Reklama

čtvrtek 30. listopadu 2017

Havlisté rozptýlení ve všech stranách se nejspíš nezastaví ani před cenzurou internetu. Mediální gramotnost obyvatelstva roste.

Radim Hreha
30. 11. 2017           (Parlamentní listy, kráceno, platí i přesně po roce)
Evropská unie hodlá stejně jako vláda České republiky bojovat s ruskou propagandou, zejména s ruskými a proruskými trolly. Jaké jim dáváte šance ?
Nulové, co se týče dopadu na většinu příštích volebních výsledků. Na straně druhé – obrovské. Je zřejmě, že pro ministry a šibaly propojené s jejich stranickými sekretariáty se otevírají nové možnosti k podojení státního rozpočtu. V tom spočívá genialita bruselských i tuzemských politiků, resp. jejich poradců. Konkrétních opatření k zastavení uprchlické vlny schopní nejsou. Avšak kreativitu v kategorii transformace obrovských finančních zdrojů Evropské unie do soukromé či tzv. neziskové sféry jim upřít nelze. 


Uvedený systém u nás praktikovaly všechny polistopadové politické reprezentace, nicméně ani Topolánek s Dalíkem se neodvážili překročit hranici základních lidských práv. Havlisté rozptýlení ve všech parlamentních stranách se podle všeho nezastaví ani před cenzurou internetu. Jinak totiž s jinými názory, než jsou jejich, nedokáží nic udělat.

Očekáváte, že lidé, kteří mají plná ústa pravdy, lásky a lidských práv, by si něco takového dovolili?

Copak je nějaký rozdíl mezi příslušníky předlistopadové a polistopadové elity? Charakterová kontinuita a uplatňování ideologického přístupu, pravda s opačným znaménkem, zůstaly zachované. Podívejte se, jak reprezentanti současné elity neskrývají nenávist k prezidentovi, či komukoliv, kdo „nejde s nimi“. Aktuální elitní intelektuálové napadají dokonce i výsledky různých nepolitických anket, naposledy v rámci Zlatého slavíka. Tito netolerantní a totalitně uvažující lidé, nám bez mrknutí oka dokáží omezovat naše svobody. Jde jen o to, že prozatím si to nemohou dovolit realizovat natolik, jak by sami chtěli.
Jaký máte názor na ruské a proruské trolly?

Stejný jako na proamerické či americké trolly. Jsem jim vděčný za každou zveřejněnou informaci, kterou analyzuji na principu otázky Cui bono? Tedy v čí prospěch. I proto nemám problém s triviální manipulací Bílého domu stejně jako Kremlu. Nicméně, trvale klesající důvěryhodnost médií, veřejnoprávních zvláště, naznačuje, že mediální gramotnost obyvatelstva roste. To je velkou nadějí do budoucna a současně umíráčkem všech tlučhubů pravdolásky a jiných autoritativních systému založených na potírání většiny menšinou.

Posláním veřejnoprávních médií je mimo jiné naplňování základního lidského práva na informace tak, aby se každý mohl sám orientovat či dokonce angažovat v politickém životě naší společnosti. To však nejde bez informací nezkreslených, nezamlčovaných, nezveličovaných, prostě účelově nemanipulovaných. Zprostředkování reality pouze jedním monotónním úhlem pohledu zájmové skupiny tzv. havlistů, resp. Pravdoláskařů, je školním příkladem rozvracení demokratických hodnot, které se ve veřejnoprávních médiích už děje trvale.

Jinými slovy, vznešené a odpovědné poslání veřejnoprávních médií, mohou beze zbytku naplňovat pouze lidé, kterým je úcta a pokora ke zprostředkování reality veřejnosti vlastní stejně jako respekt k jakýmkoliv faktům či důkazy podloženým názorům bez ohledu na jejich autory.

Ignorování občanů, kterým je zapovězena možnost veřejného vyjádření oponentního stanoviska k monotónně zveřejňovaným názorům havlistů všech druhů a typů v České televizi a Českém rozhlase, je typickým důkazem rozvracení demokratických hodnot, za které nesou odpovědnost nejen vrcholoví manažeři České televize a Českého rozhlasu a členové jejich mediálních rad, nýbrž zejména poslanci a senátoři, kteří v této sféře uplatňují pštrosí politiku.

Český rozhlas poukázal na to, že typickým příkladem působení trollů na internetu je střídání informací seriózních autorů s nepravdivými zprávami. Platí to jen pro internet?

Zdá se, že nové vedení ČRo vysoce sofistikovanou formou torpéduje členy Rady Českého rozhlasu, kteří léta tolerují a podporují naplňování zmíněného principu ve vysílání zejména stanice ČRo Plus. Ta uvedený modus vivendi uplatňuje léta. Rozhovor či informace o hmatatelných výsledcích lidí z praktického života střídá rozhovor s manipulátory typu exvelvyslance Koláře, kterému přitakává novinář Urban, či některý ze šéfů Nadace Člověka v tísni, popřípadě neziskovky Evropské hodnoty. Takovou manipulaci musí závidět nejen kapitalisté v Kremlu, nýbrž i komunisté v Pchjongjangu.

Co si myslíte o názoru vedení Českého rozhlasu, podle něhož společenský neklid a strach přiživují produkcí nepřesných nebo nepravdivých informací anonymní redaktoři na serverech neznámých vlastníků s neprůhlednými financemi?

To je zajímavá sebereflexe. V České televizi a rovněž v Českém rozhlase se v různých pozicích, včetně redaktorů, vyskytují jmenovci bývalých i současných nejen vrcholových mediálních manažérů, aniž bychom věděli, jestli jde pouze o shodu jmen, nebo využití unikátních rodinných genů, které toho kterého pracovníka předurčují pro výkon jeho lukrativního, dosud stále manipulativního povolání. To ani nemluvě o absenci informací, z nichž by si i méně pozorný divák doplnil svůj dojem o důvěryhodnosti příslušného reprezentanta ČT, resp.ektive ČRo. Informace o studiích a zejména praxi dovedou napovědět více, než by se na první pohled zdálo.

Český rozhlas s odvoláním na studii think-thanku Evropské hodnoty poukázal na praktiky dezinformačních portálů, které zveřejňují extrémní názory, obvykle prezentované skrze rozhovory s různými osobnostmi. Citací některých fragmentů z rozhovorů pro jiné dezinformační médium lze dodat neověřeným i nepravdivým nebo záměrně lživým výrokům konkrétní zdroj a tyto pak publikovat coby ověřená fakta s odvoláním na to, že jde o citaci cizího názoru. Co říkáte takovým zjištěním?

Popsané praktiky patří k základní výbavě drtivé většiny novinářů, včetně tuzemské žurnalistické elity. Kupříkladu veřejnoprávní žurnalisté za tímto účelem využívají kolegy z vydavatelství Economia. Analytici zmíněného think-thanku se tentokrát skutečně nemýlí, když média užívající takové praktiky považují za dezinformační. Fakt, že vedení Českého rozhlasu se veřejně ztotožňuje s uvedenými logickými závěry nadšenců z „Bruselských hodnot,“ může mimo jiné znamenat vzkaz všem havlistům na Vinohradské třídě, že žurnalistiku ve stylu „Já na bráchu, brácha na mne“ už nové vedení tolerovat nebude. Proto mu držme palce, protože Rada ČRo jistě udělá vše proto, aby Český rozhlas zůstal i nadále dezinformačním médiem pravdy a lásky stejně, jako Česká televize.

36 komentářů :

 1. Pravdu dite pane ! Oni me zde casto MAZOU !
  Duvod je v tom, ze ja nepoznam co je politicky korektni a co je nekorektni.
  Nejvice je stve, kdyz napisi o masakrovani belochu v JAR, kde jsem kdysi, dlouho zil -
  a nebo o agende naseho uspesneho a oblibeneho presidenta Trumpa !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, Hovnolulu, vás mažou za urážky, exhibici, trollení a další prohřešky, kterých se dopouštíte. Tak si nevymýšlejte a zmizte na jiné "diskuze", kde vás uvítají raději než tady.

   Vymazat
  2. Mudrý Brouk Pytlík1. prosince 2017 1:40

   20: 15 - Hele HOVNOluláku, jsi jen obyčejný emerický ksindl a pošup! V té své retardované lebeni máš místo mozku nasrané jen samý smradlavý HOVNOcuc ze senkrovny! Stejně po zásluze chcípneš! Pak tě zahrabou v papírových botách v kartonové krabici na krchově pro chudé!
   Test IQ pro méně chápavé entity jako jsi ty:
   Co znamená název "Tweebuffelsmeteenskootmorsdoodgeskietfontein"? Co to je a kde se to blíže nachází?
   Nápověda: Nachází se to v Jihoafrické republice. Blíže se to nachází ..............................

   Vymazat
  3. Jen do casu, jen co skonci kauza twitter
   A blbym zavistnikum co ti tu hloupe odpovidaji, jste jen zapecnici

   Vymazat
  4. 6,39
   A ty seš retardovanej unermensch z Hovnodolního debilákova!!!!!

   Vymazat
  5. Trump is the swamp
   Nejoblíbenější president HNUSA.
   https://youtu.be/47WtItcUKAI.
   Buran Trump kterého uctívají burani jako on sám

   Vymazat
  6. 9,39
   A Hovner debilovič je aktivní žůžovka a rozkuřovačka .....má to jako vedlejšák a dělá to moooooc ráda,naše teplomilná beruška!!!!!.-DDD

   Vymazat
  7. 9,48
   Ty víš,že seš buzna bez mozku??!!!
   No,to jsou pokroky ty uASSacká sračkobuzno,která chodí kouřit za polívku jen,aby měla něco teplýho v tý hovnotlamě!!!!!.-DDDD
   O Hovnolulana se otíráš leda ty,my na toho třtihorního mamrda z vysoka s....m!!!!!

   Vymazat
  8. 10,3
   Ty mamrde potracený havloflanděry,celej svět má nějaký OSN u prdele,protože nezastavila okupaci a vraždění Srbů,Iráčanů a jiných a jiných nrodů,který ty uASSacký zkundyksichti do dneška okupujou !!!!!
   Tak si to OSN nabouchej do prdele a zakukej!!!!

   Vymazat
 2. Novinařina je, stejně jako jiné činnosti, byznys. Pro pravdu dnes bude živořit málokdo, trendem je rychle si "užít". Pravdivé informace je nutné si poskládat ze střípků, jako mozaiku.
  Veřejnoprávní média mají hlavně vydělávat, na pravdu kašlou ....
  ABC

  OdpovědětVymazat
 3. Ma to nohu, nema to mozek. Co je to?

  OdpovědětVymazat
 4. Přinejhorším budeme opět poslouchat rádio a havloidi nezvítězí.

  OdpovědětVymazat
 5. 21:08 VY S VASIM SMYSLEM pro spravedlive hodnoceni diskuze mi muzete polibit prdel !
  Vy jste nespravedlivy az k pobliti !
  Vy zasadne prehlizite urazky namirene proti me, protoze vam to vyhovuje.
  Jste politicka stetka, co stava bud u Prasne Brany, nebo pred Strachovkou !
  Tyto vety jsem napsal ja, nick HONOLULU, ktery ma nick podle mesta odkud zacal psat ! Hovnonulu mate vy ve vasi blbe palici !

  Vy SVINAKU jeden fasistycky, nemate nikoho pravo posilat jinam, kdyz sam mate opozdeno nakopani do prdele od vasich sousedu.

  A to, ze u vas roste vliv SPD je moje zasluha !
  Protoze informuji Cechy o tragickem osudu JAR.
  Vy predkladate Cechum pouze predzvykane a upravene informace !
  Moje uprdnuti je hodnotnejsi nez cela vase prace poplatna destruktivnim zivocichum !


  OdpovědětVymazat
 6. 21:08 DODATEK ! Vse to, co je u nas normalni, povazujete za vychloubani - vy ZAKOMPLEXOVANY, omezeny a prisleply venkovsky hnupe !

  Ve vasi prumerne a zdedene tuposti po Komunistech nejste stavu poznat rozdil mezi Trumpovymi volici a Globalisty. Vy vse hodite do jednoho pytle.
  Spinite nejlepsi zemi na svete - AMERIKU - vy mentalni Neandrtalci a zavidite jeden druhemu pocet kraliku na zahrade. Jste nemehla - NEUPLATITELNA - prave v te Americe a proto vse, co je z Ameriky, je pro vas neprijatelne.
  Mimo to nerozumite zadnemu primemu projevu nikoho z lidi na strane Trumpa, kvuli anglictine a pletete si je s Neocon's.
  Jste hnusne sprosti a obvinujete z toho nekoho druheho.
  To proto , ze jste jedovati , slabomyslni, nedonoseni HURVINCI ! Vas president Zeman to o vas vi, ale nemuze vam to rict, kvuli protokolu ! JA MOHU !

  Jste sebe stredni a sebe duleziti a pritom jste tak velci jako okres v Montane, nebo v Texasu.
  Nastesti vam nikdo nerozumi. Svet by propadl depresy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvoje mínění o čechách je projev tvé ubohosti a frustrace.
   Nenávidíš nás ale stále sem lezeš jak obtížnej hmyz.
   Je mi tě líto.

   Vymazat
 7. Ja jsem to nejlepsi co se vam kdy stalo, protoze jsem vzdy prosazoval realitu a rekl uprimne jak to je.

  To vy ale nesnasite ! VAROVAL jsem vas jeste pred Arabskym jarem, ze prijde k invazi barbaru do Evropy. Nikomu proto, nebylo nadavano tak, jako me !
  Dehonestace , posklebovani, totalni sprostarny - to je jedina vec, kterou ovladate bezvadne, nejen proti me, ale i jeden proti druhemu.
  DO 20 let je s vami konec ! A to ne pouze kvuli invazi, ale kvuli vasim charakterovym vlastnostem.
  "vychloubacny" nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzkaz vašemu zasranému presidentu Trumpovi:

   (This is the president of the United States sharing, with millions, inflammatory and divisive content, deliberately posted to sow hatred and division by - as the home secretary says - a convicted criminal who is facing further charges, who represents a vile fascist organisation seeking to spread hatred and violence in person and online.)

   By sharing it, he is either a racist, incompetent or unthinking - or all three.

   You have a mass shooting every single day in your country, your murder rate is many times that of the UK, your healthcare system is a disgrace, you can’t pass anything through a congress that you control. I would focus on that.

   Vymazat
  2. Posilej si vzkazy do ceske havloprdele

   Vymazat
  3. Trump is the swamp!
   https://youtu.be/47WtItcUKAI
   Tolik k tomu nesmírně oblíbenému buranovi kterého uznávají jen burani jako on sám.

   Vymazat
 8. No, to je přece jasné. V momentě, kdy tady zvítězí v demokratických volbách strana, která nebude uznávat ony jejich "hodnoty", havlisté pošlou zvací dopis.
  Máme se ještě na co těšit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten uz havliste poslali

   Vymazat
  2. 6,44
   Ten si poslali ty hovna z Fuckingtownu sami už před rokem 1989,svině okupantský!!!!!

   Vymazat
  3. 8:14 Vás netřeba "okupovat" - vás je třeba hubit xindlové! A zemi kterou svinskej rudej odpade znesvěcujete svejma komoušskejma hnátama třeba konečně předat civilizaci!

   Vymazat
  4. 7,42
   Vás uASSacký sračky a okupanty by nejraději vyhladil CELEJ SVĚT A NETRVALO BY TO DÝL,NEŽ JEDEN DEN,ZKURVENCI POTRACENÝ RUMUNSKÝ CIKORKY A NESVÉPRÁVNÝHO CHUJMERA DEBILOVIČE!!!!!

   Vymazat
  5. 9:56 Jó Svět! Leda ten krčící se kdesi v mozečcích několika zdegenerovaných putlroffských rudohnědek:D:D:D

   Zbytek světa - tedy přes 150 civilizovaných členských států OSN odsoudilo ruϟϟáckou agresi na Krymu! (rudě zbarvení jsou proputlerští xindli) - https://janica9.files.wordpress.com/2014/03/crimean_referendum_resolution_vote.png

   Vymazat
  6. Podle mapy si ten xindl ruϟϟáckej můžem shrnout!

   1. Bělorusko! Taťka Lukášenko - poslední "diktátor" Evropy!

   2. Arménie (okupují s podporou Moskvy Náhorní Karabach a tak musí!)

   3. Sýrie (vrah Aϟϟad je Putleroj zavázán)

   4. Súdán (tamní diktátor je pod sankcema OSN za podporu terorismu!)

   5. Zimbabwe (v době hlasování tam ještě vládl "Taťka Mughábe!)

   5. Kuba (komoušská - castristi)

   6. Nickarágua (komoušská - sandinisti)

   7. Venezuela (dočasně polokomoušská "bolívarská" republika)

   8. Bolívie (komoušská - Indián Evo Morales!)

   9. KLDR (komoušská - ču-čche Kim!)

   A to je celej ten "svět" co se klaní Putleroj! A na každou z těch 9 států (slovy devíti) jsou nejméně čtyři státy co žádaj USA o ochranu před agresívní komoušsko-ruϟϟáckou slotou ...

   Vymazat
  7. 10,44
   """"Žádají o ochranu"""" se zlámanejma nebo zkroucenejma rukama přesně tak,jako to od konce druhý světový války dělají státy,z jejich území uASSacký vrazi,zloději a okupanti NECHTĚJÍ DO DNEŠKA ODEJÍT??!!!!
   Až se naučíš dějiny ty potrate nedonešenej,tak tady můžeš něco vykládat,zatím jsi kouřit za polívku...tady ti nikdo zadarmo nic nedá a s těmahle komentářema tě ani zrzavej příčesek nepochválí!!!!!.-)))

   Vymazat
 9. Zkráceně a jednoduše řečeno,budu li mít doma jistotu, že jsem pravdivě a zasvěceně informován(např. o situaci na Ukrajině, nebudu hledat informace venku (v Rusku). Ona jak pravda tak i lež se nakonec odhalí, tam i tam. Ale ono je i tak dobré mít dnes informace z více stran. Objektivitu vám dnes nikdo nezaručí bohužel nikde, jen se prostě někde méně lže. P.S. Jen k Honolulu, to sebepředvádění, sebeuspokojování zde, zdůrazňování vlastního já,já,já, je ubohé a trapné a svědčí,o opuštěnosti, zamindrákování, nedostatku přátel kolem sebe a neskutečné frustraci jmenovaného. Okomentování nějakého problému je jen zástupný problém, na prvním místě je moje důležitost. Když jsem v USA osamocen, bez přátel a nikdo mě tam neposlouchá tak se alespoň realizuji doma(!). Tady můžu být vidět. Emigranti to neměli nikdy lehké... M.Radikowski

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co slovo, to skvost.
   Přesné hodnocení chudáka z Floridy.

   Vymazat
 10. Docela dobrý článek, který naprosto znehodnocuje diskuze pod ním. Vy co píšete do diskuze, vy se nestydíte ? Vám není trapné co píšete ? Ubožáci ! Já vím, že vám to "sype" tak jako kolaborantům za války, kolaborantům po válce. Krást už v této republice není téměř co, tak se přiživujete alespoň tímto podlým způsobem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasim, ze diskuse zde zapacha vsemi temi hovny a podobne. Autori diskusnich odstavcu by si nektere svoje vyrazy mohli strcit do prislusneho telesneho otvoru. Co se tyce cloveka Honolulu, pripada mi, ze je dost informovany a vyzna se. Po americku trochu vic ocekava happyend, no ale muze mit i pravdu.

   Vymazat
 11. "Zdá se, že nové vedení ČRo vysoce sofistikovanou formou torpéduje členy Rady Českého rozhlasu, kteří léta tolerují a podporují naplňování zmíněného principu ve vysílání zejména stanice ČRo Plus. Ta uvedený modus vivendi uplatňuje léta. Rozhovor či informace o hmatatelných výsledcích lidí z praktického života střídá rozhovor s manipulátory typu exvelvyslance Koláře, kterému přitakává novinář Urban, či některý ze šéfů Nadace Člověka v tísni, popřípadě neziskovky Evropské hodnoty. Takovou manipulaci musí závidět nejen kapitalisté v Kremlu, nýbrž i komunisté v Pchjongjangu".
  Toto přesně dělají Parlamentní listy !!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 12. Drahoš obvinil Rusko, že manipulovalo parlamentní volby.A já myslel, že Kalouskovcům pomohl do parlamentu někdo úplně jiný. Nenávidím Rusko! Opět myšlenka, které se chytí naše media. ČT už to rozvinula.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechápu pana Drahouše, že si již nyní stěžoval Sobotkovi, že má strach z ruského vlivu na volby.Ti rusáci prostě ovlivňují vše.Akorát se divím proč se soustřeďují právě naněj a ne na zbývajících 8 kandidátů. Nebo se po volbě dovíme,že všech 8 zbývajících poškodili trolové z Ruska.Myslím, že se ten pán profesor? z Jablunkova ? odkecal již nyní sám svou obhajobou vrahů Mašínů.

   Vymazat
  2. Opakuji, vzdělání a tituly nemají vliv na IQ dotyčného(prof. Putna, JUDr.Benda. Ing. a já nevím co ještě Fiala...). Prostě študovaný člověk může být klidně magor s IQ tykve.

   Vymazat
  3. 16:05 - JUDr. Benda, Ing. není ani JUDr., ani Ing. Je to jen obyčejný zmrd, který od převratu XI/1989 nonstop vysedává v parlamentu za naše daňové peníze. Prd studoval a prd se naučil. Jeho taťka už po zásluze dávněji chcípnul. A jeho "vydařený" synáček studoval na plzeňské fakultě rychlokvašku, kterou lživě prezentoval za JUDra. Je to pošup a také tak chcípne!

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.