Reklama

čtvrtek 23. listopadu 2017

NG: Vůdce LLR Plotnicky opustil Luhansk a odjel do Ruska!

23. 11. 2017   První zprávy
Vůdce samozvané Luhanské lidové republiky (LLR), Igor Plotnický opustil Luhansk v koloně aut a odjel do Ruska, informovala Novaja Gazeta. Podle publikace, společně s ním opustili LLR vedoucí administrativy Irina Tejcmanová, dále Anastasia Šurkajevová a „řada dalších osob.“
Igor Plotnický zřejmě boj moc v LLR prohrál.

Podle vydání jsou vládní budovy obsazeny ozbrojenými lidmi, praděpodobně příslušníky ministerstva vnitra LLR a také ministerstva bezpečnosti sousední Doněcké lidové republiky (DLR).

Přechází ukrajinská armáda do útoku na pozadí událostí v LLR?

Ráno 21. listopadu bylo centrum města zablokováno neznámými osobami v uniformě, do Luhanska byla přivezena vojenská technika. Ozbrojení lidé nebyli označni ale uvedli, že spolupracují „společně s pracovníky „Berkutu" na "společných plánovaných cvičeních". Nevyhověli však příkazu Igora Plotnického, aby opustili oblast. Podle jedné verze k tomu vedl konflikt mezi vůdcem LLR a ministrem vnitra LLR Igorem Kornetem, který byl 20. listopadu odvolán. Ten však svoje odvolání odmítl.

Pozdě večer 21. listopadu zástupce ministerstva vnitra Ukrajiny oznámil, že vůdce LLR odjel do Ruska. Igor Plotnický měl následující den tiskovou konferenci a řekl, že Luhansk neopustí. Ve středu bylo zveřejněno video pracovního jednání Plotnického se svými podřízenými o situaci ve městě. Ve stejný den se stalo známou skutečností, že ozbrojenci obsadili Úřad generálního prokurátora Luhanské lidové republiky a zadrželi všechny zaměstnance a vedoucího úřadu.

Moskva se zatím zdržela komentáře k situaci a pouze poznamenala, že se jedná o "vnitřní záležitost" LLR.

- - -

14 komentářů :

 1. Něco se rychtuje. Putin dlouho nemluvil s Macronem a s Merklovou prohodil pár slov (prý konstruktivních - tzn. nic nedomluvili). Ale mluvil s vůdci těchto enkláv a včera s Trumpem. Už kolik měsíců je nějak podezřele ticho okolo Minských dohod. Uvidíme.

  OdpovědětSmazat
 2. Teď tam Rusové napochodují v plné parádě a bude to jen záminka pro legalizaci Ruský armády na Ukrajině. Docela je paradoxní,že Putin bude chránit ruské občany před občany ruské národnosti na Ukrajině. Ten Putin má pod čepicí,tohle nedokázal ani Hitler. Smekám před genialitou ruského cara.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:43 A proč by to dělal? Aby zachrańoval banderovský binec mu opravdu nestojí za to. Ukrajina se musí o své místo na slunci popasovat sama.

   Smazat
  2. A proč by tam měli napochodovat? Nějak mi to nedává smysl. Tak jak to je nyní, to vyhovuje RF a popravdě asi i Američanům. Můj syn mne poučil abych lidí, které nemám rád, nepřejmenovával a také nesrovnával s Hitlerem apod. Má pravdu. Je to ubohé. Takže už neříkám Kraďousek a nemyslím si, že Havel se dá přetočit na Lahev i když to asi odpovídá...

   Smazat
  3. Alespoň, že přizná anonymní 18:43, že tam Rusové nejsou, to už je velký posun od demagogie směrem ke skutečnosti :)

   Smazat
 3. Nenapochodujú,a čo bi mali s toho Rusi,nech si Ukrajina vichutná západnú demokraciu a Orwelovsku farmu do dna,až do toho dna kam nás ožran Havel lahev dostal.Peter

  OdpovědětSmazat
 4. nemáš na klávesnici "Y" ???

  OdpovědětSmazat
 5. Pokud LLR přejde do Ruska bude to pro ně dobré.

  OdpovědětSmazat
 6. myslím že jim bude stačit vzít si celý ruskojazyčný donbass včetně Mariupolu. Tím získají koridor na Krym a o víc nestojí. Zbytek si roztrhají Poláci,Madaři a Rumuni a ukrům zbude historický Kyjov a tam ať se štěstím třeba poserou...

  OdpovědětSmazat
 7. Tedy ano, NATO velice hbitě zkrotilo snahy Katalánců o samostatnost, katalánské politiky poslalo do vězení a chce s nimi vést politické procesy a s velkou slávou potvrdilo, že frankismus ve Španělsku žije a vládne! Na Ukrajině obdobné snahy NATO selhaly. Antinacisté z východu Ukrajiny si zatím úspěšně hájí svou svébytnost proti západoukrajinským banderovským nacistům, zase posvěceným USA a jemu podřízeným Nato a EU. No a protože politiků i zbrojnošů je vždy více než rozumu (také u nás), tak jsou v LLR zřejmě tahanice o "vládu".
  Jinak ten problém ruských antinacistů versus ukrajinských nacistů trvá dál a žádné Minské dohody to nemohou rozřešit. Prostě katalánský/skotský... problém je i na Ukrajině, jen řešení cestou frankismu se USA nedaří.

  OdpovědětSmazat
 8. Neznám, neviděl jsem, nehodnotím.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.