Reklama

pondělí 20. listopadu 2017

Na mušce je rok 2018. Chodorkovský utratil 100 milionů rublů na podrývání volebního systému v Rusku

Igor Korotčenko
20. 11. 2017 zdroj
Internetový portál Life s odkazem na internetovou stránku britského registračního oddělení Companies House uvádí, že organizace Otevřené Rusko (kontrolovaná Michailem Chodorkovským), která je v Rusku považována za nežádoucí, obdržela v roce 2016 příjmy ve výši asi 25 milionů rublů. Česká firma Free Access One ve výkazu, předloženém Ministerstvu spravedlnosti České republiky, deklarovala částku rovnající se 25 milionům rublů, které byly vynaloženy na podporu projektů Ústavu současného Ruska - Otevřená volba, klub Otevřené Rusko v Londýně, projekt na ochranu "lidských práv" a také Univerzitu Otevřeného Ruska.


Dalších 31,3 milionu rublů obdržel Ústav současného Ruska prostřednictvím fondů Future of Russia Foundation a 21,1 milionu rublů cestou Chodorkovského nadace.

Takže celkově struktury, přidružené k Michailu Chodorkovskému, vynaložily na realizaci svých projektů, které jsou zaměřeny na financování protiruské činnosti a které jsou podporovány bývalým oligarchou, asi 102,4 milionu rublů v roce 2016.

Generální prokurátor Jurij Čajka při svém vystoupení v červnu 2017 v Radě federace řekl, že "zahraniční nevládní organizace Otevřené Rusko, Ústav současného Ruska, společenské internetové hnutí Otevřené Rusko, které fungují za Chodorkovského peníze, prostřednictvím nastrčených osob financovaly volební aktivity představitelů ruských opozičních organizací, podílely se na neschválených společenských a politických akcích. Jen Otevřené Rusko poslalo na tyto účely v roce 2016 více než milion dolarů".

Podle generálního prokurátora tyto organizace, které byly vytvořeny z podnětu Michaila Chodorkovského, realizují v Rusku "speciální programy a projekty s cílem zdiskreditovat výsledky uskutečněných voleb a uznání jejich výsledků za nelegitimní".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

40 komentářů :

 1. Jak to, že ten Chodorkovský ještě není v teplácích a nemaká v kamenolomu?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dávno ho měli Rusi vykázat ze země a aby nebyl okraden, vyplatit ho oněmi americkými dluhopisy, aby měl pro začátek v zemi zaslíbené dost na živobytí......

   Smazat
  2. Protože podporuje urychlení pádu USD. Inu, hlupák, který netuší, na koho se vaří v kotli voda.

   Smazat
  3. 10.12 Toho šmejda Rusko zná, ale kdyby ho eliminovalo, venkovní šmejdi včetně sorosovců by si našli někoho nového... kterého by bylo třeba odhalit a poznávat.

   Velcí lidé a velké národy mají vždy proti sobě i velké šmejdy - a i jejich trpasličí klony, ty třeba z Čech.

   Smazat
  4. Není těžké zjistit - viz: "wikipedie(ru)" - že, hned po propuštění i s rodinou okamžitě přesídlil do Švýcarska a v roce 2016 již žije v Londýně.

   Smazat
 2. Pane jó, ta "česká" firma Free Access One je vejlupek všech cností. Jestli to není prádelna špinavých peněz a krycí agentura pro podvratnou činnost tak sním boty. Podívejte se na její strukturu:
  http://rejstrik-firem.kurzy.cz/03939332/free-access-one-zu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrá sestava, ředitel sedí v Litvě a v radě česká bílá kobyla, Ruska v Anglii a Skopčák. To nemá chybu. To je vidět, že si to hlídají a mají to prosichrované ze všech stran.

   Smazat
  2. Také by mne zajímalo, co je spojuje, etnická, ideologická, finanční pospolitost! Ta tisícovka vkladu asi nepostačí na provoz. Tak snad sledovat toky peněz přes ně?

   Smazat
  3. 10:53
   Povolny a jeho etnická kopřivka. Hovno by tě zajímalo hajzlíku - všechno přece víš nejlíp!

   Smazat
  4. 15:20-víme to oba nejlíp, každý z jiných zdrojů. Povolný

   Smazat
 3. Chodorskovsky si neda pokoj,zasiral se s Putinem a dostal sve!Putin vyprasil z Ruska neziskovky a agentury a ma pokoj.Vsechny tyhle organizace pusobi,jako nastroj rozkladu Ruska a neni to zadna charita,nebo humanismus.
  Mladi v Rusku si budou muset vybrat,zda zustanou hrdym
  neporobenym narodem,nebo se nechaji rozebrat na soucastky,jak tomu bylo za Jelcina...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jejich problém. Mě spíše zajímá kolik u nás vynaloží Šimon Pánek a jeho Člověk v plísni, americké velvyslanectví a spol. na diskreditaci voleb prezidenta. Jelikož je dopředu skoro jasné, kdo zřejmě vyhraje, mají ještě dost času se na to připravit.

   Smazat
  2. Moc času už nemají, Čech řeší spíše slevy na Vánoce, než nějakého Pánka a jeho mindráky.To by museli skutečně nechat vybuchnout nějakou bombu, ale to spíše Zeman zase neudrží svoje prostořeké ego a pohnojí to v závěru. Měl by si dát bobříka mlčení a měl by to v kapse.

   Smazat
  3. V tzv. RF se věci rychle sunou směrem k Rusku! Izraelitům už pšenka nepokvete! Viz projev kremelského vůdce a následný německý (vzhledem k národnosti oslavence) parádemarš ZDE! - https://www.youtube.com/watch?v=WZKI5LOmC-k

   Smazat
  4. Pro ty kteří by eventuelně nerozuměli souvislostem - http://i047.radikal.ru/1402/d3/a4e0d03ac20a.jpg

   Smazat
  5. "Tohle je tvůj jmenovec," ukázal Putin na sochu Alexandera III., který stál za ním a z něhož před několika minut sňali plachtu. Chlapec v modrém saku, který po potřesení rukou s prezidentem řekl, že se jmenuje Saša se ocitl na okamžik ve vysoké politice. Samotné odhalení památníku předposledního ruského Imperátora v paláci Livadia je na jedné straně symbolickou a na druhé straně kontroverzní událostí. Panovník který přišel na trůn po násilné smrti svého otce a řídící se zásadou že "Rusko potřebuje stabilitu" dlouho nezapadal do domácího Pantheonu progresivních vládců. Ale uplynula doba a jeho heslo "Rusko má jen dva spojence: svou armádu a námořnictvo" se stalo téměř mottem současné doby. Není divu, že právě tato věta byla byla vytesána na samotném památníku, který Vladimír Putin odhalil na Krymu.

   "Jeho současníci ho nazývali Carem-Mírotvorcem, a jak poznamenal Sergej Witte, dal Rusku 13 let míru nikoli ústupky, ale spravedlivostí a neochvějnou neústupností," - řekl Putin odkrývaje památník a pokračoval: "Alexander III bránil zájmy země přímo a otevřeně a taková politika zajistila růst ruského vlivu a zvýšila jeho autoritu ve světě."

   Poslední ruský car 19. století pro Vladimíra Putina má zvláštní místo v historii země. Nebylo náhodou, že jmenoval Alexandra III. dvakrát za svého nejoblíbenějšího vládce Ruska - nejprve před několika lety na setkání s učiteli a pak letos před koncertem na Den učitelů.

   "Alexander III miloval Rusko a věřil v něj," řekl prezident. - A odhalením jeho památníku dnes vzdáváme hold jeho skutkům, úspěchům a zásluhám, vyjadřujeme úctu k nerozlučné historii naší země, lidem všech povolání a tříd, kteří poctivě sloužili vlasti." dokončil svůj projev prezident.

   Po obřadu mluvil Putin s místními obyvateli v parku paláce Livadia. Studentka krymské pobočky Moskevské státní univerzity Polina uvedla, že chce napsat knihu o Alexandru III. - sbírat romány a básně o tomto caru. "Polino, realizujte tento projekt," podpořil ji Putin a požádal krymské vedení o pomoc dívce.

   Přeloženo z ruského zdroje zde - https://www.kp.ru/daily/26759.5/378961

   Smazat
  6. Narodnyj sobor se vzhlíží v carské minulosti, aniž mezi sebou má kohokoli, kdo rozumí globální politice. Alexandr III. byl zavražděn, nikoli že umřel na onemocnění ledvin, ono lze vaše ledviny zlikvidovat během roku dvou, když se chce.

   Smazat
 4. Jak už bylo někde napsáno,Ruští miliardáři mají půl roku čas,aby odstranili Putina,jinak přijdou o své dolary v západních bankách.Je naděje pro Putina,když nepoužijí sčítací software dodané z USA,tak jak se to děje nejen u nás,ale v celé Evropě.Každopádně,už bych hnal před soudy USA,za vměšování do cizích států a ovlivňování voleb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Miliardáři nejsou tak hloupí, aby nevěděli, že o ty prachy na Západě přijdou tak jako tak, kapitalista neuznává žádné závazky, jenom zájmy. Je jich moc a peněz je potřeba, takže půjdou do háje stejně všichni. A oni to moc dobře vědí. Navíc pro Západ budou vždycky jenom ušmudlaní Rusáci, koho z nich si tam váží? Ani toho Abramoviče nemají za frajera, ale za směšného hejhulu.

   Smazat
  2. pokud by ruští miliardáři chtěli ty US dolary mají jistě dost na rotačky aby si je natiskli a usnadnili tím práci pro přetížené rotačky FEDU

   Smazat
  3. Anonymní 7:56
   Přesně tak.
   Jak jednou posloužíš,jsi sluhou pořád.
   Jak víme Putin je varoval,ale oni už nemají cesty zpět,nebo si hodit oprátku,už jsou odepsaní.

   Smazat
  4. Miliardáři jsou chytří pouze v tom, jak v rámci současného systému hrabat pod sebe na úkor zbytku populace, a to značně psychopaticky. Právě ty psychopatické rysy je zbavují schopnosti poznat, kdy hostitelé začínají definitivně chřadnout tak, že s nimi zajde i parazit, pokud vůbech zajdou hostitelé, kterým stačí málo k přežití.

   Smazat
 5. Už zdálky smrdí Sorošem, ale za smrad se nezavírá a CH. se pohybuje přesně na hraně zákona, takže zavřít bohužel nejde. Víme, že mu jde o nekontrolovanou moc oligarchů v Rusku, stejnou jako je nyní na Ukrajině. Putin je naštěstí pro celé Rusko proti, ale i takovýto"neznaboh" CH. má svoje práva a zatím je úplně ještě nepřekročil. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 6. Chodorkovskij je Zid. A to,jak dela svou podvratackou cinnost to jeste umocnuje. Putin nemuze podniknout nic protoze Chodorkovskij je pod kridly Usraelskych Zidovskych mecenasu. A taky neudela nic,protoze Rusti zidove to tem ze Zidogradu nedovoli a oni mezi sebou maji "gleich" aby jim v tom nevznikl bordel.
  Az vystrili celej palebnej prumer od Sorose a zidacke lobby z SST bude vsemi obvinen z neuspechu a pristoupi se k jebo neutralizaci a zmuchlani. Pak se dostane ke slovu Rusko a FSB. ata kombinace bude vrazedna!
  Tim padem nastane V politice dost podstatni obrat ve vztahu Vychod-Zapad-Usrael a Soros bude izolovan a posleze zatlacen do ustrani kde mu zhasne svicka.
  Pak nastane hon na Bushaky,Clintony a bude jim prisita vsechna spina na limec. A budou pohnani pred velkou porotu a skonci-uz se to oficialne zaclo!
  Moc casu nezbyva,blizi se volby v Rusku a do te doby musi byt vyvetrano.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 10:09
   Jenže,židé dělají všechno proto,aby nezvítězil Putin a čekám dost nepříjemné věci.Jenže,Putin ukázal cestu a ať ho vystřídá kdokoliv,už to nejde změnit.Jen mám obavu,aby nebyl horkokrevnější než Putin.Držím palce Putinovi,ať kandiduje,ať vydrží nastoupenou cestu.

   Smazat
  2. Zase fantasmagorie antisemitů, přehlídka blbství a idiotismu.

   Smazat
 7. Jo těch vlastizrádců tam mají víc tady drahoš v sukních:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201711096247196-mozna-kandidatka-prezident-rf-sobcakova-sankce-podpora/

  OdpovědětSmazat
 8. Jukos mal kúpiť od Chodorkovského Ročild no prišiel Putin a bolo po kšefte. Tak ako v 1917.

  OdpovědětSmazat
 9. No jo, postavit se v Rusku Vladimíru Vladimíroviči není žádná sranda. A něco to stojí.

  OdpovědětSmazat
 10. Na rozvrácení Ukrajiny USA investovalo 50 miliard dolarů a podařilo se. Na Ukrajině USA a demokratické síly instalovaly fašistickou vládu, která by nejraději rozpoutala i III. sv. válku. Jediným cílem USA je válka pokud možno vedená na celém světě, tak aby zisky jejich zbrojních firem rostly a rostly a vše je to prováděné v méně demokracie.

  OdpovědětSmazat
 11. Samozřejmě, že u nás pilně pracují čeští Chodorkovští a korumpují nejen soukromé "vysoké školy", ale také ty kdysi věhlasné univerzity, které si zakládaly na pravdě, právu a spravedlnosti, dokonce v jejich čele stál Mistr Jan Hus. A dnes kapitálem zkorumpovaní rektoři, děkani a další hodnostáři! A pak se divíte, že Zeman nechce z takové "dílny" podepisovat jmenovaní profesory? Vy si přejete, aby vysoké školy zaplavil póvl z pražských kaváren, jejichž pedagogické schopnosti jsou pod úrovni pouličních trhovců?

  OdpovědětSmazat
 12. Nekontrolovaná moc oligarchů v Rusku či na Ukrajině? Taková nekontrolovaná moc oligarchů je ve všech kapitalistických státech. To, že je tato moc oligarchů zprostředkovaná přes politické loutky "tradičních" stran, je jen klamem. Všichni partajfýreři jsou takto zkorumpovaní a jen skáčou, jak kapitál píská. Jen my blbí občánci jsme je vytrvale volili po 27 roků. No a Babiš je zloduch proto, že se vysmekl smečce oligarchů a vstoupil otevřeně sám do politiky. Jestliže názory a volební triky "tradičních" stran jsou z dílny oligarchie, pak názory Babiše jsou jeho vlastní. Mohou být pro nás nepřijatelné, např. proto, že řízení státní byrokracie způsobem podnikatelským nedává moc šancí na rozkrádání státního majetku, což je pochopitelně pro "tradiční" strany a jejich medializátory hrůzostrašné, neb i oni by přišli o korupné. Babiš je jedinou šancí, jak u nás zachovat kapitalismus a aspoň mu naladit trochu lidskou podobu. Jinak musí přijít nová sociální revoluce a zavést právo a spravedlnost, jiné cesty nejsou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemusí chodit žádná revoluce, stačí rozum!
   V.J.Horák

   Smazat
  2. Rozum nestačí, neboť polovina české populace má IQ 80-90 (něco jako Bush mladší).

   Smazat
 13. Rusácke neviditelné loě a letadla a vilhaní antiamerikalizmus a všude blb putin.Rasputinko ať zamáva ušima a poděkzje se za sví předki že ho nemci ochránili před mongoli-křiřácke demokraticke vipravi do barbaržské rusi a děkujte američanum za zachránení zadek vi komouši sputlerovani.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Úkáčko, nauč se česky, když chceš pomlouvat.

   Smazat
 14. Anonymní 16:47
  To se hned pozná inteligentní příspěvek,ale jsou určitý osoby,co se boji nástupu Putina,museli by jít makat.

  OdpovědětSmazat
 15. 16:47
  Untermensch uASSacky Bush děvky bleje ?!!!!
  Už zdechni hovne!!!!

  OdpovědětSmazat
 16. Je to jedno, jaké Rusko. Je kapitalistické a bude kapitalistické. I kdyby se vrátil nějaký car, tak bude pro západ a US vždy nepřítel.
  A Chodorkovský či jiný toužící, by musel buď to Rusko rozprodat nebo být jako Putin.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.