Reklama

čtvrtek 23. listopadu 2017

Odcházející premiér Bohuslava Sobotky vyslovil plnou podporu Evropskému pilíři sociálních práv minulý týden! Rozsah dokumentu je doslova revoluční a svazující členské státy EU...

Erik Best
23.11. 2017  EricBest  
Jedním z posledních důležitých počinů Bohuslava Sobotky je Manifest obsahující dvacet článků  a byl podepsán v pátek na Sociálním summitu pro spravedlivá pracovní místa a růst v Göteborgu. Jde o vítězství těch, kteří si přejí, aby EU nařizovala členským státům, co mají dělat v tak různorodých oblastech, jako jsou vzdělávání, rovnost pohlaví, jistota zaměstnání, minimální mzdy, rovnováha mezi pracovním a osobním životem, ochrana osobních dat, péče o děti, zdravotnictví, penze a bezdomovectví. 

V závislosti na způsobu jeho implementace by manifest mohl mít větší sílu než česká Listina základních práv a svobod. Rozsah dokumentu je skutečně revoluční. Stanoví například, že budou zajištěny adekvátní minimální mzdy, ale také třeba to, že každý, kdo nedisponuje dostatečnými prostředky, má nárok na adekvátní doplňky k příjmu, které mu zajistí důstojnost ve všech životních etapách. Dokument tak zaručuje jistoty od kolébky do hrobu a je v podstatě přesně tím sociálně-demokratickým programem, který ČSSD ve volební kampani chyběl. Dá se tak říct, že Sobotka prohrál volební bitvu, ale vyhrál sociální válku.

35 komentářů :

 1. Víte, že mne to vůbec nepřekvapuje, že ta atrapa na chlapa tohle podepsala? Jo, lidičky, stát se bude o vás starat i proti vaší vůli, protože jen on (resp. nikým nevolení úředníci) přeci nejlíp vědí, co je pro občana dobré. Hlavně aby nedej bůh někdo náhodou nezačal myslet nebo se dokonce staral o sebe a svou rodinu sám, to my - Sobotka a eu-spolek nikdy nedopustíme!
  A honem honem to podepsat, než ho z vlády vykopnou zadním vchodem na smeťák, pana PREMIÉRA! určitě si to opakuje každý den před zrcadlem - jsem premiér, ještě pár dní ... krásný, chytrý, šikovný ...
  FUJ! Ten paskvil bude škodit až do konce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stát se o nás bude starat.Bude nám nařizovat jak kapitalisticky pracovat, jak kapitalisticky žít.Nakonec dojde na dlouhé vlasy, jakou hudbu budeme smět poslouchat, na jaké filmy se budeme smět dívat, co číst. Budou stačit dva programy ČT, na jednom budou vysílat ověřené(prověřené) zprávy a na druhém vzpomínat jak to bylo hrozné za komunistů...

   Smazat
  2. VY SI ZASLOUŽÍTE JEN NUCENÝ PRÁCE

   Smazat
 2. Přece nejde o tebe. Ty dostaneš tak, mximálně víc práce, ale musí dostat, pod patronací EU, EK a neziskovek, hlavně neziskovky a imigranti.

  OdpovědětSmazat
 3. Souhlas protinárodní loutka eu.

  OdpovědětSmazat
 4. Socani, než skončí na satanášově loži, ještě dál svými sociálními sviňárnami, devastují a ničí tuto zemi s belzebubem Sralbotkou na pekelném trůnu!Co všechno na konci manrátu ještě podepíší, aby tuto zemi totálně zdevastovali?Rozkradení všeho a okradení občanů, lithium, evropská armáda.....

  OdpovědětSmazat
 5. Nepřišlo by vám hloupé, vy co se do této chvíle negativně vyjadřujete, že dokument, který odsuzujete nejspíš neznáte, že nevíte, jak dalece byl nebo nebyl projednán ve vládě, třeba i v ČSSD? Nebo byl (pojednávaný dokument) někde dostatečně autorizovaný zveřejněn? Povězte, abych mohl mít názor. Sobotka sem, Sobotka tam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dokument jsem četl, je podepsaný předsedou vlády.

   Smazat
  2. Ano, to že text nebyl nikde publikován a nebyla okolo něj vedena široká diskuze je samozřejmě špatně. A jestli ho projednávala ČSSD, tak to je přece úplně jedno. Je to strana s mizivou podporou, která už nemá co zasahovat TAK významně do politiky státu. Pan Sobotka potřebuje k zvýšení své životní úrovně teplé místečko v Bruselu a za svou oddanou činnost ve prospěch EU je nepochybně dostane. Čtvrt melounu měsíčně, no nepodepište kvůli tomu něco, když už toho podepsal tolik. Abychom mu nekřivdili, on si nejspíš myslí, že je to pro "jeho" lid dobré. On si myslí jen to, co mu jeho poradci nakukají. Slabý člověk, slabá vláda, třtina ve větru se klátící. Za slušný prachy.

   Smazat
 6. Dodatečné dávky skončí u lichvářů, poskytovatelů dodatečných povolenek k dýchání, soukromých sociálních pouličních pracovníků, zdraženém vodném a stočném, zdraženém bydlenií... kapitalismus se o individuální plošné příjmy už postará, a "odvede" je do kapes "schopných". Neviditelné ruce asociálních demokratů v zákonodárných orgánech poskytnou bleskurychle "legislativní rámec" který zajistí svobodné "podnikání" s chudobou, kde se otevřou nové "příležitosti".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:12 téměř jistě tak. Jak jinak v na zisku založeném systému.

   Smazat
 7. Nevím co vás nutí se k dokumentu vyjadřovat negativně. Asi jste ještě nezažili co to je být na ulici a bez prostředků. Lichváře zde podporuje systém a ne nějaký dokument, který jste ani nečetli. A bohužel, ve světě, kde jsme si vycinkali tyto svobody, nevidím světlo na konci tunelu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Nováku, jestli ještě věříte tomu, že jsme si něco "vycinkali", no no tak věřte a vaše víra vás uzdraví. :-) A přemýšlejte o tom, PROČ nevidíte světlo na konci tunelu. Třeba nejsme v tunelu.

   Smazat
  2. 9:04 bylo by možné prozradit, kde tedy jsme podle Vás? Podle mého, nikoli na důstojném místě. Světélko nerozhoduje.Ten smrad ano.

   Smazat
  3. Asi jsem udělal chybu. Zapomněl jsem dát vycinkali a svobody do uvozovek. Já jsem na žádném mítinku necinkal. Běhal jsem za holkama. Komunisti mne lezli na nervy a politika jako taková také. Dnes komunisty volím a politika mi vadí stále...

   Smazat
  4. Samozřejmě je třeba se postarat o ty, kteří jsou staří, nemocní, atd. ALE ve spojení s násilím vnucovanými migranty a debilní úrovní intelektu úředníků vládnoucích uhnii je to další kudla do žeber národních států.

   Smazat
 8. Další škody ze strany EU. EU je socialistická instituce a proto od ni nic dobrého nečekejme. Profitujeme akorát tak z volného obchodu - ten potrebujeme. Ale ten by sme mohli mať aj bez EU, ako napríklad Švajčiarsko, Nórsko atd... Inak Eu iba škodí - zákazy, regulácie, buzerácie clá na tovary z krajín mimo EU zónu. EU je k ničomu, bolo by dobré, keby sa rozpadla as zmenila iba na zónu volného obchodu.
  http://www.epshark.cz/clanek/173/evropska-unie-neni-k-nicemu-potrebna

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. myslím si, že hlavním úkolem EU pro příští období by mohlo být další snížení elektrického příkonu vysavačů pod 100W, aby se vůbec nemusel kupovat plyn a ropa od Putina

   Smazat
  2. navrhnout by mohli úplný zákaz vysavačů a návrat k lopatce a smetáku

   Smazat
  3. 10.03-váš příspěvek vyznívá komicky, ale USA na EU tlačí, aby přestalo odebírat suroviny z Ruska a postupně se přeorientovat na americký zkapalněný plyn a frakovanou ropu.Takže domácí vysavače budou evropskou komisí zcela zakázány!

   Smazat
 9. V Bruselu je jedno křeslo, o které najednou soupeří tři sokové: Kiska, Fico a Sobotka. Kdopak asi vyhraje :-)

  OdpovědětSmazat
 10. Nebuďme bláhoví, nejde ani tak o "sociální jistoty", jako o potlačení revolučnějších choutek, pramenících z diktatury kapitálu. Pokud by byly sociální jistoty plněny regulací daní z kapitálu, tedy především oligarchie, kdyby kapitál se postaral o to, aby nebyli nezaměstnaní, bezdomovci, žebráci a tžaké povinnost práceschopných se prací živit a práce jim byla zajištěna, pak snad lze hovořit o kvazi sociálních jistotách. Ale jinak je to čistě protirevoluční tah kapitálu, protože tyto tzv. sociální jistoty budou muset zaplatit snížením mezd a zvýšením daní pracující.
  Eu jako socialistická instituce? K zasmání, to je instituce snad EUnacionálně socialistická - v lepším případě, ale daleko spíše je to oligarchii posluhující otrokářská, NATO zaštítěná buzerokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:01 naprosto správný úhel pohledu!

   Smazat
  2. Typické pro davo-elitární systém, že to navrhují.
   A typické pro bezpáteřní krysu Sobotku a jeho bandu oranžových pracek, že to podepsali.

   Smazat
 11. Podle textu mám dojem, že jde spíše o krok správným směrem. Jak se podaří obsah textu přeměnit ve skutečnost bude záležet i na občanech. Jen proto, že to podepsal Sobotka není důvod to odsuzovat. Tendenční názory se zde přece odsuzují. Možná, že nebude trvat dlouho a po zapracování nového ministra zdravotnictví budou lidé litovat, že nevolili KSČM, nebo ČSSD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sobotka dnes podepíše cokoliv, jenom aby se dostal do Bruselu, protož v ČR mu hoří půda pod nohama. Právě skutečnost, že to podepsal za své stávající situace, znamená, že z toho nic dobrého pro Česko nekouká. Je to takové poněkud větší Lithium č. 2.

   Smazat
  2. 11:43 tak pitomé, logiku postrádající tvrzení je hodno těch, co zvonili klíči a vždy se ve své jednoduchosti nechají zmanipulovat. Tak nebo naopak, jak jim atmosféra a pudy velí. Mozek, k čemu?

   Smazat
 12. Nikdo ten dokument fakticky nezná (možná ani Best), ale všichni mají jasno, jak nás EU sevře v pekelných kleštích... Spolčení hlupců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No právě. O nás bez nás.

   Smazat
  2. správně, střízlivý taťka Juncker to s námi všemi myslí dobře, ale problém je v tom, že v tomto stavu už dávno není (je to takový Jelcin v západoevropském hávu) :-)

   Smazat
 13. Spolčení hlupců, to jako se myslí EU? Plně souhlasím, že jsme pěknými hlupáky, když jsme se nechali nakomandovat do diktatury Bruselu. K čemu máme parlament, tuto žvanírnu, povinně "implementující" EUunacionálně-socialistickou ideologii někdejší 3. Říše. Není ani bez zajímavosti, že Británie, která k ni nepatřila ani za Hitlera, z ní právě utíká. Je to tak, to co dnes okupuje EU, to měl v moci i Hitler, včetně Itálie, Španělska a Portugalska a dokonce Švédska, které dlouho materiálně podporovalo Hitlerovu 2. světovou válku. A i dnes je to pod taktovkou Německa a nijak se nemusí nic simulovat, ten duch Mein Kampf je tomuto souručenství vlastní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná proto chtějí světovládci importovat do Evropy novou víru (islám), aby ten nacizmus eliminovali, co říkáte? Evropané, zpátky na stromy!

   Smazat
 14. Sobotka si zaslouží a nejen on-celá jeho vláda- každý krumpářem mezi oči,aby více neškodili občanům ČR.

  OdpovědětSmazat
 15. Kdo je to ten Sobotka ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.