Reklama

čtvrtek 30. listopadu 2017

Není hlas jako hlas…


Ladislav Žák 30.11.2017 VašeVěc
Nejdůležitějším výsledkem ankety Český slavík spočívá v kouzlu nechtěného… Zlatý slavík sdělil občanům, obcím i světu naprosto jasně, názorně a pochopitelně, že v této zemi mají hlasy občanů různou hodnotu podle toho, pro koho jsou určeny. 

 
Dokonce evidentně existují takové hlasy, které nemají hodnotu žádnou. Dále bylo veřejnosti sděleno, že je v naší společnosti je legitimní existence různých skupin posuzovatelů, jakýchsi arbitrů demokracie, kteří mají právo bděle a ostražitě manipulovat odevzdanými hlasy tak, aby hlasování dopadlo tak, jak má. Jde o skupiny prapodivných samozvanců, kteří nemají žádný demokratický mandát, nikdo je k ničemu nezmocnil a nikdo neví, podle jakých správných kritérií a podmínek váží a posuzují odevzdané hlasy.

Je evidentní, že je celkem jedno, jak hlasujeme, protože naše hlasy mohou mizet anebo jsou cíleně politiky a mediálně malverzovány. Jsme toho svědky nejen u zmíněné kabinetní ukázky v anketě Český slavík. Bohužel, stále zřetelněji je patrné, že podobnou arbitráží procházejí naše hlasy rovněž u základních demokratických procedur, jakými jsou volby a referenda. Dlouhodobě jsme svědky toho, že komunistické mandáty nemají tu správnou váhu a jsou označovány všelijak. Dnes už mají v Poslanecké sněmovně tu správnou váhu jen mandáty poslanců Demokratického bloku. Pak jsou hlasy takové průměrné, což jsou s výhradami mandáty ČSSD a většími výhradami mandáty Pirátů. Nakonec jsou potom ty špatné, nehodnotné a nesprávné mandáty, kterých je, ó hrůzo, většina. Tím je řečeno, že i nositelé hlasů mají různou hodnotu, máme občany minimálně tří kategorií a jsme svědky otevřených urážek veřejnoprávních médií na adresu těch, kteří hlasovali nesprávně. Zdaleka nejde jen o interpretaci názorů politických protivníků nebo dokonce jen prostou informaci o nich, jde o systematickou prezentaci autentických formativních názorů veřejnoprávních médií.

Možná pološílená Česká televize, která má podle dřívějšího vyjádření svého radního jasný pokyn prý až z Bruselu, jaké hodnoty má zastávat, ví, „kde je sever“. Bohužel, stále více než zdatně podporuje jakýsi „jediný správný názor“ i Český rozhlas. Je dojemné sledovat, jak se veřejnoprávní redaktoři snaží vydolovat ze svých hostů ten správný názor, jak kladou otázku s tím, že existuje jediná správná odpověď, kterou znají jen oni. Tím připomínají zasloužilé dominantní manželky, popřípadě milenky, vyžadující upgrade na manželku, jak nás učí některé záznamy komunikačního provozu.

Nedávná praxe jednání volebních komisí a soudní rozhodnutí ukázaly, že je ve volbách hrubě manipulováno s hlasy a je nepochybné, že stejné, ne-li horší, manipulaci bude vystaveno i hlasování o prezidentských kandidátech. Právní a administrativní manipulace provázely už minulou volbu prezidenta v důsledku matematického bezvědomí MVČR a letos tu jsou zase, tentokrát v důsledku bezvědomí právního u téhož úřadu. Ať se prezidentem stane kdokoliv, měl by to být výsledek přímého a rovného volebního práva a tajného hlasování občanů a nikoliv manipulace samozvaných arbitrů demokracie. Soudy šly tak daleko, že v důsledku manipulací pohrozily zneplatněním voleb, ale je patrné, že to arbitrům demokracie zase prošlo a chystají se u prezidentských voleb znovu do díla…

Poděkujme Českému slavíkovi za to, že snad i těm méně bystrým z nás otevřel oči. Měli bychom si uvědomit, že v tom jsme všichni. Nikdo z nás neví, kdy se jeho hlas stane v důsledku rozhodnutí samozvanců bezcenným. Pojďme hledat cesty, jak manipulacím zabránit…

- - -

23 komentářů :

 1. No vidím, že jste si zase našli "opravdu důležité" téma. Inu, vytvářet a podporovat nasranost v lidech neustálým hledáním čehokoli na co byste mohli nadávat je ostatně jediným smyslem a účelem těchto stránek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 15:20
   Neuvědomujete si zásadní věc,že se může beztrestně falšovat,dokonce i volby do parlamentu.

   Vymazat
  2. zdá se Vám nedůležité ?? :
   https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/video-ktere-dostalo-do-potizi-pirata-michalka-40315?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

   Vymazat
  3. Rakúsky časopis natočil video v ktorom sa propaguje, že je správne brutálne zavraždiť odporcov politickej korektnosti

   http://www.hlavnespravy.sk/rakusky-casopis-natocil-video-v-ktorom-sa-propaguje-ze-je-spravne-brutalne-zavrazdit-odporcov-politickej-korektnosti/1222614

   Vymazat
  4. 15:20 - manipulace se Zlatým Slavíkem jsou symptomatické. Ukazují na obecný sklon dnešních "elit". ÚSTRk by měl bít na poplach, protože tudy přichází totalita! Ale 15:20 - omezený "kavárník" - nic nechápe a napadá probuzené.

   Vymazat
 2. Sdělte nám něco pozitivního ať se zasmnějem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zbytečné. Cokoli bych napsal šmahem odsoudíte, očerníte, pomluvíte, vysmějete se tomu. Neustálá nasranost, zloba, negativismus... je součástí vaší DNA, vašeho já. Jinak to neumíte a hlavně nechcete umět.

   Vymazat
  2. Bla-bla-bla-bla....Hov..no si povedal a aj to tak smrdí. Žiadny argument, dôkaz, len kydy.

   Vymazat
  3. Kdo hledá něco pozitivního, ať si přredčítá v pohádkách Boženy Němcové. V Andersenovi či bratrech Grimmech ne. Tam je ta krutost a nespravedlnost společnosti, na které jsme obecně nasraní.

   Vymazat
 3. Tak sem nelez ty svatej....

  OdpovědětVymazat
 4. Ladislav Větvička to (a nejenom Slavíky) vyjádřil velmi trefně: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Chcijou-nam-na-hlavy-a-uz-se-ani-nepokouseji-predstirat-ze-je-to-dest-rika-Ladislav-Vetvicka-ke-kauze-Ortel-A-pravi-Odesli-jsme-z-Rakouska-i-vychodniho-bloku-odejdeme-z-EU-514305

  OdpovědětVymazat
 5. A to si nikdo netroufne napadnout svobodné a demokratické volby.

  OdpovědětVymazat
 6. Článek nádherný ve své jednoduchosti.
  Vše se ještě více vyjasnilo.
  Poděkujme agentuře Musica Bohemica, panu Bangovi i všem ostatním zjevovatelům jejich jediné pravdy.

  OdpovědětVymazat
 7. Především jde o hlas slavičí,
  v přeneseném slova smyslu mistrovský....
  Obrázek kvality si každý udělá dle svého vkusu*

  OdpovědětVymazat
 8. to 15.20
  hele ty chytraku, co se ti nehodi do kramu...tak je nedulezite...jen TY budes rozhodovat o tom co je dulezite a co neni dulezite...mas rad jen ty, kteri maji stejny nazor a pohled na svet jako ty..:):):):) Ty jses proste ten spravny demokrat a prosazujes jen tu spravnou demokracii :):):):)
  Tve chovani mi moc pripomina jen ten jedinej spravnej pohled co prosazuji ti spravnni kovani bolsevici.

  OdpovědětVymazat
 9. Festival plitické písně Sokolov, měl v podstatě mnohem větší váhu, než současná, připitomělá fraška, zavná Slavík.

  OdpovědětVymazat
 10. Jestli to opravdu bylo proti pravidlům, tak jsou ta pravidla špatná a je třeba je změnit. A pokud se nezmění, tak si letošním ročníkem pořadatelé sami nad sebou vyřkli zasloužený Ortel.

  OdpovědětVymazat
 11. 17:17 Nemáte pravdu. Pravidla jsou v tom nejlepším pořádku. Prostě pár vyvolených si mezi sebou rozdělí post a peníze, ať to lidi sledují, nebo ne. Jim je to naprosto u prdele. Těch soutěží, kde vidíte ty stejné provařené ksichty, jsou desítky do roka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Buďte tak laskav 16:43 se svým "to 15.20" a uvádějte čas příspěvku, na který se odkazujete ve správném formátu, tedy s dvojtečkou. To proto, že správný formát umožňuje přejít k odkazovanému textu dvěma kroky, což asi nevíte. A nakonec, pokud jste Čech, můžete si odpustit ono anglické "to" a použít české "pro". Možná tak, celkem jednoduše, zlepšíte dojem o své úrovni.

   Vymazat
 12. Kdysi pseudocharakterní předstíraně levicoví socani (Rychecký a další) se snažili národu namluvit, že hlasy pro komunisty jsou ztrátou levice. Teď se ukázalo, že naopak hlasy pro socany byly hozeny přímo do nejsmradlavější žumpy plné lidských exkrementů.

  OdpovědětVymazat
 13. Ma to nohu, nema to mozek. Co je to?

  OdpovědětVymazat
 14. Tak to je kapitalistům nevěřit ani pozdrav.

  OdpovědětVymazat
 15. Hodnota občanů ČR je klasicky vydiferencována jako jiné tržní zboží, NAPŘ. v podpoře kandidátů na prezidenta: jeden jich musí mít validních 50 tisíc, jiný invalidních jen 10 nebo 20. To podle toho, když máte podpisy občanů pod rozlišovací schopností mocipánů nebo naopak když máte podpisy senátorů či poslanců, kteří jsou tedy nadlidé. Moc by mne zajímalo, na kolik jeden takový hlas posrance či sernátora je burzovně ceněn. Občan má navíc hlas jeden, sernátor disponuje tolika hlasy, kolik si jich kandidující od něj nakorumpuje. Tak to je ta demokratůra.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.