Reklama

úterý 7. listopadu 2017

Náprava věcí společných


Štěpán Forgáč
7. 11. 2017
Nejprve je potřeba pochopit proč je svět člověku/lidem nepřátelský a život ohrožující, co je toho skutečnou příčinou. Já ji spatřuji v chybné, lépe řečeno záměrně chybné filosofii. Filosofie svobody jednotlivce jako základu pro svobodu celku je tou žábou, která byla posazena na pramen skutečné svobody. Pojmy svoboda, nesvoboda a svévole nejsou pravdivě definovány proto, že by jejich správné definice a vztahy mezi nimi mohly velmi vážně ohrozit současný společenský řád – kapitalismus.

Je potřeba se dobře připravit na demokratickou revoluci. K tomu je potřeba, jako základní pilíř, demokratické filozofie postavené na přirozenosti bytí. Pro její vytvoření je nezbytné, jako první krok, správně definovat pojmy svoboda, svévole a nesvoboda a vztah mezi nimi.

12 komentářů :

 1. Možná máte pravdu. Já ovšem sázím na to, že svět se pohybuje v nějakém pomyslném kruhu. Vše už tady kdysi jednou bylo, možná to vnějškem vypadalo trochu jinak, ale podstata se nemění. Většina lidí si to nechce připustit a je to chyba. Já tvrdím, že klíč pro vyřešení současných problému je ukrytý někde v historii(ovšem ne v historii, kterou psali vítězové).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemáte pravdu. Vývoj světa se pohybuje po spirále a když se po určité době dostane na "stejné místo", je o úroveň výš. To, že svět momentálně několik desetiletí stagnuje a nachází se v rozkolísaném přechodném období, (přechod z bipolárního uspořádání na monopolární a dále ne nestabilní multipolární za čas skončí a svět bude uspořádán opět bipolárně, ale s jinými vedoucími mocnostmi a s jinými parametry) na věci nic nemění. (Pokud jste měl ve škole vědecký komunismus, víte o čem mluvím. Pokud ne, doporučuji nastudovat.) J.X.B.

   Smazat
  2. ...Je klíčovým znakem globálního kapitalismu, že ze všech alternativ dělá fragmenty svého fungování.

   Smazat
  3. Filozofie "svobody jednotlivce" je v podstatě filozofií mafie a kriminálních živlů.

   Smazat
 2. Mezi ceskymi zavistniky se nic opravit neda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čeští závistníci jsou naši krajané, sousedé,
   žádní cizinci.
   Tito lidé jsou denně masírováni prolhanými médii a umělým blahobytem...
   Je třeba si radit a pomáhat,
   jinak nahráváte opozici jenž pracuje na naší likvidaci*

   Smazat
  2. 16,56 Ho Do mezi ceské závistniky patříte i Vy abyla to závist co Vás hnalo tam kde jste. Sám jste pomáhal zvrhlým parazitům rozvracet celý svět. Zatím je Vám relativně dobře ale jak to bude v nebi to ví jen bůh.

   Smazat
  3. Honidolní trotle,starej se o ten bordel v ussacký žumpě!!!!!

   Smazat
 3. :))
  možná Štěpáne pravou příčinou generování zla nejsou jinak pochopené slova.
  Historicky doložitelným tisíciletým útlakem lidstva je papežská církev.
  Než najdete moudrost pojmenovat pravou příčinu zla, bude se vám vracet jako bumerang*

  OdpovědětSmazat
 4. Hej, Forgáči, předveď nám konečně to své desatero voliče...

  OdpovědětSmazat
 5. Mno nic zase plno demokracie která neexistuje.

  OdpovědětSmazat
 6. To bude asi fuška. Svoboda žvanila je jiná, než svoboda utahaného taťky,nebo mamky, kteří se vracejí z práce po sedmé večer a vyřizují pracovní telefonáty i při nedělním obědě. Pak je tu ještě plná, či prázdná prkenice, kterou používá jak žvanil, tak pracující.
  Já myslím, že by se měl hlavně stanovit limit na bezpracný výdělek, stejně jako na keťasovskou cenu zboží. Problém je taky ten, že určité profese nesou sebou nehorázné výdělky a záměrně mezi sebe nechtějí nikoho pustit. Co to jsou vlastně celebrity a tkzv. "VIP" ? Obvykle otrlí gauneři. Peníze dělají peníze a obecně elitám by světčilo více skromnosti.
  Neumím si představit takovou změnu bez násilí.
  Svoboda může být jen mezi rovnými, což se ovšem vylučuje, protože rovnost je násilí a tedy nesvoboda. Tedy se autor pohybuje v kruhu a je to jen populismus.
  Svoboda je nesmysl a bez odpovědnosti neexistuje.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.