Reklama

neděle 19. listopadu 2017

Kardinálův dopis


Stanislav A. Hošek
19. 11. 2017
Nedávno napsal kardinál Duka dopis předsedovi SPD, obsahující blahopřání k volebnímu výsledku. Vyvolal tím v určitých skupinách nebývalé rozhořčení a odesilatel byl dokonce osočován a dehonostován některými veřejně známými osobnostmi, tak jak je u nich poněkud ubožáckým zvykem. Osobně jsem ale nezaznamenal, že by se nad zasláním dopisu někdo hlouběji zamyslel a snažil se ho vyložit v širších souvislostech či v hlubším kontextu současného dění. Nestačím sice sledovat všechna média, ale dosud jsem se nesetkal s názorem, ke kterému jsem dospěl, když jsem se zamyslel především nad tím, proč byl dopis vůbec nejen napsán, ale především i publikován.

Udivila mne totiž jeho jedinečnost. Není totiž zvykem, aby církevní hodnostář, navíc primas katolické církve, vyjádřil jedné z politických stran blahopřání k volebnímu úspěch. Zapřemýšlel jsem proto, proč to asi udělal. Podle mého soudu byl dopis adresován sice Tomio Okamurovi, ale byl to především, ne-li jenom, vzkaz do Vatikánu, dokonce přímo papeži. Papeži, který jako Neevropan v posledních dvou letech ordinuje Evropě nejen multikulturalismus, ale až rasový pel-mel, čili sociální prostředí ve kterém byl sám doslova odkojen. Vždyť celý Americký kontinent je prakticky už tím, co asi čeká svět v daleké budoucnosti.

Chápu proto kardinálův dopis jako odpor vůči papežově urychlování historie. A vůbec se nedivím, že byl napsán reprezentantem nejkonzervativnější instituce nejen v Evropě a který s vysokou pravděpodobností nevyjadřuje jen jeho osobní názor. Pokud se nemýlím, pak je, alespoň v mých očích, dopis logickým výrazem smýšlení vlivné části katolické církve a tak jej doporučuji vnímat.

39 komentářů :

 1. Otázkou je, zda podobné blahopřejné dopisy zaslal kardinál Duka i ostatním "vítězným" stranám, tj. ANO, ODS a Pirátům nebo jen SPD ? Lze si někde přečíst celé znění tohoto dopisu ?
  Teprve se znalostí odpovědí na tyto otázky je ekvivalentní, zda kardinálův dopis je " logickým výrazem smýšlení vlivné části katolické církve".

  OdpovědětSmazat
 2. Pokud to napsal jen Okamurovcum , tak klobouk dolů pane kardinále .
  Ámen marcel

  OdpovědětSmazat
 3. Pan kardinal nema dost restitucemi naloupeneho majetku ,ješte jako slouha boži bude urcovat co je jak v politice .Žere a ješte pomlaskava.Katolicka drzost nezna mezi .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ty nejsi bagoun ty jsi hovado

   Smazat
  2. bagoune , tys moc rozumu vážně nepobral

   Smazat
  3. 18.07 A 18.25 Katolíkům dnes může věřit jenom Pepek Vyskoč a vy.

   Duka je prostě Dominikán, inkvizitor, katolík a prelát hájící zájmy Katolické církve... kde se profesionální modloslužebníci pasují mezi sebou o moc, o povýšení...

   Ani Duka nemůže jít kupříkladu proti Vyšehradské kapitule... Zastává pouze jeden z církevních mocenských proudů. Jako Capo a Consigliore jedné z poboček mafiánské Famiglie...

   Smazat
 4. Tak to je tedy hloubka Stanislave.
  Není to náhodou pro to že uprchlická krize vyvolaná katolickou církví má za úkol vznik krajně pravicových sil v Evropě ? ( a že se to daří )
  Prokletý admirál Duka jen potvrdil zákeřnou církevní politiku*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:07-tentokrát se asi mýlíte. Duka je v opozici k Františkovi i našim "sluníčkářům". Zdá se mi, že hájí české pozice, proto i ten "nadstandardní" vztah se Zemanem.

   Smazat
  2. :))
   ...kdyby byl v opozici s Vatikánem, už by nebyl kardinálem...
   Kdyby zeman nebyl církevní vazal podílející se na loupežích v našich krajích,
   nedostal by od papeže ani pozvání a ani pero ( pro jistotu aby ho neodcizil,říká se že to Čeští presidenti dělávají)*

   Smazat
  3. 17:44- jsem ateista, nekomunista a snažím se pochopit každý názor odlišný mého. Váš mi evokuje znásilnění knězem v mládí.

   Smazat
  4. P.S.-pochopitelně Vaše, mně jen farář sepsul za čůrání na plot(v první třídě) a od té doby jsem asi ten ateista.

   Smazat
  5. pane Povolný Vy jsem k tomu Unknownovi velmi ohledupnný. Jsem ročním 51, ale s chutí bych ho kopnul do zadele.

   Smazat
  6. oprava: ohleduplný, ročník

   Smazat
  7. nejde nebýt kardinálem jako nejde nebýt papežem. to je na doživotí. O církevní hierarchii se vzdělej

   Smazat
  8. Nepotřebuji církevní prokleté vzdělání, nenabádej k hříchům.
   Mě málem farář načapal jak jako malý chčiji do svěcené vody a vidíte pane Povolný, dnes jsem s Bohem v kontaktu*Jan Petr

   Smazat
  9. I já Jane, proto vím, že ne každý, kdo se mnou nesouhlasí je mým nepřítelem. Skutečný nepřítel se halí často v roucho beránčí. Z jeho úst se linou slova úlisná atd. Učte se toleranci a hledání přátel k přečíslení nepřátel v boji. Nemáme těch nepřátel zas tak málo, abychom se mohli zabývat žabomyšímy spory.

   Smazat
 5. Pane Hošek.
  Je to i možné,že Duka měl na mysli i Okamurův,stop utečencům.Každopádně by při větším počtu muslimů,docházelo k popírání,potírání katolické víry a časem k úplné likvidaci všech cirkvi.Snad by někdo mohl přiblížit,jak si vedou cirkve ve Francii,Anglii,kde je nejvíc muslimů.

  OdpovědětSmazat
 6. Možná že na rozdíl od papeže, Halíka a jim podobných osvítil kardinála Duch svatý. Mohamedáni ohrožují nejen bezvěrce, ale církev a její podstatu jako takovou. Odstraňování křížů, omezování katolických svátků, zákaz vyvěšování svatojiřských vlajek(s črveným křížem) na anglických radnicích atd. V tomto jako bezvěrec jsem na straně církve a odsuzuji útoky islamistů proti ní. Tady budeme muset jednou táhnot za jeden provaz a pan kardinál se bude muset opřít i o lůzu, jak nazval své spoluobčany. Jeho gesto bych nijak nezveličoval, podle mne se jedná o projev pudu sebezáchovy. Ale zaplať Pán Bůh za to prozření. M.R.

  OdpovědětSmazat
 7. Naši přihlouplí mainstreamoví političtí komentátoři nám symboliku kardinálova dopisu neobjasní. Musíme se zeptat altajce Pjakina , aby nám jeho symboliku objasnil. Nic jiného nám nezbývá.

  OdpovědětSmazat
 8. Je hezké, že pan Hošek rozpozná "Neevropana" (Ital z Argentiny).
  Ovšem v tom, že vyjádření zástupce nejstarší dosud aktivní zločinecké organizace na zeměkouli považuje za významné, má pravdu. Ti už kamarádili z kdejakým pacholkem (viz Hochhuth, "Náměstek") a ukazovali prostým lidem, odkud a kam vítr fouká ... očividně i těm "českým".

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
 9. Eninence kardinale Duko ! SLAVA VAM za to , ze podporujete
  a ochranujete Krestanstvi proti barbarum Islamu. Diky pane kardinale za podporu, KAZDE vlastenecke nacionalisticke strany.
  Vy jste pristi papez - pro evropsky papez !

  Frantisek (nynejsi papes) se pomatl a Halik je oportunisticka karierni slecna od Prasne brany.

  My Americane se hlasime ke Kristovi v millionech a Regina Coeli je nase kralovna ! Vy eminence budete nas vudce !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady jste, pane Honolulu, vedle jak ta jedle. Katolíci jsou i KDU ČSL, TOP 09, STAN, ODS... tedy odpad české politické scény. Ale vaši demokraté a Clintonová by s vaší zdravicí rádi souhlasili...

   Smazat
 10. Ani se nedivím, kdyby měl víc hlasů a vzal to do ruky, tak by se kavárna začala modlit.

  OdpovědětSmazat
 11. Místo blahopřání měl pan kardinál raději vyrazit futra s Halíkem - satanem v lidské podobě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Satan v lidské podobě? Tak se na něj pozorně podívejte a zkuste si ho představit s rohy...

   Smazat
 12. Halík je neprávem jak dr. teologie ,tak ani vysvěcen ,hraje si na faráře !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Duka krade a většina je úchyláků,
   jdi si stěžovat na lampárnu*

   Smazat
 13. Všichni katolíci jsou prospěcháři a ve své historii se vždy spojily s každým z koho měly prospěch. Příkladně i s Hitlerem a zajišťovaly přesun esesáků do jižní ameriky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vatikán je po staletí generátorem civilizačního moru.
   Nepoučitelný z historie dřepí v Římě šest století ty samé nejbohatší rody Evropy.
   Krvavými penězi kroutí hlavami božích hovádek toužících po moci a bohatství.
   Ó jak ubohé a v dějinách lidství, krátkozraké.
   Jak pravil mistr Hus : ,, Církev žijící ve hříchu, není z Boží vůle ,,
   Ti co berou lidem víru, dopouštějí se hříchu největšího.
   Tento papež dle starých prognóz je po právu posledním.
   Nechme plynout dějiny a pomozme změnám*

   Smazat
  2. Anonymní 19. listopadu 2017 21:28

   Píšete hovadiny a pletete si katolíky s katolickou církevní hierarchií.

   Mezi stamilióny obyčejných katolíků je úplně stejné množství slušných lidí i darebáků jako mezi všemi ostatními lidmi.

   Kokotko

   Smazat
  3. Katolická církev k nám byla importována násilím.
   Každý kdo zná svůj původ, nemůže téhle církvi věřit.
   Ostatní Boží hovádka i kdyby denně tloukli hlavou o oltář,
   nikdy nepoznají pravou podstatu života na téhle zemi. Žijí v bludu nevědíce kdo byli, kdo jsou a kam směřují. V dobré víře či vypočítavosti*

   Smazat
  4. Pane Kokotko napomáhat zlu znamená být spolupachatelem zla. Věřit neznamená slepě podporovat zločineckou organizaci.

   Smazat
 14. Jak svaté nemusím tak pan Duka je slušný člověk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Duka není svatý, můžete klidně spát*

   Smazat
  2. Zda je až tak slušný nemohu já občan, jím nazvaný lúzou až tak posoudit.

   Smazat
 15. Jak vznikl americký "multikulturalismus". 1. vyvražděním původního obyvatelstva, tedy indiánských národů. Celkem USA údaje mluví o 162 milionech. 2. Lovy na otroky v Africe, přičemž při těchto honech a transportu k rukám otrokářů v Americe zahynulo přes 5 milionů černochů, kolik jich zahynulo pod karabáčemi "bílých" pohunků se nepíše, jen tato práce je srovnávána s koncentračními tábory v Mauthausenu či Dachau (tedy kde byly vynalezeny koncentráky a jejich praktiky?).3. Zbytky indiánek a černošky musely sloužit otrokářům také jako souložnice k ukojení jejich sexuálních zvrhlostí a tím byla vytvořena směsice mulatů a mesteků. No a do Ameriky byly z Evropy (a podobně i do Austrálie) expedováni zločinci jako do vyhnanství, což dalo základ americké multikulti.
  Takže pokud církev svatá nějak k tomu inklinuje, musí počítat, že bude vyhubeno evropské původní obyvatelstvo, tedy křesťané, myslím, že z větší části to budou katolíci, kteří jsou méně adaptabilní na nějaké změny.

  OdpovědětSmazat
 16. I přes velký odpor k církevním restitucím musím uznat , že je pan kardinál Duka frajer !! narozdíl od toho Malého , co stále opěvuje Havla a jemu podobné lháře a zloděje !!!

  OdpovědětSmazat
 17. 12:51
  A proč je frajer?

  OdpovědětSmazat
 18. Pan kardinál Duka je absolutní konzerva.
  A to se mi líbí.
  Od toho si katolickou církev platíme, to od ní chci.
  Do hajzlu se všemi rádoby modernisty typu satan Halík.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.