Reklama

neděle 12. listopadu 2017

J. Drahoš „je vděčný za každý dar“, říká jeho mluvčí v případě jeho přijatých (finančních) darech.


Jiří Baťa
12. 11. 2017
Jak informuje portál Parlamentní Listy.cz, jeden (pro některé lidi) z nejvážnějších uchazečů o prezidentskou funkci pan Jiří Drahoš, má (od těch některých lidí) o přízeň, potažmo o finanční podporu dobře postaráno. Hodně to připomíná pana Kisku na Slovensku, který se také vynořil zničehonic a najednou na svém účtě disponoval obrovskou finanční podporou. Pan Jiří Drahoš, dobromyslný to stařík, jakkoli to s prezidentováním myslí dobře (zda také poctivě, už nyní lze pochybovat) nečiní, podle mého soudu, zrovna ty nejsprávnější kroky a činy.

Jeho předsevzetí a silná slova, kterými se zaštiťuje pro (coby vítěz) případný výkon prezidentské funkce, dostávají pěkně na frak. Hlavně však svými slovními projevy a výroky,  přičemž mnohé z nich lze s nadsázkou kvalifikovat jako těžké intelektuální úlety  jasně signalizují, že s jeho avizovanou nestranností, objektivností, důvěryhodností, ale zvláště skromností a oddaností nejzákladnějším zájmům společnosti, občanů a vlasti to nebude zas až tak horké.
     Pomineme-li jeho populistické výroky, co by jako prezident dělal či nedělal, koho by podporoval (jmenoval) a koho ne, s kým by spolupracoval a s kým ne a rovněž s názorem, na kterou světovou stranu by hlavně a především upíral svou prezidentskou, politickou, ekonomickou a bezpečnostní pozornost, pak jeho šance u velké části rozumných, logicky a pragmaticky uvažujících občanů  jsou opravdu jen minimální. Z tohoto pohledu mu mohou ve volbách dát hlas jen lidé falešní, propradní, nedomrlí, zoufalí nebo zcela bez jakékoli společenské orientace. Ale i takové hlasy se budou panu Drahošovi hodit! Otázka je, k čemu? Je tu však také věc, která je z politického hlediska nejen zajímavá, ale také hodna mimořádné pozornosti občanů.
     Jak zmíněno v úvodu, pan Drahoš by měl nebo už má, o finanční podporu své předvolební prezidentské kampaně (je otázka, zda jen kampaně)  zcela postaráno. Jak  totiž vyplývá z informací Parlamentních listů.cz, je pan Drahoš od jistých finančně lépe či více než dobře situovaných občanů,pozoruhodně finančně podporován, resp. obdarováván. Tak např. štědrý mecenáš Luděk Sekyra, jenž je poněkud kontroverzní postavou české politické scény, panu Drahošovi přispěl na kampaň celým jedním milionem korun. Od spolumajitele Jablotronu Dalibora Dědka obdržel dva miliony korun. K dárcům patří také šéf společnosti Škoda Transportation Tomáš Krska, ale také Krskovi společníci Marek Čmejla a Jiří Diviš, oba pánové souzeni ve Švýcarsku ve známé kauze privatizace Mostecké uhelné společnosti. To není ani zdaleka všechno, protože (ne)skromného, nezištného a vlasti oddaného dobráka Drahoše také odpořili pánové Vasil Bobela, Petr Pudil a Jan Dobrovský, byznysmeni ze společnosti BPF Patrners (mají rovněž co do činění se zákonem v kauze Mostecké uhelné) a kteří  na páně Drahošův účet přispěli rovněž částkou půl milionu korun, příčemž prý nevylučují, že přidají další peníze (zřejmě až budou vědět co za to). Aby toho nebylo málo (ono toho není nikdy dost, když se jedná o peníze), tak našemu korunnímu princi mezi kandidáty na post prezidenta, poslaly světoznámé Lázně Luhačovice společně s Léčebnými lázněmi Jáchymov  celkem 1,3 milionu korun.
     Sponzorské dary a příspěvky v případě podpory kandidátů pro volby prezidenta republiky nejsou nikterak v rozporu se zákonem, tudíž pan Drahoš se nedopouští ničeho nezákonného. Jiná věc je morální a etické chápání těchto finančních darů a příspěvků. Drahošova mluvčí k tomu říká, že pan Drahoš  je vděčný za každý dar. „Vždy jej vnímá jako závazek prosazovat hodnoty jemu blízké, tedy slušnost, férovost a respekt k liberální demokracii,“ uvedla. Tyto hodnoty jsou podle mluvčí  jediné, co Drahoš na oplátku dárcům nabízí. To si paní mluvčí myslí, že občané jsou natolik padlí na hlavu, že  tomu snad budou věřit, nebo si z nás dělá srandu? Nu a zde jsme u  otázky sociálního cítění, morálky a etiky (Drahoše i jeho mluvčí).
     Pan Drahoš  je, jak se dozvídáme, vděčný za každý dar. U človgška, který se prezentuje jako kandidát na post prezidenta je takový postoj a vztah k darům amorální, asociální a odsouzení hodný. Pro upřesnšní, pan Jiří Drahoš, jako bývalý přeseda Akademie věd, zcela určitě nestrádá a netrpí nedostatkem financí, i když nemusí mít zrovna stamiliony na účtě, nicméně vyjadřovat se, že (jako nějaký chudák) je vděčný za každý dar (myšlen finanční), který mu přijde na účet, je výsměch těm, kteří dary a vděk lidsky vnímají zcela jinak. Vděčná může být matka nebo rodiče, jejichž dítě je těžce nemocné, někdy i nevyléčitelně, kterým se na drahé léčení nedostává dostatek peněz. V takovém případě jsou oprávněně a lidsky vděčni za každou korunu, pokud se např. pro jejich dítě uskuteční nějaká sbírka, která jim umožní dítě léčit. Tomu lze říkat „vděčnost“.  Stejně tak na tom mohou být i jiní nemocní, tělesně postižení, nebo dospělí lidé, kteří v rámci nějakého neštěstí přišli o zdraví, majetek nebo své blízké.
     Má snad pan Drahoš stejné pocity jako zmíněná matka nebo rodiče, když mu podlézající, falešní, nepoctiví křiváci z bůhví jak nabytých peněz na jeho konto ulejí nějaký ten milion? Nestydí se pan bývalý, jistě uznávaný a vážený předseda Akademie věd, mj. významně podporovaným pražskou kavárnou,  tímto způsobem  reagovat na darované miliony, které mu mají dopomoci k postu prezidenta, k dalším výhodám a pozornostem, které se ze zásady a vděku neodmítají? Nebo snad máme věřit slovům sponzora,  pana generálního ředitele  lázeňského holdingu Eduarda Bláhy, který k 1,3 milionovému „daru“ prohlásil, že by rádi přispěli k ozdravění politické kultury v Česku?  Tak to je fakt „hustý“, jak se dnes říká. Jak potom asi zdůvodnili a co svými dary sledují výše jmenovaní pánové Sekyra, Dědek, Krska, Bobela, Pudil, Dobrovský  a další? Myslím, že není třeba si nad touto otázkou lámat hlavu, protože odpověď se nabízí sama Stačí si povšimnout, jakou minulost mají za sebou. No a pan Drahoš je jim vlastně vděčný i za tu jejich „pohnutou“ kriminální minulost. Jinak by totiž ty peníze neměli a daru by se od nich pan „slušňák“ Drahoš nedočkal. Takže všehno zlé je k něčemu dobré, že pane Drahoši?

21 komentářů :

 1. Zajímavé je, že ač má Drahoš na kontě 9 milionů, čili ještě poměrně velkou částku, tak poté, co se objevil Topolánek a začal dotahovat, tak najednou se praštil přes kapsu Sekyra a další a přihodili 1,5 milionu během dvou dní. A to jsem čekal, že naopak přestanou přisypávat, protože dílem je to zbytečné a dílem má dost, protože utrácí asi třičtvrtě milionu za měsíc. A ono ne. Skoro to vypadá, že ti donátoři věří, že na penězích záleží. To je zajímavý obrázek o tom, jak jsou odtržení od skutečnosti.

  OdpovědětSmazat
 2. Zrovna probírají v čété jak budou vypadat předvolební debaty, to je legrační, jak dnes všichni informovali, že Zeman si pozval ředitele čété na kobereček, protože je nespokojen, že nevysílali jakousi tiskovku. A přitom Zeman tvrdí, že o přijetí požádal sám ředitel a že ho Zeman přijme po návštěvě Ruska. To je pořád dokola, jenom škodit a překrucovat. Že už si nedají pokoj.

  OdpovědětSmazat
 3. Samozřejmě,nikdo ani miliardář nedá milion nikomu jen tak,ani kdyby se jednalo o záchranu dětského života.Pakliže však, kdyby se tak náhodně stalo, tak to nebude zadarmo,bude to výměna za reklamu, reflektory,mikrofony,kecy a já nevím co ještě,navíc si v poslední době na takto šlechetného miliardáře nepamatuji.

  OdpovědětSmazat
 4. Slizoun Drahoš, mohl by se těmi prachy zadávit.
  Nevím, zda mu nějaké miliony mohou získat oblibu u lidí, když je to odporná nastrčená krysa ve službách Bruselu, vydíraný tím, že na Akademii věd kradl svým podřízeným vědecké práce a vydával je za své.
  Byl a je to nečestný chlap, zrazující svou zem, a ten by prezidentem být neměl.

  OdpovědětSmazat
 5. Pane Baťa udělejte analýzu výslechu kandidáta na prezidenta prof. Drahoše na besedě u Post Bellum

  http://kolegium.pametnaroda.cz/2017/06/30/jiri-drahos-nejmenoval-bych-vladu-s-podporou-kscm/

  OdpovědětSmazat
 6. No pokud je pan kandidát na takové morální úrovni jak o sobě prohlašuje, tak je dost podivné, že přijímá "dary" i od některých osob, které zcela jistě neprokazují a neprokáží z jaképak bohulibé činnosti pocházejí...
  A to je nepřijatelný problém...

  OdpovědětSmazat
 7. Ano milionáři by rádi slouhu eu nikdy bych takového člověka nevolil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bude asi pěkný merkelpucflek a soroškádes. NEVOLIT!!!!

   Smazat
 8. homo a pedo nevolím

  OdpovědětSmazat
 9. Autorovi i diskutujícím díky za informace.
  Senilní a morálně degenerovaný ŠÁŠULA.
  Takovou zaprodanou svini NEVOLIT!

  OdpovědětSmazat
 10. Pokud kapitál podporuje nějakého kandidáta na prezidenta, tak to činí pro svůj prospěch a v neprospěch občanů. Když je to navíc zahraniční kapitál, který vstupuje do voleb korumpováním kandidáta na českého prezidenta, je to o to opovážlivější, neb předem lze oprávněně předpokládat, že si kapitalista kupuje velezrádce státních a národních zájmů.

  OdpovědětSmazat
 11. Estébák, vyděrač, buzerant a prznitel dětí - náš příští prezident?

  ------------------------------------------

  Podle zápisků kpt. StB ing. Jana Šandy, 2. správa, řídícího důstojníka Drahoše, viz ÚSTR: Drahoš byl v roce 1985 získán Státní bezpečností pro spolupráci, záminkou k jeho získání byla jeho záliba v nezletilých chlapcích.

  Protože byl důvěrníkem StB, nemusel vstoupit do KSČ stejně, jako i jiní konfidenti StB , jeho řídící důstojníci ho poslali v roce 1985 na roční stáž do SRN. Jeho svazek byl skartován v prosinci 1989, krycí jméno Drahoše - "Bas", patrně proto, že zpíval ve sboru, někdo tvrdí, že "Akademik"

  Drahoš svým kolegům kradl nápady, proto má několik spoluautorství na různých patentech, existují svědectví:"Buď budu uvedený jako spoluautor nebo nebude žádný patent."

  Sluníčkáři byl vybrán pro snadnou vydíratelnost a poslušnost.

  Lidé z tvrdého bolševického jádra Charty mají k dispozici nejen kopii jeho skartovaného svazku StB, ale i další materiály ohledně jeho sexuální úchylky a ututlaných případů, také důkazy zahlazení jeho krádeží výměnou za nadstandardní výkony při spolupráci s StB a konečně vydírání kolegů ohledně spoluautorství na patentech.

  Donášel na všechny i na své kolegy z pěveckého sboru.

  Drahoš je opravdu činorodý, své nové šéfy sluníčkáře, nejen s Mašíny asi dost nazlobil. Oni ho chtějí vykreslit jako moudrého, národ spojujícího vědce, takového novodobého Masaryka a jako by nestačila jeho pochybná minulost i přítomnost, ještě si pouští hubu na špacír, on už se cítí prezidentem, tak mu narostla křídla.

  OdpovědětSmazat
 12. Tak na p. Babiše je hon, že byl estebák, ač to není doloženo, Drahoš má dokonce spis to nevadí, a klidně ho podporuji na prezidenta. Neskutečné pokrytectví.

  OdpovědětSmazat
 13. Drahoš je už od pohledu odporný studený namachrovaný čumák. Ten může okouzlit pouze studenty, na kterých se podepsala ruka Beka, Putny a spol.

  OdpovědětSmazat
 14. Těžký výběr. Mám volit Zemana, který prohlašuje, že "stovka denně za nemocnici důchodce nezabije"? Zeman léta předstírá "levicovost". Ransdorf kdysi prohlásil, že jak zná Zemana, vždycky byl liberál a vůbec ne levičák. Nakonec kdo zavedl u nás opravdový kapitalismus stoprocentní privatizací bank? ZEMAN! Přitom před prodejem do nich stát nacpal miliardy na oddlužení, takže byly vlastně cizímu kapitálu Zemanem darovány. A hned se ukázaly zavedením drastických bankovních poplatků. Jenže může Zeman přiznat barvu? Kdo by ho volil, na pravici je přecpáno, stejně jako počátkem 90. let, kdy zeman špatně vsadil na Občanské hnutí, co zkrachovalo, a zbyli mu už jen ti socani. Takže musel k socanům a předstírat levicovost....

  OdpovědětSmazat
 15. Před volbami se nechal Zeman ba Barrandovu slyšet, že odliv 250 miliard dividend je kompenzován přílivem stejného množství investic. Ilonu Švihlikovou z toho musí trefit šlak. V Lipníku byl dotázán na třetinové platy. Zeman tu otázku přeslechl.

  Obdivovatelé Miloše rozptylte pochybnosti a vysvětlete nám, proč to Miloš dělá? To si myslíte, že mu to projde?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:53- Vy znáte někoho, kdo nám ty dvě třetiny platu dorovná?

   Smazat
 16. Tak jsem si přečetl, že ta podpora Drahoše a dalších kandidátů do voleb na prezidenta ze strany kapitálu je projevem nezměrné a čiročiré filantropie a ne nezměrné korupce, kterou kandidáti zahajují svoji kampaň. Jsou to zřejmě samí Bakalové, který se svou "filantropií" proslavil zejména mezi horníky a obyvateli bytů OKD. Takže žádní oligarchové, žádní rozkrádači národního majetku, žádní zločinci, ale jen filantropové: tu do kapsy ramenům spravedlnosti, tu do kapsy osleplým soudcům, tu do kapes poslanců a senátorů a nyní na volby proti Zemanovi. Občánku, zbuď se, pokud už také nejsi koupen filantropy! Jejich lidumilnost sahá až za tvůj hrob, když jim to vynese.

  OdpovědětSmazat
 17. No a kdo nadělal v bankách dluh? Ze socíku přebíral stát banky (ale také státní kasu) nejen bez dluhů, ale v plusu. To rozkradení v bankách se událo pokud vím za vlády pana Klause.
  Údaje o panu Drahošovi a jeho sexuální orientaci (ostatně docela běžné v církvi svaté) je určité novum, možná, že vlivem stáří a demence tyto sklony mizí, takže asi již nejsou hendikepem na kandidáta kandidátů. Větší hendikep vnímám z té obrovské podpory, které se mu dostává ze strany diktatury kapitálu - nečiní tak pro potěšení pana Drahoše a občanů vůbec, ale pro vlastní zisk.
  Pokud jde o některé Zemanovy výroky: považuji od Zemana za chybné, že se k otázkám typu "příspěvek na hotelové služby nemocnic ano- ne" nemá vyjadřovat. Samozřejmě, že hospitalizaci nemocného doprovází určité úspory v jeho domácnosti, jenže dlouhodobé hospitalizace mohou uvést zejména kategorii starodůchodců do dluhů. Na druhé straně se nikdo nepozastavuje, že rodiny doplácí na zchromlé své dědečky a babičky v péči starobinců dalece nad důchod "klienta" ze svých příjmů.

  OdpovědětSmazat
 18. Jiří Drahoš - vítač imigrantů: http://bit.ly/2j5Rb7P

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.