Reklama

pátek 24. listopadu 2017

Média oznámila, že USA mají v úmyslu vytvořit v Sýrii nový orgán moci


Alexandra Lomejková
24. 11. 2017 zdroj
Americké orgány zachovají přítomnost amerických sil v severní Sýrii, sdělil deník The Washington Post s odvoláním se na zdroje mezi úředníky Bílého domu. Toto rozhodnutí je spojeno mimo jiné s plány Washingtonu na vytvoření nového orgánu moci v zemi.


Podle informací listu by stažení amerických vojsk z území Sýrie zaručovalo definitivní uchvácení moci prezidentem Bašárem Asadem a jeho "politické přežití".

Takový scénář by byl také vítězstvím pro Írán, který je nejbližším spojencem syrských orgánů.

Pro zamezení tohoto výsledku hodlá Bílý dům "podporovat přítomnost amerických vojsk na severu země, kde vojáci USA vyškolili a poskytli SDF pomoc v boji proti DAEŠ".

V těchto oblastech bude vytvořena nová místní správa, kromě Asadovy vlády, uvádí zdroj.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

23 komentářů :

 1. Neboli okupace části Sýrie. Jsem zvědav jak se k tomu postaví OSN a další tak zvané demokratické státy a zda budou vůči USA také vyhlášeny ekonomické sankce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OSN je banda povolná hájit politické zájmy USA.V Sýrii USA jsou nezvanými agresory a okupanty!

   Smazat
 2. Amerika si hraje na něco co už dávno není.Syrie je svéprávná zemně a v současnosti Amerika je agresor působící na jejím území.

  OdpovědětSmazat
 3. Nebudou, a i havloidi budou zticha, až do okamžiku, kdy si Rus na svém území bude konat cvičení. To začnou blít a ječet.

  OdpovědětSmazat
 4. USA může po ruském úspěchu v Sýrii vytvořit akorát jeden velký prd!Jejich světová mocenská éra skončila.Kde ještě mohou někomu nařizovat ve svém zájmu, jsou jejich evropští poskoci v EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, řekl bych, že američtí hoši to tak nevidí. Jejich éra definitivně (?)skončí tehdy, když jim budou "domácí problémy s demokracií" přerostou přes hlavu.

   Smazat
  2. Hitler u nás také vytvořil protektorátní vládu, a aby ji rozpustil, tak se předtím musel i s manželkou Evou zastřelit. A odsunout jeho říšské spoluobčany, Němce roztahující se v Čechách, museli podle rozhodnutí Spojenců Češi.

   A USAci se zatím stáhnout ani picnout nechystají. To by se jejich pán, Shylock, moc rozlobil.

   Smazat
 5. Jenom USA jsou schopné udržet pravdu a lásku i na území Sýrie stejně zdařile, jako se jim to doposud daří hned vedle v Afghanistánu a Iráku. Pražská kavárna mlčí a tleská :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Americká drzost nezná hranic. Táhněte domů do USA. Nikdo vás do Sýrie nezval a ani o vaše krvežíznívé plány nestojÍ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:53 Přítomnost vojsk SSSR na našem území bez souhlasu byla okupace. O tom nás stále ujišťují ti samí, kteří přítomnost vojsk USA na cizím území bez jejich souhlasu označují za "přátelskou pomoc". Nad takovou logikou zůstává rozum stát. Nejspíš ale jen ten jejich.

   Smazat
  2. 18:11 - Chybička se Ti vloudila! Přítomnost vojsk SSSR na našem území byla se souhlasem našich čs. oficiálních vládních orgánů! Základem byla Mezinárodní smlouva a dočasném pobytu vojsk Varšavské smlouvy.

   Smazat
 7. To je odpověď na ujednání Irán, Rusko, Turecko, v jejichž přímém či blízkém sousedství Sýrie leží. To se hoši z nového světa zapomněli mrknout na mapu.

  OdpovědětSmazat
 8. Všem, kdo řídí USA bych doporučil opakovat stokrát před spaním: Chít neznamená moci!

  OdpovědětSmazat
 9. A propos, co že to viděli očití svědci nad centálou CIA v Langely?

  OdpovědětSmazat
 10. A to, že agrese (vojenskou okupací) proti kterékoliv zemi, že podvracení a snaha o silové svržení legitimní vlády i snaha o změnu režimu, ..., že to vše je v příkrém rozporu s mezinárodním právem, již snad nikoho v USA (ani jejich vazalských zemích) neznepokojuje.
  Jejich skutečnou hodnotou jsou již jen sobecké a kořistnické zájmy, které jsou pokrytecky povyšovány na hodnoty civilizační.
  Jo, tyto "civilizační hodnoty" Západu, k nimž i u nás nekriticky vzhlíží mnozí vč. těch kavárenských, bývají docela často (a docela tradičně) lemovány miliony lidských obětí.

  OdpovědětSmazat
 11. PO takomto vyjadrení sa americké jednotky v Sýrii stavajú legálnym cieľom útokov sýrskej armády a ich spojencov.Ide jednoznačne o vojnový akt proti legálnej vláde Sýrie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už se těším na to, jak Velkému náčelníku z Bílé chatrče Trumpovi začnou doručovat chcíplé okupantské žoldnéři ze zločinecké bandy US Army! Apropo, ten Trump není ta slibotechna, která v prezidentských volbách naslibovala amickým voličským blbečkům všelico, protože slibem nezarmoutíš. A teď se postupně odkopává, jako kardinální megalhář! Fuj, že se nestydí! To je ta "emerická demokratúra"?!

   Smazat
 12. Ale i na to je lék ten kousek země co usa ukradly hlídat a jak nějací teroristé vystrčí hubu tak je zlikvidovat. Časem jim fanatici dojdou.

  OdpovědětSmazat
 13. arogance a nadutos amika nemá mezí,je potřeba mu utahnout smyčku u krku,jinak svět nebude svobodně žít.

  OdpovědětSmazat
 14. Další stát, který USA přímo a především nepřímo, přes ISIL, který vzniknul jejich přičiněním několik let terorizovaly a neuvěřitelně lidsky i materiálně poškodily, tak nyní okupují. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:04 - Kájo z Plzně, jsi velký převeliký politicko-vojenský stratég. Vím, že má v té své lebeni mnoho přemnoho... Budeš tak láskyplný a uvedl zde název dotčeného státu?! Jsi dobrý, jsi nejlepší, jsi galaktický rozum...
   Já jsem Kájo z Brna

   Smazat
 15. Američane mohou dělát všechno a nikdo se krom Ruska a Číny neodváži je kritizovat a OSN je jen jejich zástěrka a nikdy je neodsoudi,prostě budou nadále podporovat bojuvky proti Asadovi

  OdpovědětSmazat
 16. Takže zvolený prezident je uchvatitelem moci. Tak to alespoň vnímají američtí mudrlanti. Pak se jim vůbec nedivím, že hodlají svého uchvatitele Trumpa zlikvidovat.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.