celkem brutálně poškodilo už ono samotné uzavření hranic.

   Smazat
  2. Pročpak ?
   Což nemůže suverénní stát setrvat v EU ?

   Pak tedy se znovu zamyslete s ohledem na statistiky jenž hovoří že za dvacet let budeme menšinou ve ,,vlastní,, zemi.*

   Smazat
  3. Suverénní stát nepochybně může být členem EU, proč ne.
   Nevím o jakých statistikách je tu řeč. Pravda, Ukrajinci se sem valí v podstatně větších počtech, než tomu bylo v minulých letech. Ale nebál bych se stavu, že jich tu bude jednou víc jak Čechů a že se tu začne psát azbukou.
   Ale uzavření hranic by vyžadovalo jednak určité množství pohraničních úředníků (placených státem), ale hlavně by to obnášelo zavést totální kolaps kamionové dopravy s dopadem na velké množství firem. To by stálo strašný prachy.

   Smazat
  4. Jde tu o statistiky porodnosti a úmrtí.
   Více Českého obyvatelstva umírá než se rodí.Uzavření hranic by si vzala na starost armáda a stát.Na místo agresivních a pochybných provokačních misí.
   Velké množství firem patří cizincům...*

   Smazat
 12. Dublin4 a konec suverenity států EU? Já tedy nevím, ale já jsem měl za to, že státní suverenita se scvrkla vstupem do EU na název státu (možná jen dočasně), jeho hranice (asi také jen dočasně) a záruku, že bude v tom státě povoleno používat, asi také jen dočasně, mateřský jazyk. Co je tzv. implementace předpisů EU? To je přece divadlo v rámci "chléb a hry" pro otroky kapitalistické tzv. demokracie. Jen nevím, proč na tu "implementaci" (neplést s inseminací!) potřebujeme na 300 šašků ve věčném partajním vekslování pod heslem "politici hejbejte se". Víte co by mohlo přibýt právě v době nouze o pracovní sílu pracantů? - No to je přece kardinální blbost! Už jste viděli k potřebám a právům občanů nepřizpůsobivé politruky, že by snad šli makat? Och my Češi, jak jsme nakonec ještě na svoji blbost hrdí! Jo, jo, LID JE ZDROJEM VEŠKERÉ STÁTNÍ NEMOCI!

  OdpovědětSmazat
 13. Rozbroje působí také kmenová různost obyvatel, dokud úplně nesplynou; neboť jako z kteréhokoli množství obec nevzniká, tak ani v kterékoli době. Proto ti, kteří hned při zakládání obce přijali mezi sebe cizince anebo potom přistěhovalce, většinou měli různice. Tak na příklad Achaiové se usadili společně s Troizeňany v Sybaridě, ale když se později Achaiové rozmnožili, Troizeňany vypudili ‒ proto na Sybarských lpěla krevní vina ‒. Totéž se stalo v Thuriích Sybarským se spoluosadníky ‒ neboť chtějíce míti větší nároky, protože prý země jest jejich, byli vyhnáni ‒. Proti Byzantským se spikli přistěhovalci a po odhalení spiknutí byli v bitvě přemoženi a vypuzeni. Antissané přijali vyhnance z Chiu a museli je opět ozbrojenou mocí vyhnati. Zanklejští zas přijali mezi sebe Samské, ale sami pak od nich byli vypuzeni. Bouře zakusili také Apolloňané při Černém moři, protože k sobě uvedli přistěhovalce. Také u Syrakusanů, když po pádu tyranidy učinili občany cizince a námezdní vojíny, došlo k rozbrojům a k boji. A Amfipoliťané, když přijali přistěhovalce z Chalkidy, byli od nich většinou vypuzeni."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:07 Zzkrátka cizí element ve větším počtu vpustit si na své území bylo, je a bude vždy riziko.

   Smazat
 14. Nucene prace pro vsechny politiky od roku 89 a za dozorce ustanovit zexekutorovane bezdomovce. A bude vymalovano :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha, a kdo by nastoupil na místa těch politiků? Vztahovalo by se to i na místostarosty, nebo jen na starostu?

   Smazat
 15. 20:52
  Těm magasmejdum by stacil krumpac jako Jasankovi v Černých baronech....Do dvou měsíců by se zlikvidovala ta svoloc sama!!!!!:-)

  OdpovědětSmazat
 16. Z článku není uvedeno co konkrétně pan autor proti této prasárně bruselských debilů vykonal popř.vykoná a jak zamezí dalším prasárnám Bruselské bandy gaunerů.

  OdpovědětSmazat
 17. Jestli tedy, s ohledem na lidská práva, zachraňujeme migranty proto, že jsou ohroženi na existenci, není důvod poskytovat jim jinou životní úroveň než tu, jaká je obvyklá v zemi jejich původu s tím, že jejich příjmy jsou podmíněny užitečnou prací. Pokud tomu tak bude a stane se to dostatečně známým, znamená to konec migrace za lepším a pohodlnějším životem než v méně rozvinutých zemích. Ty si tak uchovají lidský potencionál k vlastnímu rozvoji. Nebo ne? Jen nechápu, proč není pro všechny dost práce, když zdaleka není všechno takové, jak by mělo a mohlo být. Jak to totáč zařídil, že práce bylo víc než práceschopných lidí?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.