Reklama

neděle 19. listopadu 2017

Média: Damašek požádal Rusko, aby zcela uzavřelo vzdušný prostor nad SAR


Rijád Hidžáb
19. 11. 2017      Topwar
Syrský novinář Rijád Hidžáb informoval, že Damašek požádal Rusko, aby uzavřelo vzdušný prostor země svými nejnovějšími systémy protivzdušné obrany. Podle Rijáda se publikace tohoto druhu objevily v izraelských médiích. Zejména na TV kanálu Cann 11 novinář Gali Cohen připravil reportáž o tom, že Rusko je s použitím svých protiletadlových raketových systémů schopno ovlivnit akce Izraele. Materiál uvádí, že myšlenka na uzavření vzdušného prostoru byla podpořena libanonskými a íránskými orgány.Je uvedeno, že Izrael se obává, že Rusko může uzavřít vzdušný prostor nejen bezprostředně nad Sýrií, ale i nad východní části Středozemního moře, kde se nacházejí ruské válečné lodě na principu rotace a kde je umístěno stanoviště materiálně technického zabezpečení ruského námořnictva Tartous (Sýrie).

Experti vysvětlují obavy Izraele tím, že po porážce teroristické skupiny DAEŠ může Hizballáh začít postupovat směrem k hranici Izraele. Dosti napjaté jsou dnes také vztahy mezi Izraelem a Libanonem. Přičemž nezřídka zasazují vzdušné síly Izraele údery na syrské území právě ze vzdušného prostoru Libanonu.

Podle zprávy syrského novináře zasadila během týdne izraelská vojenská letadla další úder na území SAR, což způsobilo smrt čtyř vojáků 42. brigády syrských ozbrojených sil.

Rijád Hidžáb tvrdí, že uzavření vzdušného prostoru Sýrie a východního Středomoří by pomohlo vyřešit hned několik problémů, včetně toho hlavního - krytí před nepovoleným vniknutím letadel třetích zemí, která zasazují údery vládním silám SAR, jež bojují proti terorismu.

Připomeňme si, že dřívě USA fakticky odmítly návrh Ministerstva obrany Ruské federace na společné letecké údery po DAEŠ, Izrael zase odmítl návrh, aby podpořil vytvoření zón deeskalace.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. To se USA, vládcům a majitelům celáho kosmíru, líbit nebude!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč by ne, když už tam USA svou základnu mají přímo uvnitř.

   Smazat
  2. Ano, to už měli udělat dávno, tím by zabránili tajnému přesunování a zásobování IS proradnými a pokryteckými USA/NATO a taky by dali hned za tepla po tom rypáku židovi, co ho tam každou chvilku strká a už nad Libanonem, neboť ten žádnou PLO nemá a je tudíž vydán na pospas Izraeli, který si tam chce dělat "co se mu zlíbí"...

   Smazat
  3. Tohle je zajímavé:

   http://www.zvedavec.org/komentare/2017/11/7431-izraelsky-stroj-na-penize.htm#hodnoceni

   Smazat
 2. Vykynožiť USAcké a izraelské okupantské korene až do poslednej mrte!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maj pravdu. Je nejvyšší čas to uskutečnit.

   Smazat
 3. Požadavek legálního vedení SAR na vyhlášení bezletové zóny nad územím Sýrie by ovšem znamenal bezletovou zónu nejen vyhlásit, ale její porušení řešit sestřely ať už pozemní nebo leteckou technikou. První problémem je, jak by na případný sestřel reagovala zasažená strana, zda politicky a do jaké míry vojensky, druhým pak rozmístění takové techniky po teritoriu, která plnou "bezletovost" zajistí tak, že každé porušení bude znamenat sestřel. Protistrana má samozřejmě možnost použít protiprostředky, což by bylo měřením sil s natolik pravděpodobnou eskalací, že by ekonomicky nebo i vojensky slabší strana utrpěla porážku, pokud by eskalace nevedla k víc, než jen teritoriální válce. Proto se domnívám, že bezletové zóny nad Sýrií zůstanou plošně omezeny na místa ovládaná ruskou armádou a každou mocensky dost silnou další protistranou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je smutné, když uvažujeme o následcích pro suverénní stát, člena OSN v případě sestřelení vzdušného vetřelce nad svým vzdušným prostorem. Následky a trest mezinárodního společenství by měly hrozit agresorovi, ne ?

   Smazat
 4. Nech Rusko daruje S-300 Syrii a oni uz budu vediet co s tym. Netreba ani ziadat o uzavreti vzdusneho priestoru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S-300 jsou v Sýrii už cca od roku 2010. Otázka "uzavření vzdušného prostoru", jakéhokoliv státu, je ale mnohem složitější, v žádném případě nezávisí pouze na PVO.

   http://leva-net.webnode.cz/products/ruske-komplexy-s300-jsou-uz-v-syrii-v-plne-bojove-pohotovosti/

   Smazat
 5. Uzavřít vzdušný prostor nad Sýrii,mělo Rusko udělat hned,jak to udělali USA v Libyi.Bude vůbec problém,dostat USA ze Sýrie,budou se tam držet zuby nehty,jde také o další území,státy,hlavně Izrael a S.Arábie.

  OdpovědětSmazat
 6. Ano, tento oheň díky SS, S.A., Izraeli a dalším ještě nedohořel a ani to není v jejich zájmu. Je čas se proto připraviy na dlouhou a vyčerpávající partii. Já výše jmenovaným rozhodně nefandím, o samotné Sýrii, která ještě před 5,6 lety měla slušnou životní úroveň a mír, ani nemluvě. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 7. To je dobrá zpráva teroristé by přišly o vzdušnou podporu.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak dlouho Žid a USAk posílá svá válečná letadla nad výsostné území cizích, nezávislých států, aby tam jejich piloti ničili cizí majetek a vraždili lidi, až se napadaní zmohou na obrané prostředky a LUFTPIRÁTY SESTŘELÍ, JAKO KDYSI SOVĚTI SESTŘELILI NAD SVÝM ÚZEMÍM U-2.

  To je zákonitost nesčetněkrát opakovaná. Stačí nahlédnout do dějin.

  OdpovědětSmazat
 9. Rusové obecně nejsou příznivci zbrklých řešení a stále se souběžně snaží se stejnou vervou pracovat i na poli diplomatickém, kromě vojenského. Je však již delší dobu patrné, že pomalu, ale jistě, odhazují rukavičky směrem k Západu, v Sýrii jsou masky už dávno strženy i ze strany USA. Takže nelze vyloučit ani bezletovou zónu.

  OdpovědětSmazat
 10. Proč Rusáci dávno neudělali, na co čekají?
  Důvody můžou být jen dva:
  1. Nemají na to koule.
  2. Nemají na to techniku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi ty ale kus vola.

   Smazat
  2. Jo, je to kus vola (16:44), a ten ze 17:05 je nejspíš "korunovanej". Rozpoutat válku lze poměrně jednoduše. Třeba sundat z oblohy ledadlo, ne nutně přímo sestřelit. Ale zastavit se to pak dá jen velmi těžko. Pokud američané nebudou mít v Syrii základny spojené s určitým územím, půjde to snáz. Proto se teď živelně bojí, že se IS převlečený za "umírněné rebely" podaří zlikvidovat. Nebude komu "pomáhat", zdá se. Je to velká šachová hra, a jen válkychtivý idiot si může přát přímý střet američanů s Ruskem.

   Smazat
  3. V Sýrii ještě zdaleka nic nekončí... soudruhům židům z Izraele a jejich poskokům,hlupákům z jejich zámořské kolonie USA se nepodařilo rozvrátit Sýrii a zahubit Hizballáh a izolovat jej od Iránu, ba právě naopak.Nyní má do Libanonu zásobování šiítského Hizballáhu prošlapaný chodníček přímo přes šiíty ovládaný Irák a Sýrii a to bez možnosti jej ohrozit z Izraele, pokud se zamezí možnostem leteckého napadení židovskou luftwaffe.
   Žid se vyjádřil, že to nepřipustí a to bez ohledu na mínění kohokoli okolo Izraele a nezajímá ho ani mínění Ruska a USA...Takže si nejspíš říká o "přeshubu", kterou už dávno měl dostat...
   Írán naopak je přichuti a chce židy přinutit, aby byli krapet slušnější a s pokorou vrátili Golany, které před padesáti lety ukradli...Není taky vyloučeno, že v Sýrii zůstane po završení porážky zahraniční intervence a Assadovy opozice i kromě základen ruských i nějaká ta íránská.

   Suma sumárum:rozpoutávat ta jatka je pro proradného žida kontraproduktivní,chtěl si polepšit a zabředl do toho až po ten svůj nenechavej rypák, kterej furt někam strká...
   Jó, to zas bude řevu o antisemitismu...Jestli někdy vznikne opravdu ta 3. světová válka, tak to bude vyprovokováno Izraelem a pomatenci tam žijícími, to si pište, na to dám krk !!!

   Smazat
  4. Asi mají víc rozumu jako Vy a ví jak by vypadal další krok s touto planetou. Asi tak.

   Smazat
 11. 16:44 Kvůli takovým kokotům "s koulema", jako máš ty, se dějí války. Velké štěstí, že žiješ tady a můžeš pouze slintat na NR, nic víc.

  OdpovědětSmazat
 12. Prv než všetci zajasáme a povieme konečne bude bezletová zóna, je potrebné si uvedomiť že Rusi majú v Sýrii len malú leteckú skupinu, ktorá by ťahala za kratší koniec v priamom konflikte s leteckými silami USA koalície. Mohlo by to dopadnúť presne naopak, že bezletovú zónu by vytvorili amíci a nie Rusi. Preto som skôr za jednanie s Kurdmi, ktorí keď prejdu úplne na stranu Asada v podstate zoberú USA posledné zástupné jednotky, ktoré by bojovali za záujmy USA. Američanom potom tak či tak nezostane iné len vycúvať so Sýrie. Potom príde doba keď Sýria dostane nové prostriedky POV a zabezpečí svoju oblohu aj sama bez priamej hrozby konfliktu medzi USA a Ruskom.

  OdpovědětSmazat
 13. Odpověď Ruska nebude, bohužel, kladná. Jednak jsou tu dohody s USA i Izraelem, ale třeba i s Tureckem, a jednak sama Syrská armáda není ještě dostatečně silná a stabilizovaná.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.