Reklama

pondělí 6. listopadu 2017

EU a s ní celý Západ se může do roku 2040 zhroutit, varuje německá armáda

6.11. 2017   PL
Velení německé armády si nechalo zpracovat analýzu bezpečnostních rizik, kterým může Spolková republika Německo v příštích letech čelit. V obsáhlé studii je zmíněno celkem šest scénářů včetně toho nejhoršího. Nelze prý vyloučit, že kolem roku 2040 se západní struktury zhroutí.
Celý článek v angličtině naleznete zde

Bundeswehr má na stole obsáhlou studii o sto dvou stranách, která zahrnuje bezpečnostní rizika, jimž možná bude muset čelit německá armáda v příštích letech. Německý týdeník Der Spiegel přinesl informace o tom, že na stole je přibližně šest možností dalšího vývoje. Zprávu převzal také server Politico.eu. Podle nejhoršího možného scénáře se může Evropská unie a s ní i celý Západ zhroutit kolem roku 2040.

Nožná noční můra německých velitelů by znamenala, že v roce 2040 se zhroutí stávající světový řád, zbortí se systém hodnot, zhroutí se EU a s ní celý Západ, globalizace se zastaví a přijdou desetiletí chaosu, na která bude muset německá armáda nějak reagovat. V takovém případě by se další rozšiřování EU zastavilo, část zemí by EU opustila a Evropa by se musela vyrovnat s hrozící nestabilitou, která nehrozila po desítky let.

Prý je také možné, že se Západ postaví proti Východu. Státy z východního křídla EU zarazí další rozšiřování EU a odmítnuté státy se přidají k jinému společenství nebo k ruskému způsobu vládnutí. V takovéto Evropě by bohužel posílili extremisté.

12 komentářů :

 1. ... odmítnuté státy se přidají k jinému společenství nebo k ruskému způsobu vládnutí. V takovéto Evropě by bohužel posílili extremisté.
  ___

  Pokud lidem, kteri prosazuji MIR se rika extremiste, potom jo. Ty jednoznacne posili. Slunickari nikoliv.

  OdpovědětSmazat
 2. Ti Němci jsou jednoduše totální magoři.
  Pokud se zastaví rozšiřování EU, hrozí nestabilita a zhroucení??? myslím, že je to naopak - systém není udržitelný právě kvůli nesmyslnému rozšiřování jakéhosi byrokratického molochu a státy tam sdružené nemají shodné zájmy; pokud by zůstalo EHS, mělo by to smysl, toto je cesta špatným směrem - Západ čeká zhroucení kvůli tomu, jak se chová, kvůli konzumnímu a neskromnému stylu života, v podstatě parazitního charakteru, navíc totálně nespravedlivé, v podstatě totalitní společnosti, vykořisťování člověka člověkem, odklon lidí od rodiny, vlasti a pořádku, kvůli podpoře migrace, nespravedlnosti a podporování davo-elitářství.
  Západ si kope jámu sám, Němci sice upozornili, ale pokud se nepojmenují skutečné příčiny a hlavně nebude chuť, síla a odvaha s tím NĚCO DĚLAT, jsou veškerá varování na dvě věci ..........

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu.
   Pozoruji to, kromě dětství, přes 60 let.
   V posledních letech (zvláště od Majdanu na Ukrajině, kdy míra lhaní v médiích se skokem znásobila) rychlost vývoje ke kolapsu exponenciálně roste.

   Za zásadní příčinu všeho považuji nahromadění a koncentraci kapitálu a všeobecné předlužení, to jest koncentraci moci kapitálu a zkorumpování politiků.

   S prognózou Bundeswehru nesouhlasím, v tom smyslu, že to může nastat značně dřív.

   Smazat
 3. Když byl jedním ze zakladatelů a prvním nevoleným předsedou Evropské komise nacistický právník Walter Hallstein, tak to hovoří za vše...
  Vzpomeňme dnes nepřipomínaný odkaz presidenta Edvarda Beneše,...

  OdpovědětSmazat
 4. Mě zajímá
  časový horizont 5 - 10 let, co bude TEORETICKY v roce 2040 je mi zcela u zadku...
  K tomu Bundeswehru:

  V Německu, byla stejně jako u nás, zrušena povinná vojenská služba a z bývalé armády, která byla schopna plnit svou úlohu - obranu státu,
  zbyly stejné trosky, jako z té naší.

  V podstatě slouží armády členských států v NATO
  jako křoví, kryjící a legalizující agresivní záměry
  zločinné zahraniční politiky USA,

  tak jednoduché je to, pane Novák.

  OdpovědětSmazat
 5. ...posílili extrémisté? No, těch levicových si užíváme z plna hrdla už teď. A podle toho to taky vypadá.

  OdpovědětSmazat
 6. Hurá - kapitalismus je mrtev ať žije komunismus ale ten Americkej

  OdpovědětSmazat
 7. Kdyby se eu rozpadlo zítra budu rád.

  OdpovědětSmazat
 8. Ekonomka doc. Švihlíkova, kniha Přelom - pád systému do 15 let - kniha vyšla v Bratislavě v roce 2015.
  Fašismus rovná se komunismus: geneze americká, tento slogan má posloužit ke konečnému zpochybnění Jalty a Postupimi a lepšímu nástupu na Rusko, které Anglosasové /v první světové válce Angličani a Němci, ve druhé světové válce Němci/ chtěli vždy významně oslabit nebo přímo rozebrat - viz kniha historičky Naročnické: Rusko a jeho místo ve světě, kniha vydána v roce 2006 Ottovým nakladatelstvím v Praze - vřele doporučuji.

  OdpovědětSmazat
 9. Nemci at drzej hubu
  Muzou bejt radi ze je Stalin nepobil coz by si zaslouzili

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.