Reklama

pondělí 13. listopadu 2017

Mýtus o evropské demokracii: šokující odhalení... Europoslanců je celkem 751, což znamená, že Sorosovi kamarádi mají více než půlku křesel. Tito lidé propagují Sorosovy ideje, například přijímání dalších migrantů, svatby osob stejného pohlaví, začlenění Ukrajiny do EU a odpor proti Rusku.

Alex Gorka
13.11. 2017   Zvědavec
To, že „Sorosova síť“ disponuje v Evropském parlamentu a v dalších institucích Evropské unie rozsáhlou sférou vlivu, je veřejné tajemství. Nedávno byl dokonce zveřejněn dosti dlouhý seznam „spolehlivých spojenců v Evropském parlamentu“ (míněno Sorosových spojenců) – nachází se na něm 226 europoslanců ze všech částí politického spektra, včetně bývalého předsedy této instituce Martina Schulze, bývalého belgického premiéra Guye Verhofstadta, sedmi viceprezidentů, řady předsedů jednotlivých komisí, koordinátorů a kvestorů.

George Soros, americký investor maďarského původu a zakladatel/majitel nadace Open Society Foundations, se za zavřenými dveřmi setkal s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. O obsahu rozhovoru se nešířil, ale jak sám poznamenává, návrhy EU, jejichž cílem má být redistribuce migrantů po celé EU pomocí kvót, jsou pozoruhodně podobné jeho vlastnímu oficiálně zveřejněnému plánu, jak se vypořádat s krizí.

Tento finančník s majetkem v hodnotě miliard dolarů se domnívá, že by Evropská unie měla přijmout miliony imigrantů ze Středního východu, poskytnout každému z nich rentu ve výši 15 000 eur ročně a rozmístit je po členských státech, kam nechtějí jít a kde nebudou nutně vítáni.

Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán obvinil EU, že se od Sorose „nechá krmit z ruky“. Sám je toho názoru, že za útoky evropských institucí na Maďarsko stojí právě tento bojovník za otevření hranic. Důvodem Sorosova tlaku jsou pokusy maďarské vlády učinit právní kroky na základě nového zákona, který požaduje, aby organizace, jejichž účelem je budování „občanské společnosti“ a kterým se dostává podpory ze zahraničí (mnoho z nich financuje Soros), uváděly své velké zámořské mecenáše ve veřejném registru a transparentně odkrývaly zdroje svého financování ve svých publikacích. Maďarská vláda vyvíjí úsilí k zavření Středoevropské univerzity sídlící v Budapešti a financované Sorosem.

„Celá Evropská unie má potíže, protože její vůdci a byrokrati přijímají takováto řešení,“ řeklOrbán. „Lidé podporují ideál Evropské unie. Zároveň však nemohou vystát vedení EU, protože uráží členské státy takovýmito věcmi a zneužívá své moci. Každý v Evropě to vidí. Proto nemá evropské vedení respekt.“

Visegrádská skupina se pod tlakem EU na migrační politiku snaží neztrácet hlavu. Evropská komise pro migraci a vnitroevropské záležitosti prosazuje nový zákon, podle něhož by se migrační kvóty staly povinnými. Pro tuto komisi pracuje aspoň třicet Sorosových příznivců.

Mnoho osob uvedených v seznamu je známo svými útoky na Rusko. Například Rebecca Harms, europoslankyně za německou Stranu zelených, pravidelně žádá Evropský parlament o zpřísnění sankčního režimu namířeného proti Moskvě. Guy Verhofstadt obviňuje Rusko skoro za vše, co se v Evropě nedaří. Jeho článek „Ukažme Putinovi jeho místo“ vyvolal loni značný rozruch. V roce 2012 zkritizoval bývalý chorvatský ministr zahraničních věcí Tonino Picula, který tou dobou vedl pozorovatelskou misi Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE), tehdejší ruské prezidentské volby jako nečestné, neboť prý byly ovlivněny ve prospěch Vladimira Putina.

Sorosův seznam vrhá světlo na otázku, co nutí vedení EU přijímat politická rozhodnutí, která jsou v rozporu se zájmy Evropanů. Odpověď zní – korupce. Politici uplácení Sorosem tancují, jak on píská. Pak bojují proti pokusům národních vůdců chránit zájmy obyvatel svých států. Velmi často dochází k tomu, že ti, kdo tomuto druhu politiky oponují, musí čelit odporu politických elit svých vlastních zemí. Patová situace, která zavládla mezi mezi maďarským ministerským předsedou Orbánem a Sorosovou sítí, je dobrý příklad, jenž ilustruje, jak to funguje. Evropský parlament pod vlivem Sorosových kamarádů žene Evropu k sebevraždě tím, že do ní vpouští miliony migrantů.

To ukazuje, jak ta vychvalovaná evropská demokracie není nic než fasáda, za níž se skrývají aktivity mocenských struktur, které se blíží feudálnímu systému, v němž otěže třímalo místní lordstvo. Tomu lze jen těžko říkat „moc lidu“. Zveřejnění Sorosova seznamu poskytlo veřejnosti vodítko, díky němuž snáze pochopí, kdo řídí EU a kdo v Evropě rozdmýchává protiruské nálady. Pak je jasné, jaký postoj vedení EU zaujme k zemím typu Maďarska, jež se kvůli odporu vůči silám, které mají původ v USA a které ohrožují jejich suverenitu a nezávislost, shodou okolností octnou na té samé lodi jako Rusko. Je načase, aby se Evropané zamysleli, jakým způsobem transformovat systém a skoncovat tak s vnějšími tlaky.


The Myth of European Democracy: A Shocking Revelation vyšel 5. listopadu 2017 na Strategic Culture Foundation.

11 komentářů :

 1. EU a demokracie? Nesmysl!! Ve skutečně demokratickém soustátí znamená co stát to hlas.

  OdpovědětSmazat
 2. Proč George Sorose někdo nezlikviduje ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Adolfa taky nikdo nezlikvidoval . A dnes má z Německa opičí dráhi :-)

   Smazat
  2. toho kok--a na sibír do lágra na prevýchovu aj čínsky cisár tam bol.potom by sa ta hnusoba hanbila za svoj povod a za to co urobila celej europe.

   Smazat
 3. Jo, kdo má prachy, koupí vše co potřebuje. Snad si nemyslíte, že posranci EU nejsou na prodej! Posranci jsou pultovní zboží jako chleba či margarin, jen samozřejmě jejich cena, nikoliv hodnota, musí být nutně vyšší. V tom přece tkví základ tzv. parlamentní demokracie. V tom přece je i důvod k vekslování víry a partají prostě podle toho, kdo dá víc. Podívejte se na takového pana Tepličku: kdyby zase byli u vesla soudruzi, tak on bude první, kdo bude líbat ostatky Stalina. Podívejte se na mnohé z dnešních kandidátů na prezidenta, kdo je kupuje/korumpuje za miliony - kapitál a zase kapitál. Už víte, proč ty sluhy kapitálu nemáte volit? Víte, že jsou nakonec korumpování za peníze, které vydělal kapitál na vás, občané?
  Demokracie - kdysi o tom přednášel E. Beneš na univerzitě v Chicagu, vyšlo to pak pod titulem "Demokracie dnes a zítra". Tak jeho představa, že zítra bude demokracie lepší, protože bude dbát i na sociální spravedlnost, byla bláhová a vycházela z předpokladu, že 2. světová války lidi polidští. Možná, že lidí polidštila, ale ne velkokapitalisty a jejich militantní a politické sluhy, z nich nadělala tak akorát divou zvěř. (Omlouvám se divoké zvěři, to přirovnání není vůči ní skutečně korektní.)

  OdpovědětSmazat
 4. Kolik má Česko sorošíků v Bruselu? Zkuste vyjmenovat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyjmenuj ty, kteří nejsou!

   Smazat
  2. Dane, snad komunisté nejsou sorošíky. Kdyby to nebyla pravda, zklamali by mne.

   Smazat
 5. Jeden hajzl tahá za drátky a řídí celou Evropu bohužel se musíme spoléhat na Polsko a Maďarsko že nepovolí.

  OdpovědětSmazat
 6. Soros je zlo. Jeho názory jsou skandální a otevřeně o nich mluví na bilderbergovských konferencích. Chtěl by islamizovat Evropu a zničit její původní kulturu. Infiltroval už i katolickou cirkvev. A papeže.

  http://www.epshark.cz/clanek/176/papez-soros-pekelne-spojenectvi

  OdpovědětSmazat
 7. SSM = Svaz Sorosovy mládeže
  http://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2017/10/22228651_473884772997931_8355233838319105999_n.jpg

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.