Reklama

pátek 10. listopadu 2017

Krym, Sýrie, Zapad-2017... USA přiznávají, že jsou válečnými schopnostmi Rusů zaskočeny

České bitevníky L159A v barvách firmy Draken
bmpd / mbi
10.11.2017 LiveJournal, překlad Eurasia24

USA jsou překvapeny a zaskočeny nedávnými vojenskými úspěchy Ruska na Krymu a v Sýrii a snaží se nyní mobilizovat své síly tak, aby snížily své strategické zaostávání.

Zdrojem této informace není „ruská propaganda“, ale text nazvaný Washington remet la gommesur les conflits de haute intensite v odborném francouzském bulletinu Intelligence online.

Podle bulletinu se Washington pustil do utajovaného závodu ve zbrojení ve snaze čelit tomu, co Pentagon nazývá „strategické hrozby“. Těmi jsou především Moskva a Peking.

Pentagon se například obrátil na své spojence a spolupracující společnosti s výzvou, aby jako prostředníci poskytli podle svých možností armádě USA ruské a čínské letecké elektronické systémy (tj. systémy radioelektronického boje, palubní prostředky spojení a další elektronické vybavení a systémy řízení letounu).

Z jakého důvodu?

Tyto soudobé nejmodernější systémy by následně měly být instalovány do letounů výcvikových letek, které v rámci výcviku amerických pilotů působí jako „agresoři“. Letky a společnosti zajišťující tento druh výcviku jsou vybaveny vývojově staršími letadly (francouzskými Mirage F.1, českými L-39 a L-159), která Washington nakupuje prostřednictvím firem po celém světě. (Americké letectvo pro tyto účely využívá zřejmě i nezanedbatelné počty stíhacích letounů MiG-29 a Su-27, získaných z postsovětských zemí – pozn. edit.)

Přesto však Sbor náčelníků štábů (velení amerických ozbrojených sil) jen těžko nachází odpověď na zahraniční operace ruské armády: jsou velmi rychlé, účinné, pokaždé zaženou USA „do kouta“ a pravidelně Spojeným státům omezí manévrovací prostor ve vojenskopolitické sféře.

Obdobně se činitelé Pentagonu snaží za každou cenu získat nejnovější ruské technologie v oblasti protivzdušné a protiraketové obrany – ať již přes prostředníky, nebo přes spojence. USA se totiž nemohou smířit s tím, že může existovat něco jako „zákaz vstupu do vzdušného prostoru“ vyhlášeného pro letouny USA bateriemi protivzdušných raketových systémů S-400.

Efektivita těchto systémů přinutila USA, aby v touze po zachování možnosti vlastních leteckých operací nad některými oblastmi Sýrie zahájily s Ruskem „rozhovory o deeskalaci konfliktu“.

„Reverzní inženýrství“ a poté společný výcvik s „agresory“ umožňuje letectvu USA uskutečňovat proti ruským leteckým novinkám rychleji efektivní protiopatření.

Prodej komplexu S-400 a jeho zařazení do bojové služby v armádě jednoho ze spojenců USA určitě„přispěje“ k lepším znalostem a pochopení nových ruských technologií. (Zde je myšlena rusko-turecká dohoda ze září o prodeji systému S-400 Turecku; pozn. překl.)

To ale představuje jen nepatrnou část prostředků, které jsou vynakládány na vědecko-výzkumné a vývojové práce a na vypracování doktrín využití jejich výsledků jako odpovědi na „návrat“ vedení válek konvenčními způsoby. To vše po 15 letech, během nichž investice směřovaly do vývoje vojenských a průzkumných technologií požívaných v boji proti terorismu a islámským militantům.

Přesvědčivá demonstrace síly ruské armády během cvičení Zapad-2017, které se uskutečnilo uprostřed září v Bělorusku, vyvolala na čelech velitelského sboru USA studený pot. Během velitelské porady všech složek ozbrojených sil USA v úterý 10. října ve Washingtonu přiznal velitel amerických vojsk v Evropě (USAREUR) generál Ben Hodges, že nedávné kroky Ruska na Krymu, Donbasu a v Sýrii byly pro USA „zcela nečekané“.

USA podle něj nejsou připraveny k vedení „obdobných hybridních válek“, jež začínají tím, že se někde „zjeví malí zelení mužíčci“ a končí konvenčními bojovými operacemi. Hodgesův host, náčelník generálního štábu švédské armády Karl Engelbrektson, pak „zatloukl poslední hřebík do rakve“, když prohlásil, že západní státy „se příliš soustřeďují na konflikty nízké intenzity“.

Třebaže se změna priorit USA a NATO přímo dotýká Ruska, má na zřeteli i nárůst vojenské síly Čínské lidové republiky, která dnes vynakládá veškeré úsilí na to, aby zlikvidovala své zaostávání v oblasti vojenského letectva.


Zdroj: bmpd.livejournal.com
Překlad: mbi, Eurasia24.cz


15 komentářů :

 1. 6. 10. letos, asociace evropských právníků vydala prohlášení, že Krymští občané dle práva a ukrajinské ústavy odešli jako republika ze svazku s Ukrajinou. To, že SS si diktují nedemokraticky kdo v které zemi bude vládnout, od UA po Turecko (tam se to jaksi nepovedlo) a ještě samy směšně tvrdí, že někdo u nich asi manipuloval s lidmi a ti pak zvolili za prezidenta "zlého" Trumpa místo jejími, avšak mezinárodními elitami a Sorošem doporučenou "hodnou" Hillary, tak to už je jen jejich stále oblíbená stará písnička. Asi se nikdy nepoučí, ale když ona ta chuť moci je tak sladká. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 2. Jo jo bejvávalo, Ušáci jsou kousek od propasti a celý svět se zatajeným dechem sleduje na jeho další krok. Zatím to spíš vypadá, že oslepli alespoň na jedno oko, a po tom co se navyváděli za posledních 200 let, s nimi nebude mít nikdo slitování. Smečka hladových hyen čeká až král padne...

  OdpovědětSmazat
 3. US si vystavili pomník, ale na shnilých základech.
  Není daleko doba kdy půjde k zemi. To samé je EU. Nenažraná, ztloustlá a absolutně nepohyblivá. Myslím, že ani odsávání po vzoru Chovance ji nepomůže.

  OdpovědětSmazat
 4. V telce se ptali ussáckýho středoškoláka z čeho se dělá med.....odpověděl,že z MEDVĚDA!
  Inu,taková genitální havěť by nás něčemu chtěla učit?!
  HOVNO A NASRAT,AGRESOŘI uASSácký!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když veřejnoprávní televize ještě normálně informovala, tak v jednom pořadu se ptali amerických dětí z čeho se získává mléko, tak většina odpověděla, že je to chemický výrobek.

   Smazat
  2. 8ů47
   No já si myslím že nebyli tak daleko od pravdy. Když si koupím mléko ze suprermarketu a to mléko nezkysne ale zhořkne. Taky pochybuji že je to živočišný produkt.
   Václav
   PS: pokuste se něco podobného udělat s čestvě nadojeným mlékem.

   Smazat
  3. Americký středoškoláci a možná i vysokoškoláci jsou kokoti :-)

   Smazat
 5. v USA je oficiálne priznaných 32 miliónov negramotných, tých čo vedia len čítať ale písať nie je podobný počet

  OdpovědětSmazat
 6. Že by poprosili Putina aby je naučil politice a mravů?

  OdpovědětSmazat
 7. Ti jsou ve svojí 200 let trvající pýše na svou světovou výlučnost naprosto nepoučitelní. Škoda námahy. A oni ani nechtějí, Trump dnes odvolal schůzku s Putinem. Asi se zalekl argumentů na kterým by nedokázal čelit.

  S.

  OdpovědětSmazat
 8. USA se konečně začali učit a za učitele si vybrali bývalého předsedu ODS ČR. Ten také mobilizoval.

  OdpovědětSmazat
 9. Tak to je Rusko je daleko před usa a chtít s nimi válčit můžou jen blbci jako němcová langšládová a spol.

  OdpovědětSmazat
 10. Vrazi USA a to ještě nevíte jak moc vás krvežíznivý šakaly celý svět nenávidí !!! Kdyby se vám podařilo tu vaši vysněnou válku s Ruskem rozpoutat , nemůžete si být jistí , že většina světa půjde proti vám , zrůdy válečnický , svině nedožraný , paraziti prokletí ! !

  OdpovědětSmazat
 11. Tak to je pro mě zajímavá informace, USA provádí reverzní inženýrství vojenské techniky z Ruska... Vždyť se vždycky tvrdilo, že to je naopak. ano, časy se mění.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.