Reklama

.

.

pátek 3. listopadu 2017

Moskva, Teherán a Baku posílí spolupráci v oblasti ropy, zemního plynu a energetiky. Putin: Spoléhám na brzkou dohodu o statusu Kaspického moře

3. 11. 2017 zdroj a zdroj
Vladimír Putin, Hasan Rúhání a Ilham Alijev učinili společné prohlášení. Rusko, Írán a Ázerbájdžán posílí spolupráci v oblasti energetiky, ropy a zemního plynu, bylo 1. listopadu uvedeno ve společném prohlášení prezidentů Vladimíra Putina, Hasana Rúhání a Ilhama Alijeva. Země plánují prohloubení spolupráce na mezinárodních energetických trzích a také v oblasti ropy, zemního plynu a petrochemického průmyslu.


Kromě toho budou Rusko, Teherán a Baku společně provádět průzkum a zpracování ropných a plynových polí a rovněž vyzvaly ke spojení elektrických sítí těchto tří států.

"Strany si uvědomují klíčovou roli Ruské federace, Ázerbájdžánské republiky a Íránské islámské republiky na stabilním fungování regionálních a světových trhů energií, podporují rozšíření spolupráce v oblasti ropy, zemního plynu a petrochemického průmyslu, včetně oblasti průzkumu a rozvoje ropných a plynových polí, dopravy a swapových dodávek ropy a také prohloubení spolupráce v oblasti mezinárodních energetických trhů", cituje TASS prohlášení k výsledkům jednání.

Putin v Íránu: Spoléhám na brzkou dohodu o statusu Kaspického moře

Ruský prezident Vladimír Putin počítá s dokončením odsouhlasení všech trojstranných dohod mezi Ruskem, Íránem a Ázerbájdžánem o statusu Kaspického moře.

Toto prohlášení učinil ruský vůdce 1. listopadu v Teheránu na tiskové konferenci k výsledkům rusko-íránsko-ázerbájdžánského setkání.

Podle Vladimíra Putina je v nejbližší době možné podepsání definitivní dohody o této otázce.

"Všichni jsme přikaspické státy. Doufám, že v nejbližší době dokončíme sladění všech parametrů našich dohod o kaspické problematice, o statusu Kaspického moře", řekl Vladimír Putin.

Íránský prezident Hasan Rúhání také vyjádřil přání, aby byly co nejrychleji vyřešeny právní otázky statusu Kaspického moře a aby všechny přikaspické státy mohly plně využívat jeho potenciál.

"Naše tři země jsou přikaspické státy a my jsme se domluvili na nutnosti co nejrychlejšího definitivního odsouhlasení právního statusu Kaspického moře, abychom mohli využívat jeho potenciál", poznamenal Hasan Rúhání.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. Další kaspické země Kazachstán s Turkmenistánem na to házejí bobek, nebo už jsou ve sféře vlivu Číny? P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však ještě není všem dnům konec. Pokud zjistí že to pro ně bude výhodné, tak se určitě připojí také. Protože jinak by jim tam Amíci mohli chtít naroubovat nějakou tu jejich demokracii a svobodu.

   Vymazat
  2. Anonymní3. listopadu 2017 11:07
   I tak to může být, jenom mi v tom článku zmínka o nich chybí. Soudní lidé vědí, že každý den není posvícení a snaží-li se někdo něco takového šířit, nutně bude ztrácet důvěryhodnost. P.K.

   Vymazat
 2. To je dobře že se dohodly aby se tam nemohl nacpat usa strategický zájem.

  OdpovědětVymazat
 3. Doufejme, že jim spolupráce vydrží, jenom tak si můžou zajistit mír v regionu a nepřipustit posílení "demokracie"
  vojenskou silou.

  OdpovědětVymazat
 4. Caspium bylo 3x vetsi nez nyni.

  https://img0.etsystatic.com/124/0/7516795/il_570xN.998843246_7pgs.jpg

  Povsimnete si znacne rozdily v ekosystemech praveho a leveho breho.

  Nikdy se nedozvite co se stalo s timto morem.

  Katastrofa? Ano. Utajovana katastrofa, ktere setrela ze zemeskeho povrchu tzv. Velikou Tartarii, o niz nikdo z vas nema vedet.

  Hezky den.

  OdpovědětVymazat