Reklama

sobota 11. listopadu 2017

Kapitáni domácího průmyslu zvou Uzbeky do ČR. Podobně to před půlstoletím začalo ve Francii

Uzbekové, kteří bojovali za daeš se vrací domů
Geo
11.11.2017 Eurasia24
Žádný Soros, žádný Brusel, žádné neziskovky ani žádný globální loutkovodič, který ze zákulisí tahá za nitky a namáčí západní civilizaci do nahnědlé kaše s příměsí krve. A konec konců ani nadnárodní korporace. Teď bude řeč o „domácím“, „národním“, „českém“ byznysu.

Jsme přímými svědky vzniku dalšího ohniska takzvaného migračního problému, který je ve skutečnosti naprosto přirozeným, zákonitým a neodstranitelným atributem kapitalismu a volného trhu stejně jako třeba korupce.Jako samozřejmost, potřebu doby, zveřejnil iDnes článek nadepsaný „Mongolové a Uzbeci zamíří do Česka, ministerstvo vyslyšelo přání firem“. Z úst jakéhosi člověka z Hospodářské komory ČR se dozvídáme, že „zaměstnavatelé potřebují obsadit zhruba čtvrt milionu volných pozic.“

A zatímco lid zcela oprávněně zuří na Brusel a jeho kvóty, naši vyvolení nenápadně pečou docela jinou kvótu, národní kvótu, která počítá s přísunem zhruba dvanácti tisíc cizinců „na práci“ každý rok. Tedy na začátek.

„Rozhodnutí o výši kvót však bude každý rok na vládě,“ uvádí se ve zprávě. Jenže už dnes Svaz průmyslu ČR remcá, že kvóty jsou „příliš svazující“, takže v příštích letech můžeme očekávat násobky uvedeného čísla.

Největší podíl cizinců mají zaujmout chudáci ze zkrachovalé a rozvrácené Ukrajiny, ale ve stejném režimu se počítá i s muslimskými Uzbeky.

Všechno má být samozřejmě v tom nejlepším pořádku – výběrový systém má zaručit, aby se do republiky dostali jen ti spořádaní a pracovití lidé.

Byznys, který své potřeby přenáší přes průmyslové klastry na prolobovaná ministerstva, ale zajímá jediné: ušetřit a vydělat. Je mu úplně jedno, co dělá ten který floutek ze střední Asie po nocích, jak a kam bude putovat, až jeho pracovní angažmá skončí.

Byl to slušný chlapec

Apel českých podnikatelů na otevření bran Uzbekům vyšel jen pár dní poté, co iDnes zveřejnil jiný, ještě zajímavější text. Uvádí v něm:

„Čím dál víc Uzbeků kvůli tvrdému režimu emigruje do Ruska nebo do některé ze západních zemí, kde se pak potýkají s obvyklými problémy života v nové zemi – hledáním práce, jinou kulturou i jazykem. (…) Mnozí nový život nezvládnou. A někdy i ti, které islám dosud nezajímal, se obrátí na víru a na svět okolo jsou čím dál naštvanější. Proces radikalizace probíhá až mimo Uzbekistán.“

Článek vyšel poté, co Uzbek Sajfulláh Saipov vjel do lidí na West Side Highway v New Yorku.

Zajímá to někoho z českého byznysu? Ten bere, co je k mání. Uzbeci k mání jsou a my pro ně tu práci máme. Z vlastní země ve velkém utíkají, zbylo v nich cosi ruštiny a pracovních návyků po sovětských rodičích a pro starý iPhone nebo levné rifle jsou ochotni makat i za almužnu. Do té doby, než buďto zjistí, že se peníze dají vydělat mnohem snáze, anebo to nezjistí a naštvou se na celý svět jako „jinak slušný“ Saipov.

Po vzoru vzorných Evropanů

Přesně takovým způsobem, jakým to dnes dělají naše „domácí“ firmy skrze průmyslové klastry a prolobované politiky, to dělaly i „domácí“ firmy francouzské v 60. letech a „domácí“ firmy v Německu v 70. letech.

Zatímco ty první organizovaně zaplavily sladkou Francii postkoloniálními Alžířany, Maročany, Senegalci atd. atd. (mimochodem takto vypadala mapa koloniální Francie – vypovídá o všem), němečtí podnikatelé zasadili evropská semínka sunnitského islámu dovozem chudých, ale vděčných a výkonných Turků.

Výsledek vidíme všichni. Bezohlednost kapitalismu ničí Evropu i svět mnohem rychleji, než si je většina zblblé evropské populace ochotna připustit.

Kdo by si před pouhými deseti lety pomyslel, že přijde doba, kdy představa výletu do Paříže vyvolá v řadě Čechů namísto euforie a zasněných pohledů odpor a kyselé ksichty?

Ta doba je zde. Přiletěla jako střela. Všechno zašlo tak daleko, že třeba čínské orgány varují občany před Paříží jako před „nebezpečnou“. Jsou to přitom Číňané, kdo ve Francii nechával nejvíc peněz – ale už loni jich do Francie přicestovalo o 23 procent méně než v předchozím roce.

Levní cizinci se hodí vždy

Argument průmyslníků, že „ekonomika cizince potřebuje právě teď, když se jí tak dobře daří“, je účelová manipulace. Před půlstoletím nastartovaný destruktivní proces v Evropě akceleroval výbuch krize v roce 2008: byznys nechal prostřednictvím politiků otevřít stavidla migrace, aby zlevněním práce přibrzdil propad zisků. Tři roky poté armády NATO napadrť rozbily Libyi.

Už včera bylo pro byznys pozdě, protože být na trhu práce před rokem dost Ukrajinců a Uzbeků, nemuseli by zaměstnavatelé dělat to nejhorší, co je může potkat – plošně zvednout mzdy. Proto se musí na podobné nepříjemnosti připravit.

A až přijde bájný „Průmysl 4.0“, cizince mile rádi zužitkují zemědělci nebo sektor služeb – takoví Vídeňané by mohli vyprávět. O šedé a černé ekonomice nemluvě; na špinavou práci se vždycky nejlíp hodí lidé, kteří – daleko od svých domovů – ztratili jakoukoliv odpovědnost vůči svému přirozenému okolí.

Takže co teď? Teď se ještě chvíli budeme bavit: bude nanejvýš zábavné, jak se takzvané „vlastenecké“, „protimigrační“ a „protiislámské“ strany vypořádají se svojí „podporou domácího průmyslu“.

Geo, Eurasia24.cz

39 komentářů :

 1. Dovoz těchto pracovníků je jen pomalá a skrytá imigrace. K čemu je nám Čechům, že si tak majitelé zvyšováním výroby zvyšují své zisky a při tom zaplevelí stát pátou kolonou? Ať vystačí s našinci nebo omezí výrobu. TES

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to jsme vzdycky povazovali praktiky imigracnich uredniku v US a UK, za neskutecne sikanozni. ;-)

   Smazat
  2. Tak ať nezavádí nové výroby a další výrobní linky když na to není doma dost lidí, ať se tedy spokojí s tím objemem, který mají, samozřejmě bez pobídek na nová místa. Jinak tady bude přibývat cizinců nejrůznějšího původu a ti budou prosazovat svoje zvyky, náboženství a pod. Ukrajinci a Vietnamci už budou za chváli nárokovat práva menšin.

   Smazat
  3. hlavně se nedaji použit už jen z prosteho duvodu že kapitalista nemuže čekat až se nauči jazyk a když se jazyk nauči že ho někdo vyuči řemeslu jak jinak než za statni penize ale jinak jako nosiči svačin tzv podržtašky už se tady zabydleli a lepši v čechach dělat otroka než třit doma bidu viz ukačka

   Smazat
  4. I řekne příští pokolení, vaši synové, kteří povstanou po vás, i cizinec, který přijde z daleké země, až uvidí rány té země a její nemoci, které na ni Hospodin dopustil, celou zemi spálenou sírou a solí, že není osévána, že v ní neklíčí a nevzchází žádná bylina, že je vyvrácená jako Sodoma a Gomora, Adma a Sebójím, které vyvrátil Hospodin ve svém hněvu a rozhořčení, všechny pronárody řeknou: „Proč tak Hospodin s touto zemí naložil? Proč tento veliký planoucí hněv?“ A řeknou: „Proto, že opustili smlouvu Hospodina, Boha svých otců, kterou s nimi uzavřel, když je vyvedl z egyptské země, a šli sloužit jiným bohům a klaněli se jim, bohům, jež neznali a které jim neurčil. (Deuteronomium 29, 21-25)

   Smazat
 2. Nechceš kvóty, Čechu? Vyhnal jsi Němce? Pošleme Ti investice a až nebude dost pracovních sil, vezmeš si islamisty rád. Výrobu pak přesuneme do jiného Ubožákova a destrukce věcí Tvých, jak zpívala šantánová holka, zpět se k Tobě navrátí, ó lide, navrátí..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:08 pán zřejmě na hlavičku.Že jste za "plné zaměstnanosti",kdy byl nedostatek pracovních sil"zaplevelována"republika lidmi z Ubožákova/Kuba,Vietnam,Korea atd.přesouvala lukrativni výroby do zemí RVHP,ztrátove investice do těchto zemí atd.taky takhle neřval!Jo v rámci internacionální pomoci jste tomu rozuměl,viďte.Tenkrát to vše bylo dobře a dnes je to vše fuj,co?

   Smazat
  2. 8:08 Jasně jenomže ti lidé se pak vrátily domů. Za socialismu jsme tu měly u nás ve městě Kubánce Vietnamce kteří vystudovaly školu a vrátily se domu. Ale co se děje dnes je muslimská invaze.

   Smazat
  3. 10:48 To, že se Vietnamci vrátili domů jsi asi nemyslel úplně vážně, viď.

   Smazat
  4. Vietnamce tady "zaskocil" pad socialismu. Pred tim, byl jejich cas straveny tady, velmi striktne vymeren. Meli to totiz za odmenu, za ucast v odboji. Kdyz se to chylilo ke konci, rychle museli nakoupit Babetty, ti uspesnejsi dokonce Timtjoni ;-) , sici stroje Lada a spoustu jinych veci, ktere byly u nich cenne. A pak alou domu.

   Smazat
  5. 10:57 jura To napsal za mě my jsme v té době žily a to je pravda.

   Smazat
  6. 10,57 Je zábavné, jak se snažíte poučovat lidi o minulosti, kterou si ještě pamatují.

   Smazat
  7. Aha, takže celá současná vietnamská komunita žijící na našem území nemá s těmi, co sem dorazili v osmdesátých letech, nic společnýho.
   Tak to pak jo.

   Smazat
  8. 10:26 + 10:57 Jste jako Kalousek. Vyslovíte lež a z ní pak odvozujete nesprávné vývody. Cizinci z "ubožákova" k nám nepřijížděli kvůli nedostatku pracovních sil, vždyť při příjezdu nic neuměli. Naopak, byli zde na zácvik a vyučení, po kterém se až na vyjímky vraceli do svých zemí. Jak psal Jura 11:13, zůstali zde a někteří se sem dokonce vrátili, až po hadráku. Pokud si to nepamatujete tak svou chabou paměť alespoň nevystavujte na veřejnost. Nejspíš ale lžete jen v rámci "moderního" hanění minulosti nebo jste tak blbý od přírody.

   Smazat
  9. Anonymní11.11 2017 8:08
   Němce vyhnali vítězné mocnosti, je to z péra Velké Británie, ta překreslovala hranice po 1.světové válce, protože VB byla tehdy světová mocnost.

   Smazat
 3. Kapitalismus je zlo
  A zlo nelze zmenit
  Zlo se musi znicit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, jako heslo dobrý, akorát by to ještě chtělo naznačit, jak bys to chtěl udělat a hlavně, čím bys ho chtěl nahradit.

   Smazat
 4. Přesně Vám odpovídá první příspěvek. Prostě moudrý člověk hledí omezovat své potřeby a hlupák nemá nikdy dost.

  OdpovědětSmazat
 5. Ano, přesně takhle to začínalo v západní Evropě. A končilo to atentáty, nenávistí a náboženskotřídním bojem a hlavně vznikem mafií, které penězy a silou, především nátlakem na rodiny policistů, prokurátorů i soudců, si prakticky už i v Německu dělají i se středně velkými městy co chtějí, natož v Berlíně a Hamburku. "Obchod" se ženami, drogami, zbraněmi a i s novými migranty je v jejich rukou a bezpečnost státu ( spíš nebezpečnost) již také. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 6. Asi by měla státní správa zauvažovat, zda nezaměstnává příliš lidí, kteří potom chybí ve výrobě. Stále se za mnoho milionů digitalizuje a současně stále nabírá nové zaměstnance. Není to nějaké ujeté? P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co se kde digitalizuje? O elektronizaci státní správy se akorát kecá, ale neudělalo se v tomto směru vůbec nic.
   A s těma chybějícíma lidma ve výrobě jsi to myslel jak? Jako že propuštění úředníci vezmou práci ve výrobě u pásu? :-O

   Smazat
  2. Anonymní 11. listopadu 2017 13:20
   Svého času v mém mládí, jsem pár let pracoval na tehdejším NVP, dnes Magistrát hl.m.Prahy. Neměli jsme žádné PC, kopírky, tiskárny atd., vše se psalo na standardních psacích strojích. NVP v té době přímo řídil 180 podniků a organizací na území Prahy. Když jsem v roce 1980 odcházel, byl stav 960 úředníků, včetně primátora. Dnes mají všichni PC, výkonnou techniku, Magistrát přímo řídí jediný podnik DP Praha ale zaměstnává něco přes 2.000 úředníků. Co tam dělají ví snaad jen pánbůh a svatý Václav.

   Smazat
  3. Anonymní11. listopadu 2017 13:20
   „A co se kde digitalizuje?“
   Každá vláda digitalizuje. Když přijde následující, řekne, že je to nekompatibilní a již zadává studie a zakázky a miliony se točí.

   „Jako že propuštění úředníci vezmou práci ve výrobě u pásu? :-O“
   Když nenajdou nic lepšího, tak co bys radil? Ale říká se, jaká je sháňka po lidech, takže tedy budou mít velkou šanci, najít něco lepšího. P.K.

   Smazat
  4. Už dávno před námi to komunisté vyřešili. Stanovili kvóty úředníků (členů KSČ), kteří na určitou dobu dělali ve výrobě. A bylo to! Aj to pomohlo vybudovat u nás po válce základy vyspělého průmyslu...

   Smazat
  5. Pamětník11. listopadu 2017 17:19
   Pusťte to z hlavy. To bylo převelení ze státních úřadů, do státních fabrik. Dnešní vlastnická struktura by to nedovolovala. P.K.

   Smazat
 7. Je potreba aby se lidi vzbudili pokud je cas a neproudi k nam tisice techle nazadoucich migrantu z Ukrajiny a Uzbekistanu na uzemi Ceska. Cesko neni nafukovaci, proto i zamestnavani cizincu by melo bejt regulovano a mit horni hranici, a zamestnavatele v Cesku by meli rucit vlastni majetkem to, ze po ukonceni pracovniho kontraktu u nas tyhle lidi nezustanou a odjedou tam odkud k nam prijeli !!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. To myslíte posílit Chovancovu jednotku velmirychlého nasazení ?,...před takovým by utekl i Bob Denard....

  OdpovědětSmazat
 9. Ze všech těch montoven ,pro které sem berou všechny ty muslimy, český stát nic nemá , pouze problémy a velký malér v budoucnu ! Zisky mají pouze zahraniční majitelé montoven !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O jakejch montovnách to tady meleš?

   Smazat
  2. Pro 14:04 co takhle Škodovka? Není to montovna. Kolik % osučástček těch aut jsou komponenty české provenience?

   Smazat
 10. 14:04 uveďte laskavě, který z větších průmyslových podniků v ČR není montovnou a jaká k tomu máte stanovená kriteria. Děkuji

  OdpovědětSmazat
 11. Chvála bohu že tato směska poputuje do Čech . Ve Slezsku není moc práce . Tak zde skoro bezpečno . Zažil jsem na Kladně Rumuny Ukrajince . Ožralý zabili vrátného .

  OdpovědětSmazat
 12. o tom že se přistěhovalectvim rozšiři statni lehkoživky nejen o policii o uředniky ale i o ruzne ziskovky netřeba pochybovat stejně tak jako o rozšiřeni čete a čro protože bude muset byt multi kulty stejně jako armada policie soudy posranci a sernatoři atda tda takže ač ateista volam panbuch nazdar potěšnas a zlati předsametovi komunisti

  OdpovědětSmazat
 13. Za socialismu byli Vietnamci zarazeni do vyroby. Nestalo by se to, jako treba dalsi asijske staty tady nebyly, kdyby USA nezabily 2 mil. Vietnamcu a znicily zemi. Bylo na miste jim pomoci. Ze tady zustali po r. 89? Skoro kazdy Cech navstevuje jejich obchody. Mohli by se Cesi od nich ucit (kdybychom sousedili s Cinou).

  OdpovědětSmazat
 14. I řekne příští pokolení, vaši synové, kteří povstanou po vás, i cizinec, který přijde z daleké země, až uvidí rány té země a její nemoci, které na ni Hospodin dopustil, celou zemi spálenou sírou a solí, že není osévána, že v ní neklíčí a nevzchází žádná bylina, že je vyvrácená jako Sodoma a Gomora, Adma a Sebójím, které vyvrátil Hospodin ve svém hněvu a rozhořčení, všechny pronárody řeknou: „Proč tak Hospodin s touto zemí naložil? Proč tento veliký planoucí hněv?“ A řeknou: „Proto, že opustili smlouvu Hospodina, Boha svých otců, kterou s nimi uzavřel, když je vyvedl z egyptské země, a šli sloužit jiným bohům a klaněli se jim, bohům, jež neznali a které jim neurčil. (Deuteronomium 29, 21-25)

  OdpovědětSmazat
 15. Kapitáni domácího průmyslu jsou západní země, cizinci....
  Domácí průmysl neexistuje !!!!*

  OdpovědětSmazat
 16. Hospodin se na naší zemi ran nedopustil,
  Egypt je Afrika, tady si v Evropě pomatenče.
  Česká mytologie ti nic neříká ?
  Bohyně Bohemia měla tři dcery,
  Evropu, Slávii a Viktorii....*

  OdpovědětSmazat
 17. Text má jednu vadu na kráse. Bohužel nám nesděluje konkrétní firmy, ani osoby. Takže je-li pravdou, že v ČR existující průmysl je ze 75% ve vlastnictví cizinců, tak migraci k nám nechtějí čeští podnikatelé, ale zahraniční, čemuž se přece nelze co divit. Raději zaneřádí budoucími nepřizpůsobivými jiné, než své země.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.