Reklama

úterý 28. listopadu 2017

Hééérečka a (bývalá) diplomatka (z Havlovy éry) Magda Vašáryová rozdává rozumy. Kdo o ně stojí?

Jiří Baťa
28. 11. 2017
Tak tato dáma nám sděluje, že výsledky (parlamentních) voleb v Česku, nebyly žádným šokem, jako bychom to my sami nevěděli. Dodává však, že to prý „Ukazuje na zmatek a nerozhodnost v hlavách českých voličů,“! No hlavně, že to má paní hééérečka v hlavě srovnané, když my máme v našich hlavách zmatek.Nicméně to zdaleka není všechno, co v té souvislosti na nás, Čehúnech stihla ještě vypozorovat. 

Paní Vašáryová, neznámo proč, se ráda staví do role jakési vědmy, korepetitorky, možná rádoby politoložky či analytičky, jakkoli má vystudovanou sociologii, dělá si ambice kecat do naší v nitřní politiky a veřejného života. Nakolik se angažuje doma do té slovenské, nemám přehled. Ne že by na toto téma nebylo o čem diskutovat, ale o názory této dámy myslím, naše většinová veřejnost nestojí a nemá zájem.

Nicméně i v Česku, v pražské kavárně, mezi kovanými havloidy a pravdoláskaři má přátele stejné krevní skupiny, kterým pochlebuje sdělováním svých „veřejno-politických úvah a analýz. Třeba když říká, že prý:

„Je na pováženou, že vítězí ti co křičí, že doteď bylo všechno špatně nebo že je potřeba začít od začátku. Převládá naštvanost, místo racionálního uvažování o budoucnosti se rozhodujeme (my Češi) emocionálně. Na to jsme u Čechů nebyli zvyklí.“

Podle paní exdiplomatky bychom asi měli držet hubu, měli se více zabývat posilováním svazku EU, aby naše rozhodování nebylo emocionální. Vadí jí, že se A. Babiš vyjádřil kriticky ke stavu naší společnosti, ekonomiky, zadluženosti, špinavým hrátkám v politice, velkokrádežím milionů za bílého dne atd. Vadí jí, že se ozývají názory, že by nebylo od věci některé záležitosti vzít z gruntu znovu, eliminovat a napravit negativní důsledky morálně a ekonomicky destruktivní listopadové revoluce. A mimochodem, my zase nejsme zvyklí od našich sousedů Slováků,, že nám do naší politiky „někdo“ tak důvěrně a drze kecá.

Mít názor a vyslovit jej není trestné, ale často taková názor může být irelevntní, iracionální, netaktní, nepatřičný atd., zvláště, týká-li se to věcí, že po čem je autoru názoru úplné houno. To je případ M. Vašáryové která, aniž by o to někdo stál, se vyjadřuje nejen k A.Babišovi, ale pomlouvá i T.Okamuru a stranu SPD o které se bez důkazů vyjadřuje, že za ní jsou podnikatelé a zřejmě i peníze z Ruska. Samozřejmě to není pravda, ale nabízíse otázka, kdyby tomu tak bylo. Nemají snad jiné prozápadně orientované politické strany nebo hnutí (včetně problematických neziskovek) finanční podporu ze Západu? No jistěže mají, ale proč to zmiňovat, když je možné lživě napadat své ideologické protivníky!

Asi by její pozoruhodné názory a stanoviska nebyly vyčerpané, kdyby své také neřekla k otázce migrační krize. Dovolím si v souvislosti s migrací ocitovat vyjádření paní hééérečky, exdiplomatky, státní úřednice, političky a socioložky  paní Magdu Vašáryovou: „Nezbude nám než nastavit normální migrační politiku." (zda tím míní Česko nebo Slovensko, neupřesnila) "Bez imigrantů se nepodaří v budoucnu dosáhnout hospodářského růstu. V Česku ale i na Slovensku už teď chybí desítky tisíc pracovníků. Pokud se udrží stávající demografický vývoj, bude Německo do roku 2050 potřebovat 4,5 milionu lidí. Část těchto ekonomických migrantů budou i naši mladí, kteří půjdou za lepším.“
K těmto blábolům ještě starostlivě dodala, že způsob řešení utečenecké krize představuje obrovské selhání naší společnosti Jakou společnost tím měla na mysli, také neřekla. Ona vůbec ráda mluví všeobecně, aniž by cokoliv konkretizovala. Navíc dtčen a vyčítavě dodala, že házet do jednoho pytle ekonomické migranty s utečenci, kteří prchají před válkou, je nelidské.

Ze slov M. Vašáryové vyplývá, jak hluboce je oddaná myšlenkám, ale i potřebám EU, která se snaží za madam Merkelovou řešit nekontrolovatelný přísun migrantů. Jak patrno, je připravena podpořit opatření, které připravuje Brusel pro řešení migrace, protože je bytostně přesvědčena o tom, že bez imigrantů se nepodaří v budoucnu dosáhnout hospodářského růstu. Nemyslím, že jako socioložka má pravdu, protože její úvahy jsou umocněny náklonností k politice EU a celkově k západně orientované politice. Její názor, že v Česku i na Slovensku chybí desítky tisíc pracovníků je pustá lež, která má za cíl potvrdit opodstatněnost přidělování a přijímání imigrantů.

Skutečnost je však taková, že zmíněné desítky tisíc chybějících pracovníků ve skutečnosti nechybí, protože jde o pracovní místa, které jsou vedena fiktivně s cílem krýt jisté problémy ve firmách nebo podnikatelů, ale hlavní důvody jsou zapřičiněny neodpovídajícm finančním ohodnocením těchto volných pracovních míst, přesněji mizernými mzdami. Předpoklad či přesvědčení, že tyto práce budou vykonávat tito imigranti je naprosto zcestná, protože jak zkušenosti ukazují, sami o práci nemají zájem a pokud by ji snad i vykonávali, je možné předpokládat, že jejich práce nebude kvalitní a zda se spokojí s mzdou, kterou pro ně firmy nebo podnikatelé zamýšlejí. Budou-li se odvolávat na mzdovou, sociální a jinoueurounijní reciprocitu např. s Německem, potom buďto odmítnou práci vzít, nebo budou požadovat takovou mzdu, jakou mají jejich „bratři“ v Německu, Anglii atd. To však představuje mzdové podmínky, za které by byli ochotni pracovat i domácí pracovníci. Těm je ale vyšší mzda odpírána a proto jsou pracovní místa volné.

Názor M. Vašáryové, že Německo do roku 2050 bude potřebovat 4,5 milionu lidí nemá reálné opodstatnění a je to stejná blamáž, jako ta v případě desetitisíců volných míst u nás nebo na Slovensku. Všechno je otázka (a)sociální politiky a přístupu k lidem. Asociální politika EU a Bruselu má za cíl nahrazením domácích pracovníků levnou pracovní silou přivandrovalými migranty v Německu (stejně jako v ČR či SR či jinde), tím pádem ušetřit na mzdách, což je jak výše uvedeno nereálné (ale takové mají zřejmě představy) , ale umisťováním imigrantů do evropských států také sledují změnit jejich současnou historickou národní identitu s cílem nahradit ji nevyspělou, nekulturní, necivilizovanou, neekřesťanskou multikuturní společností, která bude všestranně ovládána, řízena a manipulována bohatými bezmozky z Bruselu, Paříže, Wasingtonu, Pantagonu, Wall Streetu apod. K tomu M. Vašáryová poznamenává, že nás odsuzuje také za to, že jsou prý do jednoho pytle vhazování ekonomičtí migranti s obyčejnými utečenci, kteří prchají před válkou, což je podle héérečky nelidské.

Nu a poslední, do čeho také havlistka Vašáryová píchla, byla osoba prezidenta Zemana, kterého nemusí od dob, kdy ve volbách porazil Kchárla Schwarzenberga.

Jakkoli na jejím názoru na výsledky voleb prezidenta ČR vůbec nezáleží, přesto si neodpustila konstatovat, že v případě, že pokud opětovně vyhraje Miloš Zeman, bude to pro Česko a nejen pro něj, velký problém. Neřekla sice jaký, ale proč si nezavěstit, když se jí nabízí příležitost, no ne? K tomu ovšem také sarkasticky a netaktně a drze poznamenala, že:

„ Voliči můžou z piety zvolit Miloše Zemana, vydat se s ním na Východ a k tomu mít za rok státní pohřeb.“
Nebo se prý nabízí druhá možnost volit pana Drahoše, který je dnes z jejího pohledu důstojný a distingovaný pokladač věnců. Já dodávám, že by se také dobře vyjímal na poštovních známkách v nominální hodnotě 1,-Kč, stejně jako by se dobře vyjímal jeho zarámovaný portrét pověšených ve třídách škol všech stupňů, prostorách úřadů a organizací, včetně patoligie a krematoríí, coby (možná) většinou sice zvolený, ale jinak nechtěný prozápadní prezident.

Navzdory tomu však Havlova oblíbenkyně konstatuje, že v českých prezidentských volbách podporuje právě Michala Horáčka. Překvapuje to snad někoho? Pokud jde o mne, tak ne, ona už je taková – demokratická! Oba tipy jsou jeden lepší než druhý, ale stejně je to marný, protože vítězem bude někdo, koho si ani paní Vašáryová ani její přátelé z pražské kavárny vůbec, ale vůbec nepřejí.

34 komentářů :

 1. Toz pane Bato máte plnó pravdo tato paní se nehledela svého kopyta a lezla z jedné prdele do drohé aniz be bela opravdo kompetentná.....enem se mile a blbe ocolovala a náckové se enem smále ...to je celá tragedie polistopadového zivota......ale oz to pomale a nebo rychle koncí jak kemo........toz zlomte im vaz....slonce v srdci...howk

  OdpovědětVymazat
 2. Ať se ta komediantka z Félvidéku, kulisákova diplomatka, vrátí někam na forbínu a neotravuje nás svými názory. Nebo ať jde radit do USA demokratické straně. Tam jsou na krůty zvyklí, takže zapadne. Ale ty krásné kozy, co měla v mládí, už může dát do generálky; pokud tak dávno neudělala.

  OdpovědětVymazat
 3. Taky jedna z tech co hrali v desitkach ceskych filmech i nejtvrdsi normalizaci a dnes nas bude poucovat ,jak spravne mame v Čechách volit .Drzost nebetycna .Starej se o svoje Čoboly a neposuzuj Cechy ,havlovska karieristko .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bratislavčan (Blavák)29. listopadu 2017 4:08

   Magde Vašáryové sa za komunistov náramne darilo v jej hereckej kariére. Vobec nebola v tej době perzekuovaná, ba práve naopak.
   Link na jej filmografiu:
   www.csfd.cz/tvurce/1076-magda-vasaryova

   Vymazat
  2. Keby sprostosť kvitla, tak je sama ružička

   Vymazat
  3. Magdo a pozdravuj vlaštovky...

   Vymazat
 4. Pane Baťo, co jste vystudoval vy, že si troufáte kecat úplně do všeho?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:02 Proč by měl něco studovat napsal naprostou pravdu a na to studie nepotřebuje.

   Vymazat
  2. 21.02 Krávu poznám i bez studií a stejné to mám i s VOLEM!!!

   Vymazat
  3. Vážený pane 21:02 proč nejdete na nějaký web svých soukmenovců? Vždycky jste z místních článků a názorů celý rozrušený. Vyjadřovat se k vystupování paní Vašáryové, kterými nás v posledních letech obšťastňuje může i absolvent základní školy. Nato netřeba speciálního vzdělání. To by nebylo zapotřebí ani kdyby někdo hodnotil její dřívější herecké výkony. Neboť herec hraje pro lidi, pro normální diváky, nikoli pro absolventy kulturologických fakult.

   Vymazat
 5. Jaký smysl ma do jejího výplodu tahat že je Slovenka. Jakoby podobných hus u nás nebylo. Taková Němcova je stejně blbá a navic šeredná...
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jj, Postřižiny, to bylo pokoukání, ty koz..ky ... a ona tu krásnou vzpomínku na její mládí kazí plkáním pitomostí. No, nějak se uživit musí a těmi současnými ko...kami už by to bylo spíš jen o přežívání.

   Vymazat
  2. Tak ona až tak úplne Slovenka nie je - Vassari - pôvodne talianski prisťahovalci. V Banskej Štiavnici je veľa cudzincov, najmä Nemcova Rakúšanov...

   Vymazat
 6. 21:02
  Vždyť má pravdu kavarniku!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:07 - v čem má pravdu? Vašáryová kecá do politiky, Baťa do všeho. V čem je mezi nima rozdíl, hospodskej povaleči?

   Vymazat
  2. 21:32
   Tebe by ty havlotrotle z vozungrova nenechali vystudovat ani pomocnou!!!!
   A ta pinda ať mlci,je to stejna svoloc jako Bartoška,Donutil a spol.

   Vymazat
  3. 21:37 - no jo, když ty umíš akorát nadávat a urážet. To je pak těžký.

   Vymazat
  4. 21:47
   A co děláš ty,docente?!

   Vymazat
  5. 21:57 - já nikomu nenadávám ani nikoho neurážím.

   Vymazat
  6. 22:01
   A do pana Bati se navazel svatej Nevimkdo,že?!

   Vymazat
  7. 21:37 Rudocancy užgrynadanýho čechomužika! S flaškou samohonky běž sám blábolit někde pod mostem jako každá podobná komoušská zdechlina neschopná života bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu:)
   Vy mrdky rudé, co po vás zbude? Jen země zničené a národy chudé ...

   Vymazat
 7. paní Magda Vašáryová, býv. velvyslankyně Havla, tedy ČSFR v Rakousku nechť promluví v české televizi o snahách a interesi- jmenovitě- zahraničních subjektů na zániku našeho společného státu k 1.1.1993.
  A kolik peněz do zániků ČSFR investovali a kolik jim to nakonec vyneslo. Kdo podněcoval a nakonec i inkasoval a kolik ?
  ... jak již jednou "nakousla", ale nedokončila......

  to by bylo přínosné..... a své úvahy o emigrantech, presidentu Zemanovi... nechť si odpustí....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spravne, at prozradi co se delo v tajnosti
   Na jeji obecne vyklady nejsem zvedavej
   Whistle blowing ano, obecne reci ne

   Vymazat
 8. Ježibaba dělala chvíli vyslankyni a tam jí vymyli mozek.
  Sám od sebe nikdo není tak blbý!!

  OdpovědětVymazat
 9. Heeerckam s jinym kravam nevenovat pozornost, leda jim nasrat

  OdpovědětVymazat
 10. Obstarožní, odporná ochechule...

  OdpovědětVymazat
 11. Obstarožní, odporná ochechule...

  OdpovědětVymazat
 12. "Je to krava!", řekliby moji slovenští příbuzní...
  Je až s podivem, kolik zakomplexovaných bratří zo Slovenska nám tu "pomáhá", ať je to Babiš, Krnda nebo na druhé straně Vašáryová a Fenič. Proč neradí a nepomáhají doma? Protože by je poslali ze startu do p..i (promiňte vulgaritu, ale Slováci by rozumněli).
  Některým slovenským havléristům je totiž na jejich domnělou velikost Blava malá, tak zlobí u nás. My si zase necháme rádi na hlavu nas..t, a to je zase česká slabost... I tak ale patříme k sobě ;-)

  OdpovědětVymazat
 13. Divím se, že Vy se divíte. Máme demokracii a kdejaký tlachal může kdykoli a kdekoli rozumovat o čemkoli. František

  OdpovědětVymazat
 14. O bláboly pomatené Magdy nikdo z rozumných lidí nemá zájem.

  OdpovědětVymazat
 15. Kdo platí tuhle slovenskou odrodilku? Přece nemůže věřit sama blábolům co blábolí.

  OdpovědětVymazat
 16. Pan Bata neprekvapil, opet se projevil jako hulvat.

  OdpovědětVymazat
 17. 12,38
  Hele šuline z fekal party,sklapni latrínu a přestaň se chovat jako slabomyslnej debil!!!!!

  OdpovědětVymazat
 18. Vy všichni, panstvo, co se vyjadřujete k osobám místo nastoleným názorům a z toho plynoucím otázkám jste tak nějak mimo. Jestliže a například někdo tvrdí, kolik nám chybí lidí k naplnění potřeb hospodářství tak, aby byl zajištěn hospodářský růst, je diletant. Nikoli počet jakýchkoli lidí, ale pracovníků určitých vlastností. Krom toho, nejen počtem pracovníků je a bude zajišťován hospodářský růst. Ten zas není podmínkou reálné existence a navíc, jiné jsou potřeby pracovních sil v období konjuktury a jiné budou v období deprese, natož krize. Ta přijde zaručeně, jen nevíme kdy, ale léta to trvat nebude.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.