Reklama

neděle 26. listopadu 2017

Londýn uznal převahu ruské armády nad britskou


Angelina Grigorjanová
26. 11. 2017      Riafan
Ve Velké Británii se soudí, že její armáda zaostává svými možnostmi za ruskou. Daná informace, s níž se seznámila Federální zpravodajská agentura (FAN), je obsažena v dokumentu horní komory parlamentu (Sněmovna lordů) Británie. Zpráva uvádí, že mnozí britští politici byli znepokojeni tím, že Moskva má více předností ve vojenské oblasti.


"Rusko má nyní značnou převahu nad články britské silové struktury, je uvedeno v dokumentu. V souvislosti s tím, že některé z našich vojenských možností byly od roku 2003 likvidovány, musíme najít způsoby, "jak se střetnout prostřednictvím rozumu", na taktické úrovni. I když se připouští, že někteří soupeři mohou být vybaveni zbraněmi, které jsou lepší než naše vlastní".

Kromě toho je londýnský rozpočet směrem k obraně mnohem menší než u světových mocností.

"Prostředky na obranu Velké Británie se rovnaly 52,5 miliardy dolarů (údaje za rok 2016, pozn.FAN). Jsou čtyři země s vyššími výdaji na obranu: USA (604.5 miliardy dolarů), Čína (145 miliard dolarů), Rusko (58,9 miliardy dolarů a Saúdská Arábie (56,9 miliardy dolarů)", je uvedeno v dokumentu.
V neustálém strachu

Je příznačné, že dříve Sloučený královský institut obranných studií Velké Británie (RUSI) dospěl k závěru, že Rusko je nyní "více připraveno na válku", než tomu bylo kdykoli jindy.

"Vzhledem k tomu, že ekonomika Ruska se začala stabilizovat, je v zemi zvýšený zájem o toto téma - mobilizace v Ruské federaci se stala státní prioritou, bylo dříve řečeno v RUSI. Rusko začalo obraně věnovat zvýšenou pozornost od ozbrojeného konfliktu v Jižní Osetii, a potom v souvislosti se zhoršením vztahů s USA a EU kvůli připojení Krymu k Rusku".

Britští experti také zjistili, že bojeschopnost Ruska je téměř 10 krát vyšší než u NATO. Podle údajů analytiků může RF během čtyř dnů povolat až na 47 tisíc armádních složek, zatímco za stejnou dobu síly nejvyššího stupně pohotovosti NATO (Very High Readiness Joint Task Force, VJTF), jejichž součástí jsou vojáci z Německa, Nizozemí a Norska, shromáždí pouze na 5 tisíc vojáků.

"To je téměř 10 krát méně, než čeho je schopno Rusko. Během dvou až tří týdnů může Rusko nasadit až 60 tisíc bojových jednotek a pak je ještě podporovat až 12 měsíců", napsali experti RUSI.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Rusové nežijí ve virtuálním světě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko není agresivní a nikoho neohrožuje, Britové se nemusí bát. Rusko si prostě brání svou bezpečnost. Dnes ráno jsem viděl toho debila Matonohu, jak prý se mu kdesi zdálo, že se dalajláma opil s Putinem a protože ho dalajláma přesvědčil, Putin vydal rozkaz k odzbrojení. Úžasný nápad. Jenže pokud se neopije dalajláma s Trumpem a nepřesvědčí k podobnému kroku USA, nemohou si nic podobného Rusové dovolit, jinak by dopadli špatně. USA mnohokrát ve své historii dokázaly, že si troufnou jen na slabé soupeře, proto Putinovi i jeho následníkům nezbývá, než si bránit své území. Je to nutnost, ne nějaká možnost na výběr! Ale to dementi jako je Matonoha nikdy nepochopí.

   Vymazat
 2. Rusové nežijí ve virtuálním světě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to je dobře!

   Vymazat
  2. Cílem ruské vlády je obrana státu a nikoli naplnění strožoků zbrojařů, lobbystů a politiků pomocí předržených a nesmyslných zbrojních objednávek.

   Vymazat
 3. Úžasný objev:))))))))))

  OdpovědětVymazat
 4. Zločinecké NATO!26. listopadu 2017 15:35

  • www.novarepublika.cz/2017/06/vznik-cinnost-cile-nase-pusobeni-v-nato.html
  NATO je nebezpečný, válkychtivý, mezinárodní útočný vojenský pakt! Mocenský imperialistický nástroj a skanzen studené války! Útočný pakt armád pro americká válečná dobrodružství ve světě. Ohrožuje světový mír a bezpečnost mnoha mírumilovných států!
  NATO realizuje mise v Iráku, v Afghánistánu, na hranicích doteku s Ruskem v Pobaltí, ale nikdy nevyslalo mise na ochranu hranic Schengenu před migranty.
  NATO válčí v Afghánistánu, v Iráku, jednotky má v Pobaltí, poradce na Ukrajině, kde koordinují útoky proti domobraně v Doněcku.
  Armády členských států NATO slouží jako křoví, kryjící a legalizující agresivní záměry zločinné zahraniční politiky USA. Vyslání vojáků AČR do pobaltské mise NATO je v rozporu Ústavou ČR, se zájmy ČR a nás občanů! Také s Chartou OSN a Severoatlantickou smlouvou. Co tohle všechno má společného s obranou naší ČR!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toto ví každý normálně uvažující člověk, ale už to neví komediant, který by měl být souzen.

   Vymazat
  2. Za blbost se přece nesoudí. Ale aby bylo jasněji, měl by se umělec přejmenovat na Matohlavu. Bylo by to přiléhavější - nomen omen.

   Vymazat
 5. Vojnovi stvaci,at se boji a jsou znepokojeni!Nato se pred casem chlubilo,ze vysadi do 24 hod.3500 vysadkaru,kdekoliv...Rusko kontrovalo,ze vysadi do 48 hod. 35 tisic..

  OdpovědětVymazat
 6. Nechápu, proč pitomci z UK srovnávají nesrovnatelné. To je jako srovnávat "zbraně" kudlanky a krokodýla.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi tak, ale je to protože nás musí pořád strašit a lhát, ať se bojíme. 100 krát opakovaná lež nám vleze pod kůži nbo alespoň otevře Owert. okno. Karel z Plzně

   Vymazat
 7. Malá Británie - Židoanglosaské "impérium" zla ! Dnes si už mohou naštěstí na vojáky jenom hrát !

  OdpovědětVymazat
 8. Už si zase hrajeme na vojáky? V neděli se nebojuje.

  OdpovědětVymazat
 9. Před nedávným časem jaká si politická blondýna z Londýna vydal prohlášení o právu na první preventivní jaderný útok.
  Ruská odpověď nenechala na sebe dlouho čekat a když to zkusí, vymažou
  Rusové ostrovany z mapy.
  Zřejmě po delším zkostnatělém procesu středověké vlády a tradic chtějí zůstat na glóbusu*

  OdpovědětVymazat
 10. Zlaté časy operetní britské army jsou už ty tam. V Africe či Indii si vedli docela dobře. Hlavně v likvidaci domorodců, vynalezli koncentráky a jejich Royal air force bombardovala Řecké odbojáře proti nacistům ještě po válce, pro které byla instalace profašistické královské Řecké vlády naprosto nepřijatelná.

  OdpovědětVymazat
 11. Jo když jsi budou sedět na svým ostrově a nebudou se montovat do jiných států tak jim dá každý pokoj.

  OdpovědětVymazat
 12. Jak už bylo uvedeno výše, člověku vyráží dech, že ti sráči
  nepochopili, že dnes jsou už jen k smíchu.
  A budou k smíchu čím dál, tím víc.
  Svět je už jinde.

  OdpovědětVymazat
 13. Nenapadá vás všechny, že taková tvrzení jsou daleko nejspíš tlakem na to, aby byl zvýšen vojenský rozpočet? Ostatně, proč by se vojenská síla Britanie měla rovnat vojenské síle Ruské Federace? Když jde o obranu rozdílně velkých území při nesrovnatelných spojenectvích? Není to celé dost průhledné?

  OdpovědětVymazat
 14. Ruská federace nikoho neobkličuje a to je rozhodující!Posledních 25let reaguje a dělá opatření pouze na útoky,obkličování svého území státy NATO a jejich spojenců banderovské Ukrajiny a Gruzie!Nemá cenu spekulovat, kdo a jak je silnější!Prostě a jednoduše řečeno, jediná armáda na světě,která je schopna držet krok s Ruskou nebo je i silnější v určitých technologických věcech a to je armáda USA!V pozadí je Čína a pak dlouho,dlouho nic,tedy spíše nikdo!!!Asi tak!

  OdpovědětVymazat
 15. Nejvíce se mi líbí porovnávání výdajů na vojenský (obranný) rozpočet či porovnávání zbraní a zbraňových systémů. Bojovníci Vietkongu hnali sviňským krokem ze své země nejlépe vyzbrojenou, nejlépe vycvičenou a finančně nejlépe zabezpečenou armádu světa - americké Ramba. A to Vietkongu stačilo mít v rukách kalašnikovy a bambusové tyče. Proč Vietkong zvítězil? Věděli zač bojují. Bojovali za svoji svobodu. To věděl již Lord George Gordon Byron (anglický básník), jež pravil: „Jen válka za svobodu svatá jest. Když cílem války sláva je a statky, čím jiným je než krvavými jatky.“ Jak vidno, žoldáci naši armády, kteří do války chodí za žoldem a slávou, berou válku jako krvavá jatka.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.