Reklama

sobota 25. listopadu 2017

Exoti mezi námi


Radim Hreha
25. 11. 2017   W
Výročí sametového „masakru“ z listopadu 89 a následného předání moci, organizované špičkami STB, skrze své tajné spolupracovníky z řad disidentů, má každoročně své osobité kouzlo. Připadne-li na období mezi parlamentními a prezidentskými volbami, jejichž výsledky, či vyhlídky přirozeně nemohly naplnit očekávání všech voličů, veřejnost se může těšit, na politické happeningy. Ty jsou opakem masopustů, protože jejich protagonisté si své masky strhávají. Elitáři, kteří se celoročně stylizují do rolí demokratů, tak mohou být aspoň jednou v roce sami sebou. Běžný člověk si nedovede představit, co to pro tyto vystresované herce svého života, poslední dobu znamená.


Stylizaci do role ctitelů principů demokracie totiž zvládnou téměř všichni autoritáři, či opinionmakeři, pokud ve volbách uspějí jejich favorité. Je-li tomu naopak, nastává krize ideologické identity. To pak jde do háje jakákoliv úcta k vítězům. Na scénu nastupuje tzv. politická korektnost, která je zejména havlistům přirozeně blízká stejně, jako performerům „stejné krevní skupiny,“ kdekoliv na světě.

Špičkoví reprezentanti elitářů, kteří zdiskreditovali Havlovy myšlenky i jeho zidealizované image, považují výsledky parlamentních voleb za prohru svých ideologických přikázání, resp. za výhru fake news. Tato samozvaná svobodomyslnější část společnosti, reprezentovaná akademiky Martinem Putnou, či Mikulášem Bekem, vnímá výsledky voleb, coby svou prohru. Tedy výhru alternativních médií produkujících dezinformace a současně výhru „lůzy,“ která takové informační výstupy považuje za důvěryhodnější, než „nedezinformace“ veřejnoprávních médií a ostatních novinářských šibalů.

Neskrývaná nenávist havlistů vůči alternativním médiím se jistě projeví v umocnění důrazu havlistického prizmatu při zprostředkování reality veřejnoprávními kolosy. To minimálně do zvolení nového, resp. staronového prezidenta republiky. Relevantní část společnosti, která disponuje kritickým myšlením, se proto má na co těšit. Zejména, když kontext každé vytržené informace ČT a ČRo, najdeme na alternativních webech. Dokonce i o počasí. Třeba i na neobvykle přesném norském webu.

Radim Hreha

14 komentářů :

 1. V zájmu duševního zdravi občana je nezapínat zpravodajství ČT a zprávy ČRo přeladit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak!

   Smazat
  2. r.1989 má pokračování...

   "....elity věří, že si lidi koupí za dotace a dávky,..."
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/V-Bruselu-se-chysta-prerozdelovani-migrantu-bez-jakehokoliv-stropu-A-pozor-elity-veri-ze-si-lidi-koupi-za-dotace-a-davky-varuje-europoslanec-Zahradil-513370

   Smazat
  3. Ono těm elitářům nic jiného nezbývá, než v takových chvílích lhát "co to dá". Na lžích stojí jejich celá existence. S vítězstvím pravdy by skončili a dobře to vědí.

   Smazat
 2. Nápodobně též nenávidím havloidy a vše co představují.

  OdpovědětSmazat
 3. Já bych se chtěl optat. Jsou na půdě parlamentu kuřárny a je možné tam zakoupit alkohol?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle toho jak je Hovňousek občas zrychtovanej tak tam určitě kuřárny budou...

   Smazat
  2. Kouřit se tam jistě smí na vyhražených místech. Jen taková informace pro všechny, hlavně pro ty v parlamentu: jak mě včera informoval právě propuštěný známý z vězení, kouřit se tam smí v celách!!! Žádné chození na vězeňský dvůr!

   Smazat
  3. Kdo koho zatím nevíme ale kouří se tam.

   Smazat
 4. Já se dívím některým, že doporučují se na ty exoty nedívat, či je neposlouchat. Změnit jejich náhled může jen masivní oponentura, nikoliv nezájem. Tam, kde není vytyčná hranice se exot poflakuje a opíjí se vlastní nedostižností.

  OdpovědětSmazat
 5. Nechápu proč vedoucí činitelé politické strany, která dostala ve volbách na prdel, dělá z vítězů ihned své nepřátele a z jejich voličů idioty. Kde chtějí v příštích volbách získat více hlasů, než že tím, že přetáhnou část těch idiotů na svou stranu? Idiot by musel být pak blbej aby podpořil někoho, kdo ho čtyři roky uráží a dělá z něho pitomce. Tak je to i s voliči (nikoli jen s příznivci) současného prezidenta. Jeho volič si při stálém napadání své inteligence ve sdělovacích prostředcích, se ještě více zapře a nedá se na stranu těch, co ho urážejí, dělají z něho méněcenného ajust(!) nepodpoří jejich kandidáta. Chovat se trochu diplomaticky, to je to, co z politiky zcela vymizelo. A nejen u nás.M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni jsou tak hloupí, že jim to nedojde, jejich nenávist je větší než schopnost přemýšlet. Ale stejně bych jim neradil, od toho mají draze placené poraděnky, takhle se zadarmo dozvědí od inteligentních lidí, kde mají achillovu patu. I když oni by si stejně nemohli pomoci a i když budou vědět, že to je špatně, tak budou nadávat a urážet. Podobně to dělá bohužel občas Zeman. U něho je jasně vidět, že si nenechá radit ani od těch neustále omílaných loutkovodičů. Doufám, že se udrží sám sebe ještě ten měsíc na uzdě. S obavou očekávám jeho vánoční nadílku.

   Smazat
  2. No ponivač jak jde vo love a nemám nic v ruce, jenom, jak se říká v mariáši jenom "smrdinu bez hlášek a trumfů", tak zuřím a nadávám, případně pod stolem kopu vyhrávajícího do šimpánu.

   Smazat
  3. to 7:56
   To je to rozdělování společnosti v praxi o kterém ti kavárníci neustále mluví aniž by si uvědomovali, že jejich politika je daleko horší než komunistů. Kavárníci vytvářejí nenávist mezi lidmi, což je velmi nebezpečný jev. Vše co není podle jejich gusta je odsouzeníhodné. Mnohokrát bylo již tady řečeno, že jsou to lidé, kteří v prvé řadě nenávidí sebe za svoje selhání, svoji kolaboraci s kýmkoliv , kdykoliv a kdekoliv. A tomu volovi 9:43 bych poradil ať se raději věnuje své "smrdině" co má doma, jinak nebude mít večer love.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.