Reklama

středa 29. listopadu 2017

Médiím a neziskovkám už věří pouze „svobodomyslnější“ část občanů

Radim Hreha
29. 11. 2017
Tisku a neziskovým organizacím už věří jen necelá třetina lidí, což je zřejmě odrazem i unikátní schopnosti orientace většiny populace ve společenském dění. Schopnost kritického myšlení je totiž základní složkou imunity vůči manipulacím médií, veřejnoprávních zvláště, která se projevuje v trvalém propadu jejich důvěryhodnosti. Potvrdil to i říjnový průzkum, Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) Sociologického ústavu Akademie věd ČR, což není žádný privátní subjekt, produkující průzkumy veřejného mínění za účelem zisku.

 
Podle CVVM důvěra, resp. nedůvěra k mediím není statisticky významně podmíněna ani vzděláním, ani věkem, ani životní úrovní. CVVM tak zcela vyvrátil hlášky havlistických expertů, kteří považují svobodomyslnost za ctnost havlistů a jiných dřevních demokratů, s mediálním image elity.

Trvalý propad důvěryhodnosti neziskových organizací dle CVVM promítá jejich participace při řešení uprchlické krize, kterou veřejnost vnímá rozporuplně. Průzkum dále potvrdil, že církve i nadále zůstávají vnímány hůře, než byly v období před propadem souvisejícím patrně s církevními restitucemi.

Shrnuto a podtrženo, průzkum potvrdil výsledky sněmovních voleb a naznačil šance jednotlivých kandidátů v prezidentských volbách. Potvrdil rovněž celkový propad efektivnosti mediálního odvětví. Nicméně, propad důvěry zejména veřejnoprávních médií jistě nebude impulsem k jejich katarzi. Na unikátní zdroje i platy generálních ředitelů a skrze ně i zaměstnanců, stejně velkoryse ocenění členové Rady ČT, resp. Rady ČRo, jistě sahat nebudou. Důvěra ovčanů, jejichž zájmy naoko zastupují, pro ně není žádnou referencí, zejména když všichni platí koncesionářské poplatky. Ostatně stejně, jako pro většinu poslanců a senátorů.

Ideologickou očistu, coby interní impulz k zahájení naplňování ústavního poslání Českého rozhlasu a České televize beze zbytku, proto čekat nelze. V mediálních radách mají havlisté většinu a tak se můžeme těšit na další exhibice jejich opiniomakerů. Společně s presstituty z vydavatelství Economia a tzv. prestižními odborníky ze „zavedených“ neziskovek, institutů a institucí se budou společně snažit o dosažení multiplikačního efektu v rámci navrácení zbloudilých ovcí na jedinou správnou cestu. V rámci zprostředkování polibků smrti pro prezidentské kandidáty havlistů, nemohou zůstat bokem ani prohlášení zahraničních specialistů, které však ani doma většina občanů nebere vážně.

Proto budeme čelit ještě intenzivnější bezbarvé produkci zpravodajství a publicistiky ČT nebo ČRo Plus. Opravdoví i stylizovaní havlisté všech druhů, se pokusí „vařit“ dle zoufalého receptu svých totalitních předchůdců. Ti stejně jako jejich následníci nedokázali pochopit proč tak dobrá krmě lidem nechutná. Inu jakákoliv propagandistická ingredience nikdy nemůže nahradit obyčejnou, nezkreslenou, či z kontextu nevytrženou realitu.

13 komentářů :

 1. Bohužel, co neziskovka, to praní peněz důvěřivých občanů. Pořád mi chodí složenky na jakési dotování chudých černoušků v Africe, přitom nešťastných lidí v našich zemích přibývá. Tuhle mi dokonce přišel poštou "rozpočet" nějaké jiné neziskovky, kde evidentně polovina rozpočtu tvořil pronájem kanceláří. Pak mi volá ještě pravidelně nějaká ředitelka místního kláštera, která zřejmě nevyžije, pokud počet chráněnců se sníží. Hrůza, jak se obchoduje s lidským neštěstím. Kde je stát?. Kde jsou rodiny, které si přece musí vypít tu svoji hořkost až do dna? Každá tragedie má v pozadí nějakou vinu, nebo něčí pitomost.

  OdpovědětSmazat
 2. Církvím je to fuk, že jsou nejméně věrohodné. Nedávno proletěla tiskem fotka tří církevních bafuňářů, veprostřed rozesmátý Holub, biskup plzeňský, který nás informoval, jaké nemovitosti si pořídili za příspěvky a jak je dále výhodně zhodnotily za loňský rok na burze a podobných zařízeních. Působilo to, že se lidem vysmívají a stavějí na odiv, že jsou za vodou a vy si, lůzo, můžete se zdaněním trhnout nohou. Snad to pánbůh vidí a potrestá je. Ale toho se my už nedožijem a oni se už s ním nějak vyrovnají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já teda netuším, co jsi kde na netu zahlédl. Ale vysvětli mi, jak se dá nemovitost zhodnotit na burze. To by mě fakt zajímalo.

   Smazat
  2. 8.12 Co takhle po židovsku... Za korunu koupit, za deset prodat... a to ubohé procentíčko zisku si nezdaněné ponechat?

   Smazat
 3. dcera se jednoho takoveho pruzkumu zučastnila jako tazatel a od te doby věřim vic na ježiška než na pruzkumy ono toiž ani soudruzi akademici nejsou svati přestože to vtloukaji narodu snad stokrat denně přes jistě svatou komunitu prestitutu

  OdpovědětSmazat
 4. Titulek článku by snad měl znít následovně: "Médiím a neziskovkám už věří pouze slabomyslnější část občanů".
  K neziskovkám - pokud si pročtete jejich výroční zprávy zjistíte, že cca 80 - 90 % získaných finančních prostředků s prominutím prožerou (platy, nájmy nemovitostí, platby energií a médií, propagace, školení, pracovní cesty, cestovné atd.). Pouze 10 - 20 % získaných prostředků jde na potřebné věci. Tak přispívejte do sbírek na žranice funkcionářů neziskovek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby moderátoři a řiditel kupříkladu v Čt nebyli k pláči, tak zcela jistě jsou k smíchu. Karel z Plzně

   Smazat
 5. No tak já bych všechny parazity z neziskovek zrušil.

  OdpovědětSmazat
 6. Ta třetina Čechů, co snad ještě věří mediím a neziskovkám, je ta, co media nesleduje a neví, co jsou neziskovky.
  Ovšem pokud jde o absorbci peněz do vlastních kapes řídícího aparátu neziskovek, tak je to stejné či snad ještě horší u většiny byrokracie tzv. nadací či nadačních fondů na pomoc někomu či něčemu. Někdy to až vypadá, že by obdarovaní měli na jejich činnost spíše přispívat, než od ní dostávat. A já bláhový jsem myslel, že všichni, co pracují pro nadace, nejen pracují zdarma, ale jsou i největšími donátory do jejich pokladen!!! Já blbec!

  OdpovědětSmazat
 7. Já jim věřím. Že to jsou všechno prostitutky, čili kurvy.

  OdpovědětSmazat
 8. Mne by zajímalo, podle jakého seznamu vybírají na ČT "odborníky" do diskuzí. Jsou to většinou kvákalové stejného názoru. Až na včerejšek, kdy v rámci klimakterického zateplování pozvali jistého VŠ odborníka, tuším, že p. Švehlu z ČVUT. A to byl pro ně šok. No, toho už v ČTV neuvidíme.

  OdpovědětSmazat
 9. Jsem svobodymyslnější a věřím neziskovkám tj.občanským společnostem a spolkům jako jsou např.školy,Charity,dobrovolní hasiči,
  myslivci,rybáři,ochotníci,fotbalisté a všem,
  co jsou ochotni ve svém volném čase,kolikrát i zdarma,udělat něco pro jiné.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.