Reklama

úterý 14. listopadu 2017

Ministerstvo obrany RF sdělilo fakta o spolupráci mezi DAEŠ a koalicí USA v Sýrii. Letouny koalice USA se snažily zabránit úderům VKS Ruska na DAEŠ v Sýrii. USA odmítly zasazovat údery teroristům, ustupujícím z Abu Kamalu

14. 11. 2017         zdroj a zdroj a zdroj
Při osvobozování syrského Abú Kamalu byla odhalena fakta o podpoře a přímé součinnosti mezi ozbrojenci teroristické organizace DAEŠ a USA vedenou koalicí. Oznámila to tisková služba Ministerstva obrany RF. "Operace, která byla na konci minulého týdne provedena syrskými vládními silami s podporou VKS Ruska za účelem osvobození města Abu Kamal, odhalila důkazy o přímé součinnosti a podpoře teroristů DAEŠ USA vedenou mezinárodní koalicí", je uvedeno ve zprávě.

Je třeba poznamenat, že na fotografiích, které zaznamenaly 9.listopadu ruské drony, jsou vidět teroristé DAEŠ, jak se zachraňují před údery ruských letounů a vládních vojsk a jak opouštějí v mnohakilometrových kolonách město ve směru k syrsko-irácké hranici.

Letouny koalice vedené USA se snažily bránit letectvu VKS Ruska při bombardování pozic teroristické organizace DAEŠ v Sýrii, bylo konstatováno tiskovou službou Ministerstva obrany Ruska.

"Za účelem bezpečného odvedení teroristů DAEŠ, ustupujících z Abu Kamalu před údery vládních sil, se snažilo letectvo koalice vytvářet překážky letadlům VKS Ruska, která působila v dané oblasti", píše se v prohlášení.

Je uvedeno, že k tomuto účelu vstupovala "útočná letadla "koalice" do vzdušného prostoru nad 15-ti kilometrovou zónou" kolem syrského města, "aby zabránila působení VKS Ruska".

"Velení ruské skupiny dvakrát adresovalo velení USA vedené mezinárodní koalice návrh na uskutečnění společných akcí na zničení ustupujících kolon DAEŠ na východním břehu řeky Eufrat", doplnilo ministerstvo.

Je zdůrazněno, že americká strana kategoricky odmítla "zasazovat letecké údery teroristům" s odkazem na skutečnost, že "podle jejich informací se teroristé "dobrovolně vzdávají" a nyní se na ně vztahuje ustanovení Ženevské úmluvy "O zacházení s válečnými zajatci".

"Přičemž na dotazy velení ruské skupiny, proč příslušníci DAEŠ, odstupující na vojenské technice a s těžkými zbraněmi, provádějí v zóně, kontrolované mezinárodní koalicí, přeskupení za účelem uskutečnění nových útoků na syrská vojska poblíž Abu Kamalu, Američané nebyli schopni říci nic", dodává Ministerstvo obrany RF.

10. listopadu ministr obrany Ruska armádní generál Sergej Šojgu oznámil, že syrské jednotky, podporované ruskými VKS, dobyly poslední baštu teroristů město Abu Kamal.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Kdy už konečně zločinecké a teroristické USA CHCÍPNOU?!

  OdpovědětSmazat
 2. Od kdy se vstahujou na teroristy Ženevské dohody?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od tehdy a jen tehdy, když se to Západní koalici hodí.

   Smazat
  2. A na co myslite bylo 9/11 ? Na teror na nas vsechny..

   Smazat
 3. Tak schválně co o tom bude v české televizi?

  OdpovědětSmazat
 4. V. V. Pjakin ve svých Otázkách a odpovědích měl opět pravdu. Už dávno totiž tvrdí, že DAEŠ je regulérní nepravidelnou americkou armádou, což se nyní potvrzuje. Pro informované lidi to není vůbec žádné překvapení.

  OdpovědětSmazat
 5. Teroristické usa to stejně projedou i se svými loutkami.

  OdpovědětSmazat
 6. Spolupráce USA a teroristů v Sýrii.
  Překvapuje to někoho???
  Vždyť USA jsou sami teroristé.

  OdpovědětSmazat
 7. Zajatec zvedne ruky, a do zajateckého tábora odchází jsa neozbrojen.
  To, co tam ve skutečnosti kryjí US huni, není vzdávání se, ale vojenský manévr. Odcházející teroristi tudíž nejsou zajatci.
  Hitler ho kdysi nazýval ústupem do předem připravených pozic.
  A tak, jako dopadl Hitler, v Sýrii tak jako tak dopadnou i ti US huni. A všichni jejich nájemní zmetci, které si tam napěstovali pro své agresivní cíle.

  OdpovědětSmazat
 8. usa je svinska krajina i s jejich geriatrickym kongresem,zel svet neni schopen s tim nic udelat a juesej to vi...

  OdpovědětSmazat
 9. Budu stručně parafrázovat jednoho nejmenovaného amerického politika. "Jsou to čubčí synové(na ostravsku bychom řekli zkurvysyni),ale jsou to NAŠI čubčí synové.(rozuměj NAŠI američtí spojenci v NATO). Takže aby bylo úplně jasno, jakožto spojenci USA se i my svým mlčenlivým postojem k americkým sviňárnám podílíme na budoucím teroru takto vyvedených příslušníků DAEŠ. To jsem zvědavý jaké ideologické tanečky kolem toho vymyslí ta jejich Česká telževize, s celou tou jejich sqadrou reportérů, politologů, analytiků a jiných darmošlapů a vyžírků.(Teda pokud se vůbec v rámci vyváženého zpravodajství k tomuto tématu dostane. František

  OdpovědětSmazat
 10. Ale nikde nebolo uvedené, ako sa ruské lietadlá zachovali, keď im bolo bránené "pozične". Nedala sa napriek tomu nejaká raketka pustiť na kolónu?

  OdpovědětSmazat
 11. Teroristé nemají statut válečných zajatců. Mimo to jací zajatci, když je pouští na svobodu se zbraněmi.
  Václav

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.