Reklama

středa 29. listopadu 2017

Komu není jedno, kolik stojí kWh...

Václav Marek
29. 11. 2017
V neděli 26. Listopadu proběhla v České televizi propagandistická debata u Václava Moravce na téma – Cenová rozhodnutí ERÚ, podíl regulovaných složek cen, podpora OZE v roce 2018. Pozvaní hosté zaručovali, že debata bude jednostranná a nevyvážená. Mezi spoustou informací mohli někteří neodborníci přeslechnout skutečnost, že nová rada Energetického regulačního úřadu souhlasí s distributory, že platit na hladině nízkého napětí za distribuci převážně podle velikosti odběru je pro distributory nespravedlivé a proto chtějí návrh nových tarifů, které bývalá předsedkyně ERÚ odmítla podepsat, uskutečnit od 1. Ledna 2019, během 3 roků. 

Jak vyplynulo z pořadu, tak názor těch kterých se to týká, je víceméně nezajímá. Nikdo hájící zájmy maloodběratelů elektrické energie do pořadu pozván nebyl. Už několikrát jsme varovali, že po odchodu paní Ing. Aleny Vitáskové tomu tak bude. Komentovat výrok pana Gavora o placení za dráty by bylo z našeho pohledu trapné. Komu není jedno, jak se za elektřinu v ČR platí a kolik, máte šanci konzultovat možnosti na našem spolkovém e-mailu smaee2016@gmail.com.

Ing. Václav Marek

22 komentářů :

 1. kWh by České domácnosti měli mít za režijní cenu*

  OdpovědětVymazat
 2. 3 gauneři a hlupaček teplý se smáli jako nepříčetní ale i jim brzy spadne brada až je někdo sejme za prasárnu,kterou připravují.

  OdpovědětVymazat
 3. Díval jsem se na pořad a po třech minutách jsem pochopil pouze, že elektřina bude dražší (já myslím, že pro všechny a o hodně). V minulých šarvátkách existovala jakási kalkulačka, která mi proti všem tvrzením, že se vlastně o nic nejedná, takto vyšla a mám dojem, že tu kalkulačku dal dohromady nějaký orgán-firma pověřená ERÚ a pak to Vitásková zatrhla.

  OdpovědětVymazat
 4. my vovčani se tomu mužeme smat brečet a doma pod peřinou nadavat a to je tak všechno jo a připravit si peněženku stejně je v ni po velkem přidavani tolik že si ji někteři nemužou ani zavřit vis strachujici se zaměstnanci čete či čro či pražska kavarensko povalečska grupensex

  OdpovědětVymazat
 5. Kapitalismus v čiré podobě. Elektrická energie je ve skutečnosti levná. Spousta pijavic na cestě od zdrojů ji zdraží na takovou úroveň, jakou pak máme.
  Alt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alt Souhlas s vámi.

   Vymazat
  2. Jasan. Dělají z nás voly. Solární baroni, bohaté Německo, co si přes naše dráty grátis prohánějí elektřinu z jednoho konce na druhý, velké firmy, které mají giganticky větší odběry než domácnosti, ti všichni budou v pohodě. Malý český blbeček to zaplatí, protože se ho nikdo nezastane a nic jiného mu nezbyde. Mnohokrát osvědčená praxe.

   Vymazat
  3. Mame prece demokracii a v parlamentu, sedi vami voleny zastupce. Tak jak to, ze ne?
   Jura

   Vymazat
  4. Energie, zejména ta elektrická je ve skutečnosti levná - souhlasím i s těmi pijavicemi. V pricipu energetické firmy (ČEZ, EON a jiní) nevyrábějí elektrickou energii, nevyrobili ani jediný elektron a dlohá tisíciletí nic podobného nedokážou. To co ve skutečnosti dělají je česání volných elektronů z plazmy (atmosféra země je plazma)a jejich usměrnění kmitání od generátoru (alternátor, dynamo, MEG, Testatika) až ke spotřebičům zákazníka. To je proces jednoduchý a Nikolou Teslou teoreticky zvládnutý, ale v současnosti utajený a korporátně zneužitý ke zotročování lidí. Zotročovat lze pouze toho kdo se neumí bránit a nemá znalosti a prostředky (materiální, finanční) k realizaci svých potřeb nezávisle na otrokářích. Zatím je otroků 99% a otrokářů 9 %. Zbytek populace 1% jsou globální predátoři neboli slouhové bohů (satanů, jehovů a jim podobných). Otroctví se lze zbavit revoltou, končící vyvražděním většiny otrokářů a bohužel i otroků nebo pasivní rezistencí (srát na nabídky zotročení a pracovat sám za sebe a pro sebe , rodinu a blízkou komunitu, která mi vklad vrací nezištnou spoluprací). Je to vše ve Vašich rukou respektivě Vašich hlavách otroci, rabové, Slávové!!! Tak co s tím uděláte???
   21. 12. 2112 Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

   Vymazat
 6. Ti, co to řídí, vždycky najdou nějaké svině, které za prachy tu špínu zařídí..

  OdpovědětVymazat
 7. Je to jednoduché, je potřeba zaplatit "podnikání" ČEZu v Albánii, Bulharsku a solární panely

  OdpovědětVymazat
 8. je to o tom, že mi máme zaplatit dráty, aby levná elektrika ze severu Německa mohla přes nás proudit na jih Německa.
  Oničem jiném to není.
  J.

  OdpovědětVymazat
 9. Další svinstvo a systém,jak nás dojit ve prospěch Německa.

  OdpovědětVymazat
 10. Další svinstvo a systém,jak nás dojit ve prospěch Německa.

  OdpovědětVymazat
 11. Místo jednoduché a laciné "silnice" od velkovýrobce k spotřebiteli má s šílenými náklady vzniknout složitá síť. aby mohl každý nesmyslný krcálek prodávat. Samozřejmě za peníze odběratelů. A celá strategie spočívá v postupném zvyšování ceny, aby odběratelé neřvali. Princip bezbolestného uvaření žáby. Samozřejmě rozdrobení výroby povede k zásadnímu zdražení investic i provozu. Proč? Aby tekly dotace do solárního i dalších tunelů. jogín

  OdpovědětVymazat
 12. V současném vedení ERÚ je minimálně jeden člen,který je spoluvinen za vysoké ceny pro solární barony:
  Tzv. média“ si vůbec nevšimnou, že nově jmenováni členové Rady ERÚ byli vybráni podle zajímavého klíče, například pan Rostislav Krejcar. Osoba, která na ERÚ před více než 5 lety pracovala a je spolu zodpovědná za nastavení výkupních cen pro FVE. Kdy výše výkupních cen překročila nejen pravidla, ale i zákon. S dopadem v miliardách korun na veřejné finance se budeme vyrovnávat další desetiletí. Kdy marně ČVUT snad již v roce 2008 upozorňovalo, že investiční náklady na FVE klesají, jsou cca 70 tis. Kč a ERÚ uznává 110 tis. Kč? A další a další přešlapy tohoto pána. Bude se snad hodit pro nastavení cen pro další tunelování veřejných financí, či zametání svých přešlapů? Či konstruovat další zločiny, aby zakryl zločiny těch, kteří mu do tohoto křesla pomáhali? Pana Rostislava Krejcara jmenovala do rady vláda Bohuslava Sobotky.

  OdpovědětVymazat
 13. Počítač mám, akumulátor v autě, čelovky mám.
  Teď ještě včas sehnat měnič na 220 a pod stůl rotoped a dynamo.
  A zavedené politiky? Ty nenávidím už dlouho.
  A lidi je volí pořád a pořád dokola. SPD musí ještě podstatně posílit. Děda.

  OdpovědětVymazat
 14. Vážení, všechny komentáře nejsou daleko od pravdy. Některá silná slova nemusím, ale chybí mi u vás všech odvaha něco změnit. Skutečně máme třeba právo petiční a každý hlas, kterým pomůžete našemu spolku může vést k zastavení těchto placených slouhů. Děkuji vám za pomoc, která mimo ztraceného času nic jiného nestojí. Václav Marek

  OdpovědětVymazat
 15. Pane Marek dle mého názoru nám občanům odvaha zastavit tlak distributorů nechybí,jen ty možnosti nás občanů jsou menší než možnosti oligarchů-šéfů a majitelů distribučních molochů zastoupených radou ERU-Vlk Vladimír,Krejcar Rostislav a spol. a pacholky Jiří Gavor,Sedlák Martin a podobnými.Pokud znáte cestu, jak těmto pacholkům dát za vyučenou poraďte,právo petiční je slabý nástroj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cestu samozřejmě znám, ale k ní jsou potřeba peníze na právní služby a výsledek nemusí být v zájmu spravedlnosti ale korporace bohužel mají vliv všude.

   Vymazat
  2. Děkuji vám za odpověď.

   Vymazat
 16. Je zajímavé,že v diskuzi se nezúčastní ti např. Gavor,Sedlák, Vlk a jim podobní,aby nám vysvětlili důvod jejich pjednání vůči nám občanům.Možná se za své jednání stydí.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.