Reklama

sobota 11. listopadu 2017

New York Times: Americký prezident přijel poprvé do Číny - v roli prosebníka. Nedostal nic.


11. 11. 2017 zdroj
Návštěva prezidenta USA Donalda Trumpa v Číně byla prvním případem v historii, kdy byl vůdce USA v roli prosebníka, soudí deník The New York Times. Jak list poznamenává, šéf Bílého domu použil při jednáních s prezidentem Číny Si Ťin-pchingem k dosažení svých cílů vychytralou taktiku lichocení. Avšak pompézní ceremonie a pocty, které byly Trumpovi v Číně prokázány, skrývají jeden prostý fakt - americkému prezidentovi se nepodařilo získat od Pekingu žádné ústupky.


Donald Trump nezačal Číně veřejně předhazovat obchodní nerovnováhu mezi oběma zeměmi, ale v uzavřeném setkání s čínským prezidentem nastolil otázku zpříma. Prezident USA také trval na tom, aby Peking podnikl kroky k tlaku na KLDR.

Ani v prvním, ani v druhém případě Washington v Pekingu ničeho nedosáhl, konstatují noviny. Přičemž si Trump ani nedovolil veřejně vyjádřit nespokojenost s výsledky jednání.

Zdá se, poznamenává list, že v historii obou zemí nastal zlom: Spojené státy nyní potřebují pomoc Číny víc, než je tomu naopak.

Pokud jde o "obchodní ujednání" mezi oběma zeměmi za 250 miliard dolarů, vypadá to spíše jako gesto dobré vůle Pekingu, a bude potřeba mnoha let, aby se tyto projekty realizovaly, soudí New York Times.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

48 komentářů :

 1. Dobře Čína děla ať se lichotník vrátí domu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. není třeba věřit všemu, co uveřejní NYT

   Smazat
  2. Prezident Číny má recht. Reagoval správně. Třeba si uvědomit, že USA dluží všude, kde se jen podívají. A největším věřitelem USA je Čína.
   USA po zásluze pomalu chcípají na smetišti dějin! Dobře jim tak!

   Smazat
 2. A ten výsledek schůzky s Putinem taky naznačuje, že Trump srazil kufry: .... Předáci obou zemí potvrdili kromě toho svou oddanost „svrchovanosti, nezávislosti, jednotě, územní celistvosti a světskému charakteru Sýrie" v souladu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN č. 2254. Za to ho teda doma nepochoválí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To svrchovaností ovšem myslí každý něco jiného !

   Smazat
 3. To co se skutečně dojednalo poznají jenom Ti, kteří nejsou ovcemi a neřídí se medii a prohlášeními takzvaných elit (jsou to pouze elitáři - lháři a zloději) a zasvěcenými rozhovory rádoby analytiků a odborníků, kteří nerozeznají kozu od náklaďáku. Poznat to jde až za nějaký čas podle toho jak budou probíhat další události. Nyní v době přístupu k informacím jsou pro inteligentního člověka elity snadno čitelné.

  Základní proces, který probíhá je přesun koncentrace zákulisního světového řízení do Číny.

  OdpovědětSmazat
 4. Obchodní ujednání za 250mld.$ je přece jenom víc jak našich 95mld.Kč co vyjednal náš politik s velkým P.Jako gesto taky dobrý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím vás, jaké dvě země a jaké dvě ekonomiky to srovnáváte? Velikost HDP Ameriky a naší? To je věru Cimrmanovský pohled.

   Smazat
  2. Doporučil bych malou úvahu.
   USA, tvořené 50 státy a jedním federálním distriktem, vč. území, která jsou spravována Spojenými státy jako jejich teritoria (Portoriko, Guam, Americké Panenské ostrovy, Americká Samoa a Severní Mariany) měly v roce 2016 podle odhadu 323 127 513 obyvatel.
   ČR měla na konci prvního čtvrtletí roku 2017 celkem 10,579 milionu obyvatel.
   Tedy u nás cca 408 USD/os. a v USA cca 774 USD na osobu.
   Pokud nezapočítáme již uskutečněné investice Číňanů v USA, tak si nestojíme až tak špatně vzhledem k výkonnosti ekonomik USA a ČR...

   Smazat
 5. Pamatujete, co všechno na adresu Číňanů vykřikoval Trump před volbama? Není to ani rok.
  Panečku, ten ale otočil, co?

  OdpovědětSmazat
 6. Anonymní11. listopadu 2017 10:45
  Je to tak, majitelé peněz chtějí ovládat svět z Číny, což je příčina toho čínského zázraku. Rusko z toho není nijak nadšené a v mezích možností si hájí své. Také my ve střední Evropě bychom si měli hájit své zájmy, jak vůči EU, tak i vůči Číně – vyrovnané obchodní bilance. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Představa, že ČR bude mít s Čínou vyrovnanou obchodní bilanci je hodně naivní.

   Smazat
  2. Anonymní11. listopadu 2017 11:07
   Ale měla by to být meta. Z něčeho musíme žít, nemůžeme všechno dovážet a zvyšovat zadlužování. P.K.

   Smazat
  3. Pane PK ,

   Doposud jste nic nenapsal k rizeni ČR dělniky rolniky pracujici a nepracujici inteligence,kteři sepsali DESATERO VOLIČE a nyni zvitězili ve volbach!
   Napite nam tu zda jste pro propagovat,aby se k němu začali modlt všechny strany a vlada!

   JSTE PRO NEBO PROTI!

   Desatero najdete mezi nejčtěnejšimi članky hned na prvnim mistě vlevo,kde se piše o kolik nas okradla politicka třida Šmejdů a pokud se nebudeme vzpirat jako občane těžce za to zaplatime!

   Smazat
  4. Anonymní12. listopadu 2017 8:53
   Desatero voliče jsem nečetl, ale tak od boku si jsem jistý, že to nebude entita, ke které by se patřilo modlit. Možná byste ho měli propagovat s větší mírou racionality. P.K.

   Smazat
 7. Není to až tak korektní titulek článku. Obama byl žebrat v Číně o zlato několikrát .... FAKT ... nedostal nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Usuzuju Vlastimile, že jsi v tý Číně s Obamou byl ty osobně. Petr

   Smazat
  2. Nu na to stačí číst i jiná periodika, než iDnes... ;) (marně jsem hledal něco novějšího česky - tak aspoň tohle http://www.kurzy.cz/zpravy/262184-us-urokove-naklady-z-dluhu-do-r-2015-stoupnou-trojnasobne-na-554-mld-usd/ ):
   Obama ke konci svého mandátu měl vážné problémy s financováním deficitního státního rozpočtu - potřeboval prodávat US dluhopisy, jenže komu? Zatímco v té době běžel útok vůči rublu a tak RF na světové finanční trhy "hodila" balík pár desítek miliard USD dluhopisů (to je paradox, USA dluží Rusku miliardy :D ) - čímž snížila poptávku po nich a k RF se připojila i Čína (takže z pár desítek mld bylo více než sto) čímž se poptávka na finančních a kapitálových trzích nasytila a poté, co Obamova intervence (představte si pod tím co chcete) v Číně byla neúspěšná (Čína v podstatě do dnes neobnovila masivní nákup US zahraničního dluhu), tak US goverment byl přinucen na přelomu let 2015 a 2016 zvýšit úrokovou sazbu ze svých dluhopisů na 4!!! násobek (ono v procentech to nevypadá významně - nárůst z 0,1% na 0,4%) ovšem v praxi to znamená, že od té doby USA platí jen na obsluhu svého dluhu (úroky) 3x větší částku. A + přidejte si k tomu schodek zahraničního obchodu 500 mld USD ročně a je to dost mizerná situace....

   Smazat
  3. 11:45- Petře, usuzujete také, že NYT byl s Trumpem v Číně, nebo jen špiní, jak má ve zvyku?

   Smazat
 8. Trump je již jen pokorná loutka velkobankéřské kliky ve SS. Měl své ideály, které bohužel pro celý svět vzaly za své. Jen jediný americký prezident dokázal vzdorovat, dokonce se opět zasadil o opětovný vznik zlatého standartu a vzal pánům světa, byť na malou chvíli, vítr z plachet a zabil jej zřejmě pracovník CIA, coby řidič jeho limuzíny. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 9. USA si v Číně nemohou uzurpovat postavení hegemona planety. Doby nadvlády Američanů nad celým světem jsou nenávratně ty tam. Jen tak mimochodem, špitl Trump v Číně něco o dodržování lidských práv v této zemi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:05 Kdepak, ani nešpitl. Není totiž idiot. Zase to za něj budou muset oddřít Herman, Kalousek, knížepán a ostatní pravdoláskaři. Jsem zvědav, jestli Trumpovi také vyčtou, že táhne USA do Číny a "ohýbá hřbet před komunisty", když s nimi chce mít normální vztahy a obchodovat. Když to samé dělá Zeman a tom to tvrdí.

   Smazat
 10. Vy mate porad nejake PREDSTAVY ! Obchodni smlouvy s Cinou se reviduji a meni kazdy mesic.

  Amerika NEMA problemy s Cinou, nebo Ruskem, ale s vnitrni nejednotnosti a polarizaci dvou havnich smeru ohledne budoucnosti Ameriky ! (Globaliste a Nacionaliste.)

  President se snazi o sjednoceni zeme, ale je to nejmene uspesna snaha o kterou usiluje.
  Vse ostatni je OK ! Nezamestnanost klesa ! Resi se danova a zdravotni uprava. Plot na hranicich se stavi !
  Vsechno funguje, tak jak ma, i pres sabotaze globalistu a pres jedovata media, ktera od cervna 2015, jsou Trumpovi nepratelska.
  Nenavist proti Rusku siri Globaliste a rozhodne ne volici presidenta Trumpa.

  Vsichni se ted hadaji ohledne sexu v Hollywoodu, coz jsou nepodstatne hlouposti. DOW roste, a to je hlavni vec !
  Trump je daleko LEPSI, nez byl Obama. Kapitalismus se ma k svetu a je dynamicky a pruzny. Socialismus nikdo nechce, krome Obami a Sanderse !
  Sanderse zlikvidovala Hillary, (sebrala mu kasu), a Obama byl jednostrane zalozen - pouze pro benefit jeho lidi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, a co my s tím co píšeš? Co mi je do Obamy a sexu v Hoolywoodu. Když tam bydlíš tak se tím zabývej tam a neotravuj na NR. Proč tu ty své názory předkládáš? V Americe by jsi byl asi nezajímavý a tady čekáš nějaké uznání a pohlazení po hlavičce?

   Smazat
 11. To jsou velice výživné zprávy pro sluníčkáře a hééééérečky.....bude lépe,ale bez těchto dvou kategórií,nebudou chechtáky....to už mi říkala kdysi jedna kubánka.."neny penýze,neny láska".....

  OdpovědětSmazat
 12. Zase ten starý dobrý Hono. Je to marné, je to marné jusej je záruka míru a demokracie na celém světě. Proto dodává všem svojí vojenskou produkci aby se jejich vyškolení míro tvůrci měly čím bránit proti zvrhlým zdegenerovaným parazitům. Od 2SV se jím podařilo rozšířit mírové hnuti skoro do celého světa. Blahoslavení chudí duchem.

  OdpovědětSmazat
 13. 16:38 Světa znalý - rád bych si nechal vysvětlit, proč se USA samotné i prostřednictvím NATO, prostřednictvím válečné námořní flotily, agresemi vůči suverénním státům, roztahují po celém světě, proč se zcela prokazatelně vojensky přibližují k hranicím Ruské Federace? Je to způsob, jak všem poskytnou záruku bezpečnosti, státní suverenity a hospodářské svobody? Povídejte, milovníku svobody, pravdy a „amerického“ životního stylu, nad který podle Vás není, který ovšem ne každému vyhovuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém je ten že Ušáci nic jiného, než se roztahovat po celém světě, roubovat všude tu svoji a jedině správnou demokracii a svobodu atd atd, prostě neumí a jak se říká starého psa novým kouskům nenaučíš, takže co byste po nich ještě chtěli, kde nic není ani kmocháček nebere.

   Smazat
 14. No jo nepozval čínské presidenta do bílé chatrče a chtěl o omámit svým bohatstvím ten snob si vůbec neuvědomuje rozdíl mezi historii Číny a pidihistorií USA. A aby to nebylo úplně takové ubohé ještě to korunoval raketovým útokem na suveréní stát.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 15. Panove , Hurvinci a ostatni zapectnici !!!
  Zde nick Holonulu , moderatizator Hlasu z Ameriky - halasu Bozi.
  ===============================================================

  tram...ta...ra..ráá......... a po znelce NOVE ZPRAVY :
  Donald Trump na navsteve v Orientu !!
  Koupi Cinu ci Viet-nam ?
  Vrati se zivy ci ne ??

  A mnoho dalsich zprav - po prestavce - vam prinese Svetlonos , katulik atd.
  nick HOLONULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Modrý Brouk Pytlík11. listopadu 2017 21:54

   21:44 - Hele HOVNOluláku, ty jsi jen obyčejný emerický ksindl a pošup! V té své retardované lebeni máš místo mozku nasrané jen samé smradlavé HOVNO a HOVNOcuc ze senkrovny! Jsi mongoloidní slepá větev lidstva! Dej si už pohov a přestaň už konečně se svým IQ houpacího koně zde obtěžovat čtenáře těmi svýma HOVNOcucy, SRÁČKOprdy, TUPOžvásty, ŽABOkřeky a ŽBRNDOkecy!
   Stejně po zásluze chcípneš a zahrabou tě na floridském krchově pro chudé!

   Smazat
  2. Honolulu,piš kazdy den mame tě tu radi a klidne se vykašli na senochrupy,kterym nepomahá ani hykáni!
   Spolu s presidentem Trumpetou a Putinem se konečně zlikviduje dřevěny dolar,aby nebylo čim platit teroristy!
   Postavme majitele peněz ped soud,nebot stejně svymi usporami podporuji valky!
   Zabavit jim ty nakradene penize soudně a to hned to je ta mirová vize!

   At žije mir a nebo taky ne!

   Smazat
  3. Honolulu,světlonoši pravdy Ae newsnapsalo,že president Trumpeta pry začal zavadět zkušebně v jednom městě POKROKOVE AMERIKY NEPODMINĚNY ZAKLADNI PŘIJEM.Napiš,že tomu tak je,abychom NZP mohli po vzoru avantgardy světa USA to zavest i v ČR!

   AT ŽIJE NAŠ OSVICENY PRESIDENT TRUMF!

   Smazat
  4. Pane Sveta znaly, cosi jsem se Vás slušně v 18:24 ptal. Budete tak laskav a odpovíte?

   Smazat
  5. Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby vás tu vy kremelský židobolševický filcky vopejzaná spatřil - na kilák - dva, složí svás vou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:).

   Smazat
 16. Az mas vzteky Modrej Pytlik brouku... zda se !
  Ty chcipaku zahrabanej v Zabovreskach ve SRACkach uz ted - ja budu mit na Floride
  bronzovou sochu v nadzivotni velikosti velikosti velikosti !
  ===============================================

  a to byla posledni dnesni dulezita ZPRAVA z U.S.A.
  Loucim se s vami - musim ted z domu - vratim se pozdeji !
  nick HOLONULU - Sveta znaly

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drahy pane HONOLULU světa znaly a politicky zraly,poraď našim nebohym domorodcům v
   ČR,zdali maji zavesti DESATERO VOLIČE kde na prvnim mist stoji SOCIALNI STAT viz DV Nr.1.!

   Jsme tu zda se všichni přesvědčeni,e by to měla zavest nejprve AMERIKA nebot pan president Trrumpf řika,že ma byt rozhodně vpředu.

   KDYBY O TOM DĚLNICI A ROLNICI V AMERICE VĚDĚLI

   a vy pane HONOLULU to pokrokově propagoval je tu garance,že naměsti v ČR se zaplni mosaznymi hlavami našich a vaich aktivistů za vašeho vedeni neb tu fujer ma absenci!

   Smazat
 17. 4:49 Pane JiH ! Kdyz napisi vaznou odpoved, tak jsem bud smazan a nebo sepsut. Toto je arena GLADIATORU propustenych z Bohnic, kterym nejde o vazne zamysleni nad nicim, ale o pretahovani se, ve "vtipnostech" !
  -------------------------------------------------------
  21:16..Cinsky president byl pozvan do Palm Beach - ne za ucelem demonstrace bohatstvi, ale za ucelem revize obchodnich smluv ! Bohatsvi pusobi pouze na lidi, kteri mu nebyli vystaveni ! T.j. druhorada vec , tam kde je snaha o zlepseni sveta.
  Elegantni prepych koncil s kolonialnim prepychem Anglicanu v Africe a v Indii. (Americky prepych je prilis sladky, ale neminim to vysvetlovat. Thema je mi lhostejne !)
  -------------------------------------------------------
  21:16...Lozit Rusum do rajonu je snaha a prace Globalistu (jejich Lobby) ! To neni snahou Nacionalistu / Trumpovych volicu.
  Uz to bylo nekolikrat napsano ! Nas oblibeny president Trump je zameren na domestic problems ! (Vnitrni problemy).
  -------------------------------------------------------
  Tyto vety jsem napsal JA, a ne ten Feeble - minded Schmuck w/Advanced Imbecility - Brouk Pytlik !
  -------------------------------------------------------
  Americky zivotni styl, o kterem je zde zminka ?
  Kazdy dela to, co ho zajima ! Tomu se rika PURSUIT 0F HAPPINESS ! A tak to ma byt !
  At zije president Trump !
  (Doctor uzdravovatel Ameriky !)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sveta znaly 6:15, nejdřív prosím napište, bez urážek a napadaní, věcnou odpověď na položenou otázku a pokud bude, jak tvrdíte smazána, budu z těch, který se obrátí proti adminovi. Neuhýbejte a tak jak se sluší v korektní diskuzi, odpovězte! Až do této chvíle se docela odkopáváte. JiH

   Smazat
 18. Prispevek 6:15, byl napsan pro 18:24 & 21:16.

  OdpovědětSmazat
 19. South Africa a America, byly dve zeme, ktere mi daly plny, bohaty zivot a uplatneni ! Ted na konci zivota (penzisty) jsem presvedcen, ze muj posrpnovy utek (1968) byla ta nejlepsi vec , kterou jsem udelal !

  Zminuji se o tom proto, ze NErozumim vasemu nostalgickemu vzpominani na "socialismus", ktery byla doba TEMNA !
  Budte radi, ze jste svobodni a muzete si delat co chcete ! Muzete jet kam chcete !

  OdpovědětSmazat
 20. Pane ve 3,14 dekuji vam za kvetinky a slibuji ze se odradit nenecham !
  Budu i nadale podporovat mala zvirszata a jejich DEsatero. Tez mi trochu mrzi -
  - ze asi mate u Lisky banany ??
  nick HOLONULU - peacemaker 0.45ACP

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Honolulu,.

   My mala zviřata děkujeme za odpověd,ktera nas potěšila!Nerozumime trochu těm slovům s banany!To,ze vas mažou jednotlivě je nic!
   Nas mazakuji MASOVĚ!
   Za tvrzeni,že USTAVA nebyla schvalena nami malymi zviřaty v referendu a proto pravděpodobne ani NEPLATI nam vymazali bratru na pry sorosovskem webu www.nwoo.org 67 přispěvků hned pote když se debata dostala raketově s 208 prispěvky na prvni misto,kde je dodnes ovsem totalně vykostěna na 141 přispvků!
   Možna,že bychom mohli spolupracovat s CIC a FBA by mohla najit kdo to udělal, nebot dělnici a rolnici jsou plně za panem velkym presidentem TRUMFEM ktery chce vymytit neomarxismus a kapitalismus BEZ přivlastků viz DV Nr.6.!

   TADY POMAHAME PANU TRUMPFOVI A VĚRIME,ZE MU MŮZEME JEDNOHO DNE VASIM CTĚNYM PROSTŘEDNICTVIM O TOM POSLAT DOPIS!

   Ano mame i americke klobouky a peacemakery tak co žadna křeč!


   Smazat
  2. Pane Honolulu,
   To jak vam nadavaji je proti tomu co davaji nám uplna brnkačka!
   My pry jsme SIOBOLŠEVICI!
   Je to proto,že se chceme pry od nich poučit v zacazeni s penězi a take chceme jak sveho času pan nebožtik president DIALOG.
   I on psal ve sve CHARTĚ,že je nepoliticka a vytrvale žadal o nepoliticky rozhovor s tehdy panujici moci a to tak dlouho až pukla jako řepa!
   Přece nam nemůže mit nikdo za zle,že chceme v situaci kdy republika je vykrâdana na holy plech repete.
   Viz DV Nr.2.

   El combatante kRTECEK štab GPA tedy gojimske podzemni armady zkraceně GOJ!

   Smazat
 21. 7:10 - napsala mentalni povyziva Brouk Pytlik !
  Kdyz nick honolulu si uprdne, tak Brouk Pytlik se nekolikrat pokadi, ve snaze o napodobeni.
  Jeho vylihnuti v Cesku degradovalo vsechny sousedy na poloopice !

  OdpovědětSmazat
 22. Pane Dvořáku, admine - nechápu, proč byly smazány příspěvky z 12. listopadu 2017 4:49 a 12. listopadu 2017 4:55 navíc bez příslušné hlášky! Jestliže se nemýlím, považuji takový postup za nekorektní a prosil bych o vysvětlení. JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já ti to řeknu asi tak: tohle celý vo tý "republice" je blamáž! Realita je taková, že židobolševik Dvořák sní o tom, že se stane rudým komisařem jako jeho příbuzní v Rusku před 100 lety! A že to on a jemu podobná svoloč by rozhodovala koho ovládat a koho rovnou "mazat"! Tak to je. Jenže my se jimtu postavíme jináč! My jsme poučený z dějin! Totiž kdyby jeho Výsost Imperátor jednal s jeho předchůdci tak jak s nimi jednali už pozdě bohužel jeho generálové a atamani za občanské války, tak by ani žádná nebyla! U každýho druhýho gaunera rudýho nosatýho - ať to byl Parvus, Zederblum, Bronstein nebo Džugašvili čteš v životopise "utekl z vyhnanství"! Pak se většina objevila někde na západě jako "exulanti"! Kdyby je carská ochranka vhodila zaživa do pecí lokomotivy hned po prvním zatčení, bylo by po problému a navíc jako bonus by zlevnila i přeprava na Transsibiřské magistrále ...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.