Reklama

čtvrtek 2. listopadu 2017

Írán poskytl Putinovi trumfy pro dialog s Trumpem

2. 11. 2017         zdroj
Ajatolláh Chameneí učinil v předvečer setkání s Vladimírem Putinem překvapivé oznámení. Podle jeho vyjádření bude vzdálenost působnosti íránských balistických raket dva tisíce kilometrů. Experti se domnívají, že toto prohlášení je v přímé souvislosti s rusko-americkými vztahy. Jde o velmi palčivou otázku, kterou je spor ohledně systémů protiraketové obrany USA. Mírumilovný slib ajatolláha zazněl ne náhodou v předvečer této návštěvy. O tom, proč se tato slova stanou trumfem v rukou Putina, se vyjádřil generálporučík v záloze Jevgenij Bužinský.


Íránský raketový program již po mnoho let umožňoval USA zdůvodňovat budování objektů protiraketové obrany ve střední Evropě - v Polsku a Rumunsku. Prohlášení ajatolláha může Američany zbavit tohoto argumentu. Bužinský si je však jistý, že na veřejnosti bude Washington stejně prohlašovat, že Teheránu nevěří. A představit si, že Íránci pustí americké inspektory na své raketové základny, aby provedli kontrolu, je nemožné. Což znamená, že každý bude i nadále trvat na svém.

"Američané stejně věří, že Íránci sní o tom, jak by zasadili úder USA, a k tomu potřebují rakety s doletem 10 tisíc kilometrů. I když to je blábol. Američané neustále obviňují Íránce z vývoje raketových programů a vytváření hrozby, uvalují na ně sankce, no a Teherán učinil takové prohlášení", konstatoval expert.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Usaci maji hospodarstvi zalozeny na valkach a ted uz nemaji zadnyho nepritele na kteryho by si troufli.
  V Syrii se skrejvali jako krysy a valcili s nemocnicema , skolama atd.
  Obzvlaste ponorky , kdyz se nalajnujou kolem jejich pobrezi tak se brzy smichy neudrzi.
  Probehla zprava ,ze Putin poslal ponorku na "vylet" a nikdo /USA,NATO / si nevsimli. Kdyz se neco objevi na verejnosti , vetsinou uz je podobna , ale ucinnejsi tajna zbran za tim. Maji namornictvo vybudovany za quadriliony a muzou si to strcit ....

  OdpovědětSmazat
 2. Jo jo, tak to dopadá když někdo usne na vavřínech. Vše si budovali k obrazu svému, neomaleně, bezohledně a zločinecky. Drancovali celou Ameriku, později celý svět a bezmyšlenkovitě si vytvářeli všude nepřátele. Bohužel žádný strom neroste do nebe a oni začínají sklízet hořké plody svého egoismu a cynismu. Kdo chce nyní jít s nimi do pekel, tak je blázen. Jsme blázni?

  OdpovědětSmazat
 3. Zločinecké USA!2. listopadu 2017 6:56

  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváči, mezinárodní teroristy, kurvitka a lháři v dějinách lidstva. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. Potlačuje svobodu a demokracii, kde se jen dá. USA stvořily terorismus požírající svět. USA nepřinášejí světu nic kromě zkázy. Američané nemají tušení, co válka je. Občanská válka let 1861-1865 byla na jejich pevnině poslední. Válka je však to, co USA dopřávají jiným. Jsou jedinou zemí, která použila jaderné zbraně proti lidským bytostem, a poté zničily bezpočet vlád, z nichž mnoho byly demokraciemi, a zničily celé společnosti – milion mrtvých v Iráku je jen zlomkem v porovnání s masakrem v Indočíně, který prezident Reagan nazval „vznešenou věcí“ a prezident Obama jej zhodnotil jako tragédii „vyjímečných“. A nemluvil o Vietnamcích.
  Evropa se nechala vtáhnout do amerického protiruského tažení a nyní sklízí shnilé ovoce. „Humanitární intervence“ a „barevné revoluce“, sankce EU, vojenské provokace NATO, transatlantický „Drang nach Osten“, a nyní neví, jak z toho. Evropa se pod praporem EU stala nástupním územím Spojených států, které se podle potřeby – ekonomicky a v krajním případě i vojensky – obětuje na oltář americké hegemonie.
  Čtvrtou světovou válku rozpoutali západní vládci na jaře 1999 útokem na zbytek Jugoslávie. To byla první operace této války. Byla užita taktika i strategie tajné informační války při destrukci Sovětského svazu s použitím prvků tradiční války. Okupace Kosova umožnila vytvoření mohutné základny NATO a USA na Balkáně. S její pomocí je možno destabilizovat celý Balkán a celou Jižní Evropu.
  Ruský medvěd + Čínský drak:
  Když USA a Evropa zaútočí na Rusko (nebo Čínu), bude to útok sebevražedný, až se nám panenky přetočí. A my budeme na straně poražených!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...správné hodnocení našeho spojence USA/NATO.
   Ano 3.světová válka byla válka "Studená proti komunismu a Spol." a ta plynule přešla ve 4. sv. válku tzv. "hybridní proti celému světu za jeho ovládnutí", která se skládá ze zbytků technoligie "Studené války", lokálních agresí, podjebávacími agenturami jako CIA a Spol. a Soros-nevládkami organizovaných barevných revolt a korumpováním politiků a vydíráním celých států podlými hospodářskými smlouvami (TTIP CETA atd.) a finančními machinacemi přes MMF,SB atd...
   Vlastně jsme ve válce pořád už asi 300 let,kdy Rothschildové opanovali světový fin.systém a kdy následně vznikl FED, zcela ovládnuvší USA...a dokud tato židofinančníky držená klatba nebude zlomena, nic se na světě nezlepší a už vůbec ne v EU, která je právě jejich dílem, vzniklým ve spolupráci s Hitlerovými pohrobky...

   Smazat
 4. Potomci zlodějů, vrahů a prostitutek staví novou vojenskou základnu na Ukrajině v blízkosti Krymu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..a budou stavět taky jednu v Brdech a obsadí jí 12 tisíci us.boys, což bude větší kontingent, než naše havloidně-hovnoidní protektorátní armáda a to vše pod dohledem a na základě smluv našeho chazarského min. války z vlády a strany chazara Bakšiše...tím všem jejich voličům, spíš vůl-ičům tímto gratuluji, že zcela přiblble přispívají k přeměně Čech v bojiště následné velké války v Evropě...

   Smazat
 5. Tak těm usa blábolům o jejich ohrožení může věřit jen blbec.

  OdpovědětSmazat
 6. Ať si tvrdí co chtějí, svět ví, že mají mozky zmenšené od pití COCACOLY.

  OdpovědětSmazat
 7. Základní problém je v tom, jak už tu někdo naznačil, že svět opravdu ovládá jen úzká skupinka dolarových miliardářů. Jediná šance na změnu jsou Rusko a Čína, snad se to v dohledné době také i nějak výrazněji projeví.

  OdpovědětSmazat
 8. Prosím vás, kde vlastně leží ty Spojené státy americké?
  To bude asi nějaká ubohá bezvýznamná zemička?
  Já jenom pořád slyším, že nějaká země ohrožuje jejich bezpečnost.
  Mají vůbec nějakou armádu, že se pořád klepou strachy?
  PB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SSA leží VŠUDE. Na některých jejich územích pravda vládne jakási částečná autonomie, a některá jejich území se dokonce vzpouzejí centrální vládě, ale jinak Uhnoly Satan's Aliance vládnou svou silou a $ opravdu všude.

   Ty neposlušné regiony - a některé z nich Satana důsledně odvrhují - jsou ve chvílích, kdy je Satan ne zcela v dobré kondici pro jeho vládu opravdu postrachem. Tak proto se "klepou strachy" všichni "demokraté" jeho jménem.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.