Reklama

neděle 26. listopadu 2017

Když dva dělají (nebo by mohli dělat) totéž, rozhodně to není vždy totéž.

Jiří Baťa
26. 11. 2017
Karel Schwarzenberg toho za svou éru posledního dvacetiletí nakecal strašně moc. V článku „Schwarzenberg řekl, že Zemana zničil alkohol. A myslíte si, že podpořil Drahoše? Budete překvapeni“, zveřejněném na webu Parlamentní listy. cz, se ve svých „odborných“ vyjádřeních (žvástech) také vyjádřil k osobě Miloše Zemana z pohledu svého posouzení o způsobilosti výkonu funkce prezidenta. Není tajemstvím, že politici typu Karla Schwarzenberga a jeho melodyboys z TOP 09, stejně jako pravičáci z ODS či KDU-ČSL se o M. Zemanovi s oblibou vyjadřují, že je nevyléčitelný alkoholik. 

Ponecháme-li stranou zlovolný úmysl pomlouvat Zemana a škodit mu jak ve výkonu funkce prezidenta, tak v jeho kandidatuře pro nastávající volby, nebyl by to ani náš starý známý správce lesů, hájů a rybníků, aby se také „odborností“ jemu vlastní k Zemanovým (ne)schopnostem nevyjádřil.

Podle odborného posouzení knížete se dozvídáme, že „Lidé by si měli uvědomit, že nejenom fyzický stav, což je očividné, je důvod k zamyšlení, ale především také jistá změna osobnosti,“ řekl. „Já ho znám už 20 let a on se velice změnil. Každý lékař vám potvrdí, že dlouhé používání návykových látek odstraňuje zábrany“. Pozoruhodný postřeh pana knížete! Nebýt jeho, nebyli bychom poučení (co všichni v jeho letech sai dobře známe), že je to běžný, typický a přirozený proces stárnutí. V této souvislosti se lze jen podivovat, že tyto jevy pan Schwarzenberg pozoruje u svého politického protivníka, ale už méně či vůbec sám na sobě.

Ohlédneme-li se zpět do r. 2013, kdy M. Zeman a K. Schwarzenberg stáli proti sobě ve finále přímé volby prezidenta, Karlu Schwarzenbergovi v tu dobu bylo cca 76 let, tedy ještě o tři roky starší, než je dnes M. Zemanovi (73) a ani náhodou mu nepřišlo na mysl, že jeho fyzický stav je důvod k zamyšlení, a že také jistá změna osobnosti nastala také u něj samotného. U pana knížete byly už v tu dobu patrny příznaky stáří, např. všude přítomné pospávání, pomočování, jeho garderoba neodpovídající současným trendům (viz červené ponožky), jeho osobitá chrchlo-čeština a výslovnost a pod., přesto svěřepě, někdy až téměř nekontrolovatelně usiloval o získání postu prezidenta republiky. Zaplať pánbůh, že to dopadlo, jak to dopadlo, protože při představě, že by u prezidenta Schwarzenberga měla nastat fyzická změna, ale i změna osobnosti změna, byl by to šok. Tedy alespoň pokud to budeme posuzovat z „odborného“ hlediska a úsudku samotného Schwarzenberga.

Nicméně nelze přejít Schwarzenbergovo rýpání do Zemana, co se týká údajného požívání alkoholu, který jej, alespoň jak to vidí a veřejně tvrdí pan kníže, údajně zničil. Lze to chápat jako součást odporu, kterým Schwarzenberg bojuje proti Zemanovi jako takovému, ale již méně pochopitelné je jeho pokrytectví, úmyslná a navíc lživá pomlouvačnost, nepřejícnost a morální neserioznost. U člověka, který je jeho politickým rivalem, je schopen vidět a kritizovat každou Zemanovu lidskou nebo politickou chybičku, level, nebo osobní nedostatek, ale u svého dřívějšího (nepostradatelného) přítele, resp. spolupracovníka a zaměstnavatele V. Havla žádný z výše jmenovaných příznaků, které vidí na Zemanovi, na Václavu Havlovi nikdy neviděl, protože nechtěl.

A bez přehánění, z hlediska následků jich Havel měl několikanásobně víc, než má dnes Zeman. Stačí připomenout: kouřil stejně jako kouří Zeman ( a byl silnějším kuřákem než Zeman), požíval alkohol, stejně jako Zeman (alkohol v požíval v daleko větší míře, než Zeman), byl nemocný jako je nemocný Zeman jen s tím rozdílem, že Havel promarodil celé měsíce a roky, mj. ležel už i na smrtelné posteli, což se Zemanovi zatím ještě nestalo. Přesto z pohledu a hodnocení pana knížete z toho vychází prezident M. Zeman mnohem hůře, než V. Havel. Vlastně on v tom Havel ani vůbec nefiguruje, protože jediný, kdo tady byl, je a nadále bude špatný po všech stránkách, je jenom prezident Miloš Zeman.

Další Schwarzenbergovy kritické, posměšné a dehonestující výroky, týkající se Zemanovy návštěvy Ruska jsou jen důkazem, že fyzická změna a změna osobnosti se všemi svými typickými projevy a příznaky u něj již dávno proběhly a jsou na něm více než patrné. Sám by si měl konečně uvědomit, že by již měl z politiky odejít, protože jakkoli je sice pro jisté lidí z pražské kavárny, hned vedle Havla, nadále zbožňovaným guru a persona grata, pak z jiného úhlu pohledu je pro jistou část středolevé politické scény, stejně jako v očích mnoha občanů persona non grata, tedy osobou nežádoucí. Zlé jazyky o něm dokonce hovoří, že je zombie na české politické scéně. Tyto skutečnosti mu však právě v důsledku jeho věku nedochází a ačkoliv se rád předvádí a k radosti pražské kavárny často a rád slovně útočí na M. Zemana, pro velkou část občanů se nejen ztrapňuje, ale také vyvolává celkem pochopitelný posměch a opovržení. Něco na způsob: Vrať se do hrobu!

(Více také na: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Schwarzenberg-rekl-ze-Zemana-znicil-alkohol-A-myslite-si-ze-podporil-Drahose-Budete-prekvapeni-513375)

33 komentářů :

 1. No ten rakouský dědek ať drží hubu a jde se vybrečet na hrob největšího notorika havla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A zachrchlá mu: F satě chúči jara kfět, sémsky rajch to na pochléd...

   Vymazat
  2. Prosím vás, máte-li někdo to video /už jsem oněm četl dost krát/, jak usnul a pochcal se na mezinárodním jednání, dejte ho na net, ať si ho mohu zařadit do "oblíbených".

   Vymazat
 2. Také co lze od kulisákova řídícího orgána, nedovyučeného hajného a hospodského, očekávat. Schwarzenberg by, je a zůstane odpadem společnosti - kterého si neváží slušní lidé, ani většina aristokratů.

  Je klasickou ukázkou degeneráta s morálkou darebáka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:15 - Ten Švajci je superdinosaurus a chrchlavý zombie naší politické scény. Nemá žádné vzdělání, co ho vždy nechávalo v klidu. Vlastní jen kus papíru - certifikát z točení piva! Díky opilcovi Havlovi se u nás dobře majetně napakoval. Rakušáci jsou rádi, že se toho pablba konečně zbavili!

   Vymazat
  2. Už ho nemůžou pustit ani z hajzlu, aby jim neposral celej Schönbrunn.

   Vymazat
 3. souhlasím s názory 0:09,015.

  OdpovědětVymazat
 4. Je ovšem vcelku zarážející, že ačkoliv je svými odpůrci pan prezident Miloš Zeman nazýván alkoholikem, jeho názory jsou mnohem střízlivější, než ty jejich...

  OdpovědětVymazat
 5. Já myslím, že Češi už mají toho rakouského vošajstlíka přečteného a že jeho čas v této zemi už skončil. Místo Klimba je tu Bimbo a to je ta lepší varianta, i když i on má své mouchy. Ale kdo je nemá.

  OdpovědětVymazat
 6. Kuci ,pana Zemana mam rad,ale na poslednych fotografiich uz vypada sesle!Mal by zvazit,ci by nebolo dobre se cti uz nekanditovat,aby z toho nebol statny pohreb,so vsetkou uctou k panovi Zemanovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:29 Ano, vypadá sešle. Jako každý, kdo kvůli cukrovce musel rapidně zhubnout. Zemanovi se její postup podařilo zastavit, což se každému nepodaří.

   Vymazat
  2. 6:29 Vemte si silnější brýle. V poslední době vypadá daleko lépe. Když zhubnete kúži trvá než se vyrovná a přizpůsobí menšimu objemu těla.

   Vymazat
  3. 6:29
   Nevím na jaké fotografie jste se díval. Zkuste se raději podívat na TV Barrandov na pořad pana Soukupa rozhovory s prezidentem. Uvidíte pana prezidenta tak, jak skutečné vypadá, tj. naprosto skvěle a je ve výborné kondici. Každý čtvrtek večer.
   Ivana

   Vymazat
 7. Jen bych ještě dodal: jak to,že občan Schwarzenberg neprotestoval se svými kumpány v Praze před americkým velvyslanectvím proti návštěvě Trumpa v Číně. Kde byly vlajky Tibetu a červené karty, když americký prezident jednal s těmi komouši? Jak to, že mu beztrestně prošlo, že tam nic nežbleptnul o porušování lidských práv? A pak ještě řekne po setkání s Putinem ve Vietnamu, že je to docela sympaťák! On se pan ,,kníže" už zřejmě vzbudí jen občas a pak už blbne a kecá nesmysly.

  OdpovědětVymazat
 8. "Údajné užívání"??? Člověče, odkud jste spadnul? Žijete snad v nějaké jiné "realitě", nebo taky více pijete??
  M.Zeman se s alkoholismem přece nikdy netajil! Kromě množství záběrů v přímém přenosu si laskavě přečtěte jeho výroky o alkoholu, btw, idolem pana prezidenta je W.Churchil!
  Pravda je, že se teď celkem drží, ale může to být i následek lepší lékařské péče(nebo mu píchají "kofeinovky"), než měl na Vysočině.
  V každém případě je sympatické, že v tomto ohledu byl/je ke svým voličům vždy upřímný; ale proč ne, když i oni mají kladný vztah k alkoholu.
  Co se týká knížete a dalších, tak ti nikomu rozhodně nemají co vyčítat.
  Dle mého názoru, je pan Zeman s jeho životním stylem ideálním prezidentem ČR; proč by, proboha, v čele této země měl stát aketický, sportující abstinent! Šlo by o nejvyšší formu pokrytectví, protože prezident MUSÍ reprezentovat většinu!
  Vsadím se, že budeme první zemí na světě, kde bude prezidentem pes.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...Hitler byl nekuřák, vegetarián nepil a...

   Vymazat
  2. Něco jiného je alkoholismus a něco jiného je pití alkoholu. Alkoholik je ten, kdo má s pitím problém. Zde test alkoholismu.http://alkotest.drogy.net/test1.php
   Zeman není alkoholik.Ten jediný propíraný incident byl evidentně kvůli točitým schodům, které musel zdolat, i když měl už v té době neléčenou cukrovku. Nikdy jindy nebyl s jakýmkoli příznakem opilosti viděn. Je to velký chlap a pije alkohol. Ale není alkoholik.

   Vymazat
  3. 8:29 Áda nekouřil, nepil,asi ani nešukal ale byl těžký závislák na methamphetamine čili perníčeku a jiných koktailech drog bez kterých nefungoval.

   Vymazat
 9. Kníže řekl, že pokud neuspěje v prezidentské volbě, tak odejde z politiky. Řekl to opakovaně. A neudělal to, lhal. Asi taky projev změny osobnosti. Takže si nemá se Zemanem co vyčítat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každé království má svojeho šaška . Hlavně v top 09 , tam ji je a novejch :-)

   Vymazat
 10. Vypadá to že skončí jako jedna filmová knížecí postavička. Říkala dvě slovíčka "nudle"když měla hlad a "safrlé" když se posrala. Asi se k tomu nezadržitelně blíží, no a to by pak měl lepší dělat si do gatí někde na hájovně, než se starat o Zemana. Jak se říká "cizí vidí pod lesem, své nevidí pod nosem" A o tom to je.

  OdpovědětVymazat
 11. Kdy konečně dojde k nápravě rozhodnutí o udělení výjimky z našich zákonů, kterým se dostal Schwarzenberg v ČR k dědictví, na které neměl podle našich zákonů vůbec nárok? To mu tehdy protlačil Havel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud víš o protiprávním stavu věcí, řeš to. Brečet tady je o ničem.

   Vymazat
 12. Černý z Kopce chlastá denně ale v malém. To pak vypadá na nedbalou eleganci.

  OdpovědětVymazat
 13. Urážka Hlavy státu byl a bude vždy tresným činem,čím víc se to bude přehlížet,tím se to bude stupňovat,....až to dosáhne stupně vlastizrady,do čehož se zapojují i sdělovací prostředky....omluva tohoto počínání,že jsme demokracie je úpně slepá a bezvýznamná,protože to není pravda,je to jen smýšlenka zcela vypatlaných mozků,pak se nedivme,že zde nemáme policii a soudy,které vládnou normálním lidským mozkem,ale spíše mozkem třetihorní opice......

  OdpovědětVymazat
 14. Požadovat logiku a "stejný metr" od členů celého Demokratického Bloku je beznadějné. Právě absence logického myšlení a velká dávka pokrytectví je nutným předpokladem nejen pro členy, ale i pro jejich příznivce. Důsledkem je jejich lhaní a nenávist místo propagované pravdy a lásky.

  OdpovědětVymazat
 15. A hlavně, že o alkoholu u Zemana mluví především notorici z parlamentu, kteří nám z poza pultu žvaní v deliriu. Ale je přece jen rozdíl. Zeman nyní pije v míře a kouří pod míru, zhubl a tak i potlačil projevy cukrovky. Jeho současným problémem, se kterým si neví lékaři nejen u Zemana rady, je neuropatie dolních končetin. Kalousům a jemu podobným expertům na politické many svítí oči hořícím alkoholem a chrastí kapsy korupným, ale to je pro pražskou kavárnu, která má vychlastaný a vyuzený mozek, OK.

  OdpovědětVymazat
 16. 18:05
  Kradousek už chlastat nesmi,má játra,ledviny i sluníčku v hajzlu,takže teď už jen snupe herak....obcas i koks!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:17 Tak to vysvětluje ten jeho třes rukou, když se nemá třeho držet. Absťák je sviňa.

   Vymazat
 17. Již pohled na jarolétopodzimzimní spánek Schwanzenberga ukazuje, jaká míra deliria tremens na něj padá, pokud se mu daří pootevřít aspoň jedno oko a pusinku ke žvatlání ehm - ehm-ehmňáčtinou. Samozřejmě takový duševní a fyzický nešťastník by se pražským kavárenským uměleckým kapavcitám hodil. Pod spícím prezidentem, jo, to by byl život, jako když je pod svícnem tma. Zloději a kočky by měli pré, i ty dvounohé z E55. A ti blbci občané si volí Zemana, který pro lháře a zloděje nemá pochopení. To prostě takovýto mysarykysmus - fuj, pryč s ním, u nás přece musí, musí a musí vítězit "podvodníci a zloději Česka spojte se". Dolů a rozcupujte prezidentskou standardu s tím husitstvím páchnoucím heslem "Pravda vítězí". Tak to jsou libé sny pražské kavárny, která chce, aby občané ji je přetvořili ve skutečnost!

  OdpovědětVymazat
 18. úmyslná a navíc lživá pomlouvačnost
  xxxxxxxxxxxx
  Pane autore
  Pomluva je sama o sobě lež, nepravda, není třeba dodávat, že je lživá.
  A samozřejmě jde o úmyslnou lež s úmyslem někoho poškodit.
  Proto se jedná o trestný čin.

  OdpovědětVymazat
 19. Toz pane Bato prece víte, ze Karl Schwanzenberg je agent cizi mocnosti a mosí i kdebe nechtel pro ni pracovat opsal sa hosí krvó tak to mosí dokoncit.....a pri tem mosi blabolit, abe to diskrepans mohel verovnat a vehnal certa z dose i gdes sa mo to nepodarí toz zlomte mo vaz a mjejte se skvele.......slonce v srdci .......howk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak si myslíš, že blábolíš ty? Nebo ty jsi taky dementní? Píšeš sračky, a neustále napodobuješ nějaké nářečí, ale blbě, protože takhle nikdo v ČR nežvatlá a nešišlá.Takhle by sis ani v obchoďáku nevyžvatlal kus chleba - tam bys zatraceně dobře žvanil normálně. Určitě jsi vychodi školu, kde ses učil číst a psát, tak proč píšeš takový haťácký sračky? Myslíš si, že jsi zajímavej ty kdebe opsal sa hosí krvó tak mosí klábosit abe to diskrepans mohel vyrovnat a vehnat z dose gdes... jdi do perdele ty blbe ubohej! howk!

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.