Reklama

středa 1. listopadu 2017

Nejde zde o nějaký nový lánský puč, ale o důsledky katastrofální státní i stranické politiky B. Sobotky

J. Kovář
1.11.2017  ČeskéNárodníListy

Ve straně, kde fungují principy vnitrostranické demokracie, stranické vedení, které odpovídá za pohromě blízké výsledky voleb, by mělo samo rezignovat. Příkladem vy měl jít pabn B. Sobotka, který za totální, dosud nevídanou prohru nese největší odpovědnost.


Ale čeho jsme v ČSSD svědky. Ti, co tuto katastrofu způsobili, si zajistili první místa na stranických volebních kandidátkách a proto byli i nově zvoleni do poslaneckých funkcí. Zvolen byl i největší ničitel ČSSD, pan B. Sobotka.

Za poslední čtyři roky se sobotkovcům též podařilo odstranit vnitrostranické kritiky z rozhodujících stranických funkcí. Tak decimovali vnitřní opozici. Nositelé alternativních stranických směrů a stanovisek, jsou vytlačeni na stranickou periférii. Podkuřovači současného vedení jsou na významných místech v krajích i jinde.

Preventivní opatření proti opozici byla z hlediska sobotkovců úspěšná. Opozice se bude za takových podmínek jen těžko prosazovat. Problémem bude i sám B. Sobotka. Na svědomí má téměř zánik strany. To, co z ní zbylo, je pouhým fragmentem bývalé ČSSD. Přesto nelze zaznamenat ani nějaké silné viditelné tažení, aby tento pán ze stranických funkcí odešel.

Rozdíl mezi Špidlou, který také ČSSD svého času přivedl k úpadku, a Sobotkou, jenž stranu přivedl až na samotný existenční práh, je v tom, že Špidla bez velkých problémů své místo opustil, kdežto Sobotka, jak se zdá v současnosti, moc chuti k tomu nemá.

Sobotka poškodil republiku, český národ, zhuntoval stranu, jíž předsedal, a nemá se k tomu, aby řekl "mea culpa, mea maxima culpa", posypal si hlavu popelem a rychle, dnes již je pozdě, moc pozdě, odešel.

Pan B. Sobotka musel vědět, jaké důsledky bude mít jeho státní i stranická politika, byl mnohokrát varován. Jeho odpovědí byl jen zvýšený tlak na opozici ve straně. Politiku neměnil, ač věděl, že vede republiku i ČSSD zu grunt. Cíle, které sledoval, byly pro něj mnohem důležitější, než konce, jež se daly očekávat. Pro jaké zájmy Sobotka a jeho vláda, ČSSD pracovali? Jsme přesvědčeni, že to nebyli interesy české.

Brzy poté co sobotkovská vláda se ujala své funkce, se nechal slyšet B. Posselt, představitel tzv. sudetoněmeckého landsmanšaftu, že tato vláda začala tam, kde skončila vláda premiéra P. Nečase. Vláda tohoto pána byla katastrofou pro republiku i ODS. Končící vládu B. Sobotky můžeme podobně hodnotit. Jeden rozdíl však zde je - Sobotka notně pocuchal ČSSD a tak pomohl pravici.

- - -


40 komentářů :

 1. JELIKOZ LID JE STADO VOLU zadne volby to nemohou zmenit.To preci vi kazdy ne uplny idiot .Vzdy se najdou oportunisticke svine ktere at pro penize ci svou debilitu vzdy budou v opozici ,vsemu. Tezko neco resit v systemu bordel zvany dekracie . Vzdyt to s democracii nema nic spolecneho je to neco jako tak halasne uzivane ze na zatceneho se hledi jakoby nikdy nic neudelal .Pokud NEDOKAZE ze nic neudelal jde do suplete ,casto do konce zivota ,hlavne v juesej kde na priklad za ukradeni tuzky Klausovky v trafice dostane jakozto treti strike treba 50 let na cisto .Takze zakony jsou jen pro ty ubozacky a nepotrebne ti nahore kradou az se z nich kouri a to zcela legalne ,vzdy to maji zakonne pojisteno. Je tudiz uplne jedno zda uoceny zlodejicek Sobotka jez prihraval bratru Bakalovi bakalovi ci Babis ,on i kdyby chtel nezmuze nic ,to by musel mit gac jako mmel Hitler .Staci se podiva na Trumpa ,v noci asi zere rucniky a tluce hlavou do zdi ale kdyz zacinal myslel ze je to Aprentis (idioto show pro americke blby).Sam nedavno rekl ze musel zmenit mnoho nazoru po tom co usedl za stul v Bilem dome . Ony ty statisice parasitu v Pentagonu Cia a dalsich 16 vyzvednych sluzbach neni lehke kocirovat hlavne s jejich skusenostmi v likvidaci tvrdohlavych naivku .To ze jsou svine vzdy v predu je normalni maji vzdelani a hlavne nemaji zadny charakter ci zabrany . A bude hur ,pokud lid se nenasere pratele al ebud etrvat dlouho ,pokud daji lidem nejakou almuznu za treba zbytecnou praci budou vzdy na koni a budou rikat ono pravdive kdo umi umi a kdo neumi cumi Nazdar

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už je po volbách, už nemusíte do Sobotky kopat, cíl Zemana a Babiše ho zničit soustavnou diskreditační kampaní se podařil. Sobotka byl úspěšný předseda úspěšné vlády, pracovitý a slušný člověk, ale slabý vůdce své rozhádané strany. Volby 'CSSD jistě neprohrála proto, že odpadli někteří její funkcionáři - Hašek propadl ve volbách, Tejc se chce věnovat lukrativnější advokacii, Zimola byl podezřelý z korupce.

   Smazat
  2. No teď již do něj opravdu nebudeme kopat, teď ho snad začneme již konečně soudit!

   Smazat
  3. 14,47 - co a kolik jste toho proboha vypil????????????????????????????????????????
   Takový blud by nikdo střízlivý nemohl vyplodit!!!!

   Smazat
 2. Ono to začalo už tím Lánským pučem,ten už byl zosnován Schapirem.Někdo potřeboval mít,tak loajálního,neprůbojného,lehce ovladatelného premiéra.co opravdu prokázal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha, nojo vlastně, starý dobrý Schapiro tu už dlouho nebyl.

   Smazat
 3. To likvidování vlády, která do té doby fungovala, ze strany Sobotky byl zdářný příklad lotkovodičství.

  OdpovědětSmazat
 4. Budu se opakovat: Vedení ČSSD v posledních letech zachraňovalo (a nezachránilo) Sobotku, ale současně díky tomu úspěšně zlikvidovalo nejstarší českou levicovou stranu. A ještě ji vytunelovali a opouštějí ji s astronomickým dluhem. Nic neudělali s řáděním exekutorů v této zemi a sami nadělali do svého hnízda v kauze Altner, kde mají platit mnohaprocentní násobek původního dluhu (jako milión občanů této země v běžných exekucích). Blahopřejeme, soudruzi a soudružky, přátelé a přítelkyně, bratři a sestry, to se musí umět! Sobotka, vivat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud si stran do svého čela zvolí Sobotku, znamená to, že jsou nebo chtějí být jako on. Proto českou asociální demokracii neomlouvat.

   Smazat
  2. "...v kauze Altner, kde mají platit mnohaprocentní násobek původního dluhu..." - Tu smlouvu i s tou sankcí vymyslel a podepsal
   největší z ekonomů item prognostik nonplusultra, tohoto času všímlidemzvolený prezident náš milovaný Miloš? Altnerovi ČSSD
   nic nedluží, naopak on dlužil všem, kteří za něj pracovali. Těm socani zaplatili za něj. On se k tomu jako živej neměl a nebohý Altner, jenž by platil dluhy, jež za života nasekal, je z které pohádky?

   Smazat
  3. Nechci být ničím advokátem, ale autor komentáře 1. listopadu 2017 12.11. by měl (či snad mohl) vědět, že v době sjednávání smlouvy s advokátem Altnerem byly podobné úrokové sazby běžné. Stačí se podívat na úroky u bankovních úvěrů z té doby. To, že ti, kteří rozhodovali v ČSSD po Zemanovi v době, kdy Altner spor vyhrál, odměnu nezaplatili a tyto (jistě vysoké) úroky nechali dále běžet, je věcí jinou. Lze to ověřit podle data, kdy bylo rozhodnuto ve sporu o Lidový dům, kdo a jak dlouho byl poté předsedou ČSSD. Takže hezky objektivně, nikoliv účelově!

   Smazat
  4. "...kdy Altner spor vyhrál,..." - Lichvář Altner spor nevyhrál, vyhráli ho za něj najatí právníci nádeníci, kterým zůstal dlužen. Ty lichvářské sankční úroky mu podepsal Zeman, čímž poněkolikáté dokázal svou nepoužitelnost pro praktický život a rozvahu furianta, jenž (vzato objektivně) propíjí grunt, ať sousedi čumí!

   Smazat
 5. Obavam se pane Kovari, ze Sobotku precenujete. Pisete, ze musel vedet ... Tento stranicky odkojeny blb, nevi dodnes co se kolem neho deje. A takove moudra pronasene s idiotskym usmevem, jako ze nekdy v dubnu konci ... to uz tu jednou bylo (nekdy po dvacatem ...s tim opravdu, ale opravdu, seknu) A z radne provetrane CSSD neni nikdo, kdo by tomu nymandovi s celym vedenim rekl - nevim co budete delat v dubnu, ale ted si Bohosku seber svoje tuzticky vezmete se s Chovancem a Zaoralkem za rucicky a jdete ... Skoro cekam, ze zbyli clenove navrhnou jestli by to neslo treba nekdy v cervnu. Je to i velka chyba pana doktora Davida a jinych normalnich, kteri to u socanu vzdali a utekli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Demokracie - když měli socani sjezd, tak jednomyslně delegáti podpořili současné vedení. Nyní se kritizuje jenom vedení. Neměli by odejít někam všichni Ti delegáti sjezdu, kteří drželi hubu? Struktura stran je všude stejná a všechny ty aparáty by v zájmu demokracie měli vypráskat.

   Smazat
  2. "..,že Sobotku precenujete..." - rozčilení není program (pravil jeden moudrý pán), aneb nenechte hněvem lomcovati svou důstojností! Nemůžete být takový přitroublý drsoň, když z Vás v poslední větě vypadla tak zajímavá myšlénka. sck

   Smazat
 6. Jenom nechápu po těch kauzách, co má B. Sobotka za sebou i podlézavost EU, USA a Německu, že ho ještě někdo múže zvolit. To prostě nechápu...

  OdpovědětSmazat
 7. Článek pravdivý, ale přimlouval bych se za nepoužívání výrazů "zu grunt" a "interesy". Máme dost českých slov.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. " Máme dost českých slov." - Svatá pravda! Česky
   se správně řekne "cugrunt!"

   Smazat
 8. V roce 2010 zvolen na druhém místě za Haškem v JMK se ziskem 23 tisíc hlasů, v roce 2013 zvolen na druhém místě za Haškem 22 tisíci hlasů a letos zvolen na prvním místě se ziskem 7 tisíc hlasů. Mezi slepými jednooký král. Tolik k oslnivé kariéře premiéra. Tak mladý a tak znemožněný.

  OdpovědětSmazat
 9. Nechápu, proč se v ČSSD poddaní nevzbouří, nedonutí vrchnost k okr. kraj. a celost. konferencím, vždy po jenom týdnu, zbaví se celého vedení a usnesou se, aby bývalí členové vedení, zvolení do parlamentu okamžitě odevzdali poslanecké mandáty,takovým, kteří neměli vliv na zničení strany, zejména sami od sebe by to měl udělat volební triumvirát---S, Ch, a Z. Z nich první je Bakalův pindos, druhý je zrádce zrádců a třetí je tlučhuba.

  OdpovědětSmazat
 10. Prezident Zeman moc dobře věděl kam p. Sobotka stranu a vládu dovede - proto chtěl za premiéra p. Haška. Nastrčený Chovanec vše napráskal a vysloužil si za to post ministra vnitra a kam to vedlo víme všichni dobře. Tisk se toho velmi rád chytil v rámci protizemanovské kampaně

  OdpovědětSmazat
 11. Chce-li se soc. dem. vrátit aspoň k trošce sociální spravedlnosti, tak všichni ti, kdo zavinili katastrofální, v historii strany nevídaný propad ve volbách i v členské základně, tak se vzdají svých poslaneckých mandátů. Tím by potvrdili před národem, že mají špetku charakteru a v politice nejsou jen pro to své plné koryto. To se tedy týká prakticky celého vedení na čele s tragikomickou figurou B. Sobotkou. Tak se občané počkejme, jak se zachovají, zda se projeví zbytky charakteru a nebo jen podlost, zrada občanů, vlastní nenažranost a zda se potvrdí dávno proklamované, že tato kamarila je jen souborem politických loutek v rukou oligarchie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se spíše vzdá mandátu vicekrál opilců (po králi VH) don Kalousek... Nechápete, že člověk s charakterem NEMÁ V POLITICE ŠANCI? Už za starého Rakouska platilo, že politika je svinstvo, se kterým nemá SLUŠNÝ ČLOVĚK nic společného.

   A parlamentní povelvetová shromáždění už napříč politickým spektrem dokázala, že mít plné tlamy demokracie a morálky neznamená demokracii v praxi (nejsou-li jí čachry a zlodějny) a už vůbec neznamená morálnost oněch kecalů - dohazovačů loupeného národního bohatství.

   Prostě křesťanská výchova "představitelů", kteří se od dětství modlili k Bohu o bohatství a o postavení. A když pochopili že jim Bůh nic z toho nedá, nakradli si, napodváděli,.... a pak poprosili Boha o odpuštění. Za známý finanční a majetkový PŘÍSUN z našeho ateistického JIM CÍRKVE A NÁBOŽENSKÉ OBCE RÁDY ODĚLILY ROZHŘEŠENÍ... Takže nejčistší mezi občany je KALOUSEK, Sobotka a spol., vycházející z chrámu páně po svaté zpovědi...

   Smazat
 12. ČSSD pozičně blízko názorového těžiště eventuální opoziční vlády. S patnácti poslanci také nejsou nejmenší stranou a akceptují-li strategii TOP 09, mohou pohnout větší opoziční strany k následování. Tím by opozice získala momentum a zbrzdila stavbu vzdušného zámku ANO a Hradu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A současně by ČSSD potvrdila staletou pravdu, že nejvnitřnější TRADICÍ Sociální demokracie napříč světem je KAŽDO-POVOLEBNÍ NEZAPOMENUTELKNÁ ZRADA VLASTNÍCH NEMAJETNÝCH VOLIČŮ... na které si bossové socdem vzpomenou zase až pár měsíců před dalšími volbami a nakrmí je SLIBY Z PR AGENTURY "SLIBOTECHNA s.r.o. ...

   Ovečky, volte NÁS, okrádáme vás ve vašem zájmu, kálíme na vaše zájmy, aby vám rostla lepší pastva... Jsme s vlky na vaší straně! Volte socdem, spojence Ježíška a jeho křesťanských hodnot dbalých partají.

   11.08 Je-li vám milejší Kalouskovic kaliště, socdemácké hnojiště.. vaše volba.

   Smazat
  2. Kalousek je borec, socdem mají co dohánět.

   Smazat
  3. "Kalouskovic kaliště" - On ten Kalouskův nápad se zablokováním sněmovny "nevolbou" je ústavně čistší, než Zemanova oposmlouva. To Bimbo svým prskáním vlastně přiznal. Ale asi se to Kalouskovi "díky" některým "zásadovým" nepovede. (Takové naivy staří harcovníci nazývali již na počátku dějin "užitečnými idioty".) Vykládejte ignorantům pohádku O veliké řepě, oni budou sčítat hlasy(se souhlasem oněch UI)! Že jsou bez myšky "namydlený", to ve své nadutosti překřičí (jako vždy), na co by si jinak kupovali noviny i televize plné lačných PRESSTITUTŮ?!

   Smazat
  4. 12:55 Pád ČSSD je dám právě tím, že ve všem doháněla Kalouska tak, až ho málem předbíhala. Srovnejte si jejich postoje v záležitostech Ukrajina - Sýrie - Babiš - lithium - prasečák v Letech....

   Smazat
  5. 11:08 Vás bych si přála za kamaráda. :-) Co na tomto serveru vlastně pohledáváte? Podporu? Živý a radostný ohlas? Nespletl jste si náhodou web? Vaše oblíbené "opoziční strany, co mají k sobě pozičně blízko", abych vás citovala, tak tyto strany se musí dělit o určité penzum stejných voličů. A zdá se, že se jich nedostává, co? Nenapadlo vás, že to je ten malér ČSSD, že měla tak blízku k "názorovému těžišti" pana Kalouska, vy mudrlante? Tak nevím, kdo si tu staví vzdušné zámky...

   Smazat
  6. Píši jen to, že má opozice 122 hlasů a když bude chtít, sestaví vládu levou zadní. Jestli to někomu příjde nemožné anebo divné, tak asi nemá dostatek fantazie. V tomto smyslu tu opravdu jsem na špatné adrese, protože tady je to jeden zapařený mozek vedle druhého. Nestranně uvažovat tu neumí nikdo.

   Smazat
  7. " Vás bych si přála za kamaráda." - To by to (11:08) chyt! Už jte někdy pochopila pointu
   nějakého vtipu?! Na otázku "Co tím chtěl básník říci?", jste už někdy odpověděla?

   Smazat
 13. co je to za socana co ber plat jakoby vlastnil temelin do prace jezdi vyhradně s audinou a s policejnim doprovodem vyzbrojenym jak když hitler tahl na rusa nemajetny vovčan je pro něj povl a dostat se k nejvyššimu socanovi na krok je pro vovčana smrtelne nebezpeči asi tak jsou dnes saloni socani bliže k lidu a prosim aby si nikdo nemyslel že jirka z raje je něco uplně jineho a že bude makat jak řika ale ve skutečnosti mlit jen a jen do sve kapsy ostaně kdo na to z vas ma važeni přatele je přec jeho heslo

  OdpovědětSmazat
 14. 13:17 - KAŽDÝ nápad páně K. je dobrý pro páně K., pro lidi je to vždy pohroma !

  OdpovědětSmazat
 15. Sobotka byl černoprdelník řízený Kalouskem nastrčený do socdem. Tato strana, pokud se ještě vůbec vzpamatuje, musí začít dělat politiku pro lidi, ne pro církev a Sudeťáky. A hlavně si konečně odvyknout sedět zadkem současně na 2 židlích, jak to má historicky ve zvyku. A začít hledat chyby u sebe a ve svojí naprosto nesmyslné politice.

  OdpovědětSmazat
 16. Omyl, Sobotka není černoprd... on je chazar. Výsledek je stejný.

  OdpovědětSmazat
 17. Když se podíváte na časy „nesouhlasných“ příspěvků pod článkem a jejich jednotného ducha a pominete, že by to mohl být placený manipulátor, pak zbývá, že je to výsledek práce zakukleného „kalouskovce“ = to znamená osoby nadšeně pracující pro amíky, popřípadě pro jejich bruselské poskoky.
  Tak, jako „se nedá“ Sobotka, tak „se nedají“ ani oni!
  Řečeno jejich slovy : „neuhnou se“ .. !
  Ty časy:
  9:20, 9:42, 11:08 (zde přímo „zaperlil“), 12:11, 14:47 h a 13:17 h, který je myšlenkově odjinud ( asi kolega, kterému nevadí, že píše protimluvy).
  Pavel p
  P.S.:
  A že Kalouskovi už dokonce i stříká pěna od úst, mluví-li o Babišovi!
  (Totéž postihuje Fialu z ODS a Farského ze STANu.)

  OdpovědětSmazat
 18. O současných socanech se nemá cenu bavit. Vzešli sice z dělnické krve starých socialistů s červeným karafiátem v klopě, ale za první republiky se z nich stala služka kapitálu a pouze obrušovačů těch nejhorších a nejostřejších hrotů zla kapitalismu.
  Dnes je to partaj filozofujících smrkáčů a politikářů, kteří nemají ani ponětí co to je opravdová práce a jak se ve skutečnosti žije lidem dole.
  Pokud se tato partaj nezbaví všech svých papalášů, nepohne se od středu doleva, nezruší Bohumínské usnesení, a nezačne uvažovat o širší spolupráci s lidmi se srdcem nalevo, tak je tady zbytečná.

  OdpovědětSmazat
 19. 18:48 jednoduše, stručně a pravdivě k věci.

  OdpovědětSmazat
 20. Pokud nejbližší zasedání ÚVV ČSSD, mimo jiné, nevyzve nejméně Sobotku, Zaorálka, Chovance a Hamáčka aby ihned odevzdali své poslanecké mandáty, tak už ani nemusí pokračovat ve své existenci a může se rovnou rozpustit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.