Reklama

středa 8. listopadu 2017

Kýbl žluči

Radim Valenčík
8. 11. 2017
K tomu bych upozornil na nedělních 168 hodin na ČT 1. Něco tak odporného jsem už dlouho neviděl. Z autorů pořadu přímo tekla žluč, kdy hovořili o zdravotních problémech Zemana, aby ho aspoň takto difamovali, když už to jinak nejde a nefunguje. Ukázkový hyenismus – a za naše peníze! To je současná „veřejnoprávnost“? Ptám se, proč Zemana tak nenávidí. To přece není a nemůže být jen o politice. Ti lidí ho nenávidí místo sebe. Do vytváření jeho obrazu promítají své selhání, svůj pocit odpornosti ze slouhovství a poskokovství zlu současné globální moci. Oni v Zemanovi nenávidí sebe, ztrátu svých lidských kvalit, své identity, svého existenciálního zakotvení.

15 komentářů :

 1. Nicméně naše „politické elity“, i přes volební výprask většině z nich, si stále myslí, že jedině ony mají ten správný názor – na fungování státu, na členství v EU, na války na středním Východě, atd. Snad nejlépe tento postoj vystihuje výrok J. Peheho: „Lépe se mýlit s Amerikou, než mít pravdu s Ruskem.“ To vše jsou projevy politického extremismu v nejrůznějších podobách, které však mají jeden společný rys: odrodilství, pohrdání národem, z něhož vzešli, pohrdání zemí, v níž se narodili a ve které žijí, obdivné vzhlížení k cizím, často nepřátelským ideologiím, kulturám a vzorům a kolaborace s jejich představiteli.

  http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/4832-kdo-zastavi-miroslava-kalouska

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ten výrok určitě patří s. Šiklové, nevím o tom že by to prhlasil i Pehe...

   Smazat
  2. Lepší hřebík do Pehele, nežli USA za přítele.

   Smazat
 2. ČT nesleduji,je to žumpa.Chce to vydržet do změny rady pak nastane změna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádná změna s novou sestavou vysílacích rad nenastane! Budou je jmenovat strany, kterým systém lhaní a manipulací vyhovuje.

   Smazat
 3. Jo slouhové by chtěli na hrad dalšího slouhu.

  OdpovědětSmazat
 4. Není třeba řešit jestli ČT naplňuje ustanovení zákona o mediích veřejné služby v tom či onom budě. Česká televize, konkrétně její zpravodajství a publicistika, ale i dramaturgie zcela zpochybnila svou úlohu služby veřejnosti a se dostala na pozice nenávistného a štvavého protispolečenského media zcela jednoznačně preferujícího autoritativní až fašistické tendence.

  OdpovědětSmazat
 5. Jestliže celé osazenstvo ČT představuje reprezentativní vzorek obyvatel Hlavního města Prahy, nemůže fungovat jinak, než funguje. Nějaká Rada sem, Rada tam. Ostatně, čeho ta je reprezentativním vzorkem co do obsazení?
  Stačil by ovšem důkladnější politický převrat. Pamětníci vědí, jak zafungovali pražskými obyvateli reprezentativně obsazená sdělovadla, rozhlas a noviny, v letech 1938, 1939, 1945 zejména pak 1948, samozřejmě spolu s televizí i roku 1968. K jaké jiné dokonalosti se tak skvěle obyvateli Prahy vedená pospolitost sdělovadel může dopracovávat dnes?
  Není léku než ignorovat a všemožně svépomocí nahrazovat. Převrat? Nalezou tam jiní přizdisrá... Těch je v Praze dost. Jestli chybí, tak se přistěhují.

  OdpovědětSmazat
 6. Ta "černá pasažérka" co se šklebí těch 168 hodin, se tam opravdu hodí. Ten ksicht hovoří za vše.

  OdpovědětSmazat
 7. V zájmu zdravi občana je nezapínat zpravodajství v ČT a v ČRo zprávy vypínat.

  OdpovědětSmazat
 8. No není to furt tak hrozný, někdy dosahuje pořád takové úrovně blbosti, až je to docela sranda.. speciálně rozhovory paní Tvarůžkové. To si dopřáváme 5 minut masochizmu.
  S pozdravem nucený plátce vašich nákladů Jiří Prikner.

  OdpovědětSmazat
 9. No není to furt tak hrozný, někdy dosahuje pořád takové úrovně blbosti, až je to docela sranda.. speciálně rozhovory paní Tvarůžkové. To si dopřáváme 5 minut masochizmu.
  S pozdravem nucený plátce vašich nákladů Jiří Prikner.

  OdpovědětSmazat
 10. Vážení kolegové v diskusi,
  mám k tomu jednu poznámku, která se zakládá na čiré spekulaci a je blízká konspiračním teoriím, nikoli však těm, které vypracovávají oficiální americké instituce, například o 11. září.
  Stále více jsem přesvědčen, že v pozadí této špinavé a sprosté kampaně, jakož i za celou pseudokvaziveřejnoprávností stojí něco věcnějšího než uvádí pan Valenčík. Jde o odstavení politika, vůči kterému mám sice výhradu například v tom, že bezpodmínečně podporuje Izrael, tj. i v situaci, kdy mi připadá nemožné nemít "rezervu" ke způsobu řešení problémů například v pásmu Gazy.
  Ale M. Zeman je snad jediný evropský politik, který tak významně narušuje přípravy na válku s Ruskem. Proto musí být smeten, protože přípravy na válku přece vyžadují ideovou a akční jednotu...místo něj má podle mocných sil v pozadí nastoupit povolný slouha, nejlépe s vysokoškolským titule a co nejlepším výcvikem v prázdné rétorice.
  Kudy se do nečeské televize dostává ona "tendence", která prosakuje do její programové nabídky? Troufám si spekulovat o Člověku v tísni a jeho amerických loutkovodičích.
  ¨Jindřich K.

  OdpovědětSmazat
 11. 18:22 vypadá to, že se Miloš Zeman dobře orientuje ve hře a poměrech světových mocenských sil a nachází pozice, kterými může prospět ČR. Je jisté, že mnohé tím zahanbuje, předstihuje a tím uráží. Jisté je, že mnohým jeho aktivity překáží, proto ti všichni vynakládají myslitelné úsilí k jeho odstranění. Otázkou je, jestli se Miloš Zeman, jako prezident, nestane se svými aktivitami překážkou pro nadnárodní síly natolik, že by stál za důraznější akci, než jaké jsou schopny vnitřní síly v ČR. Byť za jistých sympatii, možná i podpory ze zahraničí. Na naše navyklé poměry hraje poměrně vysokou hru, hádal bych. Možnosti maďarského Orbána ani jeho orientaci, tedy přímý tah na změny ale nemá.

  OdpovědětSmazat
 12. Oni ti pánové z té ČÉTÉ Zemana třeba i "návidí", jenže dostali zaplaceno za nenávist a to se přeci neodmítá. Zač myslíte je placená pražská kavárna, zač politické figury z klasických partají, které v ČR rozkradly pro své bosse biliony? Za peníze je dnes u nás vše k mání, blbci, zločinci i vrazi, podrazáci i velezrádci. Korupce vládne dnes Českem a proto se tak daří diktatuře kapitálu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.