Reklama

neděle 12. listopadu 2017

Jak se kradou země: Cesta mírová a cesta násilná. Co nám to jen připomíná? Osa zla povážlivě hubne. Kdo je další na řadě? Rozbíjet tak dlouho, až budou souhlasit. Pak to nekupte, když je to tak levné

Blogger Ladislav Větvička
Ladislav Větvička
12.11.2017  blog autora

Ladislav Větvička svým svérázným způsobem dokonale charakterizuje současnou mezinárodně politickou praxi jedné nejmenované velmoci
"...a jednoho dne se probudí, a nic už jim nebude patřit. Ani ta postel, ani ten dům, ani ta země, na které ten dům stojí. A oni se budou divit, jak se to všechno mohlo stát..."


Ukrast mobil, kolo nebo auto, to dneska umi kdejaky čorkař. To neni žadne uměni. Ale ukrast cely stat, to neni žadna sranda. Kdo chce ukrast cely stat, musi vymyslet, jak to zrobit tak, aby si teho nikdo nevšimnul. A až si teho všimne, tak už bude pozdě.

Když kradete celu zem, musite zajistit, aby do vašeho vlastnictvi přešlo nejenom to, co je postavene nad zemi, ale aji to, co je pod zemi. Třeba uhli, ropa, plyn... nebo lithium, voda, a tak.

Zem se da ukrast dvěma zpusobama. Je cesta mirova, když ve statě su poslušne ovce, a je cesta nasilna, když se protivnik nechce vzdat tak snadno. Mirova cesta probiha jednoduše. Obsadite pozice protivnika svojima lidma v kličovych pozicach. Třeba v centralni bance. Pak znehodnotite měnu o jakesik šalone procento, třeba kurs marky o 86%. Na vnitřnim trhu bude chvilu trvat, než si teho lidi všimnu, a vy mezitim vykupite všecko duležite. A lidi pak budu čumět jak ščur do ryny a divit se, že už jim nepatři ani ta blba voda.

Nasilna cesta je trochu drsnějši, ale zas tak komplikovane to neni. Nejdřiv je třeba si zrobit seznam zemi, kere potřebujete ovladnut. Nazvěte je nějak škaredě, třeba Osa zla. V roce 2000 byla Osa zla nasledovna: Afghanystan, Irak, Iran, Sudan, Libyja, Kuba a Korea. Ta severni samozřejmě, bo tam su ti zli s raketama, na jihu su ti hodni s Hundajama. Rakety maju kromě Hundaju tež, ale nerobi si je sami, dovažaju je z hodne Ameryky. Čirou nahodou je sedmička z Osy ta sama sedmička zemi, kaj centralni banka neni pod konUkrajinska společnost Naftogaz oznamila, že tendru na vyběr pro privatyzaci systemu přepravy plynu se zučastnily dvě firmy - Lazard Feres a Rothschild S.p.A. Očekavane kupni ceny 193 milionu hřiven nebylo dosaženo. Druha jmenovana firma v tendru vyhrala s nabidku 98 milionu hřiven.
trolu mezinarodniho bankeřa. Ale to je enem nahoda, že.

Pak se musi vymyslet jakysik koncept, aby bylo možne na nepřitela zautočit a svět vam ještě za to zatleskal. Takže třeba využijete přiležitosti, kdy se zesypu tři panelaky zasažene dvěma letadlama. Oznamite světu, že se v jakesik ďuře schovava taky fusaty chlop a na tu ďuru zautočite. Naštěsti se ten chlop schovava zrovna v nějake zemi z te zle Osy.

A tak tu zem rozbijete, a pak ji navrhnete, že byste ju chtěli znova postavit. Když mistni vlada nesuhlasi, budete ju rozbijat tak dluho, než suhlasit bude. Nebo vladu vyměnite za jinu. Pak s pomoci expertu vybudujete centralni baňku, zavedete vyhodne pujčky, devalvujete měnu minymalně na třetinu puvodni hodnoty, aby bylo možno levně nakupovat a dale postupujete podle bodu A - tedy miroveho planu.

Ku dnešnimu dňu z te zle Osy zustaly už enem tři země, kere ještě nesu pod kontrolu: Korea, Iran a Kuba. Tuž sem zvědavy, jak budu tyto země vypadat v roce 2020...

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil


PS: Mimochodem, kdyby vas zajimalo, jak se to robi třeba s plynem. Nejdřive se postarame, aby měna šla do hazlu, třeba o 70%. Pak nebude třeba platit za hřivnu dvě kačky padesat, ale enem osumdesat haliřu.


Zprava z tisku: Ukrajinska společnost Naftogaz oznamila, že tendru na vyběr pro privatyzaci systemu přepravy plynu se zučastnily dvě firmy - Lazard Feres a Rothschild S.p.A. Očekavane kupni ceny 193 milionu hřiven nebylo dosaženo. Druha jmenovana firma v tendru vyhrala s nabidku 98 milionu hřiven.
Tuž, nekupte to, když je to tak levne...

- - -

9 komentářů :

 1. SKVELÉÉÉ ! = "Větvička na hrad"

  OdpovědětSmazat
 2. No vidíte, stále jako přes kopírák. Nejdříve země RVHP a nyní země z rozpadlého SSSR. Tož u nás to dělalo bratru Velkému bratru a spol. 5,5 bilionů Kč, tedy 550 tisíc Kč na jednoho občana Česka. včetně novorozeňat. Že leckomu chybí, nedovedou ti, co si je převedli na své konto pochopit.

  OdpovědětSmazat
 3. Zeman kdysi pravil, že nezáleží komu podniky patří, hlavně že naše lidi zaměstnají. Bylo to dobře? Včil mluvte/pište!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:58 nevím, jestli to nebyl spíš a jen Václav Klaus. Pokud ne on sám, i tak tvrdil se svými tehdejšími nohsledy totéž. I když se pokusil zhasnutím a kuponovou privatizací vytvořit alespoň nějaký český kapitál, i když pro dalekosáhlé restituce ani vracení církevního majetku nebyl. Za to vděčíme jiným poskoků z té doby.

   Smazat
  2. No ja bych s tym polemizoval. Zaleži kaj du daně, a tež zaleži kolik ti lidi zarobi- i ti na spodku.

   Smazat
 4. Takový vlastenec jako je Orbán u nás není ani v dohledu. Zeman je z těch zvrhlých parazitů ten nejméně hladový.

  OdpovědětSmazat
 5. Větvička je opravdu dobrý. Občas jeho názory nesdílím, ale má můj respekt.

  OdpovědětSmazat
 6. Pěkně napsáno moravsky.

  21:13 Ale je vlastenec Okamura ale teď musíme podpořit Zemana.

  OdpovědětSmazat
 7. A ještě příspěvek v češtině tu dám. Vzpomínáte si, jaká mediální smršť se rozjela proti tehdejšímu předsedovi ČSSD panu Paroubkovi? Ševčík a Vondra a spol, jak jej v předvolebních debatách nenávistně štvali?JAk média se mohla přetrhnout v tom, cože si dovolil schválit brutální policejní zásah na technopárty?Mimochodem zkusili to jednou na poli za vsí- chovateli utekli koně a i když jsem relativně mladý říkal jsem si že tohle nepůjde buď uteču já někam jinam nebo skončí ta hudba- tak šílené to je.Ale k věci, co dál se povedlo panu Paroubkovi? Úspěšně zabránit stavbě radaru v brdech.A jak skončil?Panečku myslíte si, že tady probíhá férové politické korektní soupeření?Jde tu o obrovské prachy, o to jestli budeme či nebudeme kolonií a jednotlivci jsou buďto dobře korumpovatelní, nebo poměrně snadno zastrašitelní. Tak to je.A změnu jinak než násilně realizovatelnou bohužel nevidím.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.